Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 21:19   #1
The Room (2003)





IMDb

TRAILER


Životno ostvarenje svestranog kreativca Tommyja Wiseaua, crna komedija/drama The Room bavi se prirodom ljubavnih odnosa te pruža izvanredan uvid u um čovjeka čiji se čitav svijet urušava uslijed spoznaje da njegova buduća žena (aka zaručnica) i najbolji prijatelj kriju ljubavnu aferu.
Suvišno je išta dodati nakon svih hvalospjeva (ali i ponekih kritika) posvećenih ovom ostvarenju , osim -- nezaobilazan uradak za sve filmofile.

Ima li još obožavatelja na ovome podforumu?

Zadnje uređivanje Prototype21c : 02.10.2014. at 21:39.
Prototype21c is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 19:57   #2
Zar ne postoji već tema o ovome filmu?
Inače, meni je briljantno kako je on uspio sebe (i neke oko sebe) uvjeriti da je film NAMJERNO loš. S druge strane, treba mu dati kredita jer je od toliko lošeg filma napravio kult. Zapravo, fanovi su stvorili taj kult i nakon 10 godina i dalje se vrte projekcije svakih par mjeseci i ljudi znaju napamet tekst, prozvao on to melodramom ili crnom komedijom.
Ako ništa, bar se nadam da je natjerao scenariste, i one koji to žele postati, na ipak malo jaču upotrebu sivih stanica pri pisanju.
__________________
How many people have to die before we finally do something about dropping pianos?
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 20:10   #3
Jedan od najdražih filmova. Ovo me podsjetilo da moram naručit blu-ray.

Jel tko pročitao "Disaster Artist"? Umalo sam se ukakao od smijanja.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 20:49   #4
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Jedan od najdražih filmova. Ovo me podsjetilo da moram naručit blu-ray.

Jel tko pročitao "Disaster Artist"? Umalo sam se ukakao od smijanja.
Ne, ali slušao sam Sesterova gostovanja kod Opie & Anthonyja i na Scheerovom podcastu gdje je prepričavao iskustva.
Za neupućene, Greg Sistero, tip koji u filmu glumi Marka, napisao je knjigu u kojoj opisuje razvoj i snimanje filma te vlastiti odnos s Tommyjem. Knjiga je navodno urnebes, no pokušajte nabaviti audio izdanje s naracijom samog Sestera. Možda je katastrofalan glumac, ali ima najbolju imitaciju Tommyja ikada.
Prototype21c is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 01:04   #5
Ja sam jos uvijek ubijedjen da se ovdje radi o velikoj zajebanciji nekoliko bogatasa koji su ulozili nesto novca radi licne zabave i stvorili jedan mali mit. Ovo cak nije ni los film nego namjerno lose snimljen film.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 01:30   #6
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Ja sam jos uvijek ubijedjen da se ovdje radi o velikoj zajebanciji nekoliko bogatasa koji su ulozili nesto novca radi licne zabave i stvorili jedan mali mit. Ovo cak nije ni los film nego namjerno lose snimljen film.
Krivo si ubeđen. Pročitaj Disaster Artist.
Prototype21c is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:45   #7
Dragi bože!!!! ....





Tek kad sam na Indexu vidio da James Franco snima film Disaster artist sad ovo vidio ovaj dragulj filma.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:35   #8
ko će ovo gledat?
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:22   #9
Pa to je jedan od onih filmova koji je toliko loš da je ustvari dobar

Ionako nitko ne gleda ozbiljno na ovaj film i nitko ga se ne bi sjećao da je ispao koliko toliko tehnički ispravan, barem kaj se tiče scenarija i glume.

A i sama priča oko nastanka tog filma je zanimljiva. Tommy Wiseau je jedan od najmisterioznijih likova koji se ikada pojavio na filmskoj sceni. Zbog čega Disaster artist svakako zaslužuje pozornost. S tim da mislim da se prvo film trebao zvati Masterpiece, al bolje da su se držali naziva knjige
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:22   #10
https://www.youtube.com/watch?v=WlNiZRGNGKM

znači genijalno

tako žarko želim da ovaj film dobije Oscara samo da se Wiseu može popet na pozornicu i primit ga
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:34   #11
Predobro!!!

__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:36   #12
Ljudi kod nas nisu svjesni legendarnog statusa ovog filma.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 02:46   #13
evo mene jedne takve. znam za film, znam za status i nikad ga nisam gledala. ne kuzim. al pogledat cu prije nego sta pogledam disaster artista.
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:16   #14
Najbolji, najgori film .. Imam sve gifove iz filma,tek kad pogledas film drugi put jos bolji. . trash umjetnost

Poslano sa mog Vivax Point X551 koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:16   #15
Sjećam se neke FERove brucošijade od prije 6-7 godina mislim, kad su to pustili u sobi za projekcije nakon Taksista. Tad sam prvi put čula za The Room i pojma nismo imali šta se dešava na ekranu i čemu, odustala sam nakon pola sata
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:19   #16
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Sjećam se neke FERove brucošijade od prije 6-7 godina mislim, kad su to pustili u sobi za projekcije nakon Taksista. Tad sam prvi put čula za The Room i pojma nismo imali šta se dešava na ekranu i čemu, odustala sam nakon pola sata
film je umjetnost
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 18:02   #17
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
Najbolji, najgori film .. Imam sve gifove iz filma,tek kad pogledas film drugi put jos bolji. . trash umjetnost

Poslano sa mog Vivax Point X551 koristeći Tapatalk
haha, what a story, phonk


Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Sjećam se neke FERove brucošijade od prije 6-7 godina mislim, kad su to pustili u sobi za projekcije nakon Taksista. Tad sam prvi put čula za The Room i pojma nismo imali šta se dešava na ekranu i čemu, odustala sam nakon pola sata
do you understand life? do you??



morao sam bumpati temu, nevjerojatno da tema nema ni jednu stranicu, sram vas bilo! film u kojem je sve apsolutno krivo napravljeno je jednako teško napraviti kao i onaj u kojemu je sve dobro napravljeno. izvrsna priča prepuna neočekivanih twistova, dajem ocjenu 9.5/10 samo zbog predugih scena seksa, inače bi bilo 10/10.
DoctorEvil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 19:46   #18
Ja sam ovo gledao prije nego se znalo za onaj lanjski biopic. :hipster: Najbolje ga je pogledati bez ikakvih klipova s YouTubea i ostalih gluposti. Ja sam prvo pogledao recenziju Nostalgia Critica pa sam znao što me očekiva.
Još moram pogledati Plan 9 iz svemira da vidim koji mi je bolji. Iako ih oboje vjerojatno šiša Deadly Prey.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 20:11   #19
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Iako ih oboje vjerojatno šiša Deadly Prey.
Ma kakvi. Nema do Kalvarije
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 20:14   #20
Istina. "Kakvog medu!?" šiša "Hi, Marc", "You're my favourite customer" i "I did not hit her" zajedno.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.