Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 11.07.2006., 13:53   #1
Problemi nakon ugradnje plina 2

Poštovani, ugradio sam plin kod ovlaštenog i najpoznatijeg servisa koji preporučujete na području Zagrebačke županije! Od ugradnje je prošlo nekoliko mjeseci, a ja sam svaka 2 tjedna na servisu! Tek što je ugrađen plin, auto kao da je izgubio 20 KS! Jedva je hvatao gas! Reklamirao sam to, ali nisu uspjeli otkriti što je. Tvrde da su svi parametri u redu. Auto ide kao da ima stalno upaljene dvije klime ili kao da je natrpan do vrha!? Upalim ga, zgasi se i tako nekoliko puta. Kada konačno primi, 10 min ne smijem taknuti gas, jer se ugasi! Onda kada krene, nikako da «probije» i ubrza. Tek kada stisnem gas do kraja, onda odjednom «probije» i skoči! Vi tvrdite da kod direktnog ubrizgavanja plina nema značajnijeg gubitka snage?
Prilikom ugradnje plina su mi polomili cijev u koju ulazi šipka za mjerenje ulja i još nešto na što šipka nasjeda! Rezultat je bio puna garaža i puna mašina ulja! Na svu sreću to sam otkrio dok još nije bilo kasno, ali ulje je već bilo ispod minimuma! Naravno da niti ovlašteni servis za ugradnu plina, niti ovlašteni servis vozila ne žele prihvatiti odgovornost i samo prebacuju lopticu na ove druge! I tako u krug! Ali netko mora plaćati te servise...naravno ja! Sve ukupno sam potrošio pola godišnjeg na odlaske u servis, a vozilo je i dalje u komi! Otkako sam ugradio plin, pola slobodnog vremena i subota sam na servisu!
Auto mi je stao po noći i kiši, tek što sam krenuo s posla. Stavljali su na plovak uređaj koji će spriječiti krivo pokazivanje pada količine benzina. Nešto su pokvarili, a pošto je na plovku i pumpa za gorivo, auto više ne radi na benzin! Auto teško pali ali normalno radi na plin, ali ne i na benzin! Bio sam samo radi toga 10 puta na servisu, ali oni to ne znaju riješiti. Danas više ne znam koliko imam benzina u spremniku!
Kako sam stalno na servisu po i čekam i po 4 sata, tako i čujem što se drugima dešava! Kolone nezadovoljnih vlasnika se dolaze žaliti, jer im auti jedva idu, jer im instrumenti, klima i radio ne rade nakon ugradnje plina i dr. U servisu se uopće ne uzbuđuju, kao da je to svakodnevna pojeva. Naruče ih za neki slobodni termin, nešto pokušaju napraviti i kažu da će se sada vidjeti kako će se auto sada ponašati, pa da se vlasnici jave ponovo, ako će problem i dalje postojati. To se pretvara u bezbrojne dolaske i gnjavaže. Neki nakon nekog vremena odustanu dolaziti, jer nemaju više niti vremena, niti živaca.
Dolazi im čovjek s Audijem A8 4.2. Žali se da mu: «auto jedva ide, da se trese kao da će se raspast, da ga je strah»! Stojim sa strane i gledam. Serviser mu mrtav hladan odgovara «da je vjerojatno sve u redu, da vjerojatno postoji neki OTPOR, ali da su trenutno bukirani do ne znam kada, da si rezervira termin...»! Vlasnik je na odlasku spominjao skidanje plina!
Moj prijedlog svima koji misle uvoditi plin u svoja vozila, da si odvoje jedan dan i par sati provedu na tom servisu pa vide što se tamo sve dešava!!! Kolone reklamacija i nezadovoljnih vlasnika, vozila koja jedva rade i dr. o čemu se nigdje ne piše!?! Kako to? Jeste li vi koga poslali da provjeri ono što preporučate?
Moje vozilo je staro 2.5 god. i u njega je ugrađen najskuplji sistem ubrizgavanja plina, sukladno vašim savjetima! To više nije isti auto, ne pali, kad upali gasi se, staje na cesti cuka, ispušta ulje, trese se... MOLIM VAS ZA POMOĆ! MOLIM VAS SAVJET! JA NE MOGU VIŠE OVAKO! Zahvaljujem!
Vaš svakodnevni čitatelj.

Igor


--------------------------------------------------------------------------------

Ne zagovaram naknadnu ugradnju plina, čak i ako se prelazi više kilometara, iako sam u više navrata pisao da to ima opravdanje ako se prelazi više od 20.000 km godišnje. Već sam pisao o 'prokletstvu' štednje s benzinom i plinom, jer mnogi u startu ulažu ogroman novac, izlažu se dodatnim troškovima da bi jednog dana počeli štedjeti. No, zbog dodatnih problema, koji se često događaju, a koji se ne mogu izbjeći, to od štednje često ne bude ništa. U više navrata sam savjetovao i to sada ponavljam - ako plin, onda svakako s direktnim ubrizgavanjem. No za motor je najbolja tvornička opcija - koja nudi dosta rezervi. Dobro podešen i servisiran motor, uz dobro napuhane gume i umjerenu vožnju, može smanjiti potrošnju i za 30 posto.

Svoje savjete temeljim na teoretskom znanju i informacijama od vozača, a u posljednje vrijeme sam u više navrata čuo slične komentare. Zbog toga vaša iskustva navodimo u cijelosti. Imate potpuno pravo tražiti da vam plinsku instalaciju dovedu potpuno u red i ne znam imate li sve dokumentirano što ste naveli. Ponovno otiđite u servis i specificirajte sve što su vam dužni popraviti. Ako to ne naprave svoja prava možete ostvariti pravnim putem. Koliko možemo procijeniti velik dio problema je u doziranju plina. Javite nam točno što ste poduzeli, dostavite nam podatke o autu i servisu pa ćemo vam pokušati pomoći.


OVO JE COPY PASTE SA http://www.autogodine.hr/servis/2006...gradnje_plina/.


pOGODITE O KOJEM JE RENOMIRANOM SERVISU ZA UGRADNJU PLINA RIJEČ :LOL:
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.