Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2011., 22:36   #701
Ovo je nisko i za njega
Scipion is offline  
Old 27.06.2011., 22:39   #702
qkac is offline  
Old 27.06.2011., 22:46   #703
Quote:
Scipion kaže: Pogledaj post
Ovo je nisko i za njega
Ne mogu vjerovat da je šporkim žvaljama okaljao sliku takvog gospodina ...

sreća pa gospodina ne može okaljati ....
MikiMish is offline  
Old 27.06.2011., 23:07   #704
Najveći trener u Hrvatskoj i najveći gospodin u nogometu među Hrvatima. Ostat će sad ovdje velika praznina. RIP
Sudden Sid is offline  
Old 27.06.2011., 23:16   #705
Šteta. Ivić je bio jedan od te četvorice nogometnih filozofa: Ivić, Blažević, Špaco i Barić. Ljudi od 70+, čije najbolje trenerske godine mi mlađi ne pamtimo, ali koji su jedini tu imali nešto originalno reći o nogometu.
S tim da Ćiro nije pravi filozof, više metafizičar. Špaco ima osebujniji, šareniji izraz, no Ivić je imao jasnije ideje.

I ja se sjećam kad je govorio o budućnosti nogometa, rekao je da će se igrati u dvije linije po pet igrača. Priznajem da mi to nije baš jasno.
Ako gledamo dokle je došla sama dinamika igre, to i nije tako daleka perspektiva. Organizaciju igre je već malo teže zamislit, pretpostavljam da bi se jedan igrač iz prednje kolone odvojio i brzo povezao linije, i da bi se igrači naprijed stalno rotirali u tom zadatku. Makar, sve je to dosta daleko i futuristički za moju skromnu maštu.
No, najveći problem je glavni i vječni shape maker igre: pravilo ofsajda. Ako pritišćeš protivnika i držiš linije blizu jednu drugoj, njihov špic lijepo može stat na centar i bit u dozvoljenoj poziciji.
Tri linije to mogu pokrit, dvije ne.
Znači, pravilo ofsajda i dimenzije terena. Tih 5-5 bi bilo moguće odigrat tek uz neke drastične promjene pravila ofsajda. Ili sad da se skrati dužina terena na max. 80 metara.
ne'anpojma is offline  
Old 27.06.2011., 23:31   #706
mamić..
jen-dva is offline  
Old 28.06.2011., 02:57   #707
Šjor Ivane,laka vam zemlja....


http://www.youtube.com/watch?v=JchJuFyUOJs
http://www.youtube.com/watch?v=1z6NsNCkQmM
http://www.youtube.com/watch?v=q8oItsPYHDs
http://www.youtube.com/watch?v=Y7CuqidpP6Y
suicidal_maniac is offline  
Old 02.07.2011., 16:37   #708
Najbolji trener na ovim prostorima,pravi gospodin i trener.Hvala ti za sve što si dao za naš nogomet.
studeni1971 is offline  
Old 03.07.2011., 20:07   #709
R.I.P.
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Old 26.06.2012., 17:44   #710
Tomislav Ivić

Žao mi je što je prošla godišnjica smrti ovoga genijalca, a da nitko ga nije ni spomenuo, pa ču se eto ja sjetiti. Ivić je bio jedan od velikih stručnjaka u svijetu, a kod nas ga se nije cjenilo, čitaj Hajduk. Neznam zašto je tome tako, ali radije se u hajduku slušalo jednoga svagušu, keruma, paladina, nego doktora nogometa kao što je bio šjor Ivić. Zato i je hajduk u problemima, a da se doveo Ivić, vjerujem da bi klub drugačije disao.

Počivao u miru božjem.
fordista is offline  
Old 26.06.2012., 21:25   #711
O velikim ljudima se ni nema što puno pisati jer je osim velikog sve drugo suvišno..
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is offline  
Old 28.06.2012., 20:25   #712
Jedna od največih legendi SFRJ.
Vječna ti slava i hvala druže Iviču.
__________________
Čoveka primaju u društvo prema odeći koju nosi, a ispraćaju ga prema duhu koji je pokazao. (Šolohov)
HandballBiH is offline  
Old 01.07.2012., 13:04   #713
Najbolji hrvatski trener.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 01.07.2012., 13:46   #714
"Svugdje su ga cijenili, a u Hajduku najmanje. Već sam rekla da je Hajduk 'kugina kuća', a to mislim i danas. Tim grabežljivcima koji su godinama u Hajduku punili džepove Braco je smetao jer je bio pošten i želio je najbolje za klub. Grabežljivci su otišli, a više se nema što ni uzeti."

Regina Ivić, supruga pokojnog legendarnog trenera Tomislava Ivića
H3MAT0M is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.