Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 19:15   #201
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Isti savjet kao i sinaki2105 - Zovi svoju bankaricu za ovaj kredit koji sam otplaćuješ trajnim nalogom i dogovori da ti oni stave skidanje sa plaće, tako ćeš spriječiti ovu ovrhu jer ćeš biti iznad 1/3 tereta. Nalog ti provede firma u kojoj radiš i sve ok
Je li točno da ovrha zastarijeva ako se u roku od 10 godina ne postupi ništa po njoj??

Zadnje uređivanje Suey : 10.01.2010. at 20:38. Reason: caps
adriana1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:17   #202
To trebaš pitati nekog odvjetnika, ali sve ima zastaru osim ratnog zločina, pa i ovrha.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 23:47   #203
Sto ako je donesena pravomocna odluka o ovrsi????

Ovako dobio sam rijesenje o pravomocnoj ovrsi donesenu s danom 20.02.2008 od odvjetnika tele2 kao sto rekoh od zadnjeg placenog racuna je proslo vise od 4 godine.... Jel na ovo sve imam kakve sanse i zastare ili molim vas date neki savjet sto i kako dalje da se probam nagodit za neke rate ili postoji i zastara na ovo.... Sto......?
Blanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:01   #204
Unhappy

Quote:
adriana1408 kaže: Pogledaj post
Ukratko bio sam jamac za kredit za auto koji je po mojim saznanjima dospio na naplatu negdje 2004 godine. Korisnik kredita je umro, te je pokrenut postupak i izdano rješenje o ovrsi (2001 godine), na vozila nasljednika, solidarnog dužnika i jednog jamca. Iz nekog razloga ovrha nije provedena i sad nakon 9 godina sud izdaje rješenje o zaplijeni 1/3 moje plaće. Imam svoj kredit ali putem trajnog naloga. Šta da radim ???? Dal imam pravo uložit kakav prigovor ili obračun plaća mora postupiti odmah po rješenju suda. Dal Ovrha ikad zastarjeva????
Imam i dalje problem u u mom računovodstvu su mi dali rok od mjesec dana da riješim nešto jer moraju postupit po ovrhi bez obzira na moj kredit koji bi željeo da mi odbijaju kao administrativnu zabranu. Zanima me koji je rok bio za postupanje po ovrhi (ovrha 08-2001) jer se pojavio prijedlog za promjenom sredstava ovrhe ali iz 03-2006 i sud je sada doneso rješenje, negdje sam pročito da se po ovrhi moralo postupit u nekom roku ali iz nekih razloga nije, dal je od 2001 do promjene sredstava ovrhe 2006 (napominjem nije ništa postupljeno od 2001 do 2006 nastupila zastara odnosno prekid ovrhe jer nije po njoj ništa postupljeno u određenom roku. I u Ovrhi od 2001 predmet je bila moja plaća koja ni tada nije bila opterećena ničim i sada u promjeni predmeta ovrhe opet moja plaća, nije se promijenio predmet dal imam kakve osnove za kakvu žalbu.

Pomagajte!
adriana1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:30   #205
Jedno pitanje....Živim s roditeljima, student sam, dakle nezaposlena. U slučaju ovrhe....dali u ovrhu dospijevaju stvari koje su na mojim roditeljima???
__________________
znam da nisam anđeo...ali vjeruj mi ako neznaš tko sam ja...ljubav zna...
zbunjena*85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 21:41   #206
Quote:
zbunjena*85 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje....Živim s roditeljima, student sam, dakle nezaposlena. U slučaju ovrhe....dali u ovrhu dospijevaju stvari koje su na mojim roditeljima???
iako tebe roditelji trebaju uzdrzavati dok si student, oni ne moraju placati tvoje kazne.
oni mozda nece moci naplatiti od tvojih roditelja, ali rok zastare ovrhe je mislim 10 godina, pa tako oni ce imati vremena 10 godina da naplate od tebe.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:55   #207
Quote:
Italy kaže: Pogledaj post
Nisam pratila cijelu vašu priču, ali ukratko i općenito: čim se uloži prigovor u zakonskom roku protiv rješenja o ovrsi rješenje o ovrsi stavlja se izvan snage i pstupak se nastavlja kao po prigovoru protiv platnog naloga, što znači da ovršni postupak prelazi u parnični i kreće se sa dokazivanjem navoda iz prigovora protiv rješenja o ovrsi, odnosno navoda iz ovršnog prijedloga. Dakle, uložili ste prigovor, ovrha je prešla u parnični postupak i sada ide ročište. Zato ste dobili poziv za ročište na sudu.
imam potrebu se vama zahvaliti danas sam došla na ročište vidim da nema nikoga osim sutkinje i službenice pozvali su me u nutra da mi kažu kako su u petak dobili podnesak za povlačenje tužbe jel vi to možete zamislit imali su vremena 6 mjeseci pred samo ročište .
__________________
malo lane traži majku
nevenka.sostar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 11:06   #208
Imam pitanje!

Došlo mi je od sudskog dostavljača prijedlog za ovrhu,za jednu kreditnu karticu,dug star cca 2 god,na kojem piše da ukoliko ne platim u roku 15 dana dolaze doma sudski ovršitelj,bravar,policija i šta ti ja znam tko...e sad živim kod roditelja,na meni nije ništa,šta ako oni dodju?....šta bi moji roditelji trebali napraviti?...dali oni mogu prislino ući u kuću i uzeti npr,TV,frižider,komp itd???
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:53   #209
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
rok zastare ovrhe je mislim 10 godina, pa tako oni ce imati vremena 10 godina da naplate od tebe.

Ne postoji rok zastare ovrhe.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:26   #210
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
Imam pitanje!

Došlo mi je od sudskog dostavljača prijedlog za ovrhu,za jednu kreditnu karticu,dug star cca 2 god,na kojem piše da ukoliko ne platim u roku 15 dana dolaze doma sudski ovršitelj,bravar,policija i šta ti ja znam tko...e sad živim kod roditelja,na meni nije ništa,šta ako oni dodju?....šta bi moji roditelji trebali napraviti?...dali oni mogu prislino ući u kuću i uzeti npr,TV,frižider,komp itd???
Mogu doći na tvoju adresu prebivališta, no onda će tvoji roditelji reći da su oni (ili jedan od njih, ovisno kakva je stvarna situacija) vlasnici stana i da sve pokretnine u tom stanu su u vlasništvu onoga čiji je stan (zakonska presumpcija btw.), dok ti ovdje živiš i nemaš u vlasništvu nikakve vrijedne pokretnine osim par košulja, čarapa, traperica, četkice za zube i sl.

i to je to...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:49   #211
ovrsni postupak za pravne osobe nakon 3 godine od dana potrazivanja

stigao mi je ovrsni postupak na firmu za racun iz sredine 2006te godine.
da li je to uslo u zastaru?
citala sam na netu da postoji nekakva relativna i apsolutna zastara pa me sad zanima ukoliko me netko tereti za racune starije od 3 godine da li se mogu pozvati na zastaru u zalbi ili ne?
unaprijed puno hvala na pomoci!
a1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 14:03   #212
Ovisi za sto je racun. Opci zastarni rok je 5 godina, tako da je moguce i da nema zastare.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 14:11   #213
Question

Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ovisi za sto je racun. Opci zastarni rok je 5 godina, tako da je moguce i da nema zastare.
racun je za robu kupljenu od te firme koja je sad pokrenula ovrsni postupak
a1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:19   #214
Ovrha

Kuca je pod hipotekom i kredit se redovito otplacuje administrativnom zabranom na plaću. Dva nenamjenska kredita se ne placaju redovito i uskoro ce stici ovrha na placu. Kakav je dalje postupak kad banke vide da se nemogu naplatiti iz place. Jel stanu u "red" i cekaju svoj red naplate kad se namiri prva banka ili idu ovrhom na nekretnine i pokretnine. Što sa kucom koja je pod hipotekom jel moze ona na dražbu neovisno o hipoteci ili ove dvije banke cekaju da se makne zalozno pravo u korist banke koja je upisala vec zalozno pravo na nektetnini.
medionthedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:54   #215
ovrha - problem

Bok!

Imamo ovakav problem. Majka ima ovrhu na kuću. Na njoj je u gruntovnici zavedena i hipoteka prije ovrhe.
Trenutno smo pravnom zastupniku ovrhovoditelja doveli čovjeka koji bi kupio nekretninu za cca 100000€ i time riješio hipoteku i ovrhu.
Problem je da se tužiteljev odvjetnik ponaša "bahato" i ne želi skinuti teret ovrhe u gruntovnici kako bi kupac mogao podići za dio isplate kredit (kupac ima 1/2 gotovine, a drugu polovicu bi platio kreditom) nego on nudi kupcu opciju da da pola keša (50000€) uđe u uživanje nekretnine i preuzme kredit i još duguje cca 15000€ (to će kao već namaknuti - drugim gotovinskim kreditom ili sl).
Smatram da to što on radi nije pošteno prema kupcu jer ga na taj način tjera jer u današnja vremena nikoga ne zanimaju tuđi problemi i ne žele ulaziti u da se tako izrazim tuđi "drek". Odvjetnik sa kupcem kojeg smo mi jedva našli ima sastanak u ponedjeljak ili utorak. Bili smo u petak kod sudkinje koja vodi ovršni postupak i smijala se kada smo joj rekli što odvjetnik radi. Trenutno se bojimo da će kupca otjerati s takvim zahtjevima. A kada će sud prodavati kuću otići će za 1/3 procijenjene cijene, dok je prva dražba za minimum 2/3 procjenjene cijene ali je sutkinja napomenula da tada nitko ne dođe (ovršni postupak je pokrenut 2007. godine i vodi se po tom zakonu).

Upravo danas se pojavio i još jedan zainteresirani kupac za kuću i sve bi platio kreditom i htio je ostaviti kaparu tako da imamo neku rezervu kada ovoga otjera ali bojim se da će nerazumnošću sve upropastiti i koliko vidim sve tome vodi.

Ima li kakav način da se utječe na njegov rad, prijava odvjetničkoj komori ili slično? Koliko njima treba da izađu na teren.

Bojim se da će na kraju kuća otići za sitniš i ništa neće biti riješeno.

Kojim redosljedom se naplačuju pri isplati sredstva od prodaje?
U vlasničkom listu je prvo kao teret hipoteka od banke, pa tek onda taj dug privatnom licu.
Idu li sredstva prvo za banku, pa sudu troškovi, a onda tužitelju (ovrhovoditelju).

Što kada za njega nema ničega, a tuženi nema više imovine. Oboje su privatna lica.


Unaprijed hvala.
problemko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:19   #216
ukljucio bi se i ja s jednim pitanjem

radi se o 2 kazne prometnog prekršaja (prejak auto),svaka po 1000 kn iz 2008 godine

prekrsajne naloge sam izgubio kao i uplatnice koju sam dobio na dan kazne.

dal se za iznose od 1000 kn radi ovrha? ako ja ne zelim platit (nemam odakle platit tolki iznos) ,dal se to zamjenjuje zatvorom ili dolaze doma uzet stvari u toj vrijednosti ili nesto trece?
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:51   #217
prijedlog za ovrhu radi neplacenog parkiranja...

pozz, ekipa...ovako...dobio sam na kucnu adresu prijedlog za ovrhu radi neplacene 3 kazne za parkiranje koje se sa nekim njihovim troskovima popelo na 1300 kn, e sad...cuo sam da je ustavni sud RH ponistio to i proglasio neustavnim. Kazne su iz 2006 i 2008 godine. moje pitanje vama koje su moje opcije u tome moguce a da ne ukljucuju placanje tolikog iznosa jer to nije normalno da mi za 3 parkiranja uzmu 1300 kn, isplati li se ulagati nekakvu zalbu ili nesto da mi makar smanje kaznu jer 1300 kn za 3 parkiranja...mislim halo...unaprijed hvala svima koji mi odgovore...pozz...
muppet1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 18:04   #218
Quote:
muppet1111 kaže: Pogledaj post
pozz, ekipa...ovako...dobio sam na kucnu adresu prijedlog za ovrhu radi neplacene 3 kazne za parkiranje koje se sa nekim njihovim troskovima popelo na 1300 kn, e sad...cuo sam da je ustavni sud RH ponistio to i proglasio neustavnim. Kazne su iz 2006 i 2008 godine. moje pitanje vama koje su moje opcije u tome moguce a da ne ukljucuju placanje tolikog iznosa jer to nije normalno da mi za 3 parkiranja uzmu 1300 kn, isplati li se ulagati nekakvu zalbu ili nesto da mi makar smanje kaznu jer 1300 kn za 3 parkiranja...mislim halo...unaprijed hvala svima koji mi odgovore...pozz...
ovo sam pisao na brzinu, bez nekih detalja..pa evo sad i cinjenica:
-2006. godine sam kupio automobil i registrirao ga na suprugu.
-19.07.2006 i 18.11.2006 sam navodno zatecen bez parkirne karte na adresama u centru grada.
-05.02.2007 sam ''navodno'' dobio opomenu za navedenu ugovornu kaznu, za koju se ne sjecam i cak mislim da ju nisam dobio, iz prostog razloga sto nije napravljen prijenos vlasnistva.
-22.01.2010 dobivam ovaj gore navedeni famozbi prijedlog o ovrsi radi tih kazni i to sad s tim nekim troskovima iznosi oko 750 kn.

mene zanima sljedece:1. kako oni mogu slati kaznu mojoj supruzi, jer ona nije vozila taj auto, vec ja? 2. svo ovo vrijeme nismo nista dobivali na adresu, vec samo odjednom prijedlog o ovrsi. naime, ne znam kako mogu teretiti bilo koga, jer koliko znam kad se pocini prekrsaj u prometu na adresu se dobiva onaj papir po kojem se utvrdjuje ko je vozio, zar ne bi trebala ista praksa biti i u vezi ovoga? nadalje nema nikakvog dokaza da ja imam saznanja da sam kaznjen i da sam izbjegavao placanje kazne jer nisam nasao nista na sajbi..i zadnje, da li je ovdje nastupila zastara?
muppet1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 21:38   #219
Evo imam i ja jedno pitanje - kada porezna uprava pokreće ovršni postupak zbog neplaćenih doprinosa, da li to ovisis o visini duga ili o vremenu koliko dugo postoji taj dug?
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 19:39   #220
OVRSNI ZAKON

Imam dug te mi je na tekuci racun poslana zaduznica i racun je u blokadi dok se dug ne otplati.Na taj racun primam novcanu naknadu za opremu djeteta od grada Zagreba svake godine u iznosu od 9000 kn jer mam troje djece pa me zanima da li je ta naknada izuzeta iz ovrhe ili ne.Hvala
sanja28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.