Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2009., 22:52   #21
pa da pristajes na postupak i u slucaju da nesto ne ide po planu da nema tuzbi. od kud ti to da toga nije prije bilo?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 23:04   #22
prije 5 god u zaraznoj kada sam bila nije jer je cjela moja soba isla na Lp znam 100posto
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 23:07   #23
ma pitam, ne mislim da izmisljas.
ti se toliko dugo s tim boris?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 23:37   #24
peta ajde isprazni sanducic, ne mogu ti posalti poruku.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:52   #25
Potpisivanje pristanka je normalna rutinska procedura. Tako bi za sve trebalo.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:55   #26
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
ok, hvala, ali zar ne postoje uzroci moguceg ovakvog nalaza eeg- a? jasno mi je da moze biti vise stvari, ali voljela bih znati koje. receno mi je s obzirom da nije napravljen ct (i da je to greska hitne) da nije iskljuceno jos uvijek krvarenje. da li bi to eventualno krvarenje uzrokovalo ovaj nalaz.
i ako moze molim te neka usporedba sta ovaj nalaz znaci- ne mora biti trajnos tanje koliko sam shvatila, ali koliko je to odstupanje od normale (jel to npr oko s dioptrijom ili sa zamucenom ocnom pozadino). samo okvirno ako se moze, ovo se razvlaci mjesecima.
EEG ne daje specifičan odgovor za takve nalaze, ali bi moglo biti i krvarenje. Zato treba napraviti i slikanje, i onda donijeti sud. Sve drugo je teško ovako reći.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 14:02   #27
ako se iskljuci mogucnost multiple i upale mozga zbog cega bi onda imalo smisla radit punkciju???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 20:57   #28
Nemoj se bojati LP…
Nije strašno, i ja sam se osobno osjetila manje nego vađenje krvi…
Samo preporuke da obavezno ležiš nakon punkcije – ja jesam, ali me usprkos tome boljela glava dobrih tjedan dana…
Inače, koliko znam potpisivanje pristanka je normalno (ja sam potpisivala i za LP i za citološke punkcije)….

Nisam doktor pa ne mogu odgovoriti na tvoje posljednje pitanje, ali moram priznati da sam ja nakon LP bila mirna – kada mi je doktorica došla reći da je likvor OK…
__________________
Yes! I am a drama queen.
blair is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 00:49   #29
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
EEG ne daje specifičan odgovor za takve nalaze, ali bi moglo biti i krvarenje. Zato treba napraviti i slikanje, i onda donijeti sud. Sve drugo je teško ovako reći.
da, ali??

hvala, ma nestrpljiva sam, u biti zabrinuo me zadnji pregled. sam sam cekala da mi kaze- a ni petica gore desno vam nije neka.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:41   #30
Nuspojave?!

Jucer sam isla na lumbalnu punkciju. Bilo je sve ok do danas popodne, kada su me pustili iz bolnice. Glava me pocela boljeti i zlo mi je bilo. Odspavala sam si i onda je bilo super. Naravno nisam ja mogla bit mirna nego sam vec isla van, ali glava me uzasno boljet pocela i povracala sam. Da li su to normalne nuspojave? I koliko otprilike traju? Hvala.
mala_plivačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 17:47   #31
Nakon lumbalne treba mirovati. Prvo dva sata na leđima bez pomicanja, a onda ležati još 24 sata po mogućnosti. I piti puno tekućine.

Mučnina, glavobolja i povraćanje su normalne i uobičajene nuspojave, a većina ih se može spriječiti ako se miruje dan-dva. No sad što je tu je. Neki ljudi nemaju nikakve nuspojave - recimo ja nisam, ali sam se strogo držala uputa o mirovanju i tekućini. Neki će ih imati čak i ako su mirovali.
Koliko je trajanje - to je individualno, ali naravno - ako ti je loše nemoj ići van plesati i tulumariti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:37   #32
Mora li se nakon lumbalne punkcije ostati u bolnici ili ides odmah doma?
Đastin Bajba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 03:06   #33
Ja sam odmah kuci otisla,a i nista nisam osjetila ni tokom ni poslije.


Dakle nista strasno
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:08   #34
Quote:
lana_sa kaže: Pogledaj post
Ja sam odmah kuci otisla,a i nista nisam osjetila ni tokom ni poslije.


Dakle nista strasno
to je ne moguće...u kojoj si to bolnici molim te radila da su te pustili da hodas iza toga?
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 22:57   #35
Quote:
Imota20 kaže: Pogledaj post
to je ne moguće...u kojoj si to bolnici molim te radila da su te pustili da hodas iza toga?
Neuroloska klinika u Svedskoj,da lezala sam mozda 10 minuta i odmah kuci

Nista mi nije bilo,vise me bolilo izvaditi krv kod sestrice nego to ...mozda sam jednostavno imala dobru doktoricu
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 23:11   #36
Nema veze s dobrom doktoricom, već si imala sreće. Ima ljudi koji tri dana ne mogu k sebi doći od povraćanja i glavobolja.
Generalno je sistem i preporuka: dva sata mirnog leženja na leđima + infuzija, zatim mirovanje još 24 sata (samo na wc), a sljedeća 2-3 dana bez naprezanja.
Baš da su ti rekli - evo, gotovo, idite doma i naqvečer na aerobic, a kasnije može i u disko... teško mi je povjerovati. ako te i puste doma bez ta dva sata ležanja, sigurno bi ti rekli da miruješ.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 00:47   #37
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Nema veze s dobrom doktoricom, već si imala sreće. Ima ljudi koji tri dana ne mogu k sebi doći od povraćanja i glavobolja.
Generalno je sistem i preporuka: dva sata mirnog leženja na leđima + infuzija, zatim mirovanje još 24 sata (samo na wc), a sljedeća 2-3 dana bez naprezanja.
Baš da su ti rekli - evo, gotovo, idite doma i naqvečer na aerobic, a kasnije može i u disko... teško mi je povjerovati. ako te i puste doma bez ta dva sata ležanja, sigurno bi ti rekli da miruješ.
Pa nije da su mi to rekli,rekli su mi da postoji mogucnost da me boli glava par dana i da mirujem.Ja sam poslije toga otisla do grada da vidim sestru,a sljedeci dan na posao.

Svaki organziam valjda ima svoju reakciju i odbranu,ne postoje pravila
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 13:04   #38
LP

Ja sam punktirana 2004 na Sv.duhu; moja neurologica ne radi tam, pa me je punktiral drugi dr. U filmovima se uvijek vidi kak leže na boku, ali ja sam punktirana tak da sam sjedila na rubu kreveta, nagnuta naprijed i laktove sam naslonila na koljena - sestra je stajala ispred mene i tak me primila da me zapravo zgalavila da se ne mičem; doktori su bili iza mene. Tada Sv.duh navodno nije imal lab za analizu likvora pa su ga slali na Rebro na analizu; dosovno sam čula doktora kak trči po hodniku - juril je u prizemlje kolima hitne dati uzorak likvora i onda se čula sirena; rekao mi je da oni pod rotirkom voze likvor jer mora doći u određenom vremenu. Zbilja zvuči filmski, ali kak mi je soba bila točno iznad ulaza di su stajala kola hitne, čula sam ih kak razgovaraju i odlaze pod sirenom.

I moja neurologica i neurolog koji me punktirao ( bila je sumnja na multiplu, a par godina ranije sam prehodala postinfekciozni encefalomijelitis i imam neuroloških problema: hemipareza,eeg promijenjen, neuronalne lezije oba vidna živca, neruopatije itd. ) su mi detaljno objasnili; rekli su mi da moram mirovati jer se, ak ne mirujem, često javlja postpunkcijska glavobolja.

Morala sam ležati 2h nakon punkcije, a nakon toga su mi oboje rekli da iduća 4 dana ležim po mogućnosti na trbuhu, da se ne dižem, ne hodam, tek nužno tipa wc. Moram priznati, iako punkcija ne boli, zbilja je tipa vađenje krvi, jedino kaj se ljudi prestraše jer u filmovima svi stenju i urlaju da ih boli, i valjda radi položaja u kojem se punktira, da mi je zbilja pasalo mirovati. Kak sam skoro ovisna o knjigama, mislila sam da bu čitala. Ali mi neruolog čak nije dao ta prva 4 dana ni da gledam tv. Probala sam čitati, ali nekak mi je smetalo. Tak da sam ta 4 dana u bolnici ležala na trbuhu, i slušala radio i pričala s cimericom, koja je isto bila punktirana. Ona se 2.dan išla tuširati i prati kosu, i iza toga joj se počelo jako vrtiti i počela ju je luđački boljeti glava. Doktor je rekao pa jesam vam rekao da ležite, mogli ste izdržati par dana. Ja sam se 3.dan istuširala i prala kosu, ali zbilja nabrzaka.

Velim, dva neurologa su mi strogo naredila da 4 dana ležim, i što manje se krećem, jer se na taj način sprečavaju moguće nuspojave tipa glavobolja i mučnine.

Tak da, nisam imala nikakvih nuspojava; iako sam tih prvih par dana bila ukočena u križima, kao kod heksenšusa otprilike. Imala sam filling da me unutra nekaj zateže. I to je bilo sve.

Nadam se da bu moje iskustvo nekom pomoglo, možda nekog smirilo - da nije punkcija strašna, ljudi svakaj pričaju. Meni je jedna žena, kad sam 1. put išla na gastroskopiju rekla da užasno boli; ???! ne znam da li mi je bezočno lagala ili je imala nekih drugih problema; jer, iako je neugodna, ak nekaj ne boli, ne boli gastroskopija. Tak da, mislim da je stvar u ljudima: ak se nečeg bojiš, uvijek to doživiš neugodnije nego kaj realno je.
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 09:47   #39
Pozdrav!

Radili su mi LP prije dvije godine na Zaraznoj u Vž. Malo je reći da me boljelo. Vrištala sam iz petnih žila. Tri puta me ubola iglom i nije uspjela doći do likvora pa je odustala. Ležala sam idućih nekoliko dana iako mi je bilo teško biti na leđima od bolova. I sad dvije godine kasnije mene leđa u tom dijelu još uvijek povremeno bole. Nije strašno, neka lagana tupa bol. Gore mi je što se svaki put sjetim što sam prošla. Ima li netko da je prošao nešto slično pa da me utješi da će i ti bolovi prestati? Bojim se da će biti sve gore kako budem starija...
PoppyDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:35   #40
Ja sam bila na lumbalnoj punkciji u zaraznoj u Zg i u globalu nista ne boli, bas kao sto svi kazu, manje od vadjenja krvi.
Jedino sto doktorica prvi put nije mogla naci doticni prostor, pa kad me prvi put upikla je trazila:"Aha, kost, opet kost....a nis, idemo malo vislje."
Nakon punkcije lezanje 2h na ledjima. Pitam nakon toga da li trebam na jos nesto pripazit, kazu neeee, ave ok.
5 dana iz kreveta ssm isla iskljucivo na wc. Plakala od bolova, kao da ti netko zabija noz u straznji dio glave. Sto je pisac htio reci: sve pitajte doktore, sve. Oni ne vole kad ih se pita,ali jebes njih, radi se o meni.
__________________
Moving differently makes us healthy and powerful.
Let's not forget that everyday we wake up
beAt fReaK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.