Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2012., 22:21   #121
U zadnje vrijeme mi se pocelo desavat da mi src jace zalupa imam osjecaj da ce da stane i cudan osjecaju u ustima mi se pojavljuje za vrjeme ti lupanja imam li razloga za brigu .
djoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 22:23   #122
Quote:
djoh kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme mi se pocelo desavat da mi src jace zalupa imam osjecaj da ce da stane i cudan osjecaju u ustima mi se pojavljuje za vrjeme ti lupanja imam li razloga za brigu .
To se teško može reći preko foruma,pogotovo sa manjkavitm podacima.
No sigurno se neradi o ac. koronarnom incidentu.
Ad EKG.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 23:43   #123
Pisao sam vec da sam prosle godine radio dva puta ekg i nije bilo nikakvih promjena odnosno sve je bilo ok , radio sam i uv abdomena sve ok vadi krv secer uredan masnoca uredna jednostavno krvna slika savrsena za moje godine inace sam 1989 godiste ali jednostavno ne mogu nikako da se otrgnem samo razmisljam o tim bolovima i mislim da cu uskoro da dobijem infrakt imal ko kakvu idej da li imam razloga za strhovat .
djoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 03:15   #124
Općenito pitanje; naletio sam na jednu sliku gdje je prikazan dio krvne žile sa suženjem zbog kolesterola. Pitanje uz sliku glasi : JE li tlak na mjestu suženja manji ili veći ili jednak tlaku u ostatku žile. Ja bih odmah rekao da je manji(jednadžba kontinuiteta). Ali onda me zanima...kako se začepljenje žila dovodi u vezu s visokim tlakom,odnosno da se srce više "muči" ako je tlak manji u točki suženja ?
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 02:42   #125
Quote:
BRAB-STON kaže: Pogledaj post
Općenito pitanje; naletio sam na jednu sliku gdje je prikazan dio krvne žile sa suženjem zbog kolesterola. Pitanje uz sliku glasi : JE li tlak na mjestu suženja manji ili veći ili jednak tlaku u ostatku žile. Ja bih odmah rekao da je manji(jednadžba kontinuiteta). Ali onda me zanima...kako se začepljenje žila dovodi u vezu s visokim tlakom,odnosno da se srce više "muči" ako je tlak manji u točki suženja ?
Tlak je veći u manjoj točki pritiska, što znači da ovisi o širini plaka koji se stvara na žili. Srce se muči zbog toga što se suženjem žila (arteriola i kapilara - dakle manjih, koje čine glavninu ukupnog sistemskog otpora) povećava sistemski otpor.

Veći otpor uvjetuje veću snagu da se svlada (u ovom slučaju je srce to koje proizvodi snagu).
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 13:54   #126
Ispričavam se ako sam na krivoj temi.
Moj tata je prije dvije i pol godine preživio srčani infarkt (67 g.). Od tada je na redovnoj terapiji i kontrolama. Tlak mu je uz korištenje medikamenata u redu, osim naravno, oslabjele srčane funkcije (tako se spominje u nalazima).
S obzirom da već dva desetljeća boluje od ankiloznog spondilitisa, htio bi početi sa korištenjem TENS uređaja, koji je koristio kad je bio na terapiji u toplicama. Veli da mu je to pomoglo.
E sad, mene zanima da li je njegovo srčano stanje u kontradikciji sa navedenim TENS uređajem, odnosno da li je sigurno to koristiti u terapeutske svrhe.
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 18:39   #127
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako sam na krivoj temi.
Moj tata je prije dvije i pol godine preživio srčani infarkt (67 g.). Od tada je na redovnoj terapiji i kontrolama. Tlak mu je uz korištenje medikamenata u redu, osim naravno, oslabjele srčane funkcije (tako se spominje u nalazima).
S obzirom da već dva desetljeća boluje od ankiloznog spondilitisa, htio bi početi sa korištenjem TENS uređaja, koji je koristio kad je bio na terapiji u toplicama. Veli da mu je to pomoglo.
E sad, mene zanima da li je njegovo srčano stanje u kontradikciji sa navedenim TENS uređajem, odnosno da li je sigurno to koristiti u terapeutske svrhe.
Ako nema pacemaker onad može,no ipak se dobro za svaki slučaj konzultirati s kardiologom ili nek me Trebor dopuni.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 13:56   #128
biba

dali ja kao osoba sa pacemakerom imam pravo na tjelesno ostecenje? I kako to dokazati?
biserka66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:43   #129
Poštovanje, molim vas da mi netko odgovori što prije jer se ne mogu smiriti. Imam 26 god. Povišeni su mi trigliceridi i pušač sam.

Neki dan sam nosio holter, nalazi još nisu stigli. EKG je bio u redu.

Maloprije me naglo počela boliti desna ruka(osjećam strašnu nemoć u njoj), od lakta ide skroz u lopaticu, oblio me znoj, uspaničio sam se, puls mi je bio oko 100, vrtilo mi se, izmjerio sam tlak, a iznosio je 70/110. Zuji mi u ušima.

Imam li razloga za brigu?
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 22:42   #130
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Poštovanje, molim vas da mi netko odgovori što prije jer se ne mogu smiriti. Imam 26 god. Povišeni su mi trigliceridi i pušač sam.

Neki dan sam nosio holter, nalazi još nisu stigli. EKG je bio u redu.

Maloprije me naglo počela boliti desna ruka(osjećam strašnu nemoć u njoj), od lakta ide skroz u lopaticu, oblio me znoj, uspaničio sam se, puls mi je bio oko 100, vrtilo mi se, izmjerio sam tlak, a iznosio je 70/110. Zuji mi u ušima.

Imam li razloga za brigu?
Šanse da netko sa 26 godina ima akutno koronarno zbivanje su jako, jako male. Bol ne kreće tipično sa desnom rukom. Dakle, klinička slika nije klasična. Time su i šanse za nešto ozbiljno svakako male.

Međutim, pušenje, uz povišene masnoće (dominantno LDL kolesterol) svakako su rizik za kasnije tegobe sa srčanožilnim sustavom.
Poučak: prestanite pušiti, korigirajte prehranu i ne paničarite.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 22:23   #131
Pozdrav, imam pitanje za stručnjake na forumu
Baka mi je prije 3 tjedna dana pretrpjela infarkt miokarda( STEMI) nažalost zanemarivala je simptome te se liječniku javila tek nakon 2 dana-provela je 2 dana u koronarnoj jedinici i 5 na odjelu, nije provedena ni tromboliza ni PCI , što je i bilo očekivano, sada je na terapiji aspirinom i klopidogrelom, te je naručena na koronarografiju za par dana, pa me zanima postoji li mogućnost ugradnje stenta za vrijeme koronarografije ,naravno ako bude moguće ,te hoće li ona biti upućena na rehabilitaciju ( Krapinske toplice ili slično)- idu li svi ljudi s preboljenim infarktom na stacionarnu rehabilitaciju? Hvala unaprijed
arheolog_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2019., 22:46   #132
Tetka je imala srčani prije mjesec dana. Ima masnice na nogama gdje su radili koronarografiju. Uglavnom sad su se te masnice spustile niz nogu (doktorica joj je rekla da će se to vjerojatno dogoditi). Zanima ju da li moze s nečim mazati da masnice prođu brže.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2019., 22:58   #133
Može sa heparin gélom, ima u ljekarni. Meni je ruka bila ljubičasta od koronarogr. Ali nisam nis stavljala, brzo je prošlo

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2019., 12:28   #134
Maze s time ali jako sporo prolaze.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 22:28   #135
Već par dana osjećam neugodu u prsima, uz jednu epizodu slabosti u glavi.
Prvo je bilo negdje iznad grudiju, a sad se preselilo više prema dolje, između prsiju i trbuha.
Ne boli, više je osjećaj stezanja.
Otac mi je umro sa 48 od srca, pa sam malo u strahu od toga.

Ja imam 30 godina, 87 kg, zadnjih 5 mjeseci sam na nemasnoj prehrani zbog jednog drugog problema, ali prije toga sam jeo dosta nezdravo, prženo, gazirani sokovi itd.
Dapače, zbog te prehrane sam izgubio 20 kg u 5 mjeseci.
Ne pušim,
zadnje pola godine pijem samo vodu i jedem hranu s minimum masti
ne krećem se,
nemam nikakvih bolesti ozbiljnih.

Tlak mi je zadnje izmjereno 117/78, skoro uvijek ispod 120/80.
Puls mi je pravilan.

Bi li to bio neki problem sa srcem, ili je možda stres/probava?
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 14:47   #136
Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Već par dana osjećam neugodu u prsima, uz jednu epizodu slabosti u glavi.
Prvo je bilo negdje iznad grudiju, a sad se preselilo više prema dolje, između prsiju i trbuha.
Ne boli, više je osjećaj stezanja.
U mirovanju, pri gibanju prsnoga koša (okretanje, udisaj/izdisaj) ili prilikom nekakvoga tjelesnoga napra?


Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Otac mi je umro sa 48 od srca, pa sam malo u strahu od toga.
Umro od srca jer je dobio infarkt miokarda ili jer je imao nešto drugo sa srcem/na srcu što ga je isto tako moglo otjerati u grob? Ako je imao dokazani infarkt miokarda (bilo EKG, bilo obdukcija), je li bio zdravo živio ili nije? Ako je bio zdravo živio, postoji li objašnjenje zašto je umro baš od infarkta miokarda? Je li on jedini u obitelji koji je bio umro tako mlad od infarkta miokarda?


Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Ja imam 30 godina, 87 kg, zadnjih 5 mjeseci sam na nemasnoj prehrani zbog jednog drugog problema, ali prije toga sam jeo dosta nezdravo, prženo, gazirani sokovi itd.
Dapače, zbog te prehrane sam izgubio 20 kg u 5 mjeseci.
Wow, svaka mast. Možeš napisati knjigu i masno zaraditi.


Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Ne pušim,
zadnje pola godine pijem samo vodu i jedem hranu s minimum masti
ne krećem se,
nemam nikakvih bolesti ozbiljnih.

Tlak mi je zadnje izmjereno 117/78, skoro uvijek ispod 120/80.
Puls mi je pravilan.
To je odlično, samo nastavi tako.


Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Bi li to bio neki problem sa srcem, ili je možda stres/probava?
Srce je jako malo vjerojatno uzrok tvojih tegoba. Ovisi o odgovoru na moje prvo pitanje. Ne mora čak biti niti stres ili probava, oko 60% svih bolova u prsištu je uvjetovano nečim drugim, a ne srcem. U tvoj slučaju najverjojantnije mišići i/ili vezivno tkivo negdje.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 17:26   #137
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
U mirovanju, pri gibanju prsnoga koša (okretanje, udisaj/izdisaj) ili prilikom nekakvoga tjelesnoga napra?
U mirovanju.

Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Umro od srca jer je dobio infarkt miokarda ili jer je imao nešto drugo sa srcem/na srcu što ga je isto tako moglo otjerati u grob? Ako je imao dokazani infarkt miokarda (bilo EKG, bilo obdukcija), je li bio zdravo živio ili nije? Ako je bio zdravo živio, postoji li objašnjenje zašto je umro baš od infarkta miokarda? Je li on jedini u obitelji koji je bio umro tako mlad od infarkta miokarda?
On je umro od zastoja srca, pa nije baš infarkt i mislim da je jedini u obitelji.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 18:21   #138
Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
U mirovanju.


On je umro od zastoja srca, pa nije baš infarkt i mislim da je jedini u obitelji.
Srce u tvom slučaju onda gotovo sigurno nije uzrok tegobe/a.

Zastoj srca može nastati u sklopu infarkta miokarda tako da se samo na temelju te informacije ne može sa sigurnošću isključiti. No trenutačno nije presudno.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 18:46   #139
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Srce u tvom slučaju onda gotovo sigurno nije uzrok tegobe/a.

Zastoj srca može nastati u sklopu infarkta miokarda tako da se samo na temelju te informacije ne može sa sigurnošću isključiti. No trenutačno nije presudno.
Zapravo, kad se krećem onda mi se to stezanje u prsima smanji ili gotovo povuče.

Ok, hvala na odgovoru.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 23:58   #140
Odi doktoru i provjeri :)

Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Zapravo, kad se krećem onda mi se to stezanje u prsima smanji ili gotovo povuče.

Ok, hvala na odgovoru.
Svakako te ništa ne košta zaputiti se doktoru i napraviti barem minimum osnovne obrade od EKG-a i osnovnih lab. nalaza pa barem možeš isključiti srce kao uzrok i nešto akutno... Sretno!
great is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.