Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2012., 22:08   #1
Iliotibijalni sindrom

Zanima me je li se tko ovdje uspio riješiti ove ozljede u potpunosti i kako je to učinio? Nisam nigdje na netu našao konkretno rješenje pa bi mi dobro došla osobna iskustva. Imam zakazan termin kod ortopeda, ali će vjerojatno sve skupa dugo trajati pa bi u međuvremenu radio sam na vlastitom ozdravljenju ako je to moguće.

Ukratko, Iliotibijalni sindrom se manifestira bolom na vanjskoj strani koljena, boli u početku nema a nastaje nakon određenog vremena kretanja (bilo da je to vožnja biciklom ili duže hodanje po ravnom i još gore po neravnom) i onda je sve jača dok se ne prestane sa radnjom. Poslije toga još dan-dva-tri koljeno boli i kod običnog pomicanja noge, onda se smiri i kod nove jače i duže upotrebe koljena opet sve ispočetka. Najbrže dolazi do boli kad se hoda nizbrdo, tj. kad se koljeno opterećuje dok je ispruženo i tako sam ozljedu vjerojatno i zaradio (planinareći uzbrdo pa nizbrdo).

Ako netko nešto više zna, izvolite...
1BikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 17:18   #2
Vraćat ću ovu temu povremeno, možda je netko koristan primijeti.
1BikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 13:13   #3
Meni su iskusniji govorili da se puuuno ozljeda može izlječiti prvenstveno istezanjem, a onda mirovanjem i ledom na bolno mjesto.

Pokušaj...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 20:43   #4
Dobra i loša vijest: prvo loša, kompenzirajući desnom nogom lijevu koju cijelo vrijeme štedim, zaradio sam istu ozljedu na desnom koljenu (ovaj put vozeći bicikl - ista ozljeda dobivena na drugi način ),
dobra vijest je da lijevo koljeno više uopće ne boli pri dužem hodanju dok na dotičnoj vožnji gdje sam zaradio ozljedu desnog koljena, lijevo je jedva primjetno boljelo, u svakom slučaju najmanje dosad. Sve to bez ikakvih vježbi i istezanja, samim protokom vremena, točno 4 mjeseca nakon ozljede lijevog koljena. Tako da se nadam da može proći samo od sebe, samo što jako dugo traje. Moguće korisna informacija za sve supatnike sa itbs-om. Pisat ću ako se sjetim kako se dalje bude razvijalo stanje na oba koljena.
1BikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.