Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2009., 17:42   #121
a ide li netko u mediko?zna li netko cijene...
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:45   #122
pa ako vas zanima mediko,ja bila danas 620 kuna pregled,uzv,papa test...brisevi 440 kuna...
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 08:44   #123
Evo da se nadovežem, prvi pregled + UZV Poliklinika Harni 350kn...papu mi nije radila jer sam ga obavila u 6.mj.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 22:33   #124
Quote:
kissing kaže: Pogledaj post
Imam dva odgovora koja sam i sama dobila:
1)Plod se najbolje ovom metodom vidi s oko 28 tjedana kada ima najviše plodove vode.
No odlične 4D slike mogu se dobiti u bilo kojemu tjednu ukoliko između npr. lica koje želimo prikazati i stijenke maternice ima plodove vode.
Što se tiče analize organa plod nezamjenjiv je ultrazvučni pregled koji se radi između 16. i 18. tjedna trudnoće
2)najbolje ga je raditi između 18. i 25. tjedna trudnoće.
ja sam shvatila da baš nije, prvi bi trebalo oko 11., 12. tjedna (nuhalni nabor itd)
Drugi oko 20., 22. (detaljan pregled anatomije)
Treći pred kraj trudnoće (još nisam stigla do tu...).

Idem socijalno, jer sam jako zadovoljna, a inače, čak sam i krv vadila privatno. Ipak, možda odem kod svog "starog" privatnika jer je ekspert za uzv....i pitam se kad, vjeorjatno mi je najpametnije oko 20-tjedna
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 08:27   #125
ako je običan ultrazvuk u pitanju, 4oo kn uopće nije malo.
moj doktor računa 100 kn ultrazvuk, ali za tu cijenu napravi i običan i 3d (privatnik preko hzzo).
za jednog privatnika znam da ima i 4d ali to košta 500 kn.

meni je moja doktorica rekla da ako idem češće k privatnicima, nek izbjegavam klasične preglede jer su trudnice jako sklone infekcijama (dolje), pa pregleda treba biti što manje. najbolji pregled je ultrazvuk.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 14:24   #126
jkkkkkgh

elivira je super. samo ima brdo pacijentica i čeka se otprilike po četiri sata, a u nutra si maltene pet minuta. i sve je ko na traci - brzinski. naplati ultrazvuk 150 kuna i to je bez računa....
hajfaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:58   #127
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
ja sam shvatila da baš nije, prvi bi trebalo oko 11., 12. tjedna (nuhalni nabor itd)
Drugi oko 20., 22. (detaljan pregled anatomije)
Treći pred kraj trudnoće (još nisam stigla do tu...).

Idem socijalno, jer sam jako zadovoljna, a inače, čak sam i krv vadila privatno. Ipak, možda odem kod svog "starog" privatnika jer je ekspert za uzv....i pitam se kad, vjeorjatno mi je najpametnije oko 20-tjedna
Bas zanimljivo citati kako je sad u Hrvatskoj.

Ja si ovdje na Novom Zelandu placam privatnog opstetricara da mi vodi cijelu trudnocu, porodi me (zajedno s primaljom iz svog tima) u sveucilisnoj bolnici, a nakon toga sam (ako sve bude u redu) 3 dana u privatnoj birthcare facility koja je nesto izmedju hotela i bolnice. Recimo muz moze biti sa mnom i bebom.

Inace je ovakav rutinski protokol:

Pregledi svaka 4 tjedna do 28., onda svaka 2 tjedna do cini mi se 36. pa onda valjda tjedno do termina i onda vec kako jest (dnevno?)

3 rutinska ultrazvuka:
1. 7. tjedan za klinicko potvrdjivanje trudnoce (vaginalni UZV)
2. 11.5-13 tjedana neinvazivni odabir--nuhalni nabor i sl. (abdominalni, 'obicni'--nikakav 3D)
3. 18-20 tjedana: detaljni pregled anatomije (isto tako 'obicni'). To sam odradila prije 5 dana tocno s punih 18 tjedana.

I nitko mi nije spominjao daljnje ultrazvuke... pretpostavljam da ce jos nesto biti kasnije, ali manje detaljno

Pregledi dosad nisu ukljucivali nikakav unutarnji manualni pregled nego samo mjerenje tlaka i fetalnih otkucaja srca. Cerviks su ionako vidjeli ultrazvucno pa ne vidim svrhe nekog pipkanja

I razgovor naravno. Ali svejedno je gotovo za 15-tak minuta max.

Cak me i ne vaze nego me pita koliko sam dobila i vjeruje na rijec

Pretpostavljam da bi bilo drukcije i detaljnije da je bilo kakvih problema ali zasad sve ide glatko i nalazi su dobri pa nema razloga.

Taj me cijeli paket kosta oko 4.500 novozelandskih dolara ili nekih 2.200 eura sve skupa, u dvije rate, jedna stize uskoro (oko 22-24. tjedna) druga na kraju.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 17:19   #128
Pa to sve skupa uopće nije puno jer kod nas samo porod dođe nekih 16.500 kn ako se ja dobro sjećam podobnikovog cjenika
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 19:42   #129
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Pa to sve skupa uopće nije puno jer kod nas samo porod dođe nekih 16.500 kn ako se ja dobro sjećam podobnikovog cjenika
Pa i meni se sad cine hrvatske cijene visoke, cak i za preglede kod privatnika--350 i vise kuna mi se u usporedbi s visinom hr place cini puno.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 11:36   #130
Bila sam kod Podobnika. 1 sat mi je trajao ultrazvuk s tim da mi je radio i 4D i vaginalni. Nema ča nije gledao i mjerio i sve objašnjavao. Dao mi 3 fotografije bebice i jedno 15 slikica i 2 cd na jednom sličice na drugom filmić. Oduševio me i kao dr i kao osoba. Svaka mu čast i to me koštalo 700 kn. A u Medico Rijeka bila sam 15-20 min na ultrazvuku 3D dobila možda 10-ak slikica i CD i platila 550 kn. Na kraju se ustanovilo da Medico nema previše pojma ča radi jer sam na UZV bila u 8. mjesecu trudnoće i nisu vidjeli tešku srčanu manu i malformaciju krvnih žila ča se inače vidi već u 13om tjednu zbog čega je moja bebica postala anđelić. Medico ima aparaturu, ali nema potrebno znanje, ča mislim da je ipak najvažnije.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 12:22   #131
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
pa ako vas zanima mediko,ja bila danas 620 kuna pregled,uzv,papa test...brisevi 440 kuna...
o čovječe čini mi se to puno kad gledam da svi u zagrebu plaćaju donekle realne cijene..valjda ima još neki privatnik..ja idem kod soc ginićke i bas mi je ok
al sam mislila za ove bitne uzv i to da idem privatno da ne čekam puno i to jer me to izluđuje...
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:33   #132
jel znate koliko doće anomaly scan (onaj što se radi od 19-22tj) u poliklinici harni? našla sam samo da je transabdominalni uzv 300kn, ne znam dal to vrijedi i za anomaly scan ili je skuplje
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:51   #133
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
jel znate koliko doće anomaly scan (onaj što se radi od 19-22tj) u poliklinici harni? našla sam samo da je transabdominalni uzv 300kn, ne znam dal to vrijedi i za anomaly scan ili je skuplje
Ja sam radila kod dr đurića u draškovićevoj,as na 4d,500kn..preporučio mi ga moj socijalni gin....
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 00:07   #134
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
jel znate koliko doće anomaly scan (onaj što se radi od 19-22tj) u poliklinici harni? našla sam samo da je transabdominalni uzv 300kn, ne znam dal to vrijedi i za anomaly scan ili je skuplje
meni je Mimica radio kompletni anomaly kad mi je radio 3D/4D.. pa vjerujem da je to uračunato u cijenu...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 00:53   #135
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
meni je Mimica radio kompletni anomaly kad mi je radio 3D/4D.. pa vjerujem da je to uračunato u cijenu...
I meni. Molim te, u kojem tjednu si radila taj pregled u Mimice? To me jako muči...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:17   #136
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
I meni. Molim te, u kojem tjednu si radila taj pregled u Mimice? To me jako muči...
u 25om... ti?? zašto te muči..
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:19   #137
Ma zato što svugdje čitam da se radi od 18-22. tjedna.
A kad sam se naručivala, naručilo me u 23. tjednu.
I poslije, u nalazu vidim-piše da mi je 21. na 22. tjedan (a nije)
Skroz me zbunilo
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 02:35   #138
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
jel znate koliko doće anomaly scan (onaj što se radi od 19-22tj) u poliklinici harni? našla sam samo da je transabdominalni uzv 300kn, ne znam dal to vrijedi i za anomaly scan ili je skuplje
Bio je 500 kuna prije par mjeseci,ako dođeš 1.prvi puta kod njih...najbolje da nazoveš i pitaš kad ćeš se naručivati...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 06:31   #139
Mijenjali su cijene u Harni od nove godine, najbolje da nazoveš i pitaš!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 10:23   #140
ja sam kod privatnice prvi uzv platila 250 kn, a svi ostali pregledi su 100. a sad me naručila da dodjem u bolnicu kod nj privatno, pa me baš zanima koliko će mi naplatiti...
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.