Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 01:58   #1
Rehidracija kod učestalog povraćanja i proljeva

povracan i iman vodenasti proljev cilu vecer! nako 4x rigoleta izrigala san samo vodu na kojoj san od podneva... uzasno san zedna, a sad vise ni vodu ne zelin pit jer san je upravo povratila... dehidrirat cu... kako da zaustavin povracanje??? i mogu li kamilicu? jer negdi sam procitala da nije dobro pit kamillicu jerbo ona navodno izaziva povracanje... e da nakon sta povratim nakratko se sve smiri i pari mi se da je napokon sve ok, al nakon nekih po ure 45 min poce me probadat u trbuhu i kulminira ili povracanjem ili, da prostite, prolivom... sta da radim???
__________________
Dajemo savjete, ali ne pruzamo dobar primjer
desifriraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:53   #2
trebaš/moraš unositi tekućinu, probaj u ljekarnu nekoga poslati po rehidromiks, ako ne budeš mogla zadržati niti njega, morati ćeš na infuziju u bolnicu
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:12   #3
Koji je uzrok tvom stanju? Jes nešt progutala? Ima li temperature?....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:39   #4
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
trebaš/moraš unositi tekućinu, probaj u ljekarnu nekoga poslati po rehidromiks, ako ne budeš mogla zadržati niti njega, morati ćeš na infuziju u bolnicu
da da, rehidromiks čini čuda! u njemu ima sve čega i u infuziji ima!
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:46   #5
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Jes nešt progutala?


pitanje za vlasnika psa-jel nešto progutao?

pa vjerojatno je jela ili se "družila" s nekim tko je virozan
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:47   #6
vjerojatno si neku virozu pokupila
nista strasno
uglavnom do sutra bi ti vec trebalo biti lakse i ne bi trebala povracati
najgore je na pocetku
probaj piti barem po gutljaj vode
tako je i meni bilo, na sam gutljaj vode sam povracala
no kasnije mi je jako odgovarala mineralna voda
pij indijski caj i kamilicu bez pol frke koliko god mozes
a kad budes mogla jesti probaj sto vise slanog, i rizu i piletinu, nesto laganije
i obicnu negaziranu mineralnu vodu da nadoknadis izgubljene minerale
organizam ce ti biti dosta iscrpljen
normalno, ako potraje duze vrijeme odi na hitnu
black angel klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:04   #7
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post


pitanje za vlasnika psa-jel nešto progutao?

pa vjerojatno je jela ili se "družila" s nekim tko je virozan
...ah, al smo osjetljivi...ako tebi takva usporedba pada na pamet onda dobro...meni ne...vjerojatno je nekakav mikroorganizam a ajde ti meni reci zašto žena ne bi imala to što opisuje kao posljedicu konzumiranja neke pokvarene namirnice i uopće nečega uzetog na usta a što može izazvati ovakve simptome?
Ljeto je barem idealno vrijeme za takvo što, zar ne?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:08   #8
ma naravno da je, meni su ljudi smiješni kad sve pripisuju virozama, a niti ne razmišljaju što sve trpaju u sebe, a ovo o gutanju-pa malo smijeha ne škodi, a ti si me baš nasmijao (ja volim pse ), tako da ti ne shvaćaš sve osobno
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:25   #9
Trk u apoteku po Linex. Ako stvar potraje još dan, odi na hitnu zaraznu. Morat ćeš dobiti infuziju i mora se liječiti izvor problema.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:33   #10
ivanicapeca-zašto linex, što fali aktivnom ugljenu?
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:40   #11
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ivanicapeca-zašto linex, što fali aktivnom ugljenu?
To što linex u sebi sadrži laktobacile i druge žive liofilizirane mliječnokiselinske
bakterije koji obnavljaju crijevnu floru i naštelavaju je na normalu. Aktivni ugljen samo apsorbira sve živo na sebe. Ne valja s njim pretjerivati.

Ekipa s faxa na apsolventskom je u Tunisu pobrala dizenteriju i Linex im je spasio glave

Ja nigdje ne putujem bez njega.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:44   #12
tnx, ja uvijek imam aktivni ugljen, djelom i zbog kućnih ljubimaca, iako nisam sklona proljevu, imala sam ga jednom u životu, ali ga se jako bojim zbog moje mršavosti i dijagnoze ulceroznog
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:16   #13
danas je vec bolje... malo kamilice i caja od metvice i problem skoro rijesen... znam da sam negdje citala da se coca-cola preporucuje kod povracanja(meni je to nelogicno...) pa me zanima jel zna neko nesto vise o tome?
I HVALA NA SAVJETIMA
__________________
Dajemo savjete, ali ne pruzamo dobar primjer
desifriraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:22   #14
sjećam se da je sin mojih kumova u njemačkoj povraćao i liječnik im je rekao da im, iako ne bi trebao, preporuča da mu daju coca colu u sitnim gutljajima. zašto, pojma nemam
(i pomoglo je)
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:06   #15
cola je ubojica. Sve uništi pa i ono loše što čini proljev. Osim toga ima karamele u sebi, a ona stvrdne stolicu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:22   #16
Quote:
desifriraj kaže: Pogledaj post
danas je vec bolje... malo kamilice i caja od metvice i problem skoro rijesen... znam da sam negdje citala da se coca-cola preporucuje kod povracanja(meni je to nelogicno...) pa me zanima jel zna neko nesto vise o tome?
I HVALA NA SAVJETIMA
Kod dehidracije je najbolje uzeti čaj od šipka.

Coca-cola - ne!
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 00:35   #17
Kako to? Kola me da prostite naživo prosere!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 15:04   #18
Ljudi zivila Coca Cola spasila me u roku odma.Mislio sam da umirem no nakon toga cuda kao novi sam.
__________________
Kako oblikovati potpise
iknezov7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 13:27   #19
možda neka crijevna infekcija...nešto si pokupila...tu je važno oiti puno tekućine al ako povraćaš i vodu onda idi na infuziju..
yagodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:19   #20
Quote:
desifriraj kaže: Pogledaj post
znam da sam negdje citala da se coca-cola preporucuje kod povracanja(meni je to nelogicno...) pa me zanima jel zna neko nesto vise o tome?
I HVALA NA SAVJETIMA
ja ne znam kako djeluje, ali meni su kola i štapići hrana broj jedan kad povraćam il imam proljev. i djeluje. mehanizmi me ne zanimaju, tako dugo dok pomaže.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.