Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 00:29   #1
Centar za debljinu pri KBC-u Zagreb na Rebru

Od 01.12.2008. otvara se Ambulanta za pretilost na Rebru - u novoj Poliklinici.
Bilo je na telki svečano najvljeno - sudjelovat će endokrinolozi a po potrebi dijetetičari, psihijatri i ostali....
Svima koji su u Zagrebu ili blizu će trebat samo uputnica za tu ambulantu od doca OP.
1001noob is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:17   #2
Centar za liječenje debljine (KBC Rebro)

znamo da je otvoren centar za liječenje debljine, no zanimaju me iskustva ljudi koji su otišli, bili, vidjeli, dobili savjete....
ako tko zna princip rada, neka napiše za sve one koji bi se odlučili na isti potez.
jecica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:02   #3
Centar za debljinu pri KBC Zagreb na Rebru

Početkom godine naveliko su pisali po svuda kako se otvara Centar za liječenje debljine na Rebru a sada tražim po internetu i forumu ali nigdje nema više spomena o tome i ne mogu naći da netko piše o svojem iskustvu tamo. Pa sada pitam da li netko zna da li uopće radi taj Centar i da li je netko bio i ima nekakvo iskustvo za ispričati??
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:56   #4
http://www.kbc-zagreb.hr/klinike_i_z...dokrina%20vise
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 09:58   #5
Hvala Planinarka na linku ali tamo sam bila sto puta i tamo nema ništa o tom centru, sve mislim da to ne postoji već da je bila samo reklama a poslije ništa.

Zar stvarno niko ne zna ništa o tome ? Kaj nitko nije bio???
Netko? Bilo tko ?
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 11:53   #6
Haloooo, zar baš nitko ništa ne zna????
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 11:59   #7
Quote:
petrunjela kaže: Pogledaj post
Haloooo, zar baš nitko ništa ne zna????
Pa pitaj svog liječnika opće prakse, ja sam čula da ti oni mogu čak dati i uputnicu za tako nešto.
__________________
I sit and talk to God And he just laughs at my plans
My head speaks a language I don't understand.
Pingvinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 14:01   #8
Hvala pingvin1312 na javljanju , no nisam napisala da sam se išla prijaviti u taj tzv. Centar ali su me poslali prvo da se javim na pregled na endokrinologiju na Rebru.
I da to sam išla početkom svibnja 2009., a naručena sam za prvi pregled tek 26. 11.2009. , pa sam u međuvremenu pokušala saznati iskustva nekog tko je bio tamo da znam kaj me čeka. Ali konstatirala sam da ne mogu pronaći niti jednu osobu koja je bila na tome. I proguglala sam internet, javila se na par foruma i do danas ništa, nada, niks!!
I hm to mi postaje sve čudnije.
I da u pravu si za uputnicu , za "Centar" dobiješ uputnicu od liječnika opće prakse tako da te uputi na endokrinološki pregled.
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 14:18   #9
Quote:
petrunjela kaže: Pogledaj post
Hvala pingvin1312 na javljanju , no nisam napisala da sam se išla prijaviti u taj tzv. Centar ali su me poslali prvo da se javim na pregled na endokrinologiju na Rebru.
I da to sam išla početkom svibnja 2009., a naručena sam za prvi pregled tek 26. 11.2009. , pa sam u međuvremenu pokušala saznati iskustva nekog tko je bio tamo da znam kaj me čeka. Ali konstatirala sam da ne mogu pronaći niti jednu osobu koja je bila na tome. I proguglala sam internet, javila se na par foruma i do danas ništa, nada, niks!!
I hm to mi postaje sve čudnije.
I da u pravu si za uputnicu , za "Centar" dobiješ uputnicu od liječnika opće prakse tako da te uputi na endokrinološki pregled.
Eh to je strašno! 6 mjeseci čekanja!

A ovo liječenje debljine mi je spomenula kolegica s posla. Nešto je govorila da ti napišu kompletnu dijetu na osnovi tvojih nalaza i da ti po potrebi prepišu i nekakve tablete. Al nisam je detaljno ispitivala i nisam sigurna jel se to radi baš o Rebru ili je u pitanju neka druga klinika. Raspitat ću se malo bolje pa ti javim.
__________________
I sit and talk to God And he just laughs at my plans
My head speaks a language I don't understand.
Pingvinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 17:45   #10
Hvala puno Pingvin ovo već zvuči obećavajuće :klap:, jedva čekam tvoj post i svakako javi ako i nije Rebro jer mogu ja ići i na drugo mjesto ako se tamo bave sistematski s problemom debljine. i da meni je u početku 6 mjeseci bila vječnost ali sad je to blizu a ja se učim strpljenju jer borba s kilama je dugotrajan težak posao.
I daj napiši da li je kolegici pomoglo tj. da li je bilo rezultata?
Puno pozdrava
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 18:25   #11
Draga petrunjela, neznam koliko kila imaš viška, pretpostavljam da imaš veći višak, pa probaj pogledat teme na forumu lap banding, sleev resekcija ili gastic by pass. Tu su cure i dečki, koji su imali veliki višak kila ( tu mislim na 50,60, i 70 kila, rekorder je Dario sa 107 izgubljenih kila, ali i uspješno došli na željenu kilažu. Ja sam sa trakicom u 8 mjeseci izgubila 45 kila. I osječam se prekrasno kao i svi ostali. Probaj pogledat teme, možda dobiješ volju na operativni način skinut kile na zdrav način i što je najvažnije najlakši način i još pod kontrolom doktora. Sretno i javi se!!!
freeland44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 21:40   #12
Thumbs up

Nadam se da je taj centar bolji od tretmana kojeg sam ja imala prije 4 godine u KBC. Uglavnom se svelo na dijabeticarsku dijetu od 1200kcal i šopanje xenicalima i reductilima... Tri kontrole u godinu dana i to je to. Ako je obrada, praćenje i podrška kompletna - onda vjerujem da ćeš postići bolje od mene! Puno sreće!
tihana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 23:37   #13
ovako..posto se inace ljecin na gastro odjelu na rebru znan da to postoji i ako se ne varan glavni je doc. zeljko krznaric koji se bas posvetia tome....bilo bi ti najbolje ic na rebro, 1. kat i imaju tu kancelariju pa se raspitaj na 2. internoj
dodolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 11:02   #14
dodolina i tihana75 - hvala na javljanju , pošto sam naručena gore za 26. 11. i to kod dr. Koršića na endokrinologiji ( dodolina je si možda njega mislila?) to ću skoro sama vidjeti očemu se radi
freeland44 - hvala na savjetu ,imam 30-40 kg kila viška (ovisi kako gledaš na idealnu težinu) i pročitati ću te teme da se upoznam s metodama , možda i mene to čeka,
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:25   #15
Info za--> KBC Rebro Centar za debljinu

Bok!
Evo, vidim da si tražila neke informacije vezano za ovaj "novi" centar za debljinu. Nadam se da će ti i ova info ok doći, i žao mi je da sam tek sada vidljela ovu temu.
Ja sam bila naručena tamo, pred nekih 4-5 mjeseci. Isto sam čekala pun kufer dugo; a prijavila sam se čim je krenulo sa radom, i već tada sam morala čekati full dugo da dođem na red. I da, dr. opće prakse izda ti uputnicu za endokrinologa, a uputnica ti je za taj centar. Iskreno, meni se to nikako nije činilo. Došla sam tamo; bila naručena u 13h. dvoje ljudi ispred mene, i svaki je bio nekih cca 20 min kod dokotorice unutra. Napokon dođem i ja na red, doktorica me pita imam li ikakve papire od ranije (jer sam i ranije išla endokrinolozima), i ja joj lijepo kažem da nemam. Namjerno nisam bila ponjela sa sobom, jer sam očekivala i nadala se punoj obradi tamo. N, ona je bila čak i uvrijeđena jer nisam ponjela prijašnje nalaze sa sobom Ispitala me neke općenite stvari, kilaža, način života, gdje radim, kakav posao, kako se hranim, vježbam li, kakve probleme imam i slično. I sve to zapisala. i to je bilo to. Nakon toga mi je samo dala neku knjigicu u kojoj su tiskani savijeti i raspored klinika na koje bi se trebalo ići 1-2x tjedno slušati predavanja. Dakle sve grupno, masovno. I svaki tjedan bi se trebalo dolaziti vagati gore na Rebro u njihovu ordinaciju I to je to. Ništa posebno, i ništa konkretno po mom mišljenju. Da, ponudila mi je i te neke tablete za redukciju kilaže, ali one naravno imaju puno nuspojava!
Poslije mene nije bilo nikoga u čekaoni, i nije mi uopće bilo jasno kako se mogu tako ponašati- naručivati u tako dugom vremenskom periodu, a stvarno nikoga nije bilo u čekaoni tamo!!!
Uglavnom, veliko za taj "pothvat" otvaranja Centra!!
__________________
It's not who you love. It's how.
Čupkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:20   #16
Puuno hvala Čupkić!!! Napokon konkretni podaci, puno ti hvala na odgovoru , idem tamo drugi tjedan u četvrtak i ovaj odgovor mi je stigao baš na vrijeme , a nećeš vjerovati kako dugo pokušavam naći nekog tko je bio tamo.
Hm moram ti reći da nisam jako iznenađena tvojim iskustvom, jer sam pomalo već pomišljala i sama da to nije baš nešto jer bi se sigurno čulo o tome i ljudi bi hvalili ili kudili ali ovako u stvari nema se kaj reći. Da ja sam očekivala da će mi tamo barem napraviti neke pretrage i vidjeti da li je problem zdravstveni, ali sada znam da se ne nadam. Hvala ti još jedamput jer ću ipak biti malo spremnija na razočaranje.
A kad si se već javila reci kaj si onda napravila dalje, jel ideš na kontrole gore? ili si sama nešto pokušala??
Lijepi pozdrav
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 22:33   #17
bok! evo ja sam narucena 18.11 na rebro..pa me bas zanima.. kad sam se narucivala rekli su mi da moram donijeti nekakve nalaze....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 09:50   #18
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
bok! evo ja sam narucena 18.11 na rebro..pa me bas zanima.. kad sam se narucivala rekli su mi da moram donijeti nekakve nalaze....
Baš super, daj molim te napiši kako je bilo i kaj to treba donjeti osim uputnice, kakve nalaze??? Nadam se da ćeš se još javiti. Unaprijed hvala!
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 10:12   #19
Ma nema na čemu! Žao mi je da vam nemogu reći nekaj ljepše o tome, jer sam se i ja nadala nečemu potpuno drugačijem od "Centra za debljinu", a na kraju ipak ispada da je to samo neki bezvezni odjeljak koji će prikupljati lovu u naše zdravstvo
Kada sam otišla na pregled tamo, nisam ponjela nikakve nalaze; a sada vidim (pročitala sam post od bjelovarcanke) da traze da se donesu neki nalazi. Kao kaj sam rekla i u prvom postu, ja NAMJERNO nisam donjela nikakve prijašnje nalaze jer sam očekivala i bila uvjerena da će mi tamo napraviti sve kaj je potrebno i da ću imati "friške" nalaze tamo... Ali štanga. Nikaj od toga! Stvarno neznam zakaj je onda potrebna uputnica za endokrnologa kada nikaj ne rade nego te samo saslušaju
I ne, nejdem na kontrole gore. Stvarno mi ne pada na pamet ići gore samo zbog vaganja ili slušanja nekih glupih predavanja o prehrani i načinu života. Sve to mogu pročitati na netu kada me zanima, i sigurno mogu naći bolje informacije nego kaj bi ih odslušala na predavanju gore Dakle, mislim da je to stvarno samo gubljenje vremena!!
A kaj se tiče samostalnog pokušaja... u neku ruku i jesam nekaj poduzela. Nakon dugogodišnjeg nedijagnosticiranja, odlučila sam ići do kraja (ma kako god bilo) i doći do konkretne dijagnoze i liječenja za moj problem sa hormonima. koji je i uzrokovao moje kilice Naše zdravstvo je, kao kaj već i znamo, u stvarno velikoj katastrofi, i godinama su me samo zavlačili sa "to su ti policistični jajnici; evo- pij pilule i biće ok" sranjima. Nije bilo ok. Sve mi se od tada pogoršalo, i štitnjača mi polako otišla k vragu... Pa eto... pokušavam sada prvo to srediti, a onda ću i kilažu
__________________
It's not who you love. It's how.
Čupkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:43   #20
cao svima! mozda mogu pomoci u vezi s tim zasto vas salju endokrinologu ili zasto traze imate li kakve papire. posalju vas endokrinologu jer se debljati moze zbog problema sa hormonima. moj savjet vam je da svakako prvo odete endokrinologu ili internistu. pa ako ste zdravi tek tada idite u taj centar a i imat cete neke papire koji ce ih zanimati. mozete uciniti bilo sto ali ako imate i malih problema sa hormonima nista vam nece pomoci da smrsavite. sretno!
erika 40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.