Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 22:43   #61
Znam podosta o kristalima! moja tema nije uobičajena pa da kažem...neznam upomoć? ja znam nešto ono što neznam očekujem otkriti i to biva otkriveno meni uvjek/nikad (ovisi o svijesti)...
Jako ste ljepu priču sklopili...ja isto ne čistim kristale, iako ih više i nemam, brat razbaco, ja podjelio itd. , šta ću da ga menja i čistim kad je nalepši kristal u ovde! mislim onako kako ga je priroda stvorila.
Da da učim o zgrušnjavanju svijetlosti...ali nije baš tako ima tu više mnogo više...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:48   #62
[QUOTE=Ramzes13;18410812]Kristal jest mineral koji kristalizira u određenom sustavu, tj. atomi su točno posloženi u točno jednakim udaljenostima na svojim kordinatama u kristalnim rešetkama...

Vanjski (gore) izgled kristala jeste odraz njegove unutarnje (dole) atomske strukutre (kao potpuna preslika)... dakle pravilo je jasno...
Kristali su savršeni oblici koje priroda stvar pod određenim tlakom i temperaturom...

Kakve ovo veze ima sa magijom?

Ima veze jer je dokaz pravila kako gore tako dole kako unutra tako izvana... pa bih volio više o ovome pravilu porazgovarati, dali je to pravilo uopće?
Također i o sustavima me zanima vaše mišljenje... Ovo je malo više od samo simbolike heksagrama, jer heksagram možemo gledati i 3D a tu su Kristali odmah u pitanju...

Tema dakle nije samo kristali već više pravila, savršena pravila kako gore tako dole.

Ovde sam malo šifririo šta je tema zapravo.... pa znate ...hajde otkrijete...
Jedna mi je super osoba otvorila oči o horizontalno vertikalnom principu koji me podsjeća na simbol Malkutha tj. kao Križ....
Naravno meni nikad dosta znanja... ovo pravilo mora da ima neku moćnu primjenu samo neznam točno ...moram je otkriti ..a ja otkrijem!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:53   #63
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Vanjski (gore) izgled kristala jeste odraz njegove unutarnje (dole) atomske strukutre (kao potpuna preslika)... dakle pravilo je jasno...
nije tebi baš puno jasno kada misliš da je unutarnje - doljnje.
Quote:
Ima veze jer je dokaz pravila kako gore tako dole kako unutra tako izvana... pa bih volio više o ovome pravilu porazgovarati, dali je to pravilo uopće?
Tema dakle nije samo kristali već više pravila, savršena pravila kako gore tako dole.
nogekako.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:58   #64
Ma zaboravi na kristal!....znam da nije ta spika sa kristalom (kristal ja koristim i iskorištavam kao zarobljenika) jer je unutarnje zapravo gore a vanjsko fizičko je horizontalno dole...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:35   #65
Thumbs up piramida

Kad cete vise prestat gubit vrijeme na raspravu gore ,dole ,ljevo ,desno.Kad smo svi tu.
da se vratim na kristale posto sam dobio upute kako da kristali budu stalno aktivni i Ramzes nemoras ga drzat kao zarobljenika jer si sam rekao da si ih razdijelio prijateljima kao i ja.To je nasa svrha da sirimo energiju,a aktiviranjem kristala djeluju ne samo na one koji to rade nego i sire .Kad smo vec razdijelili kristale znamo gdije su i samo se u meditaciji sijetimo i njih i vjerujmi radit ce i oni svoje.Da se vratim na upute ,napravio sam piramidu od bakrene cijevi 6mm dimenzije keopsove narano umanjeno i ispod kristala stavio cvijece zivota moram naci sliku toga posto nisam na svom kompu stavit cu slike naknadno
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:31   #66
a dobro, bakar ne šteti puno biljkama...
ali pazi da u svom experimentiranju ne zamijeniš živo i neživo.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 09:14   #67
nije nikakav eksperiment,uostalom na sta mislis yivo i neyivo jer nevidim problem.
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 22:38   #68
pozdrav ljudi
zanima me što se dogodi hematitu, ako dođe u doticaj s vodom, budući da ne bi smio?
Elen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 22:58   #69
Quote:
Elen kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi
zanima me što se dogodi hematitu, ako dođe u doticaj s vodom, budući da ne bi smio?

"Hematit se NIKADA ne smije izlagati vodi, jer predstavlja krv, već se on čisti tako da se sa Gorskim kristalom, tj. Quartzom zamata u foliju i zakapa u zemlju preko noći, te se potom puni na Suncu"

ovo sam nasao :S
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:27   #70
Hvala bubi,znam to
al što se događa ako ipak završi pod vodom?
da li gubi svojstva?
Elen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:02   #71
Thumbs up Ciscenje kristala

Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Cesto se desava kada doslovno shvacamo nesto sta nam nije posve jasno uranjamo u povrsnost i sami sebi zatvaramo put ka novim znanjima.
Ono sto je kod kristala specificno je da on.,ovisno o njegovim svojstvima,pa cak i "namjeri koja je u njega ugrađena",kristal prima energiju,pojacava je i otprema jacu i osobitiju energetsku frekvenciju,vise odgovarajucu nasim osobnim namjerama.
Kristal nikad nije prazan,ali moze isijavati sasvim slabo,a moze biti na svom optimumu.Moze biti napunjen raznim informacijama,te moze biti oneciscen ili izlozen raznim negativnim vibracijama(od strane ljudi ili tv,comp,mob itd..) koje je akumulirao.,te ga je iz tih razloga pozeljno jednom mjesecno ocistiti.,ako ga zelimo osobno koristiti,iz bilo kojih razloga.
Dobro je znati da onako kako mi primamo frekvencije kristala,tako i on prima frekvencije od nas i iz svog okruzenja.
Jedan od najrasirenijih nacina da se kristal ocisti i vrati u njegovo prvobitno stanje jest ono u slanoj vodi.To se obavezno radi sa tek kupljenim kristalom.
Kristal se moze koristiti za iscljeljivanje drugih i nas osobno,za astralna putovanja,meditacije.,ali i u svakodnevnici na lancicu,time da on potencira onu energiju(vibraciju-raspolozenje) koju imamo taj dan,pa jedino moramo pripaziti da ga ne nosimo kada nismo ok.,jer bismo time potencirali lose vibracije.
Toliko od mene..
Pozz
Sve si lijepo napisala a nije ti palo na pamet da ako vec kristali upijaju energiju od onog ko ga koristi ,znaci pozitivnu i negativnu,da ga pozitivnom i punimo ,prema tome netrebamo ga cistiti.Nego se mi trebamo uravnoteziti ako vec nismo.
__________________
Crna u sebi sadrzi sve boje. http://drifter-dnevnik.bloger.hr/
Malo razonode.
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:15   #72
Quote:
bahmud73 kaže: Pogledaj post
Sve si lijepo napisala a nije ti palo na pamet da ako vec kristali upijaju energiju od onog ko ga koristi ,znaci pozitivnu i negativnu,da ga pozitivnom i punimo ,prema tome netrebamo ga cistiti.Nego se mi trebamo uravnoteziti ako vec nismo.
Kristal je dole a šta je gore?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:45   #73
Ne razmisljam tako,Kristal koristim u meditaciji i tako ga cistim nakon sto je on sve negativno izvadio iz mene,naravno potrebna je priprema i da sve dođe do njega.A kad ti Ramzes tako razmisljas reci sto je gore?
__________________
Crna u sebi sadrzi sve boje. http://drifter-dnevnik.bloger.hr/
Malo razonode.
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:07   #74
Quote:
bahmud73 kaže: Pogledaj post
Ne razmisljam tako,Kristal koristim u meditaciji i tako ga cistim nakon sto je on sve negativno izvadio iz mene,naravno potrebna je priprema i da sve dođe do njega.A kad ti Ramzes tako razmisljas reci sto je gore?
Gore je visoka razina svijetlosti...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 21:06   #75
Quote:
bahmud73 kaže: Pogledaj post
Sve si lijepo napisala a nije ti palo na pamet da ako vec kristali upijaju energiju od onog ko ga koristi ,znaci pozitivnu i negativnu,da ga pozitivnom i punimo ,prema tome netrebamo ga cistiti.
Aj zivio ti meni!!
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 00:31   #76
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Kristal je dole a šta je gore?
Dole je:


a i gore je:
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 00:34   #77
cool, ovo je ipak samo dole...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 16:39   #78
Thumbs up

Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Gore je visoka razina svijetlosti...
Da i poanta je preci tu razinu i to bi bila sedma,prema tome nisi me ozbiljno shvatio.To je logicno samo ti kompliciras zato nisi ni isao dalje od svog mijesta.Daj malo smanji dozivljaje i opustise.To ti je vec receno nekoliko puta i ti to drugima govoris ali si jos nisi upalio svijetlo i progledao.Probaj gledat ispred sebe sa saznanjem da je sve oko tebe i pređi granicu.
__________________
Crna u sebi sadrzi sve boje. http://drifter-dnevnik.bloger.hr/
Malo razonode.
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 16:42   #79
Cool

Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Aj zivio ti meni!!
Tebi bi bilo bolje da peres suđe a ne kristale i ne petljaj se tamo gdije ti je mrak.
__________________
Crna u sebi sadrzi sve boje. http://drifter-dnevnik.bloger.hr/
Malo razonode.
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 19:48   #80
Zna li netko kako se prazni i puni crveni jaspis? nigdje ne mogu naci...
__________________
"All that we are is the result of what we have thought." Buddha
pupoljak1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.