Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2011., 06:08   #21
A neznam što da ti velim, kapi stavljam vec jedno 2 godine od kad nosim lece i nista mi ne pomažu, u zadnje vrijeme mi je sve gore. Na poslu sam 90% vremena pred kompom, oci dosta naprežem. Inace hodam kod dr. Šarića u Vinogradsku, a neznam što mi je činiti
tekno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 12:12   #22
A jel nosiš i naočale? Možda ti jednostavmo leće ne odgovaraju.

A kako se uopće radi raj postupak stavljanja tih kapica i koliko to dugo drži? Čula jesam za nešto s čime se začepe suzni kanali ili šta već (to je onda pretpostavljam ovo za što se ti raspituješ) i da se preporuča kod osoba koje nemaju suze jer se na ovaj način čuva oko.

A šta da ti ja kažem, ja kad plačem nemam uopće suza, onda znaš koliko su mi suhe oči.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 02:17   #23
Mene je spasio Restasis i sada sam ok. Samo ne znam da li se to moze nabaviti u Hrvatskoj. Evo pogledajte na www.restasis.com
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 07:45   #24
veliki bolovi zbog suhog oka-hitnoooo

ljudi molim vas pomozite ako imate iskustva ili znate nešto o tome,žena jednostavno ima velike bolove zbog suhog oka.stavlja kapi,dobila je i antibiotike ali kada dođu napadaji ništa brzo ne pomaže.postoji li kakav prirodni lijek ili nekakvo iskustvo šta napravit u tim situacijama

hvala
stipe101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 17:39   #25
Quote:
stipe101 kaže: Pogledaj post
ljudi molim vas pomozite ako imate iskustva ili znate nešto o tome,žena jednostavno ima velike bolove zbog suhog oka.stavlja kapi,dobila je i antibiotike ali kada dođu napadaji ništa brzo ne pomaže.postoji li kakav prirodni lijek ili nekakvo iskustvo šta napravit u tim situacijama

hvala
Poštovani,

jeste li sigurni da se u pozadini tih napadaja boli ne krije što drugo, a ne suho oko?

Neobično je da ima napadaje boli. To nije karakteristika suhog oka.

Kakave antibiotike je dobila i je li bila kod okulista?

Kakvi su ti napadaji boli, o kakvom se tipu boli radi, je li tupa ili oštra, je li stalna ili pulsira (čas jača, čas malo slabija), je li zahvaćeno samo jedno oko ili su oba, nadalje, postoje li smetnje vida prije i/ili za vrijeme napadaja boli, ima li osoba dojam da su boje nekako drugačije, isprane, ima li dojam da joj nešto ometa vid poput zastora (zavjese) ispred očiju ili nekih "fleka" i "rupa" u vidnom polju, kako izgleda oko izvana, je li crveno, jesu li zjenice jednake, javljaju li se takvi napadaji prvi puta, ima li osoba neke druge tegobe, je li osjetljiva na svjetlost u vrijeme napadaja boli, ima li nekih tegoba od strane dišnog sustava, nekih neuroloških tegoba, uzima li kakve lijekove i sl.?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 15:00   #26
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovani,

jeste li sigurni da se u pozadini tih napadaja boli ne krije što drugo, a ne suho oko?

Neobično je da ima napadaje boli. To nije karakteristika suhog oka.

Kakave antibiotike je dobila i je li bila kod okulista?

Kakvi su ti napadaji boli, o kakvom se tipu boli radi, je li tupa ili oštra, je li stalna ili pulsira (čas jača, čas malo slabija), je li zahvaćeno samo jedno oko ili su oba, nadalje, postoje li smetnje vida prije i/ili za vrijeme napadaja boli, ima li osoba dojam da su boje nekako drugačije, isprane, ima li dojam da joj nešto ometa vid poput zastora (zavjese) ispred očiju ili nekih "fleka" i "rupa" u vidnom polju, kako izgleda oko izvana, je li crveno, jesu li zjenice jednake, javljaju li se takvi napadaji prvi puta, ima li osoba neke druge tegobe, je li osjetljiva na svjetlost u vrijeme napadaja boli, ima li nekih tegoba od strane dišnog sustava, nekih neuroloških tegoba, uzima li kakve lijekove i sl.?
dobila je od specijaliste,i to od dvojice vismed gel i vismed kapi.i dobro je dok joj to samo smeta,ali kad je baš zaboli kao sada nakon jednog dana oko joj se smanji,crveni,stalno suzi.sve ostaje samo na jednom oku,vid joj se smanji totalno,a i nemože svjetlo podnit.nikakve tablete redovito ne uzima osim sada normabel da je umiri....uzeo sam laneno ulje,ali neznam kako barem zasad smanjit bolove pa ćemo onda rješavat probleme
stipe101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 15:02   #27
Quote:
stipe101 kaže: Pogledaj post
dobila je od specijaliste,i to od dvojice vismed gel i vismed kapi.i dobro je dok joj to samo smeta,ali kad je baš zaboli kao sada nakon jednog dana oko joj se smanji,crveni,stalno suzi.sve ostaje samo na jednom oku,vid joj se smanji totalno,a i nemože svjetlo podnit.nikakve tablete redovito ne uzima osim sada normabel da je umiri....uzeo sam laneno ulje,ali neznam kako barem zasad smanjit bolove pa ćemo onda rješavat probleme
Poštovani,

ukoliko je s oftalmološkog motrišta sve u redu, sljedeća postaja je neurolog jer prema opisu navedenog, uz uvjet da je s oftalmološke strane sve u redu, uzrok može biti neurološki.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 20:17   #28
Pozz, molim vas ako ima neko neki dobar savjet da mi da. Znaci vec godinama imam problem, na pocetku nisam ni isao doktoru tek zadnje 3 godine, oni ne znaju puno o tome, samo mi govore da kapam kapi i da masiram vjede..neki kazu da nemogu ispustit suzu nikako ,ali opet ih ne grebe toliko vec im se samo muti vid.. ja mogu pustit suzu, ali me tako jakoo grebe i zulja u oku ,svake sekunde koje sam budan i to mi jako smanjuje koncetraciju i kvalitetu zivota, ne mogu bit ja jednostavno.. stalno nesto po mozgu ruje i etooo.. ja mislim da su meni skroz unistene zlijezde koje luce ovaj masni dio suza..bio sam kod privatnika, ne mogu bit siguran da nije htio samo izvuc vise novca,otisao sam jednom kod njega , stisnio mi je vijedu na jednom pa na drugom oku i pogledo kroz neku spravu i kaze nistaa, kao ovo jos nisam vidio.. kao sve mrtvo , zapaljeno sta je vec rekao, imam taj blefaritis sta vec,, kad masiram vijede samo se jako zacrveni i izgledam 2 dana kao da sam plako i bole me vjede ,uopce mi ne bude nimalo bolje, cak i me i vise grebe nakon toga,a to navodno jedino pomaze.. napravili su mi pocetkom ove godine kapi iz krvi, i nakon sto je zavrsila terapija prvi put da mi je bilo u redu, ono nekad malo po vjedama prstima ako me malo zazulja i bude u redu i nakon 2-3 mj opet se vratilo na staro, sad ne znam da odem opet kod doktora i trazim to, sta da radim, ima li iko slican problem, primjetio sam da mi bude malo bolje nakon sto umocim vatu u otopinu 1/10 sampon/voda i operem kapke , obrve i to podrucje,, oprostite na dugom textu, ako mi neko moze dat koristan savjet bio bih jako zahvalan!!
nekitamolikk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 13:17   #29
Nažalost, stanje koje imate jest kronično, što znači da se na temelju današnjih saznanja iz područja oftalmologije ne može postići da se zauvijek riješite tegoba i da živite poput ljudi koji nemaju taj problem.

Kako stvari sada stoje (a možda će se nešto u budućnosti promijeniti), Vi ćete morati naučiti živjeti s Vašim stanjem - redovito i svakodnevno provoditi higijenu vjeđa kao što ste i činili, a u razdobljima krize posjetiti oftalmologa i primijeniti lokalnu terapiju, može i autologni serum.

Nešto pametnije od onoga što ste već čuli ne mogu Vam napisati.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 02:44   #30
Imam takodjer problem sa suhim ocima i situacija se pogorsava. Prije tri mjeseca su mi oci pocele iz cista mira goriti kada god pocnu malo suziti. Cak vise ni kapi ne mogu koristiti, jer i od njih mi oci pocnu nenormalno goriti da ih ne mogu najmanje 5 minuta otvoriti ako ih ne isperem vodom. Prosle subote sam (prehladjen) isto tako ispirao oci koje su poslije toga skroz zakrvarile. Takodjer sam osjecao pritisak u ocima. Dan prije toga sam bio kod ocnog koji kaze da je sve u redu. Mozda sam tamo pokupio jos neku infekciju.

Sve do nedavno sam koristio sljedece kapi: Hylo-Comod i Artelac Rebalance.

Ima li netko slican problem ili kakav savjet? Hvala unaprijed.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:31   #31
Pa šta su ti radili na očnom? Sumnjam da si pokupio tamo infekciju, jedino ako nisi sa prljavim rukama dirao oči a tako si si mogao bilo gdje nešto unijeti u oko.

Upsut pogledaj koji je sastav tih kapi, ako imaju sličan ili isti sastav nečega možda ti to smeta. Neki ljudi ne mogu koristiti kapi koje imaju konzervanse u sebi (a većina ih ima jer jedino tako mogu stajati par mjeseci otvorene)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 12:10   #32
Ok, evo što je meni pomoglo.
Znalo mi je doć razdoblje da su mi se oči crvenile, svrbile, pekle, pa osjećaj katkad kao da mi pijesak struže ispod kapaka.
Rješenje: pit vodu.
To mi je pomoglo jer kada očito tijelo dođe do određenog stupnja lagane dehidracije, to se može očitovati i na očima. Kada me oči počnu mučiti, shvatim da ne pijem vjerojatno dosta vode i kada krenem piti vodu, kroz jedno 24 do 48 sati problemi nestaju u potpunosti.
Na dan se treba piti barem 1 litra vode. Kažem jedna litra jer znam da ljudi nisu u stanju popiti niti pola litre što govorim i iz vlastitog iskustva.
No u pravilu se preporučuje piti litru i pol do dvije litre.
Prisilite se kroz 16 sati (koliko ste otprilike budni) rasporediti da popijete 5 čaša od 3 deci ili 7 čaša od 2 deci. Uz malo sreće suhoća očiju i simptomi uzrokovani njom će nestati.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 00:10   #33
Nisam sreo covjeka koji pije vise vode nego ja, svaki par minuta popijem casu dvije, pisam po 15 x dnevno haha, al et, zuljaju me i grebu oci to nije normalno, koncentracija 0 .. smeten i dezorjentiran maximalno..
nekitamolikk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 00:59   #34
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa šta su ti radili na očnom? Sumnjam da si pokupio tamo infekciju, jedino ako nisi sa prljavim rukama dirao oči a tako si si mogao bilo gdje nešto unijeti u oko.

Upsut pogledaj koji je sastav tih kapi, ako imaju sličan ili isti sastav nečega možda ti to smeta. Neki ljudi ne mogu koristiti kapi koje imaju konzervanse u sebi (a većina ih ima jer jedino tako mogu stajati par mjeseci otvorene)
Veoma sam pazljiv kada su oci u pitanju, tako da sa prljavim rukama ne dolazim ni blizu njih. Kapi sa konzervansima sam trosio samo kratko prije godinu dana i nije bilo problema. Ove Hylo-Comod kapi trosim vec duze vrijeme i takodjer nije bilo problema sve do prije tri mjeseca. Cak mi ni to nije toliko neobicno koliko cinjenica da mi oci peku od sopstvenih suza kao da mi je netko bacio kiselinu u oci. Cak nisam ni siguran da li oci peku ili to dolazi od kapaka.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 01:06   #35
Quote:
nekitamolikk kaže: Pogledaj post
Nisam sreo covjeka koji pije vise vode nego ja, svaki par minuta popijem casu dvije, pisam po 15 x dnevno haha, al et, zuljaju me i grebu oci to nije normalno, koncentracija 0 .. smeten i dezorjentiran maximalno..
Može biti kronični problem. Meni pijenje vode iz nekog razloga pomaže.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 17:56   #36
Dosta ljudi kaze kako imaju jako suhe oci, ali svi pisu kako im se je vid mutan,ali ih ne zulja u oku.. mene zulja svaku sekundu koju sam budan,vec godinama.. ni kad stavim umjetne suze ne bude ok, ono da bar 5 minuta osjetim ugodu u ocima, nista ne pomaze.. bio sam i kod dr Petriceka u KBC Zagreb .. rekao mi je da stavljam tople obloge, masiram kapke i odrzavam higijenu, umjetne suze prema potrebi systane balance i rekao da nije nista strasno, ali mei to nista ne pomaze..bio bih zahvalan kad bi mi neko strucan prokomentiro nalaz i dao mozda koji pametniji savjet..

Dg:Marginalna disfunkcija suznog filma (blefaritis) , Alergijska upaka spojnice

Zjenice izokoricne,urednih simetrickih reakcija.
Pokretljivost ociju uredna,test pokrivanja uredan.

BM oba oka:roznice Fl.neg.,spojnice Fl. +/-.,oci nepodrazene,roznice bistre,prednje obice bistre,srednje duboke,ocne lece bistre.Umjerena fol. i pap. hiperplazija.

Debljina i izgled lipidnog sloja suznog filma (LLT):

1.Nativno:/2
2.Po treptaju:/2
3.Po ekspresiji:/4
Detritus nativno:0
Detritus po ekspresiji:0
Test pucanja suznog filma(TBUT):
1.nativno:5+/sec
2.po ekspresiji:/5+ sec
Ekspresija Meibomovih zlijezda (EGM):/0 obstrukcija kanalica
Nabori spojnice oka paralelni sa donjom vjeđom (LIPCOF):1/1
Ocni tlak: 12/12 mmHg

Ocna pozadina oba oka:glave vidnih zivaca fizioloski ekskavirane,u razini mreznice,jasnih granica,zilni crtez i zute pjege urednog nalaza.

Vid mi je savrsen 1.0 .. to nisam pisao.. eto bio bih zahvalan ako mi neko moze ikako pomoc jer ovo me ubija, nemam volje za nista, koncetracija 0 , pao sam u depresiju zbog ovog..

da napomenem.. dijagnoza moje doktorice je:

Meibomitis chr ou
Keratoconjuctivitis chr subacuta ou
Atopia

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.11.2014. at 21:23. Reason: spajanje postova
nekitamolikk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:36   #37
Iz nalaza je vidljivo kako se u Vas radi o hiperevaporativnom suhom oko, kada zbog poremećaja u masnoj (lipidnoj) komponenti suznog filma dolazi do pojačanog isparavnja suza i sušenja oka. Međutim, nalaz TBUT veći o 5 sekundi govori da se ipak ne radi o teškom obliku suhog oka, stoga smetnje ne bi trebale biti jako izražene.

Nažalost, kao što sam već pisao, a kao što Vam je rekao i jedan od naših vodećih oftalmologa u tom području, nema lijeka za ovo stanje, ono je kronično i morate se naučiti živjeti s njim. Uistinu se nema što drugo više nadodati.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 12:18   #38
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Iz nalaza je vidljivo kako se u Vas radi o hiperevaporativnom suhom oko, kada zbog poremećaja u masnoj (lipidnoj) komponenti suznog filma dolazi do pojačanog isparavnja suza i sušenja oka. Međutim, nalaz TBUT veći o 5 sekundi govori da se ipak ne radi o teškom obliku suhog oka, stoga smetnje ne bi trebale biti jako izražene.

Nažalost, kao što sam već pisao, a kao što Vam je rekao i jedan od naših vodećih oftalmologa u tom području, nema lijeka za ovo stanje, ono je kronično i morate se naučiti živjeti s njim. Uistinu se nema što drugo više nadodati.

Hvala Vam na odgovoru, vjerojatno je to vise psihicki, jer toliko se tim opterecujem ,stalno mislim na to.. bio sam kod psihologa/psihijatra sta je vec prosle godine i rekao mi je da su mi kao oci tocka kroz koju ispraznjavam svoja nezadovoljstva il sta vec.. pio sam par mjeseci tablete i koristio one kapi ( serum iz krvi ) , ugl ne znam jel zbog seruma ili tableta, ali prestali su mi svi problemi na par mjeseci.. zavrsio sam obe terapije otprilike u isto vrijeme i mjesec do 2 nakon toga je opet sve pocelo, a u meduvremenu sam dobio otkaz na poslu i to mi je donjelo mnogo nezadovoljstva.. nadam se da je stvarno sve s psihicke strane, jer to mi je nekako lakse za rijesit...Ispricavam se sto sam dosadan, ali molio bi Vas ako bi mi mogli opisat postupak masiranja kapaka, jer mene uvijek nakon masaze bole kapci i jako nateknu, izgleam kao polumrtav ,tako da uvijek odustanem najvise nakon 2 dana od tog, pa opet pokusam za par tjedana..cak me jos vise zulja nakon tog hh .. mozda je previse 3 puta dnevno, pokusat cu samo pred spavanje i njeznije masirat.. sta mislite? Stvarno mi je zao zbog dugackog texta,jako me to sve muci.
nekitamolikk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 12:44   #39
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Iz nalaza je vidljivo kako se u Vas radi o hiperevaporativnom suhom oko, kada zbog poremećaja u masnoj (lipidnoj) komponenti suznog filma dolazi do pojačanog isparavnja suza i sušenja oka. Međutim, nalaz TBUT veći o 5 sekundi govori da se ipak ne radi o teškom obliku suhog oka, stoga smetnje ne bi trebale biti jako izražene.

Nažalost, kao što sam već pisao, a kao što Vam je rekao i jedan od naših vodećih oftalmologa u tom području, nema lijeka za ovo stanje, ono je kronično i morate se naučiti živjeti s njim. Uistinu se nema što drugo više nadodati.
Ovo su i meni rekli.
Pa to je nevjerojatno! Da se u današbnje vrijeme to nemože riješiti.
Ja nosim leće već dugo i u zadnjih godinu dana imam probleme s očima, stalno me peku i crvene, dokt. mi je rekla da manje nosim leće, više neočale.

Nikad prije nisam imala problema i sad stalno- kaže dokt. "krnično suhe oči", kapi ne pomažu...

Naočale mi nije zgodno stalno nositi, a i s njima su mi crvene, iako manje peku.

Također, stalno mi nešto izbacuje na kapcima.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:58   #40
Prestrašno da doktori nisu upoznati

AUTOLOGNE KAPI http://www.plivamed.net/vijesti/clan...oce-ociju.html
http://www.primapharme.hr/dogadjanja...-suhog-oka_108

Dakle, kapi iz vlastitog krvnog seruma. U labosu izvadite krv koju scentrifugiraju i odnesete to u ljekarnu da slože kapi u dozama od par bočica.
Dobije se bistra tekućin (odstrane se eritrociti) pomiješana sa fiziološkom i koristi se kao kapi.
U Zagrebu to radi ljekarna u Sigetu.

Kapa se par puta dnevno, a kapi čuvaju u frizu (ostale bočice), a ona koja se koristi čuva se u frižideru i koristi do 7 dana.

Krvni serum je dakle 100% prikladan pojedincu jer se radi od njegovog dijela tijela. Serum zaliječuje oštećenja na oku.
Ovisno o vrsti oštećenja i uzroku problema ovisi dužina trajanja potrebne terapije.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.