Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2016., 14:09   #1
Mercedes C klasa - T modeli

Zanima me tko kupuje T modele u npr. Njemačkoj?
Odnosno, da li su to auti koji se više raubaju, tipa koriste ih obrtnici ili ih preferiraju obiteljski ljudi pa je onda situacija glede korištenja bitno drugačija, čitaj povoljnija za kupnju polovnog.
takolako is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:13   #2
Odlikaš i sine, odlikaši ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:19   #3
Shvatio sam....
takolako is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:22   #4
Kupuju ih svi, ne zato da prevoze vrecu cementa nego jer su praktičniji. Ne robuju dizajnu crne limuzine nego u karavana stanu djecja kolica, koferi i do svega se može doći bez izvlačenja pola gepeka van. U limuzinu c klase ne stane ni jedan malo veći kofer zbog uskog otvora.

Razumijem što te zanima, savjet je nemoj uzeti početne modele jer oni najčešće idu u flotna vozila. Fini c220d sa solidnom opremom bi bio neki siguran izbor da se donekle izbjegne ono što tebe brine. Ako gledaš novu tj sadašnju generaciju c klase onda ok. Ako gledaš prošlu (w204) radije sreću potraži kod konkurencije. To je sve samo ne mercedes.
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:42   #5
Vrlo realan odgovor.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:04   #6
Quote:
Hartge kaže: Pogledaj post
Ako gledaš prošlu (w204) radije sreću potraži kod konkurencije. To je sve samo ne mercedes.
Jel možeš malo proširit... jest da je jedan nepokretan bio u mojim rukama kratko vrijeme, svejedno mi se nije zamjerio
Sad važem između w204 ili da nastavim druženje s talijanima...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 20:34   #7
Ovisi o godinama, bilo je po godinama raznih problema s ovjesom, mjenjacem itd. Što je točno vremenski išlo ne znam ali ionako je sigurno pun internet o w204 pa proguglaj. Jedino donekle možeš bit siguran u 2143ccm diesel motor. Što se tiče završne obrade i kvalitete interijera to mercedes nije. Soft touch plastike se gule, postanu ljepljive itd..
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 07:29   #8
Quote:
takolako kaže: Pogledaj post
Zanima me tko kupuje T modele u npr. Njemačkoj?
Odnosno, da li su to auti koji se više raubaju, tipa koriste ih obrtnici ili ih preferiraju obiteljski ljudi pa je onda situacija glede korištenja bitno drugačija, čitaj povoljnija za kupnju polovnog.
Mrtvaci ili skoro mrtvaci. Mrtvace voze u bunkeru, a skoro mrtvaci su za volanom.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:34   #9
Quote:
Hartge kaže: Pogledaj post
Kupuju ih svi, ne zato da prevoze vrecu cementa nego jer su praktičniji. Ne robuju dizajnu crne limuzine nego u karavana stanu djecja kolica, koferi i do svega se može doći bez izvlačenja pola gepeka van. U limuzinu c klase ne stane ni jedan malo veći kofer zbog uskog otvora.

Razumijem što te zanima, savjet je nemoj uzeti početne modele jer oni najčešće idu u flotna vozila. Fini c220d sa solidnom opremom bi bio neki siguran izbor da se donekle izbjegne ono što tebe brine. Ako gledaš novu tj sadašnju generaciju c klase onda ok. Ako gledaš prošlu (w204) radije sreću potraži kod konkurencije. To je sve samo ne mercedes.
Zahvaljujem, odgovor i savjet je i više nego konkretan.
takolako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:42   #10
Zapadni Europćani to gledaju s praktične strane; na istu duljinu vozila više prtljažnika, lakši utovar. K tome imaju dovoljno love i boli ih briga za susjede, ekipu iz kafića i slične.
Balkanci kupuju limuzine jer smatraju da je sramota raditi ili da te netko zamjeni s radnim čovjekom ako te vidi u karavanu. Također karavani smanjuju duljinu penisa, a limuzine s tamnim staklima produžuju, djevojke kad vide karavandžiju odmah misle da je to seljak ili prašnjavo masni obrtnik pa od njih bježe.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:41   #11
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Zapadni Europćani to gledaju s praktične strane; na istu duljinu vozila više prtljažnika, lakši utovar. K tome imaju dovoljno love i boli ih briga za susjede, ekipu iz kafića i slične.
Balkanci kupuju limuzine jer smatraju da je sramota raditi ili da te netko zamjeni s radnim čovjekom ako te vidi u karavanu. Također karavani smanjuju duljinu penisa, a limuzine s tamnim staklima produžuju, djevojke kad vide karavandžiju odmah misle da je to seljak ili prašnjavo masni obrtnik pa od njih bježe.
Popravi mi tmurni dan
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 16:50   #12
sve je covjek tocno napisao....

kod nas se karavani zovu mrtvacka kola....ili pitaju sta nisi imao za limuzinu....

dok u Njemackoj usudim se reci preko 70% su karavani.....


a merdjo c klassa t model je omiljen medju trgovackim putnicima....on,audi a4 i passat......karavani naravno....

uzeti malo bolju opremu kao sto netko rece i nema bojazni...

iako meni mercedes nezna napraviti karavan...tj zna al je dizajn koma...oduvijek bilo
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:48   #13
Heh, sad ... ajde da ih ja malo "obranim" ... u mojoj ulici, zapravo cijelom kvartu (Remete u ZG), dok sam ja bio klinac (dakle čitaj kraj '70-ih i početak '80-ih) Mecu karavana si mogao vidjet JEDINO kad je netko, da oprostite, otišao Bogu na istinu za vrijeme rada na baušteli. Tako da vjerujem da cijela moja generacija povezuje te nesretne Mercedes karavane sa smrtnim slučajem u obitelji.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 20:38   #14
Pa zar nisu i danas mercovi pogrebnicki izbor broj jedan?

Nije asocijacija dosla sama od sebe ljudima u glavu.
Shannanigans is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 21:22   #15
Sjecam se 2006-te kada me je stari nazvao i rekao da bi kupio passata varianta.. Tjedan dana sam gledao po Osijeku ne bi li ga vidio uzivo i nisam ga uocio. Slijedeci vikend sam isao u Minhen i gle cuda, sve karavani.. Na prste ruke sam mogao nabrojati limuzine...

Ugl kod mene osobno, kada i ako dodje potreba za autom srednje klase, biti ce to karavan..

Btw, neki dan vidio novu c klasu karavan, amg optika.. Meni bolja od limuzine
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 21:57   #16
Limuzinska vrata gepeka su ogroman hendikep. Praktički pola prtljažnika je neiskoristivo. U široj rodbini postoji limuzinski passat i vlasnik tvrdi da u prtljažnik skoro stane tabut, ali mora misliti kako će staviti dvije gajbe piba



Ono što se meni čini da je autor pitao, postoji li šansa da je t-model manje izrauban(u smislu kako se kod nas gleda da je fiat brava u prosjeku bolja prilika nego bravo, jer postoji predrasuda da drugog kupuju nadrkani klinci, a prvog obiteljski ljudi). Generalno, kod nas postoji još ponešto predrasuda prema karavanima, ali napredujemo. Gledam na vlastitom iskustvu, treća/peta vrata enormno povećavaju iskoristivost. U puntu sam vozio dvije fotelje s debelim rukohvatima, a netko s S klasom, koja ima gepek u koji možeš utrpati smarta, ne može voziti dvije kuhinjske stolice, jer ih ne može ugurati odjednom
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 22:17   #17
Ako se ne varam, u DE odbitak pretporeza mozes dobit samo na karavane. Prevedeno, svi auti od firmi i obrtnika su karavani. To doduse procitah negdje, ne garantiram da je istina.

Mada ne vidim razliku u odrzavanju vozila, nije bas netko uzeo novu C klasu karavan da bi u nju trpao skale i kante s bojom i farbao okolo.

A ove posprdne komentare na karavane ne kuzim. Mozda pred 30-ak godina kad je npr Volvo bio doslovno kutija na kotacima, ali danas su meni osobno karavanske inacice skoro uvijek cak i elegantniji od limuzinskih verzija. A o prakticnosti da ne govorim
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 22:46   #18
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Gledam na vlastitom iskustvu, treća/peta vrata enormno povećavaju iskoristivost. U puntu sam vozio dvije fotelje s debelim rukohvatima, a netko s S klasom, koja ima gepek u koji možeš utrpati smarta, ne može voziti dvije kuhinjske stolice, jer ih ne može ugurati odjednom
Drastičan primjer kod mene - u V60 komotno stanu tri ona velika putna kofera. U A4B7, nominalno iste litraže prtljažnika ne možeš ugurati dva.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:24   #19
A4 limo? Slična stvar, jer otvor je nikakav, imaš masu prostora koji je ograđen rubovima prtljažnika. Vjerojatno bi pristojno prostor natrpao samo da koristiš kuglice stiropora
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 12:42   #20
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, u DE odbitak pretporeza mozes dobit samo na karavane. Prevedeno, svi auti od firmi i obrtnika su karavani. To doduse procitah negdje, ne garantiram da je istina.
Nije istina
signum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.