Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2009., 23:05   #1
JOSIP JURČEVIĆ-HRVATSKI PREDSJEDNIK

http://josip-jurcevic.net/kampanja/


Nezavisni kandidat Josip Jurčević objavio je danas, na konferenciji za novinare u Europskom domu, svoju kandidaturu za predsjednika Republike Hrvatske.
Ustvrdivši da se Hrvatska nalazi u procesu opće, duhovne, gospodarske i upravljačke krize, Jurčević je naglasio važnost nadolazećih predsjedničkih izbora, a koji bi pobjedom kandidata izvan postojeće upravljačke strukture trebali značiti početak dubinskih promjena u zemlji i zaustavljanja negativnih društvenih procesa.

Da bi se takvo što moglo dogoditi preduvjet je provođenje modela predkampanje, koja je nova u hrvatskom izbornom iskustvu, smatra Jurčević.

"Hrvatskoj su potrebni novi i nepotrošeni ljudi "

- Radi se o modelu koji bi objektivnim i transparentnim načinom doveo do isticanja jednog, zajedničkog nezavisnog nacionalnog kandidata. Na taj način bi se spriječilo uzaludno rasipanje glasova i osigurala pobjeda nezavisnog kandidata - naglasio je.

Predstavljajući program Jurčević je kazao da program predsjednika Republike Hrvatske nije i ne smije biti samovoljan čin, već je precizno određen Ustavom i hrvatskim zakonima.

Uz to, naglasio je da se hrvatskim Predsjednikom ne postaje samim činom izbora na tu dužnost, nego odgovornim praktičnim obavljanjem predsjedničke dužnosti, sukladno ustavnim i zakonskim ovlastima.

- Hrvatska ima sve pretpostavke da bude stabilna i sigurna zajednica u kojoj žive uspješni, životno zbrinuti i sretni ljudi, ali da bi ona zaista takvom postala, nužno je započeti s procesom dubinske institucijske preobrazbe i vratiti povjerenje građana u upravljačke strukture - istaknuo je.

Jurčević je rekao kako su za novu demokratsku paradigmu potrebni novi, nepotrošeni ljudi koji su se već dokazali stručnim, moralnim i socijalno odgovornim društvenim djelovanjem.
vesna1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 10:39   #2
Mogu potvrditi jednu stvar o ovome čovjeku. Da je bio više nego korektan profesor svejtske povijesti 20. stoljeća i kao predavač i kao ispitivač. O njegovom oibrazovanju dakle ne bih, jer je sigurno obrazovaniji za koje koplje od prva dva predsjednika.
Međutim, njegovi nastupi su iznimno desničarski i kao takvi, tipično, orijentirani isključivo na obračun s komunističkom prošlošću i Titom. To je ok ako je on nastupao kao građanin, sa većom razinom poznavanja povijesnih činjenica. Međutim, tako ne nastupa historičar. S druge strane, ja bih predsjednika države koji se do sada u javnim nastupima više bavio vizijom Hrvatske kao napredne europske zemlje, radišnih i tolerantnih ljudi širokih nazora i naobrazbe, neopterećenih II. svj. ratom već zainteresirano izgradnjom našeg društva. Šta meni znači Hrvatska u kojoj svi jednodušno osuđuju Tita kao zločinca, a pritom se ne radi ninačemu drugome. (Ovaj kojeg imamo niša na tom planu ne radi također, da ne ispadne da mi nije apologija Tita jednako besmislena). Jurčeviću je to nekako bitnije od hrvatskog "Primum vivere..." Imamo mi bitnijih problema društvenih.
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 14:17   #3
Kroz ove teme vidice se vriednote Hrvatskog naroda.
To ce se pokazati kroz klikova i doprinost na temi.
A zasto ova teme nije na glavnoj areni neznam

ovaj Covjek vridi od vrpa SDP HDZ ovce.
Josip Jurcevic je cestit covik, svijetski, naucan, kulturan, educiran, sa vrpa i krscanska vriednota kako HR narod pripovijeda dasu katolici.

Predsjenik nema moc rijesit nista.
Uloga predsjednika jest jednostavno kulturna i ponosna svijetska predstava,
i primjer sustine i karakter za Hrvatskog naroda.

A sto hoce rijesiti drugu stranu nase povjestne tuge,
btw...... kako svi cvilite da nema mira dok sve to nije ilustrirano, napisano i pomireno,
to jest samo plus da ce nesto vise dimenzijonalno doprinut za njegovu stazu,
= nece sidit okolo nekoliko godina i vrijedjat intelekt cilog naroda kao neki danas.

Jel ste postigli tu vriednotu? Jel ste zasluzni imati ovakog covjeka?
Covjek koji ce biti zrcalo Hrvatskog lika i buducnost
__________________
Vjecno zivio Hrvatski narod gdje got na ovom svitu disao !
UnFaithful is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 14:34   #4
Ja sam već odlučio za Tuđmana glasati ,a tu je još i Hebrang i Jurčević...odlični su oni ,ali bi se mogli rasuti glasovi
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 14:40   #5
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Mogu potvrditi jednu stvar o ovome čovjeku. Da je bio više nego korektan profesor svejtske povijesti 20. stoljeća i kao predavač i kao ispitivač. O njegovom oibrazovanju dakle ne bih, jer je sigurno obrazovaniji za koje koplje od prva dva predsjednika.
Međutim, njegovi nastupi su iznimno desničarski i kao takvi, tipično, orijentirani isključivo na obračun s komunističkom prošlošću i Titom. To je ok ako je on nastupao kao građanin, sa većom razinom poznavanja povijesnih činjenica. Međutim, tako ne nastupa historičar. S druge strane, ja bih predsjednika države koji se do sada u javnim nastupima više bavio vizijom Hrvatske kao napredne europske zemlje, radišnih i tolerantnih ljudi širokih nazora i naobrazbe, neopterećenih II. svj. ratom već zainteresirano izgradnjom našeg društva. Šta meni znači Hrvatska u kojoj svi jednodušno osuđuju Tita kao zločinca, a pritom se ne radi ninačemu drugome. (Ovaj kojeg imamo niša na tom planu ne radi također, da ne ispadne da mi nije apologija Tita jednako besmislena). Jurčeviću je to nekako bitnije od hrvatskog "Primum vivere..." Imamo mi bitnijih problema društvenih.
Slažem se sa svime rečenim. I ja sam kod njega slušala kolegij 'Povijest 20 st' i mogu reći da je izrazito obrazovan čovjek i izvrstan predavač i govornik.
U to, kakav bi bio kao predsjednik i na što bi stavljao naglasak, ne bih ulazila. Ali vjerujem da bi mogao biti bolji od prethodne dvojice.
betsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 14:45   #6
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Mogu potvrditi jednu stvar o ovome čovjeku. Da je bio više nego korektan profesor svejtske povijesti 20. stoljeća i kao predavač i kao ispitivač. O njegovom obrazovanju dakle ne bih, jer je sigurno obrazovaniji za koje koplje od prva dva predsjednika.
Međutim, njegovi nastupi su iznimno desničarski i kao takvi, tipično, orijentirani isključivo na obračun s komunističkom prošlošću i Titom. To je ok ako je on nastupao kao građanin, sa većom razinom poznavanja povijesnih činjenica. Međutim, tako ne nastupa historičar.
Evo zasto bi neko ko zeli da se istina dozna bio desnicar? On jasno osuduje SVE totalitarne rezime ali i dalje neki kojima istina ne odgovara ga nazivaju desnicarem. Ja mislim da je Hrvatskoj potrebno jedno rasciscavanje sa prosloscu, nije toliko nuzno ali je svakako potrebno. Predsjednik ioanko ima male ovlasti pa bi bilo dobro barem da govori istinu i da narod bude ponosan ako vec ne zivimo dobro.
solo_zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 14:52   #7
Za tog kriptoUSTAŠOIDA nitko iole pametan neće glasovati budući da su glasački listići oznaćeni svojim serijskim brojem i tako bi takvi shebali i sami sebe (na duži rok).
Jurčević je, jednostavno, - PROTUUSTAVNI "predsjednički kandidat".
android is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 15:07   #8
Quote:
android kaže: Pogledaj post
Za tog kriptoUSTAŠOIDA nitko iole pametan neće glasovati budući da su glasački listići oznaćeni svojim serijskim brojem i tako bi takvi shebali i sami sebe (na duži rok).
Jurčević je, jednostavno, - PROTUUSTAVNI "predsjednički kandidat".
Evo i mesićevaca

"Uočavanje i osuđivanje nacionalizma u vlastitim redovima"
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 16:50   #9
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Evo i mesićevaca

"Uočavanje i osuđivanje nacionalizma u vlastitim redovima"
Kriptoidiotoida
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 19:39   #10
Unatoč njegovim kvalitetama i adutima, mislim da se izvanparlamentarna "desnica" trebala usuglasiti oko jednog kandidata. Ovako već postoje dva kvalitetna (Miroslav Tuđman i Josip Jurčević) između kojih će se rasipati glasovi.
Pessimus dux is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:33   #11
Evo vam novog kandidata desničari. Skupite se kolko vas ima, udružite se i ajmo- u konačan obračun s Titom i Partijom koji su glavni krivci za gospodarsko stanje u 2009.

Koliko vas se skupilo na Titovu trgu, toliko će glasova dobiti Josip Jurčević...
Ima ovdje netko mlađi od 79?
Media Blitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 21:03   #12
Draga Vesna, evo opet nije mi jasno zasto ovo niste stavili na glavni dijo politike.

Nemoj se razoracarati, ima puno ljudi u Hrvatskoj koji bi vridili i volili cestitu, sigurno cistu vodju kao Josip Jurcevica, problem jest mediski sa kampovima sdp-hdz-a na ovakim medijskim mijestima.

Ovo misto je pun njihovi, veliki desnicari i velikih ljevaka, al niti jedan je ikad jasno definiran tako (makar se sami i jedna druga kampa hvali ih za to), i niti jedan definira za koga pisu. Ako primjetis sve tih 'nema za nitkoga glasati' zvezde tu, su jako zaposleni pisanje za, ali cestce Protiv, opozicije njihove kampe.

Tolko su inteligentni, da kad se jednom u 20 godine problem sa drogamo u Hr netko dodje prosvijetlit dilera, oni ce svi do jednoga srusiti tu temu iz eksistencije zato nije bila pod SDP-HDZ kampom, svi ti Cestiti Levi i Deesni, uh sto ih ima.

Ovih dana najveci Desnicari na forumu hvale kako Mesic je covjik live i desne, a lazu kako je dobijo izbore sa jako mali dijo glasa zato sto ljudi nisu glasali a onaj 20% jugo-udbas-nostalgicari su navalili na priliku... to rade sve sto nemogu pomislit Cestitog Covjeka kao predsjednika ili su prodali sve svoje morale vriednote za Politicki Dolar, ma kaj ti nisu skupovi HDZ-a u areni smesni, nije ni cudo da u sredinama Hdz-a trebas biti njihov Clan da dobijes obican posao (makar to nije tako, ali plavi su napravili tu psihicku iluziju), dok oni i podpore sa sutnjom i cesto upotrebavljaju Mesiceve udbaske taktike i veze dasi namjeste Arenu, skupa sa Bandicom i koriscavaju kako samo Crveni gamad SDP zna, Branitelje da su 'front-men' za njihove organizacije 'dajem paltronski prijatelju posa'

Tako ce biti netko vrime,
a Hrvatski narod ce pokazati ako su to zasluzili i su isti i pasivni kao sve ove godine,
ili hocu neko godina mira i utjeha, sa netko stvarno sa 'Ponos' na Glavi.
Kad nije nam dosta gledati dole ili paralelno na nas zivot, umjesto Gore sa nadom.

__________________
Vjecno zivio Hrvatski narod gdje got na ovom svitu disao !

Zadnje uređivanje UnFaithful : 05.07.2009. at 21:17.
UnFaithful is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:56   #13
Vjerujem da je ovo pošten čovjek umjerene desne prijentacije.Ipak volio bih vidjeti što će poduzeti u budućnosti.Njegovi stavovi o prošlosti su u redu,ali program rada za iduće razdoblje me interesira.Osobno nikad neću dati glas nekom ljevičaru tipa SDP-ovog kandidata ili Hebrangu jer ih ne smatram hrvatskom ljevicom.Hebrang je uveo participaciju u zdravstvo,smatram ga intelektualno inferiornim i nedovoljno širokim za vođenje nacije dok su SDP-ovci sljednici KPH i kao takvima ne mogu im dati glas niti da mi daju plaću od 100000kn mjesečno i ne znam što sve ne.U svojim skrivenim mislima oni su samo izdanak jogoslavenske opcije koja ,nadam se, nema šanse.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:59   #14
S Jurom sam nedavno razgovarao o nekim temama iz naše prošlosti - i potpisujem njegove stavove.
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam
zagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 17:41   #15
JOSIP JURČEVIĆ, NEZAVISNI KANDIDAT ZA PREDSJEDNIKA RH,
U GRUDAMA PREDSTAVIO PREDSJEDNIČKI PROGRAM

Grude, 9. srpnja 2009.
Josip Jurčević, nezavisni kandidat za Predsjednika RH, gostovao je u Grudama, gdje je građanima predstavio svoj predsjednički program. Organizatori predstavljanja bili su ogranci HKD Napredak i Matica Hrvatska iz Gruda.
Jurčević je naglasio kako Hrvatska raspolaže velikim prirodnim bogatstvima, socijalnim kapitalom i komparativnim prednostima, koji hrvatskom društvu omogućavaju uspješnost, stabilnost, blagostanje i sreću. Međutim, to se za sada ne događa zbog neuspješnog načina upravljanja Hrvatskom, u kojoj prevladavaju korupcija, nepotizam, asocijalnost i druge negativnosti koje razaraju hrvatske razvojne potencijale, društvene vrednote i ozračje zajedništva.
Stoga, zaključio je Jurčević, u hrvatskom državnom i društvenom sustavu nužno je izvršiti duboke duhovne i upravljačke preobrazbe, jer je jedino na taj način moguće izaći iz sveopće krize i Hrvatsku usmjeriti k uspješnoj budućnosti. Nositelji procesa preobrazbe očigledno ne mogu biti pripadnici sadašnje upravljačke strukture u Hrvatskoj, nego nove – stručne, moralne i socijalno odgovorne osobe. Izborna pobjeda neovisnog nacionalnog kandidata na predsjedničkim izborima u Hrvatskoj biti će početak procesa duhovne i upravljačke preobrazbe hrvatskog društva.
Na kraju uvodnog izlaganja, Jurčević je pozvao građane da izlaze na izbore, te da po djelima - a ne riječima - prepoznaju osobe koje biraju na javne dužnosti. Ključevi hrvatske budućnosti, smatra Jurčević, nalaze se u rukama hrvatskih državljana, jer oni svojim glasovanjem, te uključivanjem u druga društvena i politička djelovanja, odlučujuće utječu na sve što će se događati u hrvatskoj državi. Jurčević je detaljno obrazložio model predkampanje, koji će omogućiti da narod objektivnim i transparentnim načinom odredi jednog nezavisnog nacionalnog kandidata koji će biti favorit predsjedničkih izbora.
Nakon uvodnog izlaganja, Josip Jurčević je odgovarao na niz zanimljivih pitanja koja su postavljali brojni posjetitelji predstavljanja.
Izvještaj i fotografije možete vidjeti na njegovoj službenoj web stranici.
vesna1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 00:42   #16
Wink otac 7 djece!

je, da ima osmo, Bandic bi mu bil kum, ovak, nema, pa nije mu Bandic kum!
kaj se toga tice, svaka cast!
Kaj se tice predsjednika, bu dobil tak 1-2 %, prognoza realna.
Ali, svaka cast!
Zakaj tak male?
Kaj je je.. Hebrang, i Josipovic, nema se tu kaj razmisljat!
Svi ostali, dobri statisti! To vam je demokracija!


ps. da protuustavan je, to mu jos umanjuje sanse.
__________________
Samo nemojte biti stoka sitnog zuba, zato razmisljajte!
Lijenchina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.