Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2012., 20:53   #61
Kupio onaj elektrostimulator protiv bolova Dr.Ho, i onda unutra vidim da piše da ne stavljati na slomljene kosti, tumore, itd... Pa kaj bi se od toga mogel povećat tumor? Negdje sam čital da elektroimpulsi čak djeluju na smanjenje tumora. Sad ne znam dali da pokušam uopće sa time mami smanjit bolove. A još nisam kupil ni baterije, a mogli su ih baš dati u kutiji, al danas je sve škrto....Prvo bum to isprobal na sebi, al to je sigurno ono ko na onim masažnim foteljama....Dali neko zna može li ta elektrostimulacija pogoršat stanje kod recimo sarkoma ili poboljšat? Hvala i pozdrav svima!
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 21:16   #62
Kod tumora je kontarindicirana elektrostimulacija, riječi mog fizioterapeuta.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 10:10   #63
Da, to sam i ja čula.
S druge strane, tenser potiče lučenje endorfina i tako prirodnim putem smanjuje bol.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 10:16   #64
Nedavno sam s fizioterapeutom razgovarala o tome što se može napraviti za smanjenje bolova za jednu prijateljicu koja je onokoški pacijent, može se ponešto, ali u kozultaciji i pod vodstvom stručne osobe.
za' struju' se konkretno sijećam da je rekao ne.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 10:27   #65
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Nedavno sam s fizioterapeutom razgovarala o tome što se može napraviti za smanjenje bolova za jednu prijateljicu koja je onokoški pacijent, može se ponešto, ali u kozultaciji i pod vodstvom stručne osobe.
za' struju' se konkretno sijećam da je rekao ne.
Kod pacijenata u terminalnoj fazi mislim da ne može učiniti toliko zla koliko može koristiti. E sad, treba procijeniti stanje, a za to je definitivno nadležan liječnik.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:56   #66
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Kod tumora je kontarindicirana elektrostimulacija, riječi mog fizioterapeuta.

Mislim da nisam dobro skužio - "kontarindicirana" - jel to znači da ne bi trebalo elektrostimulatorom pokušat smanjit bol kod tumora? - mami je slaba cirkulacija i malo joj otiče desna noga, a tumor je na bedrenoj kosti.....
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:57   #67
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja čula.
S druge strane, tenser potiče lučenje endorfina i tako prirodnim putem smanjuje bol.
a kaj je to tenser? Hvala i pozdrav.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 17:03   #68
zapravo se i ne radi o struji, nego o vibracijama, pa zato pitam......Radi se konkretno o Dr.HO uređaju...
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 21:18   #69
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
zapravo se i ne radi o struji, nego o vibracijama, pa zato pitam......Radi se konkretno o Dr.HO uređaju...
Radi se o tenseru koji elektrostimulacijom djeluje na A živčana vlakna i potiče mišiće na kontrakcije.
Dr.Ho uređaj je jedna od skupljih marketinških inačica odavno poznatog tens uređaja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 16:39   #70
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Radi se o tenseru koji elektrostimulacijom djeluje na A živčana vlakna i potiče mišiće na kontrakcije.
Dr.Ho uređaj je jedna od skupljih marketinških inačica odavno poznatog tens uređaja.
Hvala na odgovoru, ali negdje sam pročitao da slaba struja uništava stanice sarkoma, ali ne znam gdje....Ugl. najradije bi mamu odveo na more, da se kupa i sunča, vjerojatno bi joj to pomoglo kod bolova više nego tablete, a i oteklina na bedru bi joj se možda smanjila, znam iz osobnog iskustva - kad sam došo prvi dan, noge - potkoljenice i gležnjevi su mi bili natečeni, a nakon nekih sat-dva u moru, nestalo i opet se pojavila kost...morska voda izvlači sve živo i stvarno oni koji žive na moru nemaju pojma kakvu privilegiju imaju....ja kad iz Zagreba dođem dole sav izmrcvaren, kad ugledam more, totalno se preporodim i pretvorim zapravo u drugog čovjeka....samo kaj vrijedi kad se opet moram vratit u ovaj zatrovani i depresivni Zagreb i miris borovih iglica sa plaže zamijeniti smradom iz auspuha pametnih tipova - tzv.zaprašivača, ali ne komaraca nego ljudi sa crnom čađom iz auspuha njihovih "Eko" - dizelaša koji se voze na Lož-ulje. Takav jedan zagadi 6 kvadratnih km oko sebe kud prođe, a pun ih je grad, svakodnevno se po Zagrebu vozi 500 tisuća "Raspršivača bojnih otrova" - ugljični monoksid paralizira mozak, zato su svi ludi okolo, od toga što izlazi iz auspuha dizelaša se i rade bojni otrovi....Glavno da je tip uštedil za gorivo ulijevanjem lož-ulja, a to kaj je zbog njega pol grada dobilo rak, hebe se njemu...svaki dan ispred mene u autu neko stisne gas- i ono zacrni se, da ne vidiš kud voziš, sve je crno, u stanu gdje god potegnem prstom - crno, zato i primjećujem po gradu sve više "perikica" i onih "nadomjesnih kapica" kad ženi padne kosa od kemoterapije. Nevjerojatna količina ljudi koje poznam ide po onkologiji....
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 21:29   #71
Odite na more! Mislim da će vam oboje jako dobro doći kvalitetan odmor, a more je zaista ljekovito. Pazite se jakog sunca i visokih temp. Ja sam trenutno u Splitu i ovdje je pakleno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:50   #72
Blago tebi, mada je pakleno, ipak vidiš morsko plavetnilo, a kaj ja u Zagrebu vidim osim glupog tornja na Sljemenu i dimnjaka toplane i bivšeg DIOKIJA? Jedino kaj je dobro to što u centru popodne nema žive duše, ni ljudi ni automobila, od vrućine....da je bar tak stalno....još bi se i dalo živjet, al kad se vrate, jao si ga nama svima. Još to malo ostataka od pluća će nam uništit....Pozdrav!
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 10:52   #73
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Blago tebi, mada je pakleno, ipak vidiš morsko plavetnilo, a kaj ja u Zagrebu vidim osim glupog tornja na Sljemenu i dimnjaka toplane i bivšeg DIOKIJA? Jedino kaj je dobro to što u centru popodne nema žive duše, ni ljudi ni automobila, od vrućine....da je bar tak stalno....još bi se i dalo živjet, al kad se vrate, jao si ga nama svima. Još to malo ostataka od pluća će nam uništit....Pozdrav!
A nije ti Split neka eko oaza, oćeš Cemex, azbest iz Salonita, ili bunkere s radioaktivnim otpadom iz Ruđera u Kaštelima, da ne nabrajam dalje, a odnos ljudi prema okolišu je priča za sebe Baš i ne idem previše na sunce i plažu zbog malog i problema s parkiranjem.
No topla preporuka je da odete negdje u Istru ili južnije od Splita, u neko malo mjestašće Makarske rivijere. Bitno da vam je zdravstvena ustanova u blizini, zlu ne trebalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 20:21   #74
A joj, da, imaš pravo. Sjećam se kad sam bio u Kaštel Kambelovcu na "godišnjem" - u privatnom smještaju prije dvadesetak godina - more je bilo bijelo, baš bijele boje,nije se vidlo 10cm ispod površine... valjda zbog onih tvornica okolo ili cementare, tak da smo se morali ići kupati u Resnik, ni tam nije "marija Bistrica", ali ipak se je dalo okupat. Tek poslije desetak dana sam u Primoštenu vidio "normalno" more. Nisam mogao vjerovat očima kad sam ugledao čak i morsko dno na nekoliko metara dubine....dobro, i Split je zagađen, ali za razliku od Zagreba je ipak na moru, to je drastična razlika. Nego, ja mami ujutro spravim mix voća, povrća, i svega drugog, ali ona je prije toga popila "Tramal" i sve ispovraća...Dali se "Tramal" kapi mogu kombinirat sa recimo "Brufen" granulama ili "Voltarenima"? Recimo uzmeš "Brufen" granulu i neznam 10 kapi "Tramala"? Ili šta bi čovjek trebao uzimat protiv bolova kod koštanih tumora?....Pozdrav i ugodno ljetovanje!
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 08:51   #75
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
A joj, da, imaš pravo. Sjećam se kad sam bio u Kaštel Kambelovcu na "godišnjem" - u privatnom smještaju prije dvadesetak godina - more je bilo bijelo, baš bijele boje,nije se vidlo 10cm ispod površine... valjda zbog onih tvornica okolo ili cementare, tak da smo se morali ići kupati u Resnik, ni tam nije "marija Bistrica", ali ipak se je dalo okupat. Tek poslije desetak dana sam u Primoštenu vidio "normalno" more. Nisam mogao vjerovat očima kad sam ugledao čak i morsko dno na nekoliko metara dubine....dobro, i Split je zagađen, ali za razliku od Zagreba je ipak na moru, to je drastična razlika. Nego, ja mami ujutro spravim mix voća, povrća, i svega drugog, ali ona je prije toga popila "Tramal" i sve ispovraća...Dali se "Tramal" kapi mogu kombinirat sa recimo "Brufen" granulama ili "Voltarenima"? Recimo uzmeš "Brufen" granulu i neznam 10 kapi "Tramala"? Ili šta bi čovjek trebao uzimat protiv bolova kod koštanih tumora?....Pozdrav i ugodno ljetovanje!
Treba pitati anasteziologa da joj propiše koktel da joj pomogne a da je ne umrtvi. Mislim da je Durogesic dobra opcija jer se apsorbira kroz kožu i može se poćeti s niskim dozama, a po potrebi se može popiti neka tableta dodatno ukoliko se bol pojača. Svakako o tome s anasteziologom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:28   #76
Durogesic? To je neka krema ili ulje? A jel se to može kupit bez recepta, jer gdje da sad nađem anesteziologa....Uglavnom hvala na savjetu.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:11   #77
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Durogesic? To je neka krema ili ulje? A jel se to može kupit bez recepta, jer gdje da sad nađem anesteziologa....Uglavnom hvala na savjetu.
Ne, to su flasteri koje isključivo propisuju liječnici, najbolje anesteziolozi koji će procijeniti dozu. Anesteziologa možeš naći u svakoj bolnici. Preporučujem ti da odeš do Draškovićeve i potražiš dr. Lončara.
Klinika za traumatologiju Zagreb

Draškovićeva 19, 10000 Zagreb
Ambulanta za liječenje boli
Voditelj: Zoran Lončar, dr. med., spec.anesteziolog
Telefon: 01/46 97 000
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:52   #78
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Durogesic? To je neka krema ili ulje? A jel se to može kupit bez recepta, jer gdje da sad nađem anesteziologa....Uglavnom hvala na savjetu.
Fentagesic(fentalin) je jaki opijatni analgetik,to su transdermalni flasteri ,koriste kod pacijenta s malignom boli,na preporuku specijaliste. Titracija doze ovisi o anamnezi bolesnika s uzimanjem opioidih analgetika.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 21:04   #79
Zahvaljujem se na savjetima, nego još da pitam da li ona "magnetno-rezonantna pre-operativna terapija" protiv boli što preporučuju (ima u raznim Termama) - dali bi to pomoglo prije eventualne operacije, ako bi do nje došlo - navodno neki ljudi kažu da je učinkovita. Mišljenja sam da za "nož" ima uvijek vremena. Neki kažu da tumor ako se recimo radi o sarkomu treba pokušati prije operacije "smanjiti", a tu bi mogla pomoći ta terapija i kupanje u morskoj vodi uz sunčanje (zbog vitamina D) ......
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 10:27   #80
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem se na savjetima, nego još da pitam da li ona "magnetno-rezonantna pre-operativna terapija" protiv boli što preporučuju (ima u raznim Termama) - dali bi to pomoglo prije eventualne operacije, ako bi do nje došlo - navodno neki ljudi kažu da je učinkovita. Mišljenja sam da za "nož" ima uvijek vremena. Neki kažu da tumor ako se recimo radi o sarkomu treba pokušati prije operacije "smanjiti", a tu bi mogla pomoći ta terapija i kupanje u morskoj vodi uz sunčanje (zbog vitamina D) ......
Kod sarkoma je pravilo i to sam ti već u više navrata napisala- što prije kirurški odstraniti koliko god se može. Na žalost ne postoje još uvijek dovoljno učinkovite terapije da se stvar riješi bez operacije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.