Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 11:15   #21
Popila sam prije koju godinu 2 ili 3 bočice Merz vitamina i apsolutno nikakav pozitivan efekt na kosi nisam uočila, ali na mene skoro ništa od vitamina, ampula, šampona i sličnih stvarčica za poboljšanje kose nije djelovalo, kao ni dermatolozi i njihova liječenja.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:01   #22
Quote:
×TeNa× kaže: Pogledaj post
da se mene pita ja UVIJEK preporučujem subrina recept šampon za brži rast kose...koristim ga već oko 4 mj i stvarno djeluje.....npr..prije 3 tjedna išla sam si šišat malo vrhove kod frizerke----al ona normalno malo previše ošišala pa sam bila nesretna.....i prala sam kosu u tomu i evo nakon 3 tjedna izrasla je oko 1,5-2 cm....ja nisam mogla vjerovat.......ali normalno s uvjetom da se pere najmanje 2 puta tjedno ...al normalno da uz to moraš kupit i regenerator ....
a šta ima u tom šamponu od djelatnih tvari? jel ti možda isušuje vlasište ili cijelu kosu?
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:05   #23
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Popila sam prije koju godinu 2 ili 3 bočice Merz vitamina i apsolutno nikakav pozitivan efekt na kosi nisam uočila, ali na mene skoro ništa od vitamina, ampula, šampona i sličnih stvarčica za poboljšanje kose nije djelovalo, kao ni dermatolozi i njihova liječenja.
a jel ti imaš genetski slabiju kosu? jer kod ljudi koji genetski imaju slabiju kosu u biti ne mogu baš tablete pomoći...
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:22   #24
probajte si trackat kosu kad ste doma i imate vremena sa ricinusovim uljem pa stavit unutra etericno ruzmarina....
ruzmarin potice cirkulaciju pa valjda to pospjesuje dolazak hranjivih tvari u vlas...i čičak je isto dobar ..samo kasnije 2 puta šamponirajte
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:55   #25
Quote:
×TeNa× kaže: Pogledaj post
da se mene pita ja UVIJEK preporučujem subrina recept šampon za brži rast kose...koristim ga već oko 4 mj i stvarno djeluje.....npr..prije 3 tjedna išla sam si šišat malo vrhove kod frizerke----al ona normalno malo previše ošišala pa sam bila nesretna.....i prala sam kosu u tomu i evo nakon 3 tjedna izrasla je oko 1,5-2 cm....ja nisam mogla vjerovat.......ali normalno s uvjetom da se pere najmanje 2 puta tjedno ...al normalno da uz to moraš kupit i regenerator ....
koji je to tocno, di ga ima za kupit i kolko kn (od prilike)?
daj slikicu od sampona ak imas ili zgooglaj za nas nesnalazljive
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:20   #26
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
a jel ti imaš genetski slabiju kosu? jer kod ljudi koji genetski imaju slabiju kosu u biti ne mogu baš tablete pomoći...
Ne, ja sam imala savršenu kosu, zdravu, snažnu, dugačku i predivnu, kao na reklamama. Onda se nešto dogodilo, kose više nema i ništa nije pomoglo. Žao mi je samo što sam tolike novce spiskala na kojekakve preparate i vitamine, na kraju sam shvatila da mi je dovoljan neki blagi i ne preskupi šampon i to je to. I nikakvi sintetski vitamini više mi nisu prihvatljivi.
Valjda će i kosa ponovno jednom narasti.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:25   #27
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Ne, ja sam imala savršenu kosu, zdravu, snažnu, dugačku i predivnu, kao na reklamama. Onda se nešto dogodilo, kose više nema i ništa nije pomoglo. Žao mi je samo što sam tolike novce spiskala na kojekakve preparate i vitamine, na kraju sam shvatila da mi je dovoljan neki blagi i ne preskupi šampon i to je to. I nikakvi sintetski vitamini više mi nisu prihvatljivi.
Valjda će i kosa ponovno jednom narasti.
kad sam ja bila kod svoje doktorice i žalila joj se na ispadanje, ona mi je rekla kako je njoj dvije godine jako kosa ispadala i da je sve isprobala i išla na pretrage i da joj je onda kroz neka dva mjeseca sama od sebe prestala ispadati, a nije bila našla uzrok. kaže da postoji ta teorija da kosa ima periode u životu kada jače ispada i da se onda sve vrati na normalu. čitala sam nešto o tome prije godinu dana negdje na netu i tamo je pisalo da se takav ciklus zna ponavljati svakih sedam godina. ne znam šta da mislim o toj teoriji jer ja uvijek mislim da za sve postoji logično objašnjenje, a ovo tu mi nekako ne drži vodu. i ja sam imala jaku kosu prije te faze ispadanja, ali bogu hvala sad se počela vraćati na staro. pijem ti trenutno das gesunde iz dm za kosu i imam vichy šampon. šamponi od kojih sam skužila još prije da mi je znala ispadati kosa su glis kur i loreal elseve tako da njihove sve proizvode zaobilazim u širokom luku.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:39   #28
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
kad sam ja bila kod svoje doktorice i žalila joj se na ispadanje, ona mi je rekla kako je njoj dvije godine jako kosa ispadala i da je sve isprobala i išla na pretrage i da joj je onda kroz neka dva mjeseca sama od sebe prestala ispadati, a nije bila našla uzrok. kaže da postoji ta teorija da kosa ima periode u životu kada jače ispada i da se onda sve vrati na normalu. čitala sam nešto o tome prije godinu dana negdje na netu i tamo je pisalo da se takav ciklus zna ponavljati svakih sedam godina. ne znam šta da mislim o toj teoriji jer ja uvijek mislim da za sve postoji logično objašnjenje, a ovo tu mi nekako ne drži vodu. i ja sam imala jaku kosu prije te faze ispadanja, ali bogu hvala sad se počela vraćati na staro. pijem ti trenutno das gesunde iz dm za kosu i imam vichy šampon. šamponi od kojih sam skužila još prije da mi je znala ispadati kosa su glis kur i loreal elseve tako da njihove sve proizvode zaobilazim u širokom luku.
Čula sam i ja nešto o tome da kosa bez nekog posebnog razloga može pojačano ispadati, ali ovo moje je malo čudno, budući da mi se na dijelovima jako prorijedila, sad ne ispada već dugo, počne rasti, pa stane i tako stalno. Još mi je čudnije što mi je cijela kosa drugačije teksture, boje i kvalitete nego što je prije bila, a neki stvarni uzrok tome nije pronađen. Danas imam svjetlosmeđu kosu, a prije nekih 10ak godina bila je gotovo crna, i svake godine je sve svjetlija, iako ne koristim boje već godinama.
Zbog seboroičnog dermatitisa perem kosu vichy šamponom protiv peruti povremeno i to je jedini proizvod za kosu koji obožavam, koji djeluje i vrijedi svake kune, a u međuvremenu koristim eucerinov blagi šampon, keune od naranče ili satinique za volumen i svi su mi ok, kosa nit ispada nit raste. Sve ovo ostalo u ljekarni, promocije, pregledi nestručnih osoba i slično mislim da je samo prodavanje magle, cilj je pronaći što više ljudi kojima će utrpat cijele palete proizvoda, vitamina i slično, a ja zbilja mislim da nije potrebno piti sintetske vitamine ukoliko se baš ne utvrdi neki manjak, ja se trudim hraniti zdravo i uzimam prirodne vitamine, nisam utvrdila da mi imaju neki učinak na kosu, ali zato djeluju na drugim područjima, kod alergije najviše, ali to nije tema....
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 09:10   #29
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Čula sam i ja nešto o tome da kosa bez nekog posebnog razloga može pojačano ispadati, ali ovo moje je malo čudno, budući da mi se na dijelovima jako prorijedila, sad ne ispada već dugo, počne rasti, pa stane i tako stalno. Još mi je čudnije što mi je cijela kosa drugačije teksture, boje i kvalitete nego što je prije bila, a neki stvarni uzrok tome nije pronađen. Danas imam svjetlosmeđu kosu, a prije nekih 10ak godina bila je gotovo crna, i svake godine je sve svjetlija, iako ne koristim boje već godinama.
Zbog seboroičnog dermatitisa perem kosu vichy šamponom protiv peruti povremeno i to je jedini proizvod za kosu koji obožavam, koji djeluje i vrijedi svake kune, a u međuvremenu koristim eucerinov blagi šampon, keune od naranče ili satinique za volumen i svi su mi ok, kosa nit ispada nit raste. Sve ovo ostalo u ljekarni, promocije, pregledi nestručnih osoba i slično mislim da je samo prodavanje magle, cilj je pronaći što više ljudi kojima će utrpat cijele palete proizvoda, vitamina i slično, a ja zbilja mislim da nije potrebno piti sintetske vitamine ukoliko se baš ne utvrdi neki manjak, ja se trudim hraniti zdravo i uzimam prirodne vitamine, nisam utvrdila da mi imaju neki učinak na kosu, ali zato djeluju na drugim područjima, kod alergije najviše, ali to nije tema....
Evo, ja ću ti dati jedan recept a ti probaj ako ti se da. Ja mislim da je jako dobar. Kupi sumpor u prahu (Kemig, 100 grama je manje od 20 kuna) i maslinovo ulje (možeš zapravo i bademovo, ricinusovo, sezamovo, orahovo.... sve osim parafinskog). Kupi bočicu koja je onak sužena prema vrhu (kao one kaj dobiješ u kutijama farbe ili one plastične u koje pakiraju alkohol).

Uzmi 2 vrhom pune žličice sumpora i zdrobi grudice sa žlicom. Sipaj u bočicu (Pazi: sumpor kad je čist nadražuje oči i kožu!) i na to dolij ulje. Promućkaj i maži vlasište što češće možeš, par sati prije šamponiranja. Sumpor će se slegnuti na dno pa prije svake upotrebe moraš promućkati.
Guglaj "sulphur hair loss" i izaći će ti brdo linkova koji govore kako i zašto je sumpor dobar protiv gubitka kose.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 12:37   #30
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Evo, ja ću ti dati jedan recept a ti probaj ako ti se da. Ja mislim da je jako dobar. Kupi sumpor u prahu (Kemig, 100 grama je manje od 20 kuna) i maslinovo ulje (možeš zapravo i bademovo, ricinusovo, sezamovo, orahovo.... sve osim parafinskog). Kupi bočicu koja je onak sužena prema vrhu (kao one kaj dobiješ u kutijama farbe ili one plastične u koje pakiraju alkohol).

Uzmi 2 vrhom pune žličice sumpora i zdrobi grudice sa žlicom. Sipaj u bočicu (Pazi: sumpor kad je čist nadražuje oči i kožu!) i na to dolij ulje. Promućkaj i maži vlasište što češće možeš, par sati prije šamponiranja. Sumpor će se slegnuti na dno pa prije svake upotrebe moraš promućkati.
Guglaj "sulphur hair loss" i izaći će ti brdo linkova koji govore kako i zašto je sumpor dobar protiv gubitka kose.
Hvala na savjetu, isprobat ću sigurno, ako i ne pogmogne, barem nije skupo i komplicirano
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:06   #31
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, isprobat ću sigurno, ako i ne pogmogne, barem nije skupo i komplicirano
I javi rezultate obavezno! Znaš sve one recepte u kojima se za ispadanje kose preporuča mazanje vlasišta lukom i/ili češnjakom? Ono što je djelatni sastojak u tim receptima je baš sumpor. Ovo je djelotvornija alternativa bez smrada.
e da, sumpor i djeluje protv gljivica tj. seboreje.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 16:10   #32
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
I javi rezultate obavezno! Znaš sve one recepte u kojima se za ispadanje kose preporuča mazanje vlasišta lukom i/ili češnjakom? Ono što je djelatni sastojak u tim receptima je baš sumpor. Ovo je djelotvornija alternativa bez smrada.
e da, sumpor i djeluje protv gljivica tj. seboreje.
Recept mi se čini super jednostavan i svakako ću javiti kako djeluje, odmah u ponedjeljak idem po sastojke
Mislim da bi trebalo bit dobro, još ako pomaže i za seboreju, ajme nitko sretniji od mene.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 17:23   #33
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Čula sam i ja nešto o tome da kosa bez nekog posebnog razloga može pojačano ispadati, ali ovo moje je malo čudno, budući da mi se na dijelovima jako prorijedila, sad ne ispada već dugo, počne rasti, pa stane i tako stalno. Još mi je čudnije što mi je cijela kosa drugačije teksture, boje i kvalitete nego što je prije bila, a neki stvarni uzrok tome nije pronađen. Danas imam svjetlosmeđu kosu, a prije nekih 10ak godina bila je gotovo crna, i svake godine je sve svjetlija, iako ne koristim boje već godinama.
Zbog seboroičnog dermatitisa perem kosu vichy šamponom protiv peruti povremeno i to je jedini proizvod za kosu koji obožavam, koji djeluje i vrijedi svake kune, a u međuvremenu koristim eucerinov blagi šampon, keune od naranče ili satinique za volumen i svi su mi ok, kosa nit ispada nit raste. Sve ovo ostalo u ljekarni, promocije, pregledi nestručnih osoba i slično mislim da je samo prodavanje magle, cilj je pronaći što više ljudi kojima će utrpat cijele palete proizvoda, vitamina i slično, a ja zbilja mislim da nije potrebno piti sintetske vitamine ukoliko se baš ne utvrdi neki manjak, ja se trudim hraniti zdravo i uzimam prirodne vitamine, nisam utvrdila da mi imaju neki učinak na kosu, ali zato djeluju na drugim područjima, kod alergije najviše, ali to nije tema....
ja sa svojih 6 do 8 sati aerobica tjedno, moram dodatno piti neke vitamine, a i otkad pijem sve to vidim poboljšanje pa sam očito neki manjak vitamina imala.
sad sam se sjetila kako mi je jedna poznanica prije par godina pričala o frendici kojoj se promijenila boja kose. ta frendica je imala tamno smeđu kosu i farbala se u crveno i nakon nekog vremena njoj je počela rasti svijetlija kosa (smeđe crvene boje) i takva joj je ostala, a frizerka joj je rekla da joj je možda farba to mogla uzrokovati. ja ne farbam kosu i ne znam koliko farbe mogu utjecati na to, ali sve one oštećuju kosu pa onda možda mogu i ovo napraviti.
i imam jednu frendicu koja je imala kovrčavu kosu do prije koju godinu i onda joj se sama od sebe počela ravnati, a nije je peglala niti bojala i sl. i frizerka joj je rekla da joj to može biti zato jer izlazi iz puberteta. a jednoj curi se isto tako kosa poprilično izravnala nakon trudnoće. vjerojatno i neka fiziološka stanja mogu nekim mehanizmom izazvati promjene u strukturi kose.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:07   #34
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Recept mi se čini super jednostavan i svakako ću javiti kako djeluje, odmah u ponedjeljak idem po sastojke
Mislim da bi trebalo bit dobro, još ako pomaže i za seboreju, ajme nitko sretniji od mene.
E, al moraš Kemig nazvati prije da ti to pripreme jer sumpor ne drže u dućanu.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:46   #35
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
E, al moraš Kemig nazvati prije da ti to pripreme jer sumpor ne drže u dućanu.
Nažalost, ja nisam u zg pa ne mogu to tamo kupiti, ali potražit ću u ljekarni kod nas, ako baš nema, donijet će mi to netko iz zg. Zanima me ako ne nađem taj sumpor, jel mogu koristiti onaj što se prodaje u poljoprivrednim ljekarnama, isto je sumpor u prahu?
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 13:22   #36
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Nažalost, ja nisam u zg pa ne mogu to tamo kupiti, ali potražit ću u ljekarni kod nas, ako baš nema, donijet će mi to netko iz zg. Zanima me ako ne nađem taj sumpor, jel mogu koristiti onaj što se prodaje u poljoprivrednim ljekarnama, isto je sumpor u prahu?
U ljekarni to ne drže. U poljoprivrednim ljekarnama drže Chromosul koji je 80% sumpor a ovih 20% ne znam kaj je pa se ja baš ne bi usudila s tim. Kemig kolko znam i šalje poštom ak ne buš mogla nać nikog da ti donese. Trebaš čisti sumpor da ne bi došlo do nekih problema
To se baš inače ne mre nać u slobodnoj prodaji jer je jedan od komponenata baruta a barut se iz tih komponenata jako lako doma napravi. Valjda se boje da se neko ne bi raznesel
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:20   #37
http://static3.e-korpa.com/i/300/pro...59/45933-1.jpg

ništa ne isušuje, bar u mome slučaju...ne košta puno - najviša cijena mu je 30 kn.....al super je
najbolje kupiti u DM-u al vjerujem da ima u svakoj trgovini
×TeNa× is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:49   #38
Quote:
×TeNa× kaže: Pogledaj post
http://static3.e-korpa.com/i/300/pro...59/45933-1.jpg

ništa ne isušuje, bar u mome slučaju...ne košta puno - najviša cijena mu je 30 kn.....al super je
najbolje kupiti u DM-u al vjerujem da ima u svakoj trgovini
ok, hvala!
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:27   #39
nakon sto sam skroz dugu kosu osisala skroz kratko, nisam tila izaci iz kuce
pocela sam redovito piti vitamin b kapsule, mogu reci da mi je vidno narasla u par tjedana. ne znam za druge, no to mi je pomoglo
__________________
People don't care, This is how life goes...
Teta Izvorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 18:32   #40
pozz

evo ovako nakon nekog vremena čačkanja po internetu naišla sam na ovaj recept:
500ml šampona od koprive
50ml Pantenol otopine (25kn)
50ml maslinovog ulja
50ml ricinusovog ulja (14kn - 200ml)
d3 kapi (23kn idu na recept al ja ih izmolila bez recepta u ljekarni )
2ampule b6 kapi (6kn)
2ampule b12 kapi (6kn)
1ampula vitaminae
50ml rakije (komovica)

http://img130.imageshack.us/img130/2135/dsc050020.jpg

e sad mene zanima (posto nisam nigdje to mogla naci) - zar nije da ako bi se stavilo 50ml maslinovog ulja i 50ml nerafiniranog ricinusovog ulja; zar nije da bi to bilo full masno da se samo opere glava s tim, ispere lagano i to je to?
sve su cure uglavnom samo komentirale kako im je kosa bila fenomenalna nakon toga, uzasno puno izrasla i bla bla bla...no sta je s toliko ulja u receptu?

i ako netko zna za ovaj recept, da li mi moze reci koliko treba staviti D3 kapi u tu cijelu smjesu?
__________________
prodajem bubreg tream keš, a ak nema keša onda ga prodajem za porciju čevapa s lukom

Zadnje uređivanje slatkoprase : 06.12.2010. at 18:37.
slatkoprase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.