Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 12:51   #1
Pucanje očnih kapilara

Danas sam se probudila sa crvenom mrljom na oku, tacnije na beonjaci, koju jos prije spavanja nisam imala! Uzasnuta, pocela sam da provjeravam da li dobro vidim. Reklo bi se da vidim, mada na trenutke i nisam bas sigurna... Ima li neko ideju od cega se ovo javlja? Od alergije? Od isusenog zraka (zbog grijanja)? Od nekog mozdanog ili ocnog pritiska?! Molim vas za misljenja, prije svega pitam one koji su imali takva iskustva i one koji imaju dodira s oftalmologijom (i nacelno medicinom). Postoji li neki prirodan preparat za ovakve stvari? Unaprijed hvala.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:53   #2
A od pritiska, od povracanja, poroda...moja iskustva s trudnocom!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:17   #3
Quote:
Jedna Tanja kaže: Pogledaj post
Danas sam se probudila sa crvenom mrljom na oku, tacnije na beonjaci, koju jos prije spavanja nisam imala! Uzasnuta, pocela sam da provjeravam da li dobro vidim. Reklo bi se da vidim, mada na trenutke i nisam bas sigurna... Ima li neko ideju od cega se ovo javlja? Od alergije? Od isusenog zraka (zbog grijanja)? Od nekog mozdanog ili ocnog pritiska?! Molim vas za misljenja, prije svega pitam one koji su imali takva iskustva i one koji imaju dodira s oftalmologijom (i nacelno medicinom). Postoji li neki prirodan preparat za ovakve stvari? Unaprijed hvala.
ostavi kako je, proci ce. nema terapije za hematom u bjeloocnici. da, dogodi se, najcesce traumatski. ruzno izgleda, ali bu proslo.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 02:15   #4
Ma ostavila bih ja, ali sve mi je teze gledati, posebno u knjigu, komp ili TV... i nekako se cudno osjecam cio dan, plasim se da nije sta iz glave (mislim nekakav pritisak i to)!...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 05:51   #5
Tanja netrebaš se opterećivati uzrocima o povišenom intrakranijalnom ili očnom tlaku nebi trebala razmišljati.No ako crvenilo ne prođe za tri do četiri dana posjeti prvo svog liječnika opče medicine a on će ti po potrebi dati uputnicu za oftalmologa no sigurna sam da će ti to proći samo od sebe .

Neko posebno liječenje tu nije potrebno no opet nemoj previše "naprezati" to oko.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 00:31   #6
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Tanja netrebaš se opterećivati uzrocima o povišenom intrakranijalnom ili očnom tlaku nebi trebala razmišljati.No ako crvenilo ne prođe za tri do četiri dana posjeti prvo svog liječnika opče medicine a on će ti po potrebi dati uputnicu za oftalmologa no sigurna sam da će ti to proći samo od sebe .

Neko posebno liječenje tu nije potrebno no opet nemoj previše "naprezati" to oko.
Trudim se, ali gusarski povez jos nisam vidjela u prodaji , tako da kad citam ili sjedim za kompom, svejedno ga naprezem. Ali, vjerujem da ce proci. Javicu. Tebi i hvala!
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 22:20   #7
Quote:
barbika kaže: Pogledaj post
A od pritiska, od povracanja, poroda...moja iskustva s trudnocom!
ok...trudna sam i pojela samprekljuce nesto sto mi nije leglo pa sam celu noc povracala.ujutru kad sam ustala videla sam blagi otok na kapku i crvenilo...drzala sam obloge od kamilice ali vec 2. dan nema promena. Pomoc????
taca2605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 19:21   #8
Dižem temu zato što me zanima mogu li očne kapilare puknuti zbog bijesa/ljutnje/uzrujanosti?
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.