Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 15:16   #5741
Ima dalija, ja ću ih imati, kaže cvjećarka da ih ima jer nije bilo mraza.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:21   #5742
Cure koje su se udale prošli vikend, molim vas, koje cvijeće, a da nisu ruže i karanfili, je atraktivno i kakve su cijene.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 23:09   #5743
Pozdrav svima. Valjda nisam jedini muški na ovom forumu , al ako jesam nema veze.

Kratko pitanje samo. Gazde u sali su rekle da je cvijeće neovisno o njima, tj. sve mi uređujemo u dogovoru s cvjećarima. Zanima me samo kad se dogovara s cvjećarima uređenje, da li oni imaju u ponudi određene vaze, tegle ili ša već koje bi išle na stolove? Da ne bi sad morao kupovati 20 istih za vjenačnje primjerice. Onda se pretpostavljam vraćaju njima iza svadbe?

Unaprijed zahvaljujem
hrvoje1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 00:01   #5744
Traži cvjećarne koje rade općenito svatove i imat ćeš vrlo širok izbor vaza, svijećnjaka i kojekakvih drugih detalja.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:22   #5745
točno, dekorateri koji se većinom bave uređenjem sala, eventova i sl imaju to sve, pa platiš neki iznos za najam, a neki imaju sve u sklopu cijene.
kvartovski cvjećari većinom to nemaju...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:59   #5746
Quote:
hrvoje1999 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Valjda nisam jedini muški na ovom forumu , al ako jesam nema veze.

Kratko pitanje samo. Gazde u sali su rekle da je cvijeće neovisno o njima, tj. sve mi uređujemo u dogovoru s cvjećarima. Zanima me samo kad se dogovara s cvjećarima uređenje, da li oni imaju u ponudi određene vaze, tegle ili ša već koje bi išle na stolove? Da ne bi sad morao kupovati 20 istih za vjenačnje primjerice. Onda se pretpostavljam vraćaju njima iza svadbe?

Unaprijed zahvaljujem
Ako želite uštedjeti koju kunu, možete i samo probati urediti cijeli prostor. Moja preporuka su vam dućani na žitnjaku, tamo možete iznajmiti vaze za stvarno male novce.
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:15   #5747
Pozdrav cure. Imam možda malo glupo pitanje, ali ne znam gdje drugdje da ga postavim.

Zanima me po kojem principu birate cvjećare/dekoratere za vjenčanja?
Naime, ja planiram u skorije vrijeme pokrenuti svoj biznis s cvijećem i htjela bih se specijalizirati za vjenčanja, eventualno neke evente i dekoracije prostora. Ali ne znam koliko se mladim i nerazvikanim biznisima tako nešto isplati? Zapravo, ne znam ni od kud bi krenula, tj, kako pronaći prvog, drugog, sedmog klijenta.


Inače je cijela moja obitelj od uvijek u cvjećarstvu, ali ne u tako nečem. A s obzirom da i uzgajamo cvijeće (sve velike cvjećarne kupuju od nas) vjerujem da bih mogla i imati povoljnije cijene.

Pa eto, čisto da pitam, da li bi vi kupile od nekog tko još nema preporuka/reklamira se na fejsu/nije neko razvikano ime? I što bi vam trebalo da vas baš taj cvjećar privuče?
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:21   #5748
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure. Imam možda malo glupo pitanje, ali ne znam gdje drugdje da ga postavim.

Zanima me po kojem principu birate cvjećare/dekoratere za vjenčanja?
Naime, ja planiram u skorije vrijeme pokrenuti svoj biznis s cvijećem i htjela bih se specijalizirati za vjenčanja, eventualno neke evente i dekoracije prostora. Ali ne znam koliko se mladim i nerazvikanim biznisima tako nešto isplati? Zapravo, ne znam ni od kud bi krenula, tj, kako pronaći prvog, drugog, sedmog klijenta.


Inače je cijela moja obitelj od uvijek u cvjećarstvu, ali ne u tako nečem. A s obzirom da i uzgajamo cvijeće (sve velike cvjećarne kupuju od nas) vjerujem da bih mogla i imati povoljnije cijene.

Pa eto, čisto da pitam, da li bi vi kupile od nekog tko još nema preporuka/reklamira se na fejsu/nije neko razvikano ime? I što bi vam trebalo da vas baš taj cvjećar privuče?
Ja bi uzela nerazvikano ime (dapače planiram to i napraviti na proljeće za svoju svadbu) Privuklo bi me na prvu da cijenovno bude pristupačniji. Ja osobno ne radim neku mudrost oko tog cvijeća na svadbi i mislim da svatko tko se bavi s time može to napraviti da lijepo izgleda, tako da kad ću birati mislim da ću birati isključivo po cijeni. Vidjet što nude razni ljudi i za koju cijenu. Pa uzeti onoga koji najviše nudi po najpovoljnijoj cijeni
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 16:29   #5749
Od nečeg se mora krenuti...npr. napraviš facebook stranicu, objavljuješ slike i polako ćeš privući ljude.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 16:54   #5750
Kako cure kazu, napravi facebook i stavljaj slike, svakakako izlazi na sajmovima kad god imas priliku. Ako budes korektna i povoljna brzo ce se procuti za tebe
Kako kazes da si u biznisu s cvijecem vjerojatno vec i sama znas, ali da napisem za svaki slucaj, danas je kod vjencanja sve vise naglasak na popratnim programom-vazama, zrcalima, krletkama, svjecnjacima.......to trazi ulaganje, jer treba imati nekoliko razlicitih modela i s vremenom se opremiti da imas opreme za 2-3 svatove
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:29   #5751
Cure, jel znate koja je ovo vrste cvijeća? http://www.igreklik.com/slike/viewer...r=mu6Jk7o.jpg]
nesaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:12   #5752
Quote:
nesaos kaže: Pogledaj post
Cure, jel znate koja je ovo vrste cvijeća? http://www.igreklik.com/slike/viewer...r=mu6Jk7o.jpg]
Amarilis
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 19:35   #5753
Pozdrav cure! Udajem se krajem siječnja i sad se pitam što s buketom. Imamo malo vjenčanje i cvijeće za dekoraciju mi ne treba, samo neki buket. Prvo sam zamišljala kale jer mi to nekak baš paše za zimsko vjenčanje, a sad razmišljam o jednostavnom buketu s ružama (ovakav) koje su obilježile našu vezu.

Ja se u cvijeće ne kužim pa bi svaki savjet dobrodošao, može i pokoji savjet za cvjećarnu u Zagrebu ili Samoboru.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 10:49   #5754
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure. Imam možda malo glupo pitanje, ali ne znam gdje drugdje da ga postavim.

Zanima me po kojem principu birate cvjećare/dekoratere za vjenčanja?
Naime, ja planiram u skorije vrijeme pokrenuti svoj biznis s cvijećem i htjela bih se specijalizirati za vjenčanja, eventualno neke evente i dekoracije prostora. Ali ne znam koliko se mladim i nerazvikanim biznisima tako nešto isplati? Zapravo, ne znam ni od kud bi krenula, tj, kako pronaći prvog, drugog, sedmog klijenta.


Inače je cijela moja obitelj od uvijek u cvjećarstvu, ali ne u tako nečem. A s obzirom da i uzgajamo cvijeće (sve velike cvjećarne kupuju od nas) vjerujem da bih mogla i imati povoljnije cijene.

Pa eto, čisto da pitam, da li bi vi kupile od nekog tko još nema preporuka/reklamira se na fejsu/nije neko razvikano ime? I što bi vam trebalo da vas baš taj cvjećar privuče?
Uskoro se udajem, pa cu ti rec sto je meni bilo bitno.
Prije svega mi je bilo bitno da osoba zna radit odnosno da stolovi u sali na nešto liče. Mislim da će ti to biti najmanji problem, jer se cvijećem već dugo bavite. Jedino trebate malo listat kataloge s cvijećem i surfat, ako vam fali ideja ili s vremenom inspiracija oslabi.
Druga stvar koja mi je bila bitna, a u mom slučaju i odlučujuća, su popratni dodaci. U jednoj su se cvjećarni extra doplaćivali, dok mi je u drugoj sve bilo u cijeni. Obje cvjećarne super rade, ali to što ne moram dodatno izdvajati za vaze, fenjere, krletke, svijećnjake i sl. je prevagnulo.
Osim toga, jako mi je bilo bitno da cvjećarna poštuje moj odabir i viziju, a ne da nameće nešto svoje.
Savjetujem ti da se ne opterećuješ previše dolaskom klijenata, jer ako ćeš dobro raditi, to će doć samo od sebe. Ništa nije vrijednije od dobre, stare preporuke. Sretno!
__________________
Difficile est longum subito deponere amorem. Ideo fide, sed cui, vide.
totallyconfused is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 08:21   #5755
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure. Imam možda malo glupo pitanje, ali ne znam gdje drugdje da ga postavim.

Zanima me po kojem principu birate cvjećare/dekoratere za vjenčanja?
Naime, ja planiram u skorije vrijeme pokrenuti svoj biznis s cvijećem i htjela bih se specijalizirati za vjenčanja, eventualno neke evente i dekoracije prostora. Ali ne znam koliko se mladim i nerazvikanim biznisima tako nešto isplati? Zapravo, ne znam ni od kud bi krenula, tj, kako pronaći prvog, drugog, sedmog klijenta.


Inače je cijela moja obitelj od uvijek u cvjećarstvu, ali ne u tako nečem. A s obzirom da i uzgajamo cvijeće (sve velike cvjećarne kupuju od nas) vjerujem da bih mogla i imati povoljnije cijene.

Pa eto, čisto da pitam, da li bi vi kupile od nekog tko još nema preporuka/reklamira se na fejsu/nije neko razvikano ime? I što bi vam trebalo da vas baš taj cvjećar privuče?
Kad sam tražila cvjećarku/dekoraterku za vjenčanje, ispalo je sve slučajno, na stranici restorana gdje će biti vjenčanje bile su fotografije uređenog prostora i na jednoj slici bio je tagiran jedan studio za dekoraciju, pogledala sam fotografije pod tim imenom, svidio mi se stil, dogovorila sam sastanak i to je bilo to, gospođa koja radi uživa u svom poslu, kuži ono što radi, ima neke svoje ideje, al me saslušala vezano za to što bi ja htjela i to je bilo to. Prije toga sam imala razgovor s jednim razvikanim cvjećarom koji me uopće nije čuo što ja hoću nego je nametao nešto svoje.... Tako da, mislim da je bitno raditi kvalitetno, imati veliki izbor popratne opreme (vaze, ogledala, svijeće, tkanine....), saslušati klijenta, ali i predložiti...cijena je isto bitna, al mislim da nije najbitnija...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 23:28   #5756
Vjencanje je 29.08. u Splitu
Trebam cvijece, jako volim tulipane, ali bi ih kombinirala s jos necim.
Ima li itko ideju ili tocnu informaciju koliko kostaju tulipani (komad) i gdje se moze povoljno u Splitu ili okolici nabaviti??

Hvala
kseceric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 08:16   #5757
Quote:
kseceric kaže: Pogledaj post
Vjencanje je 29.08. u Splitu
Trebam cvijece, jako volim tulipane, ali bi ih kombinirala s jos necim.
Ima li itko ideju ili tocnu informaciju koliko kostaju tulipani (komad) i gdje se moze povoljno u Splitu ili okolici nabaviti??

Hvala
Mislim da tulipana nema u 8.mjesecu...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 08:19   #5758
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Mislim da tulipana nema u 8.mjesecu...
Da, a ako i ima ima za neku veliku cifru jer se uvoze od tko zna kud. Njihova sezona je ako se ne varam četvrti i možda peti mjesec kod nas.

Ja da se udajem u osmom bi išla sa suncokretima
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 10:51   #5759
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Mislim da tulipana nema u 8.mjesecu...
Da..Nema ih tada..
a iz uzgoja je tesko nabavit. Vidit cemo, ako nista, meni uvijek drage ruže...
kseceric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 13:54   #5760
Help

Bok curke,

između ostalog što je i inače u cijeni menija kod mene još piše ukrasni abažuri.
Da li koja zna šta je to?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.