Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2004., 11:18   #21
Quote:
GnothiSeauton kaže:
K'briješ, Iva, vas z'Varaaâââââââžd`ina niko živ ne razumije, jebote kad onaj Grah počne neke 'mege vele eke bele' spike prodavat ja i frend se gledamo u nekuženju.

Dok sam hodo s jednom Varaždinkom to je bilo zakon, opće se nismo svađali, ja stvarno nisam razumio o čem ona brije pa sam samo kimao glavom.

Lagani odkajlitis. [/B]
Mos mislit da je picona bila iz Varazdina. Popusio si spiku stari moj
Jedine koje nitko ne razumije i drmaju moga vole oke boliii su ljudi iz Bednje
Kod njih je cak i reklama Kaj bus ti bum i ja promjenjena.
__________________
Dead girls dont say no...
@lorduke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 11:21   #22
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Stari moj, ja jesam Dalmatinac

Sad si me sjetio, scena 'Noć Makarana' u Gapu pred nekih mjesec, mjesec ipo, upadamo nutra Musatom, rogati, Lokarda uglavnom moja RL ekipa (Musatomova cura je iz MA a i još neke ljudice koje znamo) i prvo red 'densića', ono blaćtruć ET, Žak itd. (ja naravno odma udaram čagu ko lud i sve znam riječi napamet) i DJ napravi jebeni prijelaz na klape, Grdovića i ekipu. Taman ekipa misli, sad ću prestat se cimat i pjevat 'Tvoja je ljubav sad laž / Davno izgubila draž / Ne treba meni ta bol / Na ranu ne stavljaj sol' kad ono ...

(zamisliti sliku razgaljenog mene sa raskopčanom šuljom, geliranim oriđiđi 'galeb' loknicama sljepljenim uz čelo od znoja od plesa i raskriljenih ruku sa raskopčanim rukavima košulje)

Da te mogu pismon zvati
Ja bi piva ne bi staja
Da se staro vrime vrati
Ne bi pismi bilo kraja




Ove male iz MA ne kontaju pol posto, ono inače brijem, kužiš rista, ono, ka' ima, 'mače, otkud ti to' i te spike, a odjednom perfetto fetivi naglasak i kaj je najbolje znam u riječ sve te (inače doma se redovito vrti CD Zbor Sv. Mihovila -- Murteru moj)


Isti slucaj ti zna kod mene biti, komotno drmam po KAJu Bumo Bute bum dijalektu a kad sretnem svoje dalmatince odmah se prebacujem
__________________
Dead girls dont say no...
@lorduke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 13:05   #23
Pa budući da sam mnoge ugodne sate proveo u njezinoj kući u Varaždinu mislim da je bila iz VŽ

A osim toga, ok, možda sam malo karikirao...
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 13:43   #24
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Pa budući da sam mnoge ugodne sate proveo u njezinoj kući u Varaždinu mislim da je bila iz VŽ

A osim toga, ok, možda sam malo karikirao...
Moreš vume žderem prahe.

__________________
Dead girls dont say no...
@lorduke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 13:59   #25
Quote:
GnothiSeauton kaže:


K'briješ, Iva, vas z'Varaaâââââââžd`ina niko živ ne razumije, jebote kad onaj Grah počne neke 'mege vele eke bele' spike prodavat ja i frend se gledamo u nekuženju.

Dok sam hodo s jednom Varaždinkom to je bilo zakon, opće se nismo svađali, ja stvarno nisam razumio o čem ona brije pa sam samo kimao glavom.

Ma ke briješ, burki.. Ko zna kakvog si ti to selotejpa pobro.. nemoj mi po Varaždinu niste ni vi neko cveće
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 15:03   #26
Quote:
@lorduke kaže:
Moreš vume žderem prahe.

da, postoje razne varijacije na ovo...

ja sam čula "sipaj vume žerem prahe" (original) i jos oko tisucu drugih
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 15:25   #27
Quote:
Iva kaže:
da, postoje razne varijacije na ovo...

ja sam čula "sipaj vume žerem prahe" (original) i jos oko tisucu drugih
Ščeri češe bubnje v gansima?
__________________
Dead girls dont say no...
@lorduke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 15:42   #28
Quote:
NoWa kaže:

guba- kao nešto super (iako zvuči ko da imaš gubu)

a kad veliš da te bulja rastura, pa ovi iz rijeke misle na tur



a ovo fakat dugo nisam čula:


- nalit juhe (benza)


- požuborit se (pomokrit)

mraakača!
__________________
Those who do not move, do not notice their chains
NOlogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 15:40   #29
Question

Quote:
@lorduke kaže:
žderem prahe.

Kaj to znači?!
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 16:59   #30
Quote:
Dijete Cvijeća kaže:
Kaj to znači?!
Pijem pilule.
I ja sam prvi puta bio
__________________
Dead girls dont say no...
@lorduke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 18:08   #31
Re: Zagrebacki slang



Molio bih da ne digresirate vec da se drzite teme, ako je ikako moguce.


Quote:
rajka kaže:
......... Dakle, govorim jednim standardnim zagrebackim idiomom, koji ne lici bas previse na ekstremnu varijantu koju neki ovdje favoriziraju. Kao, neka kombinacija kajkavskog i knjizevnog, sto je bio generacijski standard, zanemarimo li specificne bbb/stemerske varijante. .....

Isto tako, purgericom se nikad ne bi nazivala ne samo zato sto mi je taj pojam ostao u sjecanju kao iskrivljenog znacenja u uporabi Splicana, vec i zato sto mi je nekako deplasiran i arhaican.
......

Sjecam se dobro da je izraz rulja poceo izlaziti iz mode vrlo brzo nakon sto smo prestali gaziti sa svojim simpatijama. Ja ga osobno ne rabim vec godinama, jer mi je to gotovo ekvivalent kao da idem nesto njupati , sto je vjerojatno i moj otac prestao ciniti prije tri desetljeca, zisku?.

Sori stara, ali ne govoris, ako duze od 2 godine ne zivis u ZG, jer taj se standardni sleng mijenja. Ti govoris arhaicno.

Purgerom se nazivam jer taj pojam nece nikad postat anarhican kamoli deplasiran, a sta blitvari misle o tome zabole me zivo...

Ne bi ti vjerovala kakav respekt je u bivsoj Jugi uzivala ta rijec, bar iz mog iskustva.


Izraz rulja se koristi pod normalno, sa simpatijom se stvarno vise ne gazi nego se fura ili hoda, sto se sve moze objediniti pod brije - samo ovaj izraz zasluzio bi doktorsku dizertaciju.
Po meni, pojavio se u siroj upotrebi pocetkom 90-ih. Moguce da se dotad koristio u nekim lokalnim ekipama, vrlo moguce da se bas zahvaljujuci grafitu rasirio (kao sto se izraz potrositi rasirio zahvaljujuci grafitu na Savskoj).

Hrana se cesto zvakne i naravno i dalje se klopa.

Neizostavan je nemres bilivit koji navodno imamo zahvaliti Renmanu.

Eto, ko se jos sjeti neceg nek doda.
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 09:40   #32
Kad smo već kod (starijih) grafita, tko je Aleks i zašto mu ne daju klavir, i da li ga je dobio na kraju?
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:09   #33
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Kuš stara ja opće ono nemam pojma kaj ti briješ... ono zgubljen sam. Skroz mi je spohana ta tvoja brija, previše. Odi se ti rađe rokaj s neko vopi, ono, a lagano odpeglaj od ovakvih kemijanja, žišku?
vis,ovo je za mene nekaj cisto frisko.neki novi slang kojeg mi purgerasi do 89 nismo koristili.neki izrazi koje zagreb nikad ni videl ni cul..al nek vam bu!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:13   #34
Quote:
Billi kaže:
a sjecate se onog: a bas si hulja
ili daj bezeca..kaj je bezec?zecicu naravno!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:16   #35
Quote:
NOlogo kaže:
a kad veliš da te bulja rastura, pa ovi iz rijeke misle na tur



a ovo fakat dugo nisam čula:


- nalit juhe (benza)


- požuborit se (pomokrit)

mraakača!
moj stari jos naleva juhu!i izvan nasih granica.ali ne zubori,ide satpi...i zna kaj je ranopad!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:28   #36
vis,ovo je za mene nekaj cisto frisko.neki novi slang kojeg mi purgerasi do 89 nismo koristili.neki izrazi koje zagreb nikad ni videl ni cul..al nek vam bu!


cuj Afrodita imas prav, od kud su sam zvukli tu sprehu ......
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:58   #37
Quote:
0$4M4 kaže:
Ico miki, ico mare!
najjači slengovi
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:46   #38
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Kad smo već kod (starijih) grafita, tko je Aleks i zašto mu ne daju klavir, i da li ga je dobio na kraju?
Oženio se sa duplo starijom tetom, pa mu mama i tata nisu dali klavir
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 22:06   #39
Quote:
AFRODITA69 kaže:
i zna kaj je ranopad!
eh..to jamči zdrav osmjeh
__________________
Those who do not move, do not notice their chains
NOlogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 05:36   #40
Quote:
Srn@ kaže:

cuj Afrodita imas prav, od kud su sam zvukli tu sprehu ......
s ceste.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.