Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 17:57   #541
Thomary, ja sam na palcu kod Blagusa kupila jednom prilikom 1kg mesa za pse za 5kn, koje je bilo samljeveno i sadrzavalo je kozu i kosti. Kuhala sam, Yuki je smazao i tu je avantura zavrsila ali nije bilo nikakvih negativnih iskustava.
Posto je pakiranje malo i dosta je povoljno, mozes to probati za pocetak, sumnjam da je vindijino drugacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 23:59   #542
Hvala Irinanana i Angelsss.
Nisam se detaljno raspitivala pa nisam znala da je to mljeveno s kostima. Razmislit ću. Niti sama ne znam jel bih se zadržala na dehidratu ili da pređemo na kuhano/sirovo.

Nemam problema s tim da mali ne bi nešto jeo, s alergijama i slično već su mi glavne stavke kvaliteta za što nižu cijenu i kakva će mu biti stolica. Jede jeftiniju Acanu (neke skuplje Acane su nam preskupe), jeo je Brit i Eukanubu. Sad izdvajamo najviše love što uopće i možemo za njegovu hranu, a stolica mu je rijetko savršena. Nije rijetka, ali nije to savršeno kako bi trebalo biti.

Ne znam od boljih hrana što bih uopće više mogla isprobati, a da mi ulazi u budžet pa bih zato probala kuhati ili davati sirovo.

Angelsss, ovo je jako korisna info za Blagus. Pogotovo s obzirom da nemam puno mjesta. Misliš da bi to meso bilo ok davati sirovo s nekakvim povrćem ili da kuham? I jel to dovoljno kvalitetno za hraniti psa time duži perido ili bi ipak trebala kupovati neko malo bolje meso i raznovrsnije?
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:38   #543
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Ne znam od boljih hrana što bih uopće više mogla isprobati, a da mi ulazi u budžet pa bih zato probala kuhati ili davati sirovo.

Angelsss, ovo je jako korisna info za Blagus. Pogotovo s obzirom da nemam puno mjesta. Misliš da bi to meso bilo ok davati sirovo s nekakvim povrćem ili da kuham? I jel to dovoljno kvalitetno za hraniti psa time duži perido ili bi ipak trebala kupovati neko malo bolje meso i raznovrsnije?
Ne znam što si od dehidrata probala, ali evo, mi smo jako zadovoljni s TOTW. Zapravo, nemamo potrebe dalje tražiti. Drek kompaktan, on ga rado jede, dlaka super, sjajna, čvrsta.. sve pet.

Iskreno, meni se čini da tamo nema baš previše mesa, pa bi ja u slučaju da se odlučim, kupovala dodatno barem iznutrice. Kostiju ima, ima i kljunova i kandži, malo perja, svega ima, to mu je ful doživljaj kao da je zadavio kokoš, samo treba malo meso pojačati.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:31   #544
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ne znam što si od dehidrata probala, ali evo, mi smo jako zadovoljni s TOTW. Zapravo, nemamo potrebe dalje tražiti. Drek kompaktan, on ga rado jede, dlaka super, sjajna, čvrsta.. sve pet.

Iskreno, meni se čini da tamo nema baš previše mesa, pa bi ja u slučaju da se odlučim, kupovala dodatno barem iznutrice. Kostiju ima, ima i kljunova i kandži, malo perja, svega ima, to mu je ful doživljaj kao da je zadavio kokoš, samo treba malo meso pojačati.
Uf, dok čujem kaj svega ima, ne čini mi se da je to ne znam kako kvalitetno. A pogotovo dok znam da moji dok imaju kolinje bacaju sve te dijelove (i cijele nogice, a ne samo kljunove i kandže) jer im se neda to čistiti. Zabrijala sam da je to ipak malo kvalitetnije i da je više mesa u pitanju.

Mislim da ćemo se zadržati ipak na Acani još neko vrijeme. Acanu koju koristimo nije bez žitarica (ima zob), ali nam je najkvalitetnije što smo si mogli priuštiti (pogotovo jer smo kupovali na sniženju pa kupili veće količine, a sada opet imam nekakav popust). Totw nam je za trenutne prilike preskup. Možda još razmislim o Carnilove iako ću dati još malo šansu Acani.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:51   #545
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Uf, dok čujem kaj svega ima, ne čini mi se da je to ne znam kako kvalitetno. A pogotovo dok znam da moji dok imaju kolinje bacaju sve te dijelove (i cijele nogice, a ne samo kljunove i kandže) jer im se neda to čistiti. Zabrijala sam da je to ipak malo kvalitetnije i da je više mesa u pitanju.
A gle, to bi išlo inače vjerojatno u smeće, zato se vodi kao "meso za pse", jer psi ne zaslužuju valjda jesti kvalitetno.
Iz tog razloga ja Yukiju kada kuham, kuham ono što i sebi kupim, odnosno kupujem meso i namirnice za ljude. Kažem ti, ovo bi uz dodatak mesa i iznutrica bilo ok, ali trebalo bi to izbalansirati.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:53   #546
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Totw nam je za trenutne prilike preskup. Možda još razmislim o Carnilove iako ću dati još malo šansu Acani.
U zooplusu imaš ekonomično pakiranje 2x13,6kg-749kn a još se dobije i neki popust.Carnilove je jako dobra hrana za aktivne/srednje aktivne pse i moja preporuka bi bila Lamb & Wild Boar.
Edit:Acana je isto dobra hrana i ja nebi ništa mijenjao ako psu odgovara.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 16:53   #547
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
A gle, to bi išlo inače vjerojatno u smeće, zato se vodi kao "meso za pse", jer psi ne zaslužuju valjda jesti kvalitetno.
Iz tog razloga ja Yukiju kada kuham, kuham ono što i sebi kupim, odnosno kupujem meso i namirnice za ljude. Kažem ti, ovo bi uz dodatak mesa i iznutrica bilo ok, ali trebalo bi to izbalansirati.
Objasni šta je kvalitetno meso za pse.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 17:08   #548
Koliko me sjecanje sluzi, u postu na koji si se referirao sam pisala o Blagusevoj "hrani za pse", smrznutoj, 5 kn/kg. To sam jednom kupila i skuhala, cupavac je pojeo ali sam morala odvajati dobar dio jer je bilo najvise perja i kljunova. Ja ne smatram da je to meso, a pogotovo meso za mog psa koji je onako osjetljiv. Ne znam sto ti smatras kvalititnim ali po meni je kvalitetno ono meso koje i sama mogu pojesti bez posljedica, po mogucnosti domace.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 17:07   #549
Moj stari kupi rižu i neko jeftino meso u mesnicama, tipa grkljani i takve stvari, pa od toga napravi rižoto. Pesonja to obožava, iako, ne dobiva samo to, nego i kupljenu hranu, tako da ne znam kako bi se proveo da samo rižoto jede non stop.
Triple Lindy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 08:10   #550
mimozaaa, prebacila sam postove i dalju raspravu na temu Alergije kod pasa, jer se čini da je otišla u tom pravcu.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 19:20   #551
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Totw nam je za trenutne prilike preskup. Možda još razmislim o Carnilove iako ću dati još malo šansu Acani.
Ne razumijem kako ti je TOTW preskup u odnosu na Acanu. Cijena je po kili otprilike jednaka, a kad pogledam preporučene tablice za prehranu, doduše, nisam baš jako detaljno ulazila u usporedbu, čini mi se da je Acane potrebno davati više nego TOTW-a. Dakako, ako si kupila Acanu sa znatnim popustom, najprije ćeš to potrošiti.

Ako nađeš povoljnu sirovu ili kuhanu prehranu, a psu ne škodu, u msislu da povraća ili mu teško pada na želudac, svakako se zalažem za to.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 01:48   #552
pozdrav

interesira me hrani li itko svoje pse ovime: http://www.njuskalo.hr/oprema-psi/hr...oglas-17738426

ako da, moze li napisati svoja iskustva i malo poblize o ovom proizvodu

druga stvar, zna li netko gdje mogu u zg-u nabaviti junece iznutrice (prvenstveno srce), srdele/papaline/lignje, pileca ledja po nekoj najrazumnijoj cijeni, naravno uzeo bih vece kolicine i bez racuna pileca ledja pronalazim po 6kn/kg uglavnom po akcijama sto mi je ok.

sto se tice junecih srca najjeftinije sto sam uspio dogovorit da bi mogao uzeti neku vecu kolicinu je 15kn/kg, obisao sam doslovce svaku mesnicu na kvatricu i branimirovoj trznici

dobio sam sugestiju da probam u hladnjaci pitat na slavonskoj, sto mislite o tome? je probao tko?
bENNY1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 10:20   #553
Quote:
bENNY1986 kaže: Pogledaj post
pozdrav

interesira me hrani li itko svoje pse ovime: http://www.njuskalo.hr/oprema-psi/hr...oglas-17738426

ako da, moze li napisati svoja iskustva i malo poblize o ovom proizvodu

druga stvar, zna li netko gdje mogu u zg-u nabaviti junece iznutrice (prvenstveno srce), srdele/papaline/lignje, pileca ledja po nekoj najrazumnijoj cijeni, naravno uzeo bih vece kolicine i bez racuna pileca ledja pronalazim po 6kn/kg uglavnom po akcijama sto mi je ok.

sto se tice junecih srca najjeftinije sto sam uspio dogovorit da bi mogao uzeti neku vecu kolicinu je 15kn/kg, obisao sam doslovce svaku mesnicu na kvatricu i branimirovoj trznici

dobio sam sugestiju da probam u hladnjaci pitat na slavonskoj, sto mislite o tome? je probao tko?
Ja sam probala uzeti i jednu i drugu verziju, mislim da je omjer cijene i kvalitete ok, najjeftinije sto ćeš moći dobiti. Čovjek ima svoju klaonicu i mesnice, dostavi ti na kućnu adresu, prepakiraš u vrećice i zamrzneš. S time da ja obavezno ubacim kosti/hrskavicu extra, npr. pileće vratiće ili grkljan jer unutra nema dovoljno hrskavica, nešto sitno. Također, kada je jeo onu verziju s buragom, dodavala bi mu još jezika ili srca i jako malo jetre u svaki obrok, jer mi se činilo da ima malo mesa, a dosta buraga. Ali ne moraš u pravilu...

Bila bih najsretnija kada bih sama mogla kupovati meso u komadu, tako da ideja za hladnjaču nije loša, tamo kupujem oraščiće, nisam se sjetila potražit meso , otići ću pogledat. Inače, meso kupujem po cijeni srce, jezik 15kn/kg, grkljan 5kn/kg, vratići 10kn/kg, jeftinije nemoguće nać
Maya2016 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:22   #554
jos netko?..
bENNY1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 21:10   #555
O tom oglasu se već pričalo ovdje, mislim da je bilo na temi ''Sirova prehrana za pse'', pa prelistaj ove stranice prema kraju.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 12:25   #556
Pse hranim s TOTW hranom i oni sretni i zadovoljni, ali obzirom da obožavam ribu, uvijek uzmem i njima, oradu, brancina, ali ju pripremam bez soli i na maslinovom ulju i očistim od kostiju. Obožavaju i jabuke, kruške, ananas..Obzirom da sam opskrbljena domaćim svježim jajima ponekad im dam i sirovo jaje (kupovno se ne bi usudila). Osobno volim kuhati, ali pomisao da kuham psima svaki dan me držala pune 2 minute..
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:11   #557
Postoji li neki kalkulator za kalorijsku vrijednost, koju dnevno treba zadovoljiti, kad se kuha psu?
I neki omjeri koliko čega staviti u obrok?
Recimo teletina, konjetina, puretina i piletina imaju različitu kalorijsku vrijednost na 100gr. Odnos kalorija navedenog mesa je 105-89-231-144, tako da po ovome treba puno više konjetine nego puretine za iste kalorije.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:28   #558
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Postoji li neki kalkulator za kalorijsku vrijednost, koju dnevno treba zadovoljiti, kad se kuha psu?
Za omjere ne znam, ali evo ti kalkulator.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 14:08   #559
Različiti kalkulatori mi pokazuju različite vrijednosti, a na vrećicama od hrane opet neke treće cifre.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:03   #560
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Različiti kalkulatori mi pokazuju različite vrijednosti, a na vrećicama od hrane opet neke treće cifre.
Ja sam se vrlo uspješno služila upravo ovim kalkulatorom izračunavajući Sitkinu, a poslije i Juckinu prehranu. Ako ti ne paše, uzmi neki drugi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.