Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2005., 01:07   #1
Čaranje (vještičje umijeće) (d)

Razumije li se netko u te stvari?
Pronašao sam ispod otirača nekakav konopčić, pa me zanima može li to biti neki urok ili takvo što? Ozbiljno pitam, ako tko zna, molim pomoć.
prolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 01:18   #2
Pitaj Baphija i apopa


Konopcic, to ti se valjda spaga "izcufala" iz otiraća
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 11:13   #3
Quote:
grizli kaže:
Pitaj Baphija i apopa


Konopcic, to ti se valjda spaga "izcufala" iz otiraća
Pitam bilo koga, pa i njih, ako znaju. A zašto se beljiš?

Nije se špaga ofucala, otirač je sintetični, neka plastika. Netko je stavio neki konopčić, pa me zanima može li to biti nešto takvo, urok ili nešto slično?
prolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 11:51   #4
Quote:
prolaznik kaže:
Pitam bilo koga, pa i njih, ako znaju. A zašto se beljiš?

Nije se špaga ofucala, otirač je sintetični, neka plastika. Netko je stavio neki konopčić, pa me zanima može li to biti nešto takvo, urok ili nešto slično?
Prijatelju da bi urok bio urok moras prvo i da mu das neko znacenje. Snaga misli je velika.
Zato ako si vjernik pomoli se onako kako se molis i odbaci sve te carolije i gluposti...i imat ces mir koji i zasluzujes.
__________________
ovo nije stvarnost...druge stvarnosti nema !
klimakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 12:48   #5
svim urocima TI sam dajes znacenje..

Za nekoga to nebi bio urok, nego samo neka špaga koju treba baciti u smeće
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 16:28   #6
Bilo kako bilo, najsigurnije ti je da to što si našao spališ.
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 16:36   #7
ili baci u rijeku. a onda postupi onako kako ti klimakos kaže.
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 17:29   #8
Konopčić ne može biti urok.

Osim ako nije crvene boje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:02   #9
Quote:
Baphomet kaže:
Konopčić ne može biti urok.

Osim ako nije crvene boje
Zar se crveni končić ne smatra zaštitom od uroka?
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:37   #10
Quote:
Enchantress kaže:
Zar se crveni končić ne smatra zaštitom od uroka?
Koliko je meni poznato on se zna koristiti za razne ljubavne čarolija što po meni isto spada u uroke.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:42   #11
Quote:
Baphomet kaže:
Koliko je meni poznato on se zna koristiti za razne ljubavne čarolija što po meni isto spada u uroke.
Meni su oduvek govorili da se crveni končić nosi kao zaštita protiv uroka. I ja sam ga nosila jedno vreme ranije.
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:42   #12
Pošto je tu već riječ o čarolijama a ja baš nedavno preveo jedan dio knjige o čarolijama pa evo da i sa vam podijelim to znanje

(prijevod iz knjige "Witcha: a Book of Cunning" : Nathaniel Harris)

Vještičja boca

Sastojci : boca (najbolje zelena), nekoliko čičaka, trnovi, kopriva,
igle. Naugodne, odvratne, opasne i otrovne stvari. Crveni konac,
vlastiti urin, kosa, nokti...itd.

Sve to ulazi u vještičju bocu koja može biti ukrašena sa nekim tradicionalnim licem. Rezultat je talisman koji će štitit vas i vašu kuću od zlih utjecaja. Zakopajte je negdje pred ulazna vrata, zazidajte ili je sakrijte ispod ulaznog trijema. Tradicionalno se takva boca objesi o vrata ili prozor sa crvenim koncem.

Slična se boca može napraviti, prokleti i odrediti da vraća nazad čaroliju koje je već napravljena. U tom se slučaju boca stavi u vatru, prije toga se začepi tako da zrak ne može izlaziti iz nje i da se sadržaj boce kuha i širi. Šireći se razbiti će bocu a samim time i čaroliju koja je bačena.

Ta je tehnika zapisana u Sadducismus Triumphatus - ili Cijelokupni i Jednostavan Dokaz koji se tiče Vještica i Prikaza, od Josepha Glanvila, 1681.

Tradicionalna je vještičja boca sedamnaestog stoljeća obično koristila lice Bellarmina. To su glinene vaze visoke oko 20-tak cenitmetara koje su bile napravljene u obliku lica sa bradom koje je trebalo biti lice Bellarmina koji je bio zloglasni Katolički Inkvizitor. Dosta je takvih vještičjih boca nađeno koje su sadržavale igle i oštre premete.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:43   #13
Tu se radi o jednom starom principu gdje se čarolija "skreće" sa ureknotag na bocu koja sadrži predmete ureknutog.

Nego, sada govorim praktičarima, jeste li primjetili veliku sličnost orgonskog akumulatora sa vještičjom bocom?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:45   #14
Quote:
Enchantress kaže:
Meni su oduvek govorili da se crveni končić nosi kao zaštita protiv uroka. I ja sam ga nosila jedno vreme ranije.
Pretpostavljam da se nosi kao i zaštita ali siguran sam da se upotrebljava i za ljubavnu magiju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 11:21   #15
Quote:
[i]Nego, zar ovdje nema nekakvih vještica koji bi mogli pomoći? [/B]
Ima ih, ko ih traži ?
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 11:29   #16
Quote:
Tiger Lily kaže:
Ima ih, ko ih traži ?
Evo ja

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 11:41   #17
Wink

Quote:
Baphomet kaže:
Evo ja
Znaš li da nije uvijek dobro dobiti ono što tražiš ?
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 15:06   #18
Quote:
Baphomet kaže:
Nego, zar ovdje nema nekakvih vještica koji bi mogli pomoći?
Zaista odavno nismo videli Vješca...
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 19:47   #19
Čarke i uroci?

Na ovaj ili onaj način - u praksi ipak djeluju. Čak su ponekad šokantno, perverzno efikasne...


Citat po varljivu sjećanju:

"Ljudi? Ja ne vidim ljude, vidim samo komadiće?"




V.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:51   #20
Quote:
Vještac kaže:
[B]Čarke i uroci?
Na ovaj ili onaj način - u praksi ipak djeluju. Čak su ponekad šokantno, perverzno efikasne...
Ovisi tko ih baca i tko ih prima.

Ti si pravi vještac ili...?
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.