Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 18:30   #41
Ja sa svojim malo starijim a4 110 ks putujem svaki dan na posao,ukupno 35 km.dnevno, kombinirane vožnje bez forsiranja troši u prosjeku 6,5 l.A ljeti ga mogu spustit i ispod 6.Tko ima taj motor taj zna da je to moguće a vi ostali samo nagađate gluposti,apsolutno nemam razloga muljat
sinhron is offline  
Old 27.01.2011., 18:31   #42
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
pa sta bih ja imao lagat, ni iz dzepa ni u dzep, firma mi placa gorivo i servise.
pozivam vas, tko hoce idemo se provozat krug po gradu, sta cemo se tu po forumu ubjedivat.
ti još uvijek ne kužiš kaj ti se hoće reći...a to je da u autu nemaš 2.0tdi nego 1.9tdi , a pošto ni to neznaš onda nemamo o čemu raspravljati kaj se tiče potrošnje

i samo ga ti vozi na 1500okr , kad se sve zaštopa od čađe bu bilo joooooooj pa kud baš meni
tomi0806 is offline  
Old 27.01.2011., 18:34   #43
sta god se hoce reci, audi a4 2.0 tdi vozim, 140 konja, znam kolika mi je potrosnja, auto vozim 6 godina bez ikakvih problema na njemu. Nit se imam vremena nit volje prepucavat po forumu, ja sam svoje rekao, ako se netko zeli naci posaljite pp. eod sto se mene tice

Zadnje uređivanje .shorty. : 27.01.2011. at 18:43.
.shorty. is offline  
Old 27.01.2011., 18:40   #44
ok , onda nemaš četvorku karavan nego neki noviji vw , sad još nauči u kojem se autu voziš već 6 godina i onda si baja sa tom potrošnjom
tomi0806 is offline  
Old 27.01.2011., 19:01   #45
http://www.cars-data.com/en/audi-a4-...25/models.html

Koliko vidim 6 godina, dakle recimo 2004 godina, a4 Avant ima sa 2.0Tdi motorom, 140ks.
Josip09 is offline  
Old 27.01.2011., 19:06   #46
Mozda ti komp krivo pokazuje ?? Probaj po racunu i kilometrazi izracunat. A ove padobrance tipa 330d u gradu 8 litri obozavam. Taj ispod 9,5 ne vidi grad. Realnije 10-10.5.
Mairon is offline  
Old 27.01.2011., 19:07   #47
ma sve je u redu, doslo je do greske u komunikaciji. kolega je mislio na golfa 4, posto je tema bila o audiju a4, napisao sam da isto vozim cetvorku, aludirajuci na audi zacetnika teme, mozda se ni ja nisam ranije jasno izrazio.
.shorty. is offline  
Old 27.01.2011., 19:16   #48
Ako su kratke relacije i ako je prava gradska voznja mogao bi toliko progutati, pogotovo sad kad je hladno.
Meni je takav u ibizi trosio od 8 do 10, pogotovo kad bi na nekakvu guzvu naletio. Vjerojatno je mogao manje, ali mi je noga malo nervozna. A A4 je i vjerojatno tezi od ibize.
Prosjek je bio 6,5 ali Ljubljansku covjek bas i ne moze racunati pod pretjerano gradsku voznju, cim se kreces nekom konstantnom brzinom potrosnja mu jako pada.
akcija007 is offline  
Old 27.01.2011., 19:23   #49
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Majku mu ovi potrošnja-lažovi se više ni ne trude "upakirat" laž ....
Majke mi, samo čitam i smijem se. Napokon jedan čovjek kaže istinu o presvetom vau vau dizlu i onda se odma digla armada potrošnja-fanatika sa svojim spikama
Headbanger is offline  
Old 27.01.2011., 19:37   #50
Čuj, stari, imaš dobar auto koji previše troši. 110-130 ks, 1.8-2.2 litre su većina "službenih" automobila dizela i nijedan, neovisno o marki te konjaže na bi trebao trošiti preko 10/max 11l normalne vožnje(ali ni manje od 7 ).
razlozi mogu biti brojni, ali imam par pitanja:

Na koliko km si računao? ako je na jednom tanku ili stalno točiš na istoj pumpi(često ako imaš službenu karticu od ine ili omv-a) možda lopovi uvaljuju vodu/druge gadosti u gorivo. Desilo mi se jednom-pogledaj i u filter, zna bit pun vode.
Ili ako su injektori skroz zaštopani, fina je to mašina, ali nije ovo afrika da ti se to desi samo tak.
Možda ti auto ima webasto? ako ti grijanje odmah proradi, nakon par sekundi, a ne nakon 5 minuta, možda imaš serijski ugrađen, mnogi kvalitetni auti imaju u višim paketima opreme, dok mi raja moramo ugrađivati naknadno! to ti zimi digne potrošnju, luksuz nauštrb ekonomije!
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Old 27.01.2011., 19:41   #51
Quote:
sinhron kaže: Pogledaj post
Ja sa svojim malo starijim a4 110 ks putujem svaki dan na posao,ukupno 35 km.dnevno, kombinirane vožnje bez forsiranja troši u prosjeku 6,5 l.A ljeti ga mogu spustit i ispod 6.Tko ima taj motor taj zna da je to moguće a vi ostali samo nagađate gluposti,apsolutno nemam razloga muljat
Moj Passat je s tim motorom....

To je grijeh voziti po gradu , na otvorenoj cesti prosjek po BC ~5.5 (ovisi o stilu vožnje ), grad 9-9.5 (zimi zna i preći 10)

Najnižu potrošnju (po BC-u) sam imao na relaciji Sisak-Bos. Krupa (~105 km), 4.5 po BC-u!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Old 27.01.2011., 19:42   #52
vidiš, vidiš, ovo sa Webastom ima logike
frenchkey is offline  
Old 27.01.2011., 19:57   #53
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Majke mi, samo čitam i smijem se. Napokon jedan čovjek kaže istinu o presvetom vau vau dizlu i onda se odma digla armada potrošnja-fanatika sa svojim spikama
Činjenica je da vole popiti u gradu i to da ti suze potjera na oči!
Ali isto tako na otvorenoj cesti može biti ovo!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Old 27.01.2011., 19:57   #54
webasto ili grijanje u mjestu(što se itekako primijeti na 2-3km relacijama)

voda se ne miješa sa gorivom, a dizne bi jako brzo otišle da je prisutna...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 27.01.2011., 20:08   #55
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Majke mi, samo čitam i smijem se. Napokon jedan čovjek kaže istinu o presvetom vau vau dizlu i onda se odma digla armada potrošnja-fanatika sa svojim spikama
MA da? mislim da si ljubomoran jer si bacio novce na tu korejsku grobinu pa si jedva dočekao nešto loše o audiju
kastor212 is offline  
Old 27.01.2011., 20:12   #56
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Čuj, stari, imaš dobar auto koji previše troši. 110-130 ks, 1.8-2.2 litre su većina "službenih" automobila dizela i nijedan, neovisno o marki te konjaže na bi trebao trošiti preko 10/max 11l normalne vožnje(ali ni manje od 7 ).
razlozi mogu biti brojni, ali imam par pitanja:

Na koliko km si računao? ako je na jednom tanku ili stalno točiš na istoj pumpi(često ako imaš službenu karticu od ine ili omv-a) možda lopovi uvaljuju vodu/druge gadosti u gorivo. Desilo mi se jednom-pogledaj i u filter, zna bit pun vode.
Ili ako su injektori skroz zaštopani, fina je to mašina, ali nije ovo afrika da ti se to desi samo tak.
Možda ti auto ima webasto? ako ti grijanje odmah proradi, nakon par sekundi, a ne nakon 5 minuta, možda imaš serijski ugrađen, mnogi kvalitetni auti imaju u višim paketima opreme, dok mi raja moramo ugrađivati naknadno! to ti zimi digne potrošnju, luksuz nauštrb ekonomije!
To je to
kastor212 is offline  
Old 27.01.2011., 20:13   #57
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Činjenica je da vole popiti u gradu i to da ti suze potjera na oči!
Ali isto tako na otvorenoj cesti može biti ovo!
Ma gle- nek si ekipica priča bajke i proba druge u to uvjerit,nemam ja ništa protiv- ali to mi je ponekad draže slušat/čitat nego otić na stand-up night

I svatko tko iole radi preko 20 tkm godišnje i u životu je promijenio više od 3 auta, zna koliko su te spike "argumentirane"
Headbanger is offline  
Old 27.01.2011., 20:14   #58
Quote:
kastor212 kaže: Pogledaj post
MA da? mislim da si ljubomoran jer si bacio novce na tu korejsku grobinu pa si jedva dočekao nešto loše o audiju
Ufff- noći gubim ne spavajući od silnog razmišljanja i ljubomore...
Headbanger is offline  
Old 27.01.2011., 20:16   #59
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Majku mu ovi potrošnja-lažovi se više ni ne trude "upakirat" laž ....
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Majke mi, samo čitam i smijem se. Napokon jedan čovjek kaže istinu o presvetom vau vau dizlu i onda se odma digla armada potrošnja-fanatika sa svojim spikama

borba je to. odma revolucija.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Old 27.01.2011., 20:19   #60
po ovim tu pričama bi moja corsa 1.0 43kw trosila 3l
Alfa KT is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.