Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2011., 01:40   #1
Strani drzavljani i pravo na nasljedstvo u Hrvatskoj

Dakle ovak, hrvatska sam drzavljanka, od pokojnog tate sam naslijedila stan u Hrvatskoj, pravo koristenja stana za zivota ima tatina druga supruga, moja mama je vlasnica stana i kuce takodjer u Hrvatskoj. Zeljela bih uzeti njemacko drzavljanstvo obzirom da vec godinama zivim i radim u Njemackoj i to bi mi uistinu olaksalo zivot tu, aliii.... ukoliko uzmem njemacko drzavljanstvo, po njemackim zakonima moram se odreci hrvatskog drzavljanstva. Samo moja kcer moze do 23. imat dvojno drzavljanstvo,a tada se i ona mora odluciti koje ce drzavljanstvo zadrzati.
Gubim li uzimanjem njemackog drzavljanstva i odricanjem od hrvatskog drzavljanstva pravo na nasljedstvo nekretnina koje mama posjeduje u Hrvatskoj? Placam li kakav dodatan porez kao njemacka (ne i hrvatska ) drzavljanka? Zna li tko? Sto se desava s tatinim stanom cija sam trenutna vlasnica ukoliko uzmem strano drzavljanstvo?

Puno hvala....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 08:40   #2
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Gubim li uzimanjem njemackog drzavljanstva i odricanjem od hrvatskog drzavljanstva pravo na nasljedstvo nekretnina koje mama posjeduje u Hrvatskoj?
Ne.

Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Placam li kakav dodatan porez kao njemacka (ne i hrvatska ) drzavljanka?
Ne.

Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Sto se desava s tatinim stanom cija sam trenutna vlasnica ukoliko uzmem strano drzavljanstvo?
Ništa.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 23:29   #3
Hvala!!!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.