Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2004., 18:15   #81
Hihotiću i Gospon Psiću.
Nema frke, zažmiriću
Skužio sam, oki doki !
Premda stoned - LD razroki
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 18:17   #82
Quote:
Ne trebaš mi se zahvaljivati. Najveća bi mi zahvala bila da si razumio što sam htio reći. Što se linka tiče, neću ti ga slati, jer postojanje linka na internetu nema veze s autentičnošću nečega.
Ikad čuo za "cross-referencing"? Thought so.

Quote:
Deder, izreci je na samo jedan način.
ISTINA. Eto.

Quote:
Kako nemaš ? A brišeš i ne vjeruješ da u moj sistem vjerovanja spada čak i suho govno obješeno iznad uzglavlja jer me (među ostalim) podsjeća na krhkost života, na nužnost ishrane, na nemogućnost skrivanja činjenice da moramo srati da bismo živjeli. . .
Jedna od mojih mističnih moći je da mogu prepoznat kad netko sere.

Quote:
Gore pričaš o funkciji mreže, a sad kažeš da je magija u nama a ne u predmetu.
Gore sam spominjao funkciju mreže, tj. rupe u mreži u kontekstu tradicionalnog značenja. Mora da ti je.. jel.. promaklo.. tsk, tsk.

Quote:
Magija nije ni u nama ni u predmetu jer, ako budemo picajzle i kontempliramo malo na temu subjekt-objekt, vidit ćemo da je ta podjela totalno iluzorna.
Agreed. Magija je svuda. No samo mi imamo mogućnost percepcije i manipulacije istim.

Quote:
Ali, pustimo to….recimo da imaš pravo. I onda čitava ova tema nema smisla…tj. Ima veze jedinio s proizvodnjom bižuterije, dakle podforumima sam svoj majstor, ekonomija, moda, kokošinjac i baš razno jer ti nikakav dreamcatcher neće odagnat loše snove ako «loše objektiviziraš» - što ti po meni svakako činiš.
No such thing. Kvaliteta objektivizacije ovisi samo o onome tko objektivizira. Ovdje vanjski kriteriji nisu primjenjivi.

Quote:
Hoćeš reći, jer je umišljotina. Isto kao i demoni, necromicon, ego, bog i ostale spike. IF NO - PLEASE CORRECT !
Hoću reći da kamen može biti fokus kao i bilo što drugo, no sami po sebi, oblik i forma objektivizacije magičnih fokusa nisu bitni. Ikad radio sigile?

Quote:
E baš nismo. Ospori me i doleti mi u kuću kad kažem SAD. Definiraj moć poplave kad ti kuću poplavi - OR CORRECT. Mene ili sebe !
To je stvar nivoa svjesnosti. No ako ćemo o tome, startaj novi topic.

Quote:
Zašto je onda važno, objasni mi, molim te «….i također je važno da budu vezane za rupu u centru, ne za obod...»
Važno ako želimo napraviti dreamcatcher što je autentičnije moguće.

Quote:
Ovo nemogu pohvatat. Ti ga, sve i da hoćeš ne možeš napraviti u skladu s …. jer 1. što ga ne rade narodi nego pojedinac, 2. zato što se nikako ne možeš uvući u mrežu simbolizma onog koji ga je radio / radili.
Besmislena semantika. Dreamcatcher je proizvod jedne kulture i moguće je napraviti korektne replike. Simbolika uopće čak niti nije važna za to, samo procedura. Ili ćeš sad ići tvrditi da nije moguće pravilno urezati runu u komad drveta zato jer se ne možemo uvući u Odinovu mrežu simbolizma..
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 18:19   #83
Eh, da…ako se ne budem javljao sledećih onoliko dana koliko imate prstiju na svim ekstremitetima

– to znači da se nalazim negdje tamo gdje nema interneta…možda se čak smucam negdje po venerinim bregima kakve «histerične domaćice» !

Generalni pokrovitelji:

Oлe Luккoйe
Maxon Univerzal
Radio Cibona

Uredio i obradio
Obrad Kosovac

United Picture of MeneStoned
No Copy - 2004
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 19:47   #84
Quote:
Lame Deer kaže:
Kažeš da izvlačim čudne zaključke. Pa jeboga ti, zar ne blejiš čitavi posljednjih par sezona o tome da su svi u društvima (ujedinjenih zbunjola) u kojima si nešto tražio (razočaranje teško da si u njima tražio) - «flufferi»
Ne. Očito da pamtiš samo ono što ti odgovara.

Quote:
Lame Deer kaže:
Znam pouzdano da si se zadnji put razočarao nešto malo prije no što si skinuo stranicu s neta.
Kakvu stranicu?

Quote:
Lame Deer kaže:
Ne boli me đon, nego kurac.
Očito da to boli više nego đon jer si se opet raspizdio a ja pojma nemam zbog čega. Da mi je znat u kakvu sam to žicu dirnuo.

A baš mi je nešto paranoja govorila da ćeš nakon ovog neartikulirano i nepovezanog monologa dati petama vjetar.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 20:20   #85
Baphice. Ajde, bolan, lovi gušterice !

Neznam šta da ti drugo kažem
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 20:23   #86
Gaudrath ! Sam si uveo problematiku, sam ju riješavaš.

Kladio bih se da ovo nisi razmel:

…za to ja ne snosim nikakvu odgovornost (kao što se ni ne ponašam tako da bi moj čin mogao postati općevažeći – vidi Cuntov kategori-jalni imper(ij)ativ)

Nevjerojatno je kako se lijepiš na sporedne stvari.

Kvotat ću najprije ovo:
Quote:
Nemam ništa osobno protiv tebe, usprkos uvredama…
Zatim ovo:

Quote:
Deder, izreci je na samo jedan način

Quote:
ISTINA. Eto.

Pa na kraju ovo:
Quote:
Prešao si, kao, na zajebanciju i tako ignorirao bolnu točku…što smatram pokvarenijim i većom gadosti od slike žutog******.

Još ću nadodat ovo:
Srami se !

Pa ću se dekonektirat, ali ne prije no što ti spomenem da s ovakvim poštenjem nećeš zadugo imat mirne snove.

Zdrav ti meni bio – poštenjačino neviđena

Vaš Vjetropet Đonlić

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 20:28   #87
Hmm... kad bolje pročitam sve tvoje postove, moram priznati da mi je u glavu uletio neizbježan zaključak.

Ti si očito na nečemu.

Pa se (po)javi kad se skineš s toga.

Untill then, happy wabbit world!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 20:36   #88
Quote:
Lame Deer kaže:
Neznam šta da ti drugo kažem
Probaj odgovoriti bar na zadnje pitanje.

Oprosti, zaboravio sam da vidiš samo ono što ti odgovara.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 23:23   #89
Quote:
Baphomet kaže:
Probaj odgovoriti bar na zadnje pitanje.

Oprosti, zaboravio sam da vidiš samo ono što ti odgovara.
Ne znam koje je zadnje, ali evo. Kad ti moje upite ignoriraš, neću ja tvoje.

Pamtim/vidim samo ono što mi odgovara ?! Phhh ! Lagao bih kad bi rekao da nisam....ali budi fajna deklica pa me podsjeti što sam to nevidio što mi ne odgovara !

Ne mogu se prisjetit da osim na temama o magiji pišeš nešto relevantno za mene. Žene, žene, žene - a ja peder. Dobro, spominješ očesto i Cro Faga tako da.....

Magijom se ne bavim niti mi je to u cilju, ali nije da ne shvaćam da većinu toga mistificirajući kenjaš u svrhu - samoreklame. De, kad već tražiš dokaze uspješnosti bavljenja "duhovnošću" - podasteri i ti koji pa da javno revidiram ono što sam pisao o tebi. Jel pošteno ?

Na svim drugim topicima ti i ravana mlatite gluposti ! Ne mislim tu na chatterski topic, u kojeg samo ponekad ćirnem. I nisam jedini koji to tako vidim.

Gore sam ti malo podrobnije napisao o tome, ali nije valjda da se to vidi samo na mom ekranu

Redovno ne odgovaraš na škakljive upise, tako ni na srž moje kritike tebe, ali ako zatreba mogu napravit kratki siže tvojih upisa odkad si na forumu...

Ako s ovim gore nisi dobio odgovor koji očekuješ, ne budi škrt na riječima te me podari, molim te s kojim slovom više.


*

Čini se da uopće nisi čitao, jer da jesi znao bi i odgovor na slijedeće pitanje:

Kakvu stranicu?

Onu svoju legendarnu "flafastu" webstranicu

**

Brine te još i zašto sam se raspizdio te zašto petama dajem vjetra.

Prvo ovo drugo. Jednostavno zato jer nisam u mogućnosti visiti stalno na netu. Napišem što imam i idem ća, ali odgovaram na SVE, pa makar to bilo i mjesec dana kasnije. Pošteno ?

O razlozima zašto sam se raspizdio:

Napisao sam gore više puta, ali izgleda da ti ne odgovara odgovor. Bi li možda želio čut da sam ljubomoran na tebe zato što te svi gdje se god okreneš hvale, dok mene nitko ne šljivi 2%

Stvarno, da znam koji odgovor želiš čut, napisao bi ga smjesta, samo da te zadovoljim ali ne znam

Možda sam od sebe sjeban, ili kako kaže Gaudrath: ogorčen i ciničan pa samo tražim bespomoćne žrtve da bih iskalio svoju frustriranost na njima.

Možda sam jednostavno na nečem pa ko berserker divljam okolo i unosim mamu konfuziju

Možda nemam nikakvih razloga, a možda je sve ovo samo paravan da neprimjetno nekome ubrizgam nešto...

Možda se slažem s mnogo onoga što pišeš, ali znam da možeš bolje ?

Neznam. Stvarno neznam kako da te (na daljinu) zadovoljim. Da si barem malo bliže


Za kraj jedna pučka popevka:

Il me ženi ili me utuci, dosta mi ga više držati u ruci. Oj !

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 23:27   #90
Quote:
Gaudrath kaže:
Hmm... kad bolje pročitam sve tvoje postove, moram priznati da mi je u glavu uletio neizbježan zaključak.

Ti si očito na nečemu.

Pa se (po)javi kad se skineš s toga.

Untill then, happy wabbit world!
Bravo, Gaudrath. Pun pogodak. Na domaćoj sam travi. Jel ti krivo ?

***

GREATER POOP: Are you really serious or what?
MAL-2: Sometimes I take humor seriously. Sometimes I take seriousness humorously. Either way it is irrelevant.

GP: Maybe you are just crazy.
M2: Indeed! But do not reject these teaching as false because I am crazy. The reason that I am crazy is because they are true.




Nego, si morti zaboravio čitat, poštenjačino stara ?

Đava te odnja gurava takoga
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 00:13   #91
Quote:
Lame Deer kaže:
GP: Maybe you are just crazy.
Daj, pa nisam ti ja politicki korektna. Citiraj me kak spada.

GP: You are crazy.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 00:16   #92
Quote:
Lame Deer kaže:
Ne mogu se prisjetit da osim na temama o magiji pišeš nešto relevantno za mene. Žene, žene, žene - a ja peder. Dobro, spominješ očesto i Cro Faga tako da.....
Ti si stvarno na drogi....spomenuo sam ga nedavno samo jednom. Što više pišeš to više na vidjelo izbija tvoja neargumenitranost i lupetanje bez glave i repa.

Quote:
Lame Deer kaže:
Onu svoju legendarnu "flafastu" webstranicu
Ja nikada nisam imao svoju web stranicu. Iako, ako bolje razmislim, to nije točno, napravio sam jednu tamo daleke 1993 , sklepao je u notepadu.

Quote:
Lame Deer kaže:
Bi li možda želio čut da sam ljubomoran na tebe zato što te svi gdje se god okreneš hvale, dok mene nitko ne šljivi 2%
Evo još samo da ovo quotam jer ostatak je sličan. Da mi je znat' gdje me to svi hvale da se malo tamo zaputim, možda nađem jamca za kredit.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 20:58   #93
Quote:
Baphomet kaže:
Ti si stvarno na drogi....spomenuo sam ga nedavno samo jednom. Što više pišeš to više na vidjelo izbija tvoja neargumenitranost i lupetanje bez glave i repa.
Ma daj, Baphomet. Nevjerojatno je kako one totalno nevažne polurečenice uhvatiš i ideš ih demantirat, dok preko drugih, ubojitijih prelaziš bez da okom trepneš.

Spomenuo si ga nekidan u dva posta zaredom, ali sjećam se i da ste ti i ravana više puta aludirali na njega u različitim situacijama...Ma čak i da si ga samo jednom spomenuo, to mi govori o njegovoj prisutnosti u tvojoj arogantnoj tikvi. Kužiš ? To što tražiš "argumente" - tvoj je problem, a ne moj. Kužiš ?

Jao, jao. Ko da sam našao lijek protiv raka pa tražiš argumente.

Al važno je oglumit flegmu i saopštit mi da sam neargumentiran i nadrogiran.

Ti, kao argumentiran čovjek, trebao bi malo pogledat o etimološkim korijenima riječi droga ili, da budem jasniji, znati da je taj izraz čisti stereotip pod koji možeš uvalit sve što ti se prohtije, pa tako i "magiju" kojom se, jeli, baviš.

Preporučam: http://www.druglibrary.org/schaffer/lsd/goode.htm


Nego...kad si tako argumentiran....zašto ne reagiraš na to tu:

De, kad već tražiš dokaze uspješnosti bavljenja "duhovnošću" - podasteri i ti koji pa da javno revidiram ono što sam pisao o tebi.

Šta je s ovim ?

I non stop si ostao visit – inače ne bi non stop buncao o reikistinjama. Da je sudit po količinskom intenzitetu tvoje «kritike» - 90 % ljudi na zemlji bi bili reikisti. Svijet je i ono tamo daleko iza tvoga horizonta, gde Dunav ljubi nebo, draga tužna parodijo Baphometa (samog sebe).

***

Quote:
Ja nikada nisam imao svoju web stranicu. Iako, ako bolje razmislim, to nije točno, napravio sam jednu tamo daleke 1993 , sklepao je u notepadu.
Više toga nije točno Nemam ju sejvanu ovdje, ali imam kod kućice slobodice.....Pijetao još nije kukurijeknuo, a ti me poričeš, Petre !

Quote:
Evo još samo da ovo quotam jer ostatak je sličan. Da mi je znat' gdje me to svi hvale da se malo tamo zaputim, možda nađem jamca za kredit.
Kredit je važan, sve su ostalo nijanse !

Ajde, zdrav ti meni bio i argumentiran
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 04:14   #94
Quote:
Lame Deer kaže:
Spomenuo si ga nekidan u dva posta zaredom, ali sjećam se i da ste ti i ravana više puta aludirali na njega u različitim situacijama...Ma čak i da si ga samo jednom spomenuo, to mi govori o njegovoj prisutnosti u tvojoj arogantnoj tikvi. Kužiš ? To što tražiš "argumente" - tvoj je problem, a ne moj. Kužiš ?
Spomenuo sam ga...kao šalu, samo u tom postu. No očito da ti osim duhovnosti fali malo i duhovitosti.

Quote:
Lame Deer kaže:
I non stop si ostao visit – inače ne bi non stop buncao o reikistinjama. Da je sudit po količinskom intenzitetu tvoje «kritike» - 90 % ljudi na zemlji bi bili reikisti. Svijet je i ono tamo daleko iza tvoga horizonta, gde Dunav ljubi nebo, draga tužna parodijo Baphometa (samog sebe).
Jako dugo nisam među reikistima. A jednom čak i napisah da su mi reikisti samo simbol za sve duhovne prakse koje izvlače pare sa instant iscjelitelje i magičare. No, to sigurno nisi pročitao.

[/B][/QUOTE] Više toga nije točno Nemam ju sejvanu ovdje, ali imam kod kućice slobodice.....Pijetao još nije kukurijeknuo, a ti me poričeš, Petre ![/B][/QUOTE]
Poričem i dalje. Ja nikada nisam napravio stranicu, osim one spomenute. No istina je da sam nekim ljudima dopustio da na stranicama stave moje tekstove.

Očito je da su ti argumenti sve labaviji, što više pišeš to si neuvjerljiviji. Pazi da te argumenti ne pokopaju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 20:58   #95
Exclamation Priopćenje za javnost:

Lame Deer trenutačno se "umara" u pustopolji gdje mu je pristup Internetskim sferama onemogućen na neko vrijeme, ali poručuje preko svoje odvjetnice Željke Olujić da će podrobno proučiti sve upise naknadno, te detaljno i argumentirano na njih odgovoriti kada se vrati u sfere okićene blagodatima suvremene civilizacije.







Željka v.d.
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 13:32   #96
nepristrani promatrač

Quote:
Baphomet:
Ja nikada nisam imao svoju web stranicu.

Quote:
Lame Deer kaže:


Više toga nije točno Nemam ju sejvanu ovdje, ali imam kod kućice slobodice.....Pijetao još nije kukurijeknuo, a ti me poričeš, Petre !

Evo, ja moram potvrditi da ona stranica na koju LD misli nije Baphometova, nego koliko se sjećam, on je napravio par tekstova za nečju web stranicu.

A taj link na Bafijev dio je Vještac prošle godine posato na VOL.

je li to ovo?

Zadnje uređivanje Oleander : 05.09.2004. at 14:16.
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 14:39   #97
To su tekstovi koje sam pisao diljem interneta a vlasnik tih stranica je pitao da li može staviti te tekstove.

Rekoh da može.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 15:20   #98
Quote:
Baphomet kaže:
To su tekstovi koje sam pisao diljem interneta a vlasnik tih stranica je pitao da li može staviti te tekstove.

Rekoh da može.
A ono ja sam tajitaj rodjen tadaitada je slucajno upalo u tekst?
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 15:21   #99
Nego jestel vi na godisnjem, vani je kisa, a cure vam imaju menstruaciju (il vam neaju igracku ) da vam se da ovako za****
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 15:52   #100
Quote:
ravana kaže:
A ono ja sam tajitaj rodjen tadaitada je slucajno upalo u tekst?
Uh....taj veoma mističan dio sam osobno napisao
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.