Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 13:23   #1
Gdje trazite inspiraciju i gdje ona pronalazi vas

moj dnevni izvor je

http://worthtobeblogged.blogspot.com/

ha?
bluzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 19:42   #2
drago mi je da je netko postavio to pitanje. u mojem slučaju inspiracija veoma često dolazi do mene. rijetko kad tražim inspiraciju jer smatram da je traženje inspiracije na neki način forsiranje nečega, neke ideje i konačni rezultat može biti prekrasno djelo, ali nekako uvijek kod takvih radova primjetim nedostatak emocionalne dubine, prave srži i smisla postojanja samog djela. kada mi netko nametne neku temu (kao što su nam svi nametali na satu likovnog još u osnovnoj školi) veoma često samo zavirim duboko u sebe i potražim svoje najskrivenije emocije koje su najbliže toj temi i te emocije pretvorim u oblik na papiru. zato radije samo pustim vrijeme da učini svoje i da same dođu. to je puno kompliciranije, a pravi umjetnik voli izazove. a oni trenutci kada inspiracija dolazi do mene su veoma zbunjujući, veoma često više emocija se isprepliće od jednom i izuzetno je teško te emocije predočiti u oblik na papiru. tu je moj izazov. ali svaki umjetnik ima svoje. michelangelo je samo trebao pogledati u mramor i on bi vidio oblik koji treba iz njega isklesati. na isti način ja koristim svoje emocije.
aeonflux is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:39   #3
uglavnom tako da potpuno ispraznim glavu od misli
da uđem u blago meditativno stanje i onda iz ničeg,
iz praznine počnu nadolaziti ideje koje jedva uspijevam
pohvatati i pretočiti u medij .....

negdje sam pročitala da umjetnik samo slijepo stvara
a kad je djelo gotovo počinje se i njemu samom
otkrivati njegovo značenje
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 11:33   #4
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
uglavnom tako da potpuno ispraznim glavu od misli


Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
negdje sam pročitala da umjetnik samo slijepo stvara
a kad je djelo gotovo počinje se i njemu samom
otkrivati njegovo značenje
to je lijepo rečeno ali ima različitih umjetnika. solisti reproduciraju ali i unose vlastitu emociju čim je djelo uvijek novo. picasso je znao često koristiti tuđe ideje ali ih je dorađivao i dovodio do nekog vrhunca. Pogorelić je kažnjen zbog svoje interpretacije Chopina. sama ideja nikad nije bila umjetnost ali to nije tema. mene inspiriraju slike jer su uvijek stvarane namjerom. za glazbu je potrebna emocija. slijepo stvaranje mi zvuči kao nekakav suhoparni rad, kao gluho izražavanje.
Seiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:15   #5
Smatram da je inspiracija od Boga i samo tako može doći, ne može se naručiti.
Međutim često je dovoljna dobra ideja, a ona dođe što više vremena provedem konfrontirajući se sa nekom temom.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 00:57   #6
ljudi su mi vječna inspiracija...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.