Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2012., 23:38   #101
Mozete sto ocete govoriti, ali osjeti se itekakva razlika u pristupu doktora nakon i prije "zahvale". Najbolje nesto domace, posebno ako niste iz istog kraja. Znam da je mog prijatelja za operaciju srca 5000 eura trazio i dao mu je, jebiga kad je zivot u pitanju sto se moze.
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 16:32   #102
hajmo decki pomoc onda, koji je po vama najljepsi muski parfem??
njusica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 16:37   #103
Dolce & Gabana onaj u modrom pakiraju

Daklem u obziro dolazi : lipo vino, pakiranje, kave, bombonjera, ako puši šteka pljuge, tradicionalna delicija. To je što ja dobim
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:24   #104
Ja iz principa liječnicima ne dajem nikakve poklone zahvale, osim "Hvala" i razumijevanja i poštovanja. Osim toga, protuzakonito je i dati i primiti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 07:46   #105
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja iz principa liječnicima ne dajem nikakve poklone zahvale, osim "Hvala" i razumijevanja i poštovanja. Osim toga, protuzakonito je i dati i primiti.
Ja koliko znam protivzakonito nije pokloniti nekom nesto bez obzira da li je rijec o doktoru ili nekom drugom... poklon je poklon...
da li je protivzakonito pokloniti prodavacici u prodavnici neki poklon??? ja mislim da nije...
nego, apelujem opet na musku raju da mi pomognu oko izbora po njihovom misljenju najboljeg muskog parfema...
njusica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 08:20   #106
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Mozete sto ocete govoriti, ali osjeti se itekakva razlika u pristupu doktora nakon i prije "zahvale". Najbolje nesto domace, posebno ako niste iz istog kraja. Znam da je mog prijatelja za operaciju srca 5000 eura trazio i dao mu je, jebiga kad je zivot u pitanju sto se moze.
Mito nije poklon.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:32   #107
Quote:
njusica5 kaže: Pogledaj post
Ja koliko znam protivzakonito nije pokloniti nekom nesto bez obzira da li je rijec o doktoru ili nekom drugom... poklon je poklon...
da li je protivzakonito pokloniti prodavacici u prodavnici neki poklon??? ja mislim da nije...
nego, apelujem opet na musku raju da mi pomognu oko izbora po njihovom misljenju najboljeg muskog parfema...
Prema hrvatskim zakonima sve što se daje liječniku "u zahvalu", spada u mito i podliježe kaznenoj odgovornosti. Niti je moralno niti etički darivati nekoga za obavljanje nečeg što mu je posao i za što je plaćen (ne ulazim u to dal je ta plaća dovoljno visoka ili ne, jer to se rješava kroz druge institucije ). To što smo mi tako programirani po nekim starim običajima kad su liječnici hodočastili po kućama i darivali se pršutom, kokošima i sirom, je stvar prošlih vremena i nekih drugih običaja i pravila.
.
Što se parfema tiče, mislim da je to pitanje više za forum kozmetika, nego zdravlje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 22:58   #108
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Mozete sto ocete govoriti, ali osjeti se itekakva razlika u pristupu doktora nakon i prije "zahvale". Najbolje nesto domace, posebno ako niste iz istog kraja. Znam da je mog prijatelja za operaciju srca 5000 eura trazio i dao mu je, jebiga kad je zivot u pitanju sto se moze.
To nije zahvala, to je mito. To je kažnjivo po zakonu i takve osobe treba prijavljivati (pogotovo kad su u bijelim kutama i rade takve stvari)

Quote:
njusica5 kaže: Pogledaj post
hajmo decki pomoc onda, koji je po vama najljepsi muski parfem??
Dobro je Ivanica rekla, ovo je za Kozmetiku, pitaj tamo.

Ja osobno ne bi nikad uzimala parfem, meni je to previše (a da ne pričamo da fulat miris je više pravilo nego izuzetak ako ne znaš osobno nekoga) al kako ko hoće.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 02:46   #109
Plati mu jedan kongres da ostane up to date.

Ili još bolje proširi vijest da doktori u bolnicama dežuraju po 24 h u komadu, i da ne vole kad se dolazi iza ponoći zbog piz.... zato jer padaju s nogu i nisu u stanju racionalno rasuđivati, a kad dođete iza 03h onda dolazite u fazi psihe:"više me nije uopće briga", ili ti ga aktivira se nagon za samoodržanjem, a pacijenti i sve ostalo pada u 2. plan.

Dakle eto ja bi da me se nagradi sa širenjem svijesti o 24 h radu, lako ću ja za parfem ili bilo što drugo....
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.