Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2002., 13:24   #1
A Isus?

Evo da i ja otvorim jedan topic, nemam puno slobodnog vremena pa cu navratiti ponekad kad stignem da vidim kako napreduje moj topic.

Vidim da se o svemu diskutira ali cini mi se najmanje o onom o cemu bi trebalo, o Isusu. Pa nisu valjda mudzahedini, kurve, muzelozci, sotonisti i vjestice vazniji od Isusa?

Dakle, moje misljenje je da treba pricati o onom sto je pozitivno i tako se covjek postepeno preobrazava u svoj Uzor (Krista), a ne gledati i pricati samo o zlo jer se tako stice dojam da je zlo nepobjedivo itd.

Onda, volio bi da na ovom topicu govoriom o Isusu ne toliko u teoloskom smislu, nego o Njemu kao covjeku.Kakav je Isus inace bio kao covjek, kako se ponasao, kako je prilazio ljudima, kako je sirio radosnu vijest, kako je pridobijao duse za svoje kraljevstvo itd?
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 15:15   #2
Server opet zeza pa sam se iznervirao i bas mislim kako bi Isus postupio da je na mom mjestu.Mislim da Isus sigurno nije bio zivcenjak da je uspio uvijek da sacuva prisebnost.

Po mom skromnom znanju koje imam o Isusu znam sigurno da On nije nikad bio nasilan, iako je u dva navrata istjerao svercere i lopove iz Hrama ipak nije upotrijebio nasilje pri tome.Iako je mrzio grijeh ipak nikad nije vrijedjao ljude pri tome.Iako je ukorio farizeje nazvavsi ih "sjemenom zmijskim" ipak su vrata mislosti Njegovog kraljevstva bila otvorena za sve one koji se pokaju.

Iako ga je izdao jedan od Njegovih ucenika a drugi ga se javno odrekao ipak nije izgovorio rijeci osude i mrznje.Iako su ga mucili i razapeli ipak nije mrzio svoje progonitelje.Eto toliko za sad, moze se o tome jos puno ali drugom prilikom.
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 15:31   #3
svaki put kad se iznerviras , kad vrijedas druge , kad mislis i zelis zlo - svaki put cinis zlo sebi
oni koji imaju vise ciljeve ne ljute se na svaki kamencic koji im se nade na putu
prekorace ga ili zaobidu
zanima ih njihov cilj , a svako zastajanje ih usporava ili udaljava
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 15:38   #4
tako je prijatelju...

Quote:
Originally posted by zg_sash
svaki put kad se iznerviras , kad vrijedas druge , kad mislis i zelis zlo - svaki put cinis zlo sebi
oni koji imaju vise ciljeve ne ljute se na svaki kamencic koji im se nade na putu
prekorace ga ili zaobidu
zanima ih njihov cilj , a svako zastajanje ih usporava ili udaljava
vidim da napredujes u duhovnosti i to me raduje

ali evo maloprije sam se jako naljutio jer nisam mogao vise od pola sata da editiram tekst, i mislim da stvarno treba imati dobre zivce a ja ih sve vise gubim s ovim serverima itd.

Iako izgleda da je danas puno lakse propagirati vjeru nego u vrijeme kad nije bilo kompjutera, ipak i to ima svojih losih strana.
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 16:04   #5
hahahahhahahhahaha
a zamisli da govoris uzivo , a svjetina skoci i pretuce i protjera te

kako bi onda tih pola sata servera lijepo zvucalo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 16:28   #6
Quote:
Originally posted by krshcanin
Iako ga je izdao jedan od Njegovih ucenika
Hrist je znao da tako treba biti. Nemojte na Judu gledati tako kako se inače na njega gleda, možda je on imao izričit zadatak da postupi tako i za to će biti nagrađen a ne kažnjen. Možda. Nisu stvari uvijek onakve kakvima se čine. Pustite se osuđivanja Jude i Satane (a pogotovo Satane).

Quote:
Iako izgleda da je danas puno lakse propagirati vjeru nego u vrijeme kad nije bilo kompjutera, ipak i to ima svojih losih strana.
Kao npr. ovaj server
Ova diskusija na forumima iako zaista ima neke koristi ima i jako mnogo loših strana. Kad bi recimo svi koji učestvuju na ovakvim forumima 50% vremena koje daju na forume dali na ličnu duhovnu izgradnju bilo bi im mnogo bolje.


Što se tiče Isusa Hrista imao bih ja nešto lijepo za reći ali mi niko ne bi vjerovao
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 17:34   #7
Quote:
Originally posted by Vader
Što se tiče Isusa Hrista imao bih ja nešto lijepo za reći ali mi niko ne bi vjerovao
Ja mislim da bih ti vjerovao Reci, reci,reci...
Passat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 18:50   #8
Re: A Isus?

Quote:
Originally posted by krshcanin
Dakle, moje misljenje je da treba pricati o onom sto je pozitivno i tako se covjek postepeno preobrazava u svoj Uzor (Krista), a ne gledati i pricati samo o zlo jer se tako stice dojam da je zlo nepobjedivo itd.
A moje misljenje je da bas ne volim da mi se kaze o cemu cu pricati.
Takodjer pricati samo o jednom ne znaci da drugo ne postoji, znaci samo da zatvaramo oci pred cinjenicama, a to nikad nije pametno.
Dakle, mudzahedini, kurve i ostali koje si nabrojio nisu vazniji od Isusa, ali oni su dio naseg svijeta i sanjariti o Isusu nece nam pomoci da uvidimo sto nama koji zivimo danas i ovdje nije u redu.
To opcenito.

A ako se pitas sto bi Isus ucinio na tvom mjestu: on bi prokleo server i ovaj bi se osusio.

Nego, da ti meni bedastoj objasnis o cemu zapravo zelis razgovarati? Ne bih ti htjela temu pokvariti, a ovako mi nije sasvim jasna.

@Vader:
Reci!
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 20:59   #9
Sto bi Isus ucinio...?

Ja mislim da Isus nije cuvao prisebnost ovako ko mi. Ako se ljutio to je i pokazivao. Pokazivao je i tugu i strah. Samo Isus se nije imao potrebu nervirati kao mi jer je njegovo stanje svijesti bilo sasvim drugacije…
Svako djelovanje ili nedjelovanje je sukladno odredenom stanju bica. Sto se duh, svijest… vise uspinje svjesniji je sebe, odgovornosti za svoje postupke, djelovanja, namjera… Preispituje se. Postaje siri. Ne donosi ishitrene zakljucke. Ne djeluje iskljucivo iz ega. Ne razmislja iskljucivo u okvirima ‘ono sto je dobro za mene dobro je i za druge ljude’. Svjestan je stvari kakve doista jesu…
A to opet dolazi spontano, kad duh dovoljno evoluira za tako nesto. Tako da je sasvim normalno da se povremeno nerviramo kad nam dode takav trenutak…
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:12   #10
Quote:
Originally posted by zg_sash
hahahahhahahhahaha
a zamisli da govoris uzivo , a svjetina skoci i pretuce i protjera te

kako bi onda tih pola sata servera lijepo zvucalo
nesto slicno sam vec dozivio u jednoj vjerskoj zajednici

iskreno da ti kazem nekad kad server gnjavi mozda bi i batine vise volio od tog mrcvarenja
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:21   #11
Quote:
Originally posted by Vader
Hrist je znao da tako treba biti. Nemojte na Judu gledati tako kako se inače na njega gleda, možda je on imao izričit zadatak da postupi tako i za to će biti nagrađen a ne kažnjen. Možda. Nisu stvari uvijek onakve kakvima se čine. Pustite se osuđivanja Jude i Satane (a pogotovo Satane).
Kao npr. ovaj server
Ova diskusija na forumima iako zaista ima neke koristi ima i jako mnogo loših strana. Kad bi recimo svi koji učestvuju na ovakvim forumima 50% vremena koje daju na forume dali na ličnu duhovnu izgradnju bilo bi im mnogo bolje.
Što se tiče Isusa Hrista imao bih ja nešto lijepo za reći ali mi niko ne bi vjerovao
Slazem se Isus je znao da ce ga Juda izdati i da ga Juda nije izdao Isusa bi svakako ubili jer je tako trebalo biti.Ne znam otkud ti to da bi Juda za to mogao biti nagradjen, to prvi put cujem.

Istina je i ovo drugo sto kazes, i ja sam to zakljucio, vecina toga sto mnogi napisu se i ne procita a da ne govorim sto je slaba ljudska priroda cesto sklona da sebe zeli istaci a zanemaruje kvalitetu onog sto kaze.

Upravo zato sam i otvorio ovaj topic jer zelim nesto vise reci o tome kako je radio i cinio najveci Ucitelj kojeg je svijet vidio a to je Isus.Isus nije puno govorio i nije se derao i padao u trans kao balovi svecenici na gori Karmelskoj.On nije ni drzao duge govore i pridike.Isus je cesto govorio jednoj jedinoj dusi koja je kasnije te istine prenijela drugima.

Svi smo mi manje vise ovdje u zelji da svoju vjeru drugima prenesemo i zato bih zelio da se ugledamo na najveceg Ucitelja na svijetu.

A samo ti reci bez obzira kako vjerovao o Isusu, necemo te spaliti na lomaci.
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:32   #12
Re: Re: A Isus?

Quote:
Originally posted by Gospon Pes
A moje misljenje je da bas ne volim da mi se kaze o cemu cu pricati.
Takodjer pricati samo o jednom ne znaci da drugo ne postoji, znaci samo da zatvaramo oci pred cinjenicama, a to nikad nije pametno.
Dakle, mudzahedini, kurve i ostali koje si nabrojio nisu vazniji od Isusa, ali oni su dio naseg svijeta i sanjariti o Isusu nece nam pomoci da uvidimo sto nama koji zivimo danas i ovdje nije u redu.
To opcenito.
A ako se pitas sto bi Isus ucinio na tvom mjestu: on bi prokleo server i ovaj bi se osusio.
Nego, da ti meni bedastoj objasnis o cemu zapravo zelis razgovarati? Ne bih ti htjela temu pokvariti, a ovako mi nije sasvim jasna.
Pes

Nisam ni mislio da nekom branim o cemu ce pricati, pogotovo ne tebi sad kad si se dograbila moderatorske vlasti Svakako da treba pricati o svim temama ali ipak smatram da je Isus centralna osoba koja jedina moze svima pomoci.
Ne vjerujem da bi Isus prokleo server, nije Isus tako brz na proklinjanju kao neki njegovi sljedbenici npr. braca Zebedejevi itd.

Vec sam neveo o cemu bi zelo da diskutiramo, o tome na koji nacin je Isus propovijedao ljudima o svom kraljevstvu, da se mi mozemo nauciti jer mislim da nam to svima treba.

I o tome kakav je inace Isus bio kao covjek u prakticnom zivotu, kakvog ga zamisljate, da li je bio npr. zivcen i grub ili strplji i blag itd.
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:38   #13
Quote:
Vidim da se o svemu diskutira ali cini mi se najmanje o onom o cemu bi trebalo, o Isusu. Pa nisu valjda mudzahedini, kurve, muzelozci, sotonisti i vjestice vazniji od Isusa?
LOOOOOOL Čuj, ovisi kome. Nekom jebachu će važnija biti kurva od Jezuša, to ti je normala. Vještice...kaj to postoji?

Quote:
Onda, volio bi da na ovom topicu govoriom o Isusu ne toliko u teoloskom smislu, nego o Njemu kao covjeku
Evo ne teološki neg kao o čovjeku: Isus je kao svako drugo muško židovsko dijete bio obrezan.

Nadam se da se nitko ne ljuti, ovo je samo jedna od činjenica.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:39   #14
Re: Sto bi Isus ucinio...?

Quote:
Originally posted by ygraine
Ja mislim da Isus nije cuvao prisebnost ovako ko mi. Ako se ljutio to je i pokazivao. Pokazivao je i tugu i strah. Samo Isus se nije imao potrebu nervirati kao mi jer je njegovo stanje svijesti bilo sasvim drugacije…
Svako djelovanje ili nedjelovanje je sukladno odredenom stanju bica. Sto se duh, svijest… vise uspinje svjesniji je sebe, odgovornosti za svoje postupke, djelovanja, namjera… Preispituje se. Postaje siri. Ne donosi ishitrene zakljucke. Ne djeluje iskljucivo iz ega. Ne razmislja iskljucivo u okvirima ‘ono sto je dobro za mene dobro je i za druge ljude’. Svjestan je stvari kakve doista jesu…
A to opet dolazi spontano, kad duh dovoljno evoluira za tako nesto. Tako da je sasvim normalno da se povremeno nerviramo kad nam dode takav trenutak…
Varas se, Isus je bio kao i svaki drugi covjek izlozen svim zivotnim iskusenjima a za razliku od obicnih ljudi bio je 1000 puta vise na udaru svih paklenih sotonskih orudja tako da je imao itekako razloga da se nervira.
Slazem se da je Isus bio na visokom stpnju svijesti ali i mi to mozemo postici uz Bozju pomoc.I nama je sve to dostupno da postignemo i na to smo pozvani.Vjera jaca kad se preispituje kroz zivot i karakter se izgradjuje u zivotnim nevoljama i iskusenjima.
I Isus je pokazivao emocije ali je ipak imao snage da sve to drzi pod kontrolom.Tako bi i mi trebali.
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:43   #15
Quote:
Originally posted by GothicA
LOOOOOOL Čuj, ovisi kome. Nekom jebachu će važnija biti kurva od Jezuša, to ti je normala. Vještice...kaj to postoji?
Evo ne teološki neg kao o čovjeku: Isus je kao svako drugo muško židovsko dijete bio obrezan.
Nadam se da se nitko ne ljuti, ovo je samo jedna od činjenica.
Ma slazem se ja da je danas ljudima sve vaznije od Isusa, ne mozes sluziti dvojici gospodara, to ti je tako.
Isus je bio obrezan pa sta onda s tim.Bio je normalan covjek u svemu i jedino se razlikovao od svih drugih ljudi po tome sto nikad nije ni u cemu sagrijesio.
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:47   #16
Re: Re: Re: A Isus?

Quote:
Originally posted by krshcanin
Nisam ni mislio da nekom branim o cemu ce pricati, pogotovo ne tebi sad kad si se dograbila moderatorske vlasti
Sam ti moju fiktivnu vlast zaboravi i reci sto mislis.
Quote:
Ne vjerujem da bi Isus prokleo server, nije Isus tako brz na proklinjanju
Nista ja ne znam! Mogao je smokvu, moze i server, tim vise sto je on krivlji od smokve. Isus je bio jedini koji je bio gladan, a server naljuti odmah 50 ljudi u minuti.
Quote:
Vec sam neveo o cemu bi zelo da diskutiramo, o tome na koji nacin je Isus propovijedao ljudima o svom kraljevstvu, da se mi mozemo nauciti jer mislim da nam to svima treba.
OK. Bit cu dobra i drzati se teme.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:48   #17
Quote:
Originally posted by krshcanin
Ne znam otkud ti to da bi Juda za to mogao biti nagradjen, to prvi put cujem.
Ne sumnjam
A ima još hrpa stvari koje bih mogao reći a za koje niste čuli a među njima i ovo što sam mislio reći za Isusa ali ne biste vjerovali
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:50   #18
Quote:
Originally posted by krshcanin
Bio je normalan covjek u svemu i jedino se razlikovao od svih drugih ljudi po tome sto nikad nije ni u cemu sagrijesio.
Hm, o ovome bi se dalo raspravljat.
Znaš onaj vic kad dođe Isus u bordel, a prijatelj ga čeka vani. I sad čeka on njega i čuješ užasnu viku i urlanje, te Isus izađe. Pita ga prijatelj: "Pa dobro što je bilo? Što si učinio?". A Isus mu reče: "Teta je pokazala ranu, a ja sam joj ju zaliječio."
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:58   #19
Quote:
Originally posted by Gospon Pes
Sam ti moju fiktivnu vlast zaboravi i reci sto mislis.

Nista ja ne znam! Mogao je smokvu, moze i server, tim vise sto je on krivlji od smokve. Isus je bio jedini koji je bio gladan, a server naljuti odmah 50 ljudi u minuti.

OK. Bit cu dobra i drzati se teme.
Pes zaborvljas da je ta smokva u stvari samo bila simbol Izraelsko naroda a Isus ih je trpio oko 2000 godina, pa onda reci da li je Isus tako lako proklinjao.A server gnjavi par mjeseci, dakle ima jos vremena
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 22:00   #20
Quote:
Originally posted by krshcanin
Pes zaborvljas da je ta smokva u stvari samo bila simbol Izraelsko naroda a Isus ih je trpio oko 2000 godina, pa onda reci da li je Isus tako lako proklinjao.
Ne da zaboravljam, nego to prvi put cujem.
Otkuda ti to?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.