Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2012., 18:16   #1
Ford Transit 2.5 d

Zna li neko kakvi su to motori, imao ga prijatelj i bio je zadovoljan, ali bi htio čuti više mišljenja. Npr koliko troši prazan na otvorenom, odnosno van grada, jeli moguće da može i 7 litara trošit?

Našao sam ovdje neki test, piše da zimi teško pale, jel to istina?

http://www.testvoznja.net/index.php?...rano&Itemid=72
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:10   #2
Da ovaj test je fakat za stariju liniju. Kod onog što ti gledaš je svemirska razlika u dizajnu interijara, motor je drugačiji, a vjerovatno i getriba, diff. Osim toga, onaj što ga ti gledaš ima nezavisan ovjes, a ovaj sa testa ima štangu, tako da je i tu razlika u udobnosti. Za motor ne vjerujem da teško pali, jer već sam rekao mehaničar kaže da pali bez muke ako je ispravan.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:17   #3
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Zna li neko kakvi su to motori, imao ga prijatelj i bio je zadovoljan, ali bi htio čuti više mišljenja. Npr koliko troši prazan na otvorenom, odnosno van grada, jeli moguće da može i 7 litara trošit?

Našao sam ovdje neki test, piše da zimi teško pale, jel to istina?

http://www.testvoznja.net/index.php?...rano&Itemid=72
ima ga jedan poznanik, žali se da je slab i trom, potrošnja je niska, ali nikad doć
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:59   #4
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Zna li neko kakvi su to motori, imao ga prijatelj i bio je zadovoljan, ali bi htio čuti više mišljenja. Npr koliko troši prazan na otvorenom, odnosno van grada, jeli moguće da može i 7 litara trošit?

Našao sam ovdje neki test, piše da zimi teško pale, jel to istina?

http://www.testvoznja.net/index.php?...rano&Itemid=72
za potrosnju neznam,tromi jesu.Sto se tice paljenja ako onaj predgrijac radi kak treba mora upalit da je neznam koliko zima
joza_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 23:06   #5
Mene takodjer ti Fordovi interesiraju a ne znam tu na Forumu di ima tema posvecena tim radnim vozilima tipa Transit,Sprinter,Iveco Daily itd.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 23:15   #6
Evo, sada ima tema, samo ju ne treba uništiti, i treba ju održati na površini.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 23:23   #7
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Evo, sada ima tema, samo ju ne treba uništiti, i treba ju održati na površini.
Imas pravo no imaj na umu da tu ima ljudi kojima je cilj spammat dobru temu.
Fali takvih tema koliko vidim.O svemu se pise cak i o nebitnim stvarima a vjerujem da ima ljudi koji su isto jako zainteresirani za gospodarska vozila.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:22   #8
Ovaj je 2.5 di, jer na jednoj slici se vidi sa strane da piše turbo. Znači još konkretno nitko ne zna ništa za taj 2.5 motor iz 1995?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 22:36   #9
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ovaj je 2.5 di, jer na jednoj slici se vidi sa strane da piše turbo. Znači još konkretno nitko ne zna ništa za taj 2.5 motor iz 1995?


izvanredni motori. čisti diesel, ako je ispravan pali na prvi zub bez grijanja, (klasičnih grijača nema, jedino u usisnoj grani ima grijač koji se uključuje ispod -25 C). izdržljiv, ako se normalno održava može preći jako puno km, mali je potrošač goriva. jedina loša strana mu je što je jaaaako spor. stisneš gas, i onda čekaš... čekaš.. a on ubrza otprilike preksutra.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 22:41   #10
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
izvanredni motori. čisti diesel, ako je ispravan pali na prvi zub bez grijanja, (klasičnih grijača nema, jedino u usisnoj grani ima grijač koji se uključuje ispod -25 C). izdržljiv, ako se normalno održava može preći jako puno km, mali je potrošač goriva. jedina loša strana mu je što je jaaaako spor. stisneš gas, i onda čekaš... čekaš.. a on ubrza otprilike preksutra.
Odustao sam od onoga forda iz linka gore, danas ga pogledao, nekoliko je sekundi vrtio, pa upalio, radio je cca. minuta, zatim sam ga ugasio i ponovno upalio i nije htio upaliti bez grijanja. Grijač mu grije dosta kratko. Kombi ima 500 000 km i rizična je kupnja za mene. Osim svega navedenoga nema kočnice, radi samo jedan zadnji kotač, svijetli lampica ABS-a i još neka žuta u obliku karnistera. No mojem autu ta lampica označava vodu u filtru nafte.

Sad sam našao jedan Hyundai H1 iz 1999., otvorio temu dolje da vidim nešto više o tim kombijima.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 22:44   #11
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
izvanredni motori. čisti diesel, ako je ispravan pali na prvi zub bez grijanja, (klasičnih grijača nema, jedino u usisnoj grani ima grijač koji se uključuje ispod -25 C). izdržljiv, ako se normalno održava može preći jako puno km, mali je potrošač goriva. jedina loša strana mu je što je jaaaako spor. stisneš gas, i onda čekaš... čekaš.. a on ubrza otprilike preksutra.
Jesi siguran za ovo? Meni se pali grijač uvijek, ali mi je mehaničar rekao da ne treba grijati, pa ja ne grijem dok temperature ne dođu oko 0°C. Palim ga kao benzinca, i stvarno dobro pali, osim moj dakako sada kada je zahladilo. Danas je verglao oko 10 sekundi
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:23   #12
da. nekoliko mi ih je prošlo kroz ruke. u pravu si, pali baš kao benzinac.
grijač usisne grane se uključuje preko svog relea, uopće ga se ne može uključiti ručno, (osim ako je prepravljeno). na normalnim temperaturama, do vjerovatno -5 vergla možda 1-3 sekunde, oko -15, -20 vergla i dobrih desetak sekundi i nije mu lako, a i te kako se osjeti kad se uključi grijač usisa, unatoč velikoj hladnoći živo prihvati. jedino, kad su temperature u minusu, nema šale s akumulatorom, mora biti pravi. ali, tako je i kod drugih diesela.
ne idem više puno u hladne krajeve, i baš sam sretan zbog toga.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:15   #13
@Basil23295
Dobar akumulator i sve rijeseno.To su rijesili kod novog Transita.Cuo sam bas da su oko akumulatora dosta toga popravili.
http://www.ford.hr/Gospodarska_Vozila/Transit/Pregled
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 18:36   #14
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
@Basil23295
Dobar akumulator i sve rijeseno.To su rijesili kod novog Transita.Cuo sam bas da su oko akumulatora dosta toga popravili.
http://www.ford.hr/Gospodarska_Vozila/Transit/Pregled


meni se novi nikako ne uklapa, preskup mi je. svi su bili 8+ ili još rađe 10+ godina. (bili, jer zadnje 2 koristim 2002 VW LT, slučajno je naletio).
a u svako vozilo, pri prvoj promjeni akumulatora, stavim najveći/najjači koji može stati.



Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Odustao sam od onoga forda iz linka gore, danas ga pogledao, nekoliko je sekundi vrtio, pa upalio, radio je cca. minuta, zatim sam ga ugasio i ponovno upalio i nije htio upaliti bez grijanja. Grijač mu grije dosta kratko. Kombi ima 500 000 km i rizična je kupnja za mene. Osim svega navedenoga nema kočnice, radi samo jedan zadnji kotač, svijetli lampica ABS-a i još neka žuta u obliku karnistera. No mojem autu ta lampica označava vodu u filtru nafte.

Sad sam našao jedan Hyundai H1 iz 1999., otvorio temu dolje da vidim nešto više o tim kombijima.

po tome kako kažeš da pali, taj motor ne sluti na dobro, a kočnice traže novaca.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 19:28   #15
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
da. nekoliko mi ih je prošlo kroz ruke. u pravu si, pali baš kao benzinac.
grijač usisne grane se uključuje preko svog relea, uopće ga se ne može uključiti ručno, (osim ako je prepravljeno). na normalnim temperaturama, do vjerovatno -5 vergla možda 1-3 sekunde, oko -15, -20 vergla i dobrih desetak sekundi i nije mu lako, a i te kako se osjeti kad se uključi grijač usisa, unatoč velikoj hladnoći živo prihvati. jedino, kad su temperature u minusu, nema šale s akumulatorom, mora biti pravi. ali, tako je i kod drugih diesela.
ne idem više puno u hladne krajeve, i baš sam sretan zbog toga.
Ma krivo sam se izrazio. Kada sam rekao da ne grijem, mislio sam da ne čekam grijač. Meni se lampica grijača (pa pretpostavljam i grijač) pali odmah čim dam kontakt. Ali dok je i malo toplije palim odmah, i ne čekam taj grijač.

Automatski čok se aktivira, prih par minuta radi na povišenom ler gasu. Ja nisam siguran dali bi moj trebao imati 2 akua. Ima dvije police pod haubom, i baš mislim, ako bi trebalo biti dva komada, možda ću ugraditi drugi. Dodatna struja uvijek dobro dođe.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:01   #16
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
meni se novi nikako ne uklapa, preskup mi je. svi su bili 8+ ili još rađe 10+ godina. (bili, jer zadnje 2 koristim 2002 VW LT, slučajno je naletio).
a u svako vozilo, pri prvoj promjeni akumulatora, stavim najveći/najjači koji može stati.


cut
Slazem se da je preskup a ovo o akumulatoru je jako pametno.Potpis!
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:44   #17
ja bih da sam na tvom mjestu još malo razmišljao o tom Transitu. Vozio sam danas sa jednog gradilišta neke stvari, i šutu. I sve lijepo natovareno, krećem sa ler gasom. I iznenadio sam se kako lagano ide, a gledam čini mi se da je malko sjeo. Dolazim na deponij izbaciti šutu, stanem na vagu, i dobijem listić 3970 kg
Nisam vjerovao. Ide gotvo jednako prazan, a i pun. Stvarno se ne mogu načuditi.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 21:29   #18
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
ja bih da sam na tvom mjestu još malo razmišljao o tom Transitu. Vozio sam danas sa jednog gradilišta neke stvari, i šutu. I sve lijepo natovareno, krećem sa ler gasom. I iznenadio sam se kako lagano ide, a gledam čini mi se da je malko sjeo. Dolazim na deponij izbaciti šutu, stanem na vagu, i dobijem listić 3970 kg
Nisam vjerovao. Ide gotvo jednako prazan, a i pun. Stvarno se ne mogu načuditi.
Sad je već kasno, ja ne vozim ionako neke teške stvari. Danas sam napravio TP na H1, sutra ujutro idem na policiju potvrditi papire, pa na TP po tablice i gas.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 22:56   #19
ako ti e treba tolika nosivost onda ti je svejedno. A i mislim da će Hyundai manje trošiti.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 23:01   #20
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
ako ti e treba tolika nosivost onda ti je svejedno. A i mislim da će Hyundai manje trošiti.
Sutra ga nakrkam punoga pa ću vidjeti koliko troši. Moj je 2.5d sa 59 kw.
Veli vlasnik da po gradu 10 litara, e sada koliko će na otvorenom, nadam se da 7, vidjet ću.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.