Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 13:58   #1
White Angels

BIJELI ANĐELI

Povijest organiziranih navijača N.K.Zagreb počinje krajem 80-ih godina, točnije u jesen 1989. godine kada se pojavljuju prvi transparenti s natpisima ,White Angels i stare zastave SR Hrvatske s imenom kluba.
U sezonama 89/90 i 90/91 na jačim utakmicama tadašnje 2. savezne lige navijaju s istočnog stajanja stadiona u Kranjčevićevoj ulici. U sezoni 1990/1991 na istočnom stajanju pojavljuju se transparenti
Ultra Boys i Crazy South Boys, puno manjih bijelo-plavih zastava i zastave s hrv. povijesnim grbom.
U to vrijeme bilježe i jedino navijačko gostovanje u bivšoj državi, odlaze u Petrinju protiv tamošnje Mladosti.
Rat prekida sva navijačka djelovanja stare garde White Angelsa, samo njih par dočekuju reorganizaciju skupine u sezoni 1992/93, kada nova generacija navijača u jesen 1992. ponovo radi ultra atmosferu na istoku Kranjčevićeve.

Krajem te 1992 ekipa se skuplja na istoku, i u proljeće 1993. počinje aktivno pratit N.K.Zagreb. Pojavljuju se transparenti White Angels, s natpisom raznih kvartova udarni White Angels i veliki plavi transparent s natpisom N.K. Zagreb. Počinje se opet nakon one tekme sa Zadrom 90-te koristiti pirotehnika, bilo je pogotovo puno vojnih dimnih uložaka.
Ta generacija navijača bili su večinom ekipa između 72` i 79` godišta, dolazili su iz zg-kvartova Brezovica, Maximir, Trešnjevka, Jarun, Črnomerec..!
Ta ekipa išla je aktivno na gostovanja sezone 1992/93 i 1993/94 (Pula, Sisak, Šibenik, Varaždin) znalo je ići i dva busa, a na ostala gostovanja išlo se vlakom. Iz tih sezona najluđa su bila gostovanja u Puli te godine igralo na Uljanikovom stadionu kada je radi fighta sa policijom privedeno par White Angelsa.
U Varaždin ide pun bus navijača, putem se nenormalno puno trošilo cuge i žiže. Na samoj utakmici u Varaždinu, na ono staroj tribini bilo je nekih 60 navijača. Radi bacanja baklji i dimni u teren opet dolazi do sukoba s policijom, i prilikom privođenja u maricu jedan od tadašnji vođa White Angelsa L....r, radi show na račun murije na veselje svih prisutnih. Tih godina izrađuju se navijački šalovi njih 4, dva klupska i dva navijačka, navijačke kape s malim šiltom i majice.
U narednim sezonama 1994/95 i 1995/96, došlo je do slabijeg praćenja kluba... od 200-tinjak ljudi sve je spalo na njih 20. Ostalo je dosta zabilježeno putovanje White Angelsa u Palermo 1994. godine na legendarnu utakmicu Italija - Hrvatska 1-2. Razloge rasipanju valjalo je tražit u jačanju Bad Blue Boys-a kao grupe koja je tih sezona opasno prenula na bolje, a i neki su od važnih navijača jednostavno ostavili se navijanja radi posla i egzistencije.
Između 1997. i 1999. godine uz izlaske časopisa Tifo-Magazin oformila se nova generacija White Angelsa koja prelazi s istočnog stajanja na zapadnu drvenu tribinu gdje i dan danas navijaju. Ta generacija je imala dobar razlog za napredovanje, jer je u prvoj lizi igrao i N.K. Hrv. Dragovoljac koji su imali navijačku grupu Black Warriors. Oni su bili treća grupa u gradu Zagrebu osnovani 1996. godine imali su i jednu garnituru navijačkih šalova i dobro gostovanje u Splitu kad je još Baka Slišković igrao za Hajduk.
Osobno tih godina tu generaciju WAZ i BW navijača zovem "Tifo-Magazin generacija" ! Jer je u to vrijeme izlazil navijački časopis istog imena koji ih je dosta prezentiral ostalima. Pošto su bili opet premladi klinci, a nisu imali navijačku edukaciju starijih nisu dugo bili aktivni.
Sezonom 2001/2002... ponovo se počinje okupljati White Angels-i, ali za njih se može reći da su treća generacija i sa onom iz početka 90-ih nemaju previše dodirnih točaka (generacijska ekipa) !
Te su sezone bili prvaci i imali su nekoliko gostovanja tog proljeća.
Zanimljivo je da se baš ne sretnim ispadanjem iz Europe od Zalaegerzega (a moglo se gledat M.U.F.C.), okupila zanimljiva ekipa od 10-ak ljudi s Trešnjevke koji su autima odlazili na gostovanja i u Varaždinu svojim dugotrajnim navijanjem totalno nadglasali brojnije White Stonese.
Bijeli Anđeli organizirani su kao Udruga navijača N.K. Zagreb u doslovnom smislu tih riječi. Daleko od ultras poimanja drugih navijačkih grupa u Hrvatskoj.
Jedino im se mora priznati da su odlično pratili N.K. Zagreb na nedavnom dvoranskom prvenstvu Hrvatske u nogometu. Može se reći da su bili daleko najaktivnija navijačka skupina u Domu Sportova.
(tekst uzet s http://www.blog.hr/print/?id=1620727339 )

Evo par starijih fotki a nove možete pogledati na web stranici
http://www.bijeliandjeli.hr/

http://i36.tinypic.com/2exsj92.jpg

http://i36.tinypic.com/2h696k6.jpg

http://i38.tinypic.com/24lkncl.jpg

ovo je članak o Anđelima iz časopisa Tribine ako ga se još netko sjeća
http://i35.tinypic.com/e168hs.jpg
http://i33.tinypic.com/154w1w7.jpg

Pozivam sve ljubitelje nogometa i Zagreba da nam se pridruže na tribini u bodrenju našeg kluba!
http://i38.tinypic.com/n49lyu.jpg
HuberRotomat is offline  
Old 23.07.2008., 14:04   #2
Svaka čast na uvodu

Ovo je valjda prvi normalan topic na ovom pdf, kaj se WA tiče nisu baš navijači u onom klasičnom shvaćanju, al njih za to i tak boli kuratz, dečki se zajebavaju i uživaju.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 23.07.2008., 17:43   #3
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Svaka čast na uvodu

Ovo je valjda prvi normalan topic na ovom pdf, kaj se WA tiče nisu baš navijači u onom klasičnom shvaćanju, al njih za to i tak boli kuratz, dečki se zajebavaju i uživaju.
Da, a i zabrijali su si nekaj sa prekriženim d i svojom filozofijom. Inače, jedan od najjačih njihovih poteza dizanje poruke "Najvjerniji", a minutu nakon toga odlaze sa tribine. Kao nekakav bojkot Ćire

Inače, Anđeli, hoćete da vam prodam taj broj Tribine jer kolko vidim to je moj scan
antiliberal is offline  
Old 23.07.2008., 18:30   #4
jake su mi poruke od ejnđelsa:

"WAZ against WAR"

"jedan je Đalović Rade"
WHUFC is offline  
Old 24.07.2008., 00:15   #5
Najjači mi je transparent : "Kaj je"
__________________
Ofsajd je zakon!
Bornich is offline  
Old 26.07.2008., 15:17   #6
na maksimiru je bil jedan s vremena na vreme na kojem je pisalo "kaje", pred 2 godine pokazivali su ga u par navrata na telki kad smo igrali protif hajduka....kak mi je bilo toplo oko srca...
__________________
gathering storm
hive_cluster is offline  
Old 26.07.2008., 16:35   #7
transparent ''kaj je'' od strane boysa postoji od 1997. , a bio je na proslavi prvaka 2007. godine-zadnje kolo protiv nas,tako da mislim da je ovo kopija tog transparenta,nek me ispravi neko ako nije tako.
a treba sigurno razlikovat white angelse iz 90-tih i ove danas,nekad su oni bili i za frku(white stones,funcuti,armada im poskidala transparente....),da bi danas postali neki klasični simpatizeri u rangu divljih svinja,plave brigade.....
Irriducibili is offline  
Old 01.08.2008., 22:59   #8
Bijeli anđeli ne žele bit domaćini u maxsimiru!

Obavijest koju ste mogli danas pročitat u sportskim novostima...
evo dijela...

Odlazak Lovreka u Tursku nije jedina zanimljiva vijest u Kranjčevićevoj između Varteksa i Rijeke.
Drugu posebnost priopćio nam je Bik Šobak Brum, tajnik Bijelih anđela.
Dakle:
- Bijeli anđeli neće doći u Maksimir na utakmicu Zagreb - Hajduk.
Zašto?
- Mi ne želimo da Zagreb igra u Maksimiru. Zagrebovo je mjesto u Kranjčevićevoj, a budu li nastupi u Maksimiru učestali, lako je moguće da Zagreb izgubi Kranjčevićevu i ostane u Maksimiru.

-Hoćete li uopće, i kako, pratiti ogled Zagreba i Hajduka, što će se igrati u nedjelju, 10. kolovoza?
- Skupit ćemo se u Kranjčevićevoj i navijati uz radijski prijenos - kaže prvi čovjek Bijelih anđela, male, ali vrlo korektne i pitoreskne navijačke skupine


P.S.
http://www.net.hr/sport/page/2008/08/01/0082006.html

Kako bi rekao uvaženi član bijelih anđela sad bu neki debeli ministar pobrao zasluge za genijalnu ideju a da nije ni svjestan ko se tog prvi sjetio

http://i33.tinypic.com/vgqxsl.jpg
prošle sezone smo gostovali u osijeku za 8. mart dan žena
http://www.bijeliandjeli.hr/zenphoto/Osijek-Zagreb/
HuberRotomat is offline  
Old 02.08.2008., 02:02   #9
Ajme meni, ovo je glupo da gluplje ne može biti. Mislim da bi bilo puno pametnije klincima dijelit materijale o noćnim klubovima u Zagrebu da ne idu slušat cajke.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 05.08.2008., 23:23   #10
jel' istina da se Zagreb- Hajduk igra u nedjelju u Maksimiru?
native is offline  
Old 05.08.2008., 23:25   #11
da, prijenos na hrt 2. željko vela i torcida u glavnoj ulozi pred sablaznom praznin maksimiron.
oće torcu na sjever stavit? bilo bi zanimljivo.
__________________
fala ti dragi placu!
i(ST)ok is offline  
Old 05.08.2008., 23:29   #12
Quote:
i(ST)ok kaže: Pogledaj post
da, prijenos na hrt 2. željko vela i torcida u glavnoj ulozi pred sablaznom praznin maksimiron.
oće torcu na sjever stavit? bilo bi zanimljivo.
Neće jer je to domaća tribina, pošto radim i nemrem u veliku, a WAZ-a neće bit na tekmi, idem solo pjevat "Serbus dragi Zagreb moj" na Sjever, oće netko samnom?
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 05.08.2008., 23:31   #13
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Neće jer je to domaća tribina, pošto radim i nemrem u veliku, a WAZ-a neće bit na tekmi, idem solo pjevat "Serbus dragi Zagreb moj" na Sjever, oće netko samnom?
da ti se ne bi obilo jednog dana kad budemo imali gradski derbi
mogao bi ja svratit, a i ziher će neki Dalmoši zalutat na sjever, ovo im je jedinstvena šansa
native is offline  
Old 06.08.2008., 00:01   #14
Ak bojsi mislite ić na svoju tribinu navijat protiv Hajduka nemojte bacat baklje na teren jer brijem da bi se to moglo Zagrebu bodovi oduzimat...

Mislim hipotetski gledano ak bi se i deseilo takvo što koji bi se klub kaznio, ne Dinamo jer nije on igrao, ne Hajduk jer nije Torcida bacala baklje, a bogme ne bi onda ni Zagreb kad nisu Anđeli na tribini....
HuberRotomat is offline  
Old 06.08.2008., 00:06   #15
ahahahaaha, hvala na ideji
jel se može ekipa sa zabranama prijavit da je na sjeveru?
antiliberal is offline  
Old 06.08.2008., 00:07   #16
ne bi se nitko kaznio jer dobar dio sudaca uviđa debilnost i nepotrebnost prekidanja utakmica, vjerojatno bi intervenirala policija... nisu svi Đurđa, na sreću...
native is offline  
Old 06.08.2008., 01:06   #17
Quote:
HuberRotomat kaže: Pogledaj post
Ak bojsi mislite ić na svoju tribinu navijat protiv Hajduka nemojte bacat baklje na teren jer brijem da bi se to moglo Zagrebu bodovi oduzimat...

Mislim hipotetski gledano ak bi se i deseilo takvo što koji bi se klub kaznio, ne Dinamo jer nije on igrao, ne Hajduk jer nije Torcida bacala baklje, a bogme ne bi onda ni Zagreb kad nisu Anđeli na tribini....
Boysi će bit u Velikoj na Dinamovoj tekmi, samo pojedinci poput mene koji nisu u mogućnosti budeju došli na Maksimir, jbg, to se zove ovisnost o nogometu, kakve jebene baklje, naravno da sam za Zagreb protiv Hajduka, ali daleko od toga da ću navijat za njih na tribini. Sluška s radio prijenosom u uho da čujem kak DInamo igra i sjest se valjda prvi put u životu na sjever i u tišini gledat tekmu
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 06.08.2008., 01:09   #18
Quote:
native kaže: Pogledaj post
da ti se ne bi obilo jednog dana kad budemo imali gradski derbi
mogao bi ja svratit, a i ziher će neki Dalmoši zalutat na sjever, ovo im je jedinstvena šansa
Kaj bi mi se obilo, ja sam rođeni Zagrepčanin, u utakmici između Zagreba i bilo kojeg drugog kluba osim Dinama sam za Zagreb. Ok, neću navijat, al sam za njih. Pogotovo protiv tovara, i to još na "mom" stadionu
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 06.08.2008., 11:04   #19
UMTS, pitat ću te to kad budemo imali derbije ko Roma i Lazio u gradu, dakle za jedno 20- ak godina
ja osobno ne volim baš previše NK Zagreb, niti one anđelčiće...
native is offline  
Old 06.08.2008., 12:23   #20
boysi nece bit u velikoj jer dinamo igra u subotu tsko da bi moglo biti zanimljivo
tin_vk is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.