Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2012., 21:38   #41
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dobar liječnik:
1. osoba koja medicinu ne završava na fakultetu tj. u NSBu, već nastavlja aktivno s edukacijom i usavršavanjem svojih znanja
Naravno, medicina je dinamična znanost i treba biti u toku. Ali treba i ono znanje od ranije održavati svježim. Čudo je koliko se stigne zaboraviti.

Quote:
2. Osoba koja jednostavnim riječnikom objasni sve pojedinosti o stanju, dijagnozi i načinima liječenja,...
Smatram da tu ulogu igra i afinitet samog pacijenta. Što se jednostavnog riječnika tiče. Nisam liječnik več vet, ali po ljudima vidim razliku, gdje jedni preferiraju jednog koji se drži službeno i koristi večinom medicinskim izrazima, dok drugi više preferiraju drugog kod koga je više 'obiteljska' atmosfera, a u principu nema značajne razlike u samoj kvaliteti rada


Quote:
4. Osoba koja aktivno surađuje s drugim kolegama druge ili iste specijalnosti, što je nerijetko preduvijet uspješnog liječenja velikog broja raznih bolesti.
Ne bi li to trebalo biti normalno?

Quote:
5. Osoba koja se ne drži strogo knjige, već medicinu gleda i izvan tih okvira, unutar prakse
Da bi mogao gledati izvan okvira, moraš znati di su okviri. Zato sam prvo da se drži po knjizi, a kasnije nadograđuje ovisno od slučaja do slučaja

Ali da, slažem se sa velikom večinom posta. Više manje cijela tema sumirana u par točaka
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:45   #42
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post




Ne bi li to trebalo biti normalno?


Možda u veterini jer se radi samostalno u ambulanti i ne postoje, barem kod nas, uže specijalnosti. Medicina je nešto posve drugo, a posebice međuljudski i općenito odnosi između kolega u bolnicama. Nema baš neke suradnje, ima više sujete. Osim toga npr. na prste jedne ruke se mogu nabrojati specijalisti koji nisu toliko tašti pa hoće priznati kako nešto ne znaju jer se jednostavno s tim do sada nisu susreli i ne prežu od toga da kontaktiraju možda nekog kolegu iz nekih možda svjetskih centara izvrsnosti kako bi se informirali i pomogli svom pacijentu. Uglavnom priča staje na tome kako se nešto "neda" i "ne može" i "nema pomoći", i onda, ako je pacijent sposoban i/ili ima dobru i sposobnu logistiku oko sebe, sam obavi taj dio informiranja i otkrije kako stvari baš nisu takve.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:59   #43
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Možda u veterini jer se radi samostalno u ambulanti i ne postoje, barem kod nas, uže specijalnosti.
Ne znam baš. Ja sam takvog mišljenja i pokušavam koristiti ljude koji znaju više od mene što bolje mogu, ne gubeći vezu sa pacijentom tokom svega.
A našlo bi se i kod nas nešto specijaliziranijih ljudi, istina manje nego u humanoj medicini, ali zato neki idu i van granica, a postoji i internet pa možeš komunicirati s kolegama

Quote:
Medicina je nešto posve drugo, a posebice međuljudski i općenito odnosi između kolega u bolnicama. Nema baš neke suradnje, ima više sujete. Osim toga npr. na prste jedne ruke se mogu nabrojati specijalisti koji nisu toliko tašti pa hoće priznati kako nešto ne znaju jer se jednostavno s tim do sada nisu susreli i ne prežu od toga da kontaktiraju možda nekog kolegu iz nekih možda svjetskih centara izvrsnosti kako bi se informirali i pomogli svom pacijentu. Uglavnom priča staje na tome kako se nešto "neda" i "ne može" i "nema pomoći", i onda, ako je pacijent sposoban i/ili ima dobru i sposobnu logistiku oko sebe, sam obavi taj dio informiranja i otkrije kako stvari baš nisu takve.
O vjeruj mi ima toga svugdje

e da, i što se tiče nesuradnje. Smatram da tu svoju ulogu ima i sam sustav koji ponekad kao da je sam sebi svrhom i pre rascijepkan. Bar po mom mišljenju
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.