Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2007., 19:24   #61
Quote:
skkare kaže: Pogledaj post
matematika je dragi prijatelju bazni predmet. a moj prijatelju što da ti kažem nakon ovoga. ko da imate jaču matematiku od gradjevine i fer-a? sigurno nemate. ja nisam završio pbf. znam nekoliko ljudi koji jesu. oni s vezom su našli nešto u državnim službama, a oni bez pushiona.ono gore što sam naveo nije nikakva moja zavist ili zloća, nego sugestija budućim studentima. btw. zaboravio sam da pbf inžinjere zapšošljava državni inspektorat, ali sve u svemu nije to neka prosperitetna struka, naravno govorim u hrvatskoj. za inozemstvo nisam upoznat.pozdrav!
Nisi zavrsio PBF pa ne znas kakva nam je matisa,jako,jako teska,teza od fera..dokazano
jinks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 21:12   #62
ja ozbiljno razmišljam upisat nutricionizam. jel mi može netko reč nešto više o tome, iskustva, jel težak faks, jel teško upast, kakvi su uvjeti zapošljavanja...
dosta sam se raspitivala, ali svaka informacija dobro dođe.
mandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 23:42   #63
Po onom sto sam cula od kolega,dosta zanimljiv,imas matishu u prvom semestru koja je velik problem,gradivo kemije ti je malko reducirano u od nosu na ostala dva smijera,studij dosta usmjeren na chovjeka,imas i nesto anatomije,ako ne mislis sjest i zagrijet stolicu svaki faks je tezak,ali nije tako strasno tezak ,ono sto te treba zabrinjavat je sam pbf koji je katastrofa organiziran,ali ako stvarno zelis nut.onda te nista ne moze spriječit da stud.ono sto volis.Prijemni:nije macji kasalj,ali da se rijesit
jinks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 12:12   #64
Hvala. Znam, bila sam tamo i to mi je zapravo jedina negativna strana, to što je faks u jako lošem stanju i loše opremljen. Govore nešto o prebacivanju, ali ko zna kad će to bit. A, dobro izdržat ću valda tih 3 godina, a onda ionako mislim ić negdje van na magisterij.
mandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:56   #65
Quote:
mandi kaže: Pogledaj post
Hvala. Znam, bila sam tamo i to mi je zapravo jedina negativna strana, to što je faks u jako lošem stanju i loše opremljen.
Ne bih se baš složila. Poprilično su ga obnovili.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 15:06   #66
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ne bih se baš složila. Poprilično su ga obnovili.
A, gle ja ga nisam vidjela prije tako da iz moje perspektive to tako izgleda, a mogu si samo zamisliti kako je to prije izgledalo.
mandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:02   #67
Quote:
mandi kaže: Pogledaj post
A, gle ja ga nisam vidjela prije tako da iz moje perspektive to tako izgleda, a mogu si samo zamisliti kako je to prije izgledalo.
Pa gle, nije mi baš jasno na koji dio faxa se odnosi to loše stanje i loša opremljenost, kad sve dvorane u kojima se održavaju predavanja izgledaju odlično, osim velike predavaone (to treba srušit!), koja je zajednička za nas, rudare i tekstilce. Laboratoriji su isto sasvim zadovoljavajući, sa svom potrebnom opremom, a ako je u pitanju estetski dojam i očekivanje da to izgleda poput labosa koje vidite na televiziji, sorry, to je malo pretjerano za očekivati. Doduše, labos na zavodu da biologiju i genetiku izgleda jako dobro.

A kako je izgledalo prije? Ne želiš znat
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:35   #68
Daklem, ja sam dipl. ing biotehnologije, smjer biokemijsko-mikrobiološki, diplomirala prije nešto više od godine dana. Trenutačno radim na Imunološkom zavodu a prije sam bila na Rudjeru (volontirala naravno) i Dukatu (pobjegla glavom bez obzira). Posla ima slabo ali tako je za sve struke. Prave, moderne biotehnologije u Hrvatskoj ima malo a i ono kaj ima ( u mom iskustvu) je sve poprilicno zastarjelo. Sto se tice znanstvenog rada - u mom iskustvu preferira se PMF (barem u genetici/molekularnoj-biologiji ---> iskustvo sa rudjera a bome i sa trenutacnog radnog mjesta). Takodjer, cesto se desi da poslodavci uopce nisu ni culi za PBF (npr. Badel koji tvrdi da oni nemaju veze sa biotehnologijom a bave se proizvodnjom octa i alk. pica---helloooouuu???!!!).

All in all, onoliko koliko sam voljela faks dok sam studirala, toliko sam sada razocarana i da mogu prevrtit vrijeme sigurno ne bi upisala PBF. Mozda biotehnologija jest posao buducnosti ali ne u Hrvatskoj stoga i namjeravam emigrirati na neka bolja lovista (zanima me znanstveni rad pa tako). I da mi neko nebi povukao argument da ak si dobar student, lako nadjes posao - imala sam prosjek 4.4 sto je prosjek koji me uvrstava u gornjih 10% po uspjesnosti studiranja.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:07   #69
Da, zaboravih dodati kako sam trazila posao 8 mjeseci i kako ne znam nikoga iz svoje generacije koji ga je nasao u manje od 6., dok ih ima nekoliko sa preko godinu i pol trazenja (i to dobrih i kvalitetnih ljudi koji su bili izvrsni studenti). Takodjer, zalosna cinjenica je da jedva da znam ikoga koji je posao dobio bez veze - tocnije jedino jednu kolegicu iz Plive i sebe samu. No to mozda nije odraz PBFa i studija nego i samog stanja nase drzave.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 15:21   #70
O, da, vidim da naš fakultet obećava.
Biotehnolozima se ne piše bajna budućnost (tj. sadašnjost) u Hrvatskoj, možda je prehrambenim tehnolozima nešto lakše. Doduše, ja sam prehrambeni tehnolog po struci i tražim posao već dve mjeseca... Ima nekih natječaja koje su uglavnom menadžerski zamišljene kao reklama za firmu, koja traži "marljive, ambiciozne mlade stručnjake za vrhunski kvalitetan rad u motivirajućoj sredini..." i slične verbalno konstruirane ispljuvke.

Btw, fax nam se poprilično obnovio, dosta bespotrebnog gradiva (kemijski dio) je sad zbijeno u iz dva ili tri u jedan kolegij i više ne rasteže na nebitnim stvarima koje stvarno nikome u praksi ne trebaju. Predmeti struke se sad već uče na prvoj godini, a prije se je to učilo tek nešto malo na drugoj, a najviše na trećoj i četvrtoj. Do tad se moralo gubit živce na nekakvim imaginarnim računima u matematici, bespotrebnim učenjima izvoda svakakvih kemija, pa onda vježbe iz strojarstva (tehnološke operacije) su bile u podrumu koji se nije obnavljao nekih dvadesetak godina. Ide se na stručne izlete, i to je ok. Inače, organizacija studija je bila vrlo loša, da ja mogu, promijenio bih velik dio rasporeda kolegija i predavača, te više ulagao u formiranje kvalitetnih kolegija koji će nam biti dobra priprema i poslužiti kao korisna pomoć u kasnijem poslu, zatim više udžbenika za studente (umjesto nepismeno napisanih skripti!), laboratorijske vježbe u bolje opremeljenim labosima koje imaju veze s preh.industrijom, više posjeta industrijama... Dio toga se već popravio Bolonjom, ali problema i nedostatak ima još. I, da, nije baš tako lako dati godinu, jer gradiva ima puno i brzo se nagomilava.

Uglavnom, više o tome ima na našem forumu.
Pozdrav.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 03:32   #71
Quote:
jinks kaže: Pogledaj post
Nisi zavrsio PBF pa ne znas kakva nam je matisa,jako,jako teska,teza od fera..dokazano
Sad nećemo pretjerivati. Ipak FERovci imaju kompliciraniju matematiku. Inače za sada mi se fax ne čini težak, ali treba se puno i redovito učiti. Super je i to što nemamo iz većine predmeta usmene.
Diviticus Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 09:05   #72
Quote:
Diviticus Maximus kaže: Pogledaj post
Sad nećemo pretjerivati. Ipak FERovci imaju kompliciraniju matematiku. Inače za sada mi se fax ne čini težak, ali treba se puno i redovito učiti. Super je i to što nemamo iz većine predmeta usmene.
To po Boloni. He he he mi smo imali iz svega usmene.
malosampukla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:44   #73
Quote:
Diviticus Maximus kaže: Pogledaj post
Inače za sada mi se fax ne čini težak, ali treba se puno i redovito učiti. Super je i to što nemamo iz većine predmeta usmene.
Zato ti se fax i ne čini težak, jer ruku na srce, zahtjevnije je morati proći i pismeni i usmeni da bi se položio ispit, nego samo pismeni. Meni i dalje nije jasno kako se iz nekih predmeta može valjano ocijenit znanje bez usmenog ispita. Zato mislim da neki profesori neće odustat od usmenog. Barbarić sigurno neće.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 19:11   #74
Quote:
jinks kaže: Pogledaj post
Nisi zavrsio PBF pa ne znas kakva nam je matisa,jako,jako teska,teza od fera..dokazano
ne pričaj gluposti!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 19:53   #75
budući nutricionist?

bok!
evo, i ja sam jedan od onih koji bi htjeli u nutricioniste. .
vidim da većinom pričate o zaposlenju sa završenom biotehnologijom, pa me zanima kakvo je stanje s nutricionistima.
također me zanima kolike su mi šanse upada, tj kolika je navala na upis.
inače, maturant sam jedne riječke gimnazije, prošao sam 1. i 3. razred. s odličnim uspjehom (a očekujem i 4.), jedino 2. s 4. iz mat, bio i kem prosječno imam 4 svih godina.
hvala
achileus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 15:42   #76
na smjer N ti primaju najmanje studenata 20 bez plaćanja mislim i 20 s plaćanjem
to je najlaksi smjer na faxu jer imaju jednu matematiku i jako jako reduciranu kemiju
sto se tice prijamnog.... nije ga tesko proc,bar meni nije bilo,potrebno ti je dobro predzanje i sigurnost u sebe
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:57   #77
a što se tiče prosječnih ocjena u srednjoj, jesu li mi dovoljno dobre?
napisane u prethodnom postu
achileus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 18:47   #78
Ma samo ti dobro nauči za prijemni i ako ga dobro napišeš možeš se sa tim tvojim ocjenama upisati na nutricionizam.
__________________
Snaga iza snage!!
Diviticus Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 11:36   #79
pao mi kamen sa srca
achileus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 15:25   #80
kaj ti znaci prosjecna ocjena
to ti se nikad ne zna jer ima jako puno odlicnih ucenika...tako da ti ocjene mogu igrat ogromnu ulogu
oni s odlicnim ocjenama mogu napisat prosjecan prijamni
a ti s prosjecnim ocjenama trebas napisat prijamni savrseno
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.