Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 17:05   #1421
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Bezuvrede ljudi, mene zanima

Kolika je cijena ugradnja implatanata, recimo meni fale neki zubi ja bi to pokrio sa implatantima, a sada, dali se to isplati sada napraviti ili treba cekati tj maknuti sve zube i sve odjednom. Znam da je cudno pitanje ali me zanima.

Dali se može kako vidjeti po karti hrvatske di sve ugrađuju implatante, a i ja bi volio kada bi ambulata jos radila u suradnji sa HZZO, znam da načeju pokriti poslove u vezi implatanata ali recimo usput bi bilo oke ako mogu recimo pregled, vađenje zuba i slicno obaviti u istoj ambulati uz čim manje troskova.
I zanima me jos, dali je obaveza cekati 1 mjesec da mjesto zacijeli tj poslije vađenja zuba ? Jesu li kada ugrađivali odma poslije vađenja ?? jer ionako treba rupu učiniti još večom nego sto jest Mene bi jos zanimalo dali se stomatologija sto promjenila u posjednih par godina ??? Negdje sam čitao da su sada nasli novu metodu lječenje u kojoj ne treba živac probušiti nego samo nekim lijekom to zaliječiju i plombiraju. U biti spomenuli su da je to nova metoda liječenja koju ce uvesti.
Cijene boljih implantata s metal keramičkom krunom se kreću od 5-5500 kn pa na više. Generalno, najbolja implantologija se radi u Zagrebu, Rijeci i Rovinju, iako skoro svaka druga ordinacija nudi neki oblik implantoterapije.
HZZO ne pokriva takvu uslugu, ali dosta privatnih ordinacija svojim pacijentima izlazi u susret i usluge koje HZZO pokriva daje pod istim ili malo izmijenjenim uvjetima.
Vezano uz samu implantaciju, bilo bi najbolje kada bi poslali novi digitalni ortopan, onda bi mogli precizno komentirati i dati savjet.
Ponekada je moguće implantat ugraditi i odmah, ali to ovisi o konkretnom slučaju i stanju kosti.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 07:47   #1422
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Cijene boljih implantata s metal keramičkom krunom se kreću od 5-5500 kn pa na više. .
Ta cijena koju si naveo mi je prevelika, a sto je u tu cijenu uklučeno samo za jedan zub ili više nih ????
Ja nisam krezub ali me čisto zanima, koliko bi platio netko tko želi cijelu donju čelust popuniti sa implatantima ? Pretpostavljam da se buši tj ugradi se 4 implatanata i napravi se most sa više zubiju jel tako ? i koliko sve to onda dodje. Nov sam u tome pa me zato zanima.
Ja imam minimalnu plaču pa si nemogu priustiti bolje, zato me i unapred zanima koje su cijene.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 14:40   #1423
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Ta cijena koju si naveo mi je prevelika, a sto je u tu cijenu uklučeno samo za jedan zub ili više nih ????
Ja nisam krezub ali me čisto zanima, koliko bi platio netko tko želi cijelu donju čelust popuniti sa implatantima ? Pretpostavljam da se buši tj ugradi se 4 implatanata i napravi se most sa više zubiju jel tako ? i koliko sve to onda dodje. Nov sam u tome pa me zato zanima.
Ja imam minimalnu plaču pa si nemogu priustiti bolje, zato me i unapred zanima koje su cijene.
Ovo je cijena paketa implantat i kruna.
Za komplet bezubu čeljust ima više rješenja, most na 6 ili 8 implantata, all on 4 sustav, sve piše na temi malo prouči... u svakom slučaju takav zahvat će te koštati kao jedan rabljeni auto
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 14:04   #1424
Smile

Dragi svi,

lijepo vas molim za preporuke stomatologa za ugradnju implantanata u Zagrebu ili SZ HR.

Hvala unaprijed
Lora0304 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:29   #1425
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Cijene boljih implantata s metal keramičkom krunom se kreću od 5-5500 kn pa na više. Generalno, najbolja implantologija se radi u Zagrebu, Rijeci i Rovinju, iako skoro svaka druga ordinacija nudi neki oblik implantoterapije.
HZZO ne pokriva takvu uslugu, ali dosta privatnih ordinacija svojim pacijentima izlazi u susret i usluge koje HZZO pokriva daje pod istim ili malo izmijenjenim uvjetima.
Vezano uz samu implantaciju, bilo bi najbolje kada bi poslali novi digitalni ortopan, onda bi mogli precizno komentirati i dati savjet.
Ponekada je moguće implantat ugraditi i odmah, ali to ovisi o konkretnom slučaju i stanju kosti.
Postovani Juji,
ako bi ste mi htjeli odgovoriti, subjektivno, da li je cijena od 1000Eur za implantat Alpha Bio previsoka? Koliko sam uspio otkriti implantati tog proizvodjaca spadaju u low cost/standard ( sa ICX i SGX (prema Martinku)).
Jasno mi je da cijenu ne odredjuje samo implantat nego i strucnost i vjestina stomatologa, ali bih volio cuti vase osobni stav . Napomenuo bih da je to cijena za cash i b.r.
deank is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:14   #1426
Quote:
deank kaže: Pogledaj post
Postovani Juji,
ako bi ste mi htjeli odgovoriti, subjektivno, da li je cijena od 1000Eur za implantat Alpha Bio previsoka? Koliko sam uspio otkriti implantati tog proizvodjaca spadaju u low cost/standard ( sa ICX i SGX (prema Martinku)).
Jasno mi je da cijenu ne odredjuje samo implantat nego i strucnost i vjestina stomatologa, ali bih volio cuti vase osobni stav . Napomenuo bih da je to cijena za cash i b.r.
Prije nego se javi Juji,ja bih komentirao.Netko vas želi dobro nategnuti.Jedino što bi donekle eventualno moglo opravdati tu cijenu bi bila možebitna augmentacija,odnosno nadogradnja zubne kosti
u slučaju deficita.U normalnim okolnostima,za tu cijenu za cash dobijete top implantat ( Straumann,Nobel,Astra ) i obvezan račun uz njega,uključujući i rad vrsnog kirurga implantologa.Ukoliko nema posebnih okolnosti,koje bi išle u cijeni terapije sa Alpha Bio implantatom,bilo bi interesantno znati ime te ordinacije,koja ima tako masne cijene.No pretpostavljam da vam to nije zgodno javno napisati.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:27   #1427
Quote:
deank kaže: Pogledaj post
Postovani Juji,
ako bi ste mi htjeli odgovoriti, subjektivno, da li je cijena od 1000Eur za implantat Alpha Bio previsoka? Koliko sam uspio otkriti implantati tog proizvodjaca spadaju u low cost/standard ( sa ICX i SGX (prema Martinku)).
Jasno mi je da cijenu ne odredjuje samo implantat nego i strucnost i vjestina stomatologa, ali bih volio cuti vase osobni stav . Napomenuo bih da je to cijena za cash i b.r.
Samo ću reći da za cca 1000 EUR možete dobiti top class implantat s računom i garancijom
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:48   #1428
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Prije nego se javi Juji,ja bih komentirao.Netko vas želi dobro nategnuti.Jedino što bi donekle eventualno moglo opravdati tu cijenu bi bila možebitna augmentacija,odnosno nadogradnja zubne kosti
u slučaju deficita.U normalnim okolnostima,za tu cijenu za cash dobijete top implantat ( Straumann,Nobel,Astra ) i obvezan račun uz njega,uključujući i rad vrsnog kirurga implantologa.Ukoliko nema posebnih okolnosti,koje bi išle u cijeni terapije sa Alpha Bio implantatom,bilo bi interesantno znati ime te ordinacije,koja ima tako masne cijene.No pretpostavljam da vam to nije zgodno javno napisati.
Hvala Vam lijepo, (i Juji-u takodjer). Da, nazalost tako sam si i ja mislio. Najgore od svega je da ta osoba "friend". Tako da za sada ne bih spominjao ordinaciju. Takodjer, nisam siguran da li je to uopce Alpha Bio, jer mi nista nije receno a ja nisam pitao jer sam covjeku vjerovao (vidio sam jedino da ima njihovu brosuru). Tek naknadno sam otkrio ovaj forum i detaljno ga prosao.

Problem mi je da je posao na pola gotov. Implantat je u kosti od prije 10 dana i pola iznosa je placeno. Vidjet cu sto dalje. Vidim da Martinko isto ugradjuje te implantate (ukupna cijena sa krunom ispada cca740Eur prema cijeniku) pa cu mozda vidjeti s njima bi li bili voljni da nastave posao ako je to moguce

Inace, forum je izvrstan, i vasi komentari. Svaka pohvala
deank is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:56   #1429
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Prije nego se javi Juji,ja bih komentirao.Netko vas želi dobro nategnuti.Jedino što bi donekle eventualno moglo opravdati tu cijenu bi bila možebitna augmentacija,odnosno nadogradnja zubne kosti
u slučaju deficita.U normalnim okolnostima,za tu cijenu za cash dobijete top implantat ( Straumann,Nobel,Astra ) i obvezan račun uz njega,uključujući i rad vrsnog kirurga implantologa.Ukoliko nema posebnih okolnosti,koje bi išle u cijeni terapije sa Alpha Bio implantatom,bilo bi interesantno znati ime te ordinacije,koja ima tako masne cijene.No pretpostavljam da vam to nije zgodno javno napisati.
Postovani, pokusao sam na vas pm ali Vam je quota exceeded.

Mozete li mi dati informaciju u kojoj ste ordinaciji ili poliklinici (ako je u Zagrebu) napravili implantate. Pretpostavljam da ste bili zadovoljni sa ucinjenim. (ako ne zelite javno, moze i na pm)
Ako moze i o kojem se brendu implantata radilo.

I evo jos jedno, ako moze, glede ordinacije Martinko, imate li ikakve spoznaje, negativne ili pozitivne? Nisam siguran, mozda je to vec bilo komentirano prije ali ne mogu pronaci

Hvala unaprijed
deank is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:51   #1430
Quote:
deank kaže: Pogledaj post
Hvala Vam lijepo, (i Juji-u takodjer). Da, nazalost tako sam si i ja mislio. Najgore od svega je da ta osoba "friend". Tako da za sada ne bih spominjao ordinaciju. Takodjer, nisam siguran da li je to uopce Alpha Bio, jer mi nista nije receno a ja nisam pitao jer sam covjeku vjerovao (vidio sam jedino da ima njihovu brosuru). Tek naknadno sam otkrio ovaj forum i detaljno ga prosao.

Problem mi je da je posao na pola gotov. Implantat je u kosti od prije 10 dana i pola iznosa je placeno. Vidjet cu sto dalje. Vidim da Martinko isto ugradjuje te implantate (ukupna cijena sa krunom ispada cca740Eur prema cijeniku) pa cu mozda vidjeti s njima bi li bili voljni da nastave posao ako je to moguce

Inace, forum je izvrstan, i vasi komentari. Svaka pohvala
Nažalost,prekasno ste otkrili forum.Šteta,jer da ste malo čitali,vjerujem da bi izbjegli ovu situaciju.Sumnjam da će Martinko ili bilo tko preuzeti posao kojeg je netko drugi započeo.
To bi bilo sasvim neubičajeno.Jedino što bi vi mogli u ovoj situaciji da malo popričate sa "friendom" i da ga pitate zašto low cost implantat stoji skuplje,nego oni koji su top klasa ?
Ako počne krivudati,možete ga pozdraviti i skrenuti pažnju da je postao predmet komentiranja na forumu.Naravno,mi ne znamo i nećemo znati tko je on,ali on treba znati da nije u redu
to što radi.U krajnjoj liniji,da barem djelomično skine ljagu,trebao bi sniziti tu cijenu koja je neprimjerena za tu uslugu.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:00   #1431
Quote:
deank kaže: Pogledaj post
Postovani, pokusao sam na vas pm ali Vam je quota exceeded.

Mozete li mi dati informaciju u kojoj ste ordinaciji ili poliklinici (ako je u Zagrebu) napravili implantate. Pretpostavljam da ste bili zadovoljni sa ucinjenim. (ako ne zelite javno, moze i na pm)
Ako moze i o kojem se brendu implantata radilo.

I evo jos jedno, ako moze, glede ordinacije Martinko, imate li ikakve spoznaje, negativne ili pozitivne? Nisam siguran, mozda je to vec bilo komentirano prije ali ne mogu pronaci

Hvala unaprijed
Ispraznio sam inbox.Inače,nikad ne dajem direktnu preporuku ordinacije,gdje sam ja obavljao radove radi nekih svojih osobnih razloga.I tu sam principijelan.Glede ordinacije
ili poliklinike Martinko,oni sigurno znaju posao,no problem je što imaju puno pacijenata izvana pa im domaći pacijenti nisu prioritet i malo su ,pučki rečeno,razbahatili.
To sam ja dobio kao povratnu informaciju od nekih forumaša,a i ne samo za njih,nego još neke ordinacije,koje puno rade sa strancima iz EU.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:24   #1432
problemi po zubu

Pozdrav svima!

Ovako...uslijed udarca i nestručnog liječenja gornje jedinice ostao sam bez nje i bez korjena zuba. Trebalo bi raditi nadogradnju kosti te onda implatant.

Molio bi preporuke nekoliko ordinacija koje imaju vrhunske i provjerene stručnjake, jer u ovog svog nažalost nemam povjerenja...
Hvala vam unaprijed!
Može na PM ili mail: [email protected]
chino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:03   #1433
Molila bih informaciju kakva su mišljenja i iskustva vezano uz BEGO implantate? Nisam baš našla da ih se spominje..
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:30   #1434
Firma koja se tek probija na hr tržište; ne znam ni tko radi s njima pa nemam nekog iskustva iz prve ruke. Vjerojatno srednja klasa implantata.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 10:22   #1435
Kao što sam u jednom od prijašnjih postova navela polikliniku s kojom sam imala loša iskustva, tako bih ovom prilikom spomenula Centar estetske stomatologije u Zagrebu kao mjesto koje bih preporučila za ugradnju implantanata. Naime, naišla sam na sjajnu, profesionalnu ekipu koja zna odraditi posao. Implantati su ugrađeni i trenutno sam u fazi integracije implantata u kost. Rekla bih da su zaista best buy opcija. Bila sam u situaciji kao i većina. Razmišljala sam o cijeni, o vrsti implantata, o kvaliteti ugradnje, kome pokloniti svoje povjerenje, razbijala glavu svime i svačime...i eto, za sad sam mišljenja da nisam pogriješila!
Latica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 10:49   #1436
Ako nije tajna, koliko te bude sve zajedno doslo.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 12:25   #1437
Pozdrav, trebao bih savjet...

Imam (zapravo, imao sam) dva mosta 4-7, gornja čeljust, jedan s lijeve, jedan s desne strane,
od kojih je jedan jučer rekao zbogom.
Ni ovaj drugi nije genijalno, ali još uvijek dobro služi svrsi. Po mišljenju stomatologice,
i on treba van prije nego se išta počne raditi s kljovama...

E, sad, moje je pitanje koji su problemi ako se radi jedna po jedna strana.
P.S. nemam još digitalni ortopan, pa pričamo teoretski

Također zanima me koja je razlika izmedju externog sinus lifta i internog
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 22:27   #1438
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebao bih savjet...

Imam (zapravo, imao sam) dva mosta 4-7, gornja čeljust, jedan s lijeve, jedan s desne strane,
od kojih je jedan jučer rekao zbogom.
Ni ovaj drugi nije genijalno, ali još uvijek dobro služi svrsi. Po mišljenju stomatologice,
i on treba van prije nego se išta počne raditi s kljovama...

E, sad, moje je pitanje koji su problemi ako se radi jedna po jedna strana.
P.S. nemam još digitalni ortopan, pa pričamo teoretski

Također zanima me koja je razlika izmedju externog sinus lifta i internog
Uvijek je bolje za podešavanje zagriza ako se sve radi odjednom, pogotovo kod stražnjih zuba. Ali ako nemate mogućnosti, moguće je i parcijalno raditi strane. A tko zna, možda se ovaj drugi most da spasiti, odnosno zubi nosači, pa bi sve skupa bilo jeftinije... Razlika internog i eksternog sinus lifta je ugrubo u dobivenom prostoru - eksternim sinusom se radi više prostora za implantate kada su veći defekti, a internim manje, kada su manji defekti.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 16:05   #1439
Hvala na info. Pretpostavljam da za to (drugi most) bi se
i fizički trebao dokoturati negdje. Vjerojatno digitalni ortopan
bez posjete nije dovoljan? Pozdrav
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 23:09   #1440
Pozdrav

uglavnom imam problema sa zubom, sedmica dolje lijevo. Živac je upaljen i preporuka je endodontsko liječenje. Budući da sam imala dosta neugodnih iskustava s tim razmišljam da izvadim taj zub i stavim implantant (plus pronašla sam istraživanja koja govore o tome kako endodontski ispuni utječu negativno na imunološki sustav osobe te je minimalno provesti dva RTG zračenja). Ono što me zanima je sljedeće:

1) koliko su endodontski ispuni uistinu opasni po zdravlje i kolika je štetnost RTG snimanja zubi? (pronašla sam svakakve negativne statistike o tom zračenju)
2) kako izgledaju kontrole nakon ugradnje i koliko su česte?
3) pročitala sam da se na kontrole mora donositi RTG slika čeljusti kako bi se vidjela kost i to svake godine barem jednom? zar to nije previše zračenja?

Unaprijed hvala.
Hana118 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.