Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 11:57   #81
HZZ je nekada možda i funkcionirao, sjećam se da su ti ponudili neku karticu sa adresom poslodavca i na nju si se javio ili si odbio, Danas sjede referenti koji Te upute na drugi kat u "Job centar" i na Tebi je da rudariš po internetu, pa da sam tražiš posao. Ono što izdaju javno na panou je samo dio oglasa koji im stiže. Posljednji poslodavac mi je propao, pa sam još u vrijeme zaposlenosti sklopio ugovor o radu, honorarac mi je sjeo kad sam već bio prijavljen na HZZ, nakon toga su me odjebali po nekom njihovom zakonu. Nedugo zatim sam dao na svoju ruku molbu u jednu zdravstvenu ustanovu, odgovor je stigao nakon tri mjeseca. Nisam primnjen, al se navodi na temelju oglasa iz biltena HZZ-a, svaki dan pratim oglase i nije bilo takve ponude, ergo buksaju ih u ladicu i valjda očekuju da im se javi nećak ili netko sa kovertom.
Napominjem da niti jedan posao nisam dobio na prijedloh referenta.
cicada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 03:37   #82
Cool

burza je bezveze,na burzi sam 6 mj i samo me vuku za nos! salju na kojekakva savjetovanja,od kojih nema koristi,tu i tamo ti ponude neki usljivi job,i to preko tvrtki koje smrde vise nego ovi iz plavog oglasnika,koje ti uzimaju proviziji,kazu ti jedno,a po obicaju u praksi je totalno drugacije( citaj GORE! ), pa kad takvo sto ne prihvatis ispisu te s burze-kakti neka kazna od njih dobijes samo pokaz
ne moras biti prijavljen na burzu da bi imao zdravstveno
waldo faldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 10:02   #83
a kud se onda prijavljuješ za zdravstveno?
i šta ti sve treba da ga dobiješ?
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 19:54   #84
Potvrda kad si diplomirao ili završio školovanje (rok ti je mjesec dana od tog datuma!) + odjava prethodnog zdr. osiguranja (ja sam bio prije prek mame) +eventualno radna knjižica (nekad traže, a nekad ne).
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:14   #85
Frendu je isteklo zdravstveno prije tri ili četri god(budala).I on nije prijavljen na burzu i nema posao. Išao je samnom kad sam se ja išao prijavit za zdravstveno osg.Njega su odbili zbog toga što se nije dugo prijavio. I kak da sad on dobije zdravstveno? on se uopče nekuži u to a bogami ni ja.Dali on može ako se prijavi na burzu dobiti zdr.osg. ili mora nači posao itd.
__________________
Heroes 3 rules!!!
Tristram Village in 3D (Diablo 1)
Dovlex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:27   #86
Quote:
Dovlex kaže: Pogledaj post
Frendu je isteklo zdravstveno prije tri ili četri god(budala).I on nije prijavljen na burzu i nema posao. Išao je samnom kad sam se ja išao prijavit za zdravstveno osg.Njega su odbili zbog toga što se nije dugo prijavio. I kak da sad on dobije zdravstveno? on se uopče nekuži u to a bogami ni ja.Dali on može ako se prijavi na burzu dobiti zdr.osg. ili mora nači posao itd.
Jedina mu je sad solucija da se negdje zaposli bezveze (ali naravno ne na crno nego da ga poslodavac prijavi) pa da da otkaz te da se u roku od 30 dana prijavi na zdravstveno. Naravno možda mu se potrefi pa dobije posao koji mu se sviđa,a u tom slučaju poslodavac će srediti zdravstveno...
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:58   #87
mislim da se moras prijavit na burzu... znam da je rok mjesec dana otkad ti prava isteknu. A ionako imas samo 2 predavanja na burzi po 15 min. nije ti to nista strasno
takooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:33   #88
Ja sam se bio prijavio na burzu nakon što su mi istekla studentska prava i na kraju se ispostavilo da je to bio čisti gubitak vremena.

Naime, burza NEMA VEZE sa zdravstvenim osiguranjem, tako da ćeš biti osiguran kao nezaposlena osoba, a za to trebaš otići u svoju podružnicu zavoda za zdravstveno osiguranje (ne znam u koju pripadaš) i tamo dobiješ novu zdravstvenu karticu.

Što se tiče posla, na burzi su postali malo bahatiji jer ih zeza država pa broj prijavljenih na nju ne smije biti prevelik. Pogotovo zato jer se bliže izbori. Isto tako, neka su se pravila promijenila - nema više odbijanja poslova, tj. ako te tvoj referent pozove uputi na razgovor za neki posao, a ti ne želiš, automatski te izbacuju i nemaš pravo prijave na burzu 3 mjeseca. Prije je bila shema da si mogao odbiti 3 posla (a to su ti ponudili znaš kad......)! Sad te nazovu bezveze, npr. za rad na tarot kartama, ti odbiješ i pa-pa! Ovisi kakvu si srednju završio i koje kvalifikacije imaš, ali mogu ti reći da nemaš puno izbora!

Moraš ići na neka obvezna savjetovanja i razgovore sa referentom svakih mjesec dana, dobiješ socijalni pokaz itd. Uglavnom, baš se i ne isplati ako se uistinu ne misliš zaposliti
Croatihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:36   #89
Ovako, ja planiram prekinuti studiranje na godinu dana, namjeravam se prijavtit na burzu zbog pokaza, ali me zanima što je sa zdravstvenim, jer mi na zdravstvenoj piše da vrijedi do 2009., osigurana sam preko roditelja?
Potterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:43   #90
prijavite se
zumbull is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 17:41   #91
Quote:
Potterica kaže: Pogledaj post
Ovako, ja planiram prekinuti studiranje na godinu dana, namjeravam se prijavtit na burzu zbog pokaza, ali me zanima što je sa zdravstvenim, jer mi na zdravstvenoj piše da vrijedi do 2009., osigurana sam preko roditelja?
Da, to i mene zanima jer sam diplomirao u 7-om mjesecu a na zdravstvenoj mi pise da vrijedi do 2010.

Svejedno se trebam javit u podruznicu zavoda za zdravstveno osiguranje?
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:05   #92
Nema veze što ti zdrastvena iskaznica vrijedi do 2010, čim si diplomirao u 7 mjesecu-čini mi se da je rok 30-60 dana da se prijaviš kao nezaposlena osoba na zdrastveno osiguranje, vratiš zdrastvenu iskaznicu i dobiš drugu zdrastvenu iskaznicu sa participacijom.
I da, obavezno se javi u podružnicu zavoda za zdrastveno osiguranje. Prije nego izgubiš kompletno zdrastveno osiguranje, ako već nisi.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 03:01   #93
Prijavljuješ se u HZZO, Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, oni ti sredjuju knjižicu i sve, potvrdjujem da ne moraš biti prijavljena na Burzi zbog osiguranja. Zavod za zapošljavanje ima svoju stranicu www.hzz.hr - vjerujem da to znaš već :-)
Profesorica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 15:22   #94
Uglavnom, da li se stvarno isplati prijavit na burzu ili ne?

Jer vidim da su svi protiv

I koliko cesto se ide na ta savjetovanja i koliko to vremena oduzima?
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 13:12   #95
Gle, ovisi kakva si osoba.Meni je,recimo,sve to skupa išlo na živce. Javljanja, odnosno čekanja u redu svaki mjesec radi pokaza , a posao vrijedan spomena nitko ti ionako neće ponuditi, osim ako se ne prekvalificiraš u zanimanja za koja vlada potražnja (moraš to sam platiti naravno) . NE znam koju si srednju završio!
Croatihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:50   #96
Zavrsio sam TVZ odnosno Tehnicko veleuciliste.

I koliko cesto se ide na ta savjetovanja i koliko to vremena oduzima?
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 13:18   #97
ja sam radila u zavodu za zapošljavenje pa ću vam i dati nekoliko inf.:
-dok sam radila zdravstveno osiguranje nije bilo uvjetovano prijavom na zavod, pa se onda to promijenilo na nekoliko mjeseci, pa se opet promjenilo , tako da vam je najbolje nazvati tel i pitati za inf.

- znam da je teško danas pronaći posao, ali dok sam tamo radila stvarno sam i zaposlila neke ljude, nije problem u zavodu nego u poslodavcima, jer uglavnom bolji poslodavci niti ne traže usluge zavoda, a ovi lošiji dolaze na zavod

- što se tiće savjetovanja: svaka nezaposlena osoba (nakon prve prijave)dužna je doći na 2 individualna savjetovanja (svako po 15min)(kod svog savjetodavca)i na jedno grupno informiranje(trajanje ovisi o zavodu-kod nas je pola sata)

-na tim individualnim s. bi va vaš poslodavac trebao bolje upoznati, uzeti sve inf. o vama, dogovoriti se kakve bi poslove prihvatili

-dok je grupno -da se upoznate sa svim pravima i obvezama nezaposlenih osoba (kako ostvariti pravo na naknadu, na putne troškove-ako idete raditi u sezoni, pravo na porodiljni (preko hzzo-a) i sl.
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:51   #98
prva prijava na burzu

pozdrav,

zanima me nesto.....ok treba otici do burze oni bi mi sve objasnili......ali zanima me da ne idem 5 puta do tamo zbog nekih blesavih papira......stvar je ovakva:

1. prijavljena sam u drugom gradu da stanujem, a u biti stanujem u zgb, znaci prvo bi trebala promijeniti osobnu na kojoj bi se upisalo jos boraviste, al vidim da je to nemoguce,ili?

2. koliko love trebam ponjet?

eto to je to.

hvala
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:40   #99
Koliko ja znam: ako se želiš prijaviti na burzu u Zg trebaš imati prijavljeno prebivalište u Zg-u, znači adresa na osobnoj treba biti zagrebačka. U Narodnim novinama kupi radnu knjižicu, ne sjećam se koliko košta i ne znam za ostalo od papirologije. Inače ne moraš otići do burze da bi ti rekli što treba, nazovi ih
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:21   #100
al prije burze moras otic u opcinu da ti ona teta ispuni radnu knjizicu i upise zanimanje. za to ce ti trebat jos i diploma.
onda odes na HZZ. i na zdravstveno isto moras otic u roku od 30 dana.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.