Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2005., 23:11   #1
A sto sa starim priborom?

S kojim priborom, zapitati cete se. Pa recimo priborom za jelo - beštekom (za one koji ne znaju za ovaj izraz - to je grupni naziv za vilice, nozeve, zlice,...), starim padelama (loncima, za one iz drugog govornog podrucja), soljenkama i paprenkama, setovima tanjura.

Eto recimo imate neke ocajne prastare vilice i nozeve, oguljene, bez sjaja, ofucane. I ugledate bestek (pribor jelte) iz snova i kupite si ga. Obicno se to kupuje u nekim odredjenim kolicinama, ne JEDNU vilicu, zlicu, noz, zlicicu, nozic, vilicicu. I sad, dodjete doma i otvorite ladicu u kuhinji a u njoj rasparcana vec prastara 3 pribora, disparna. I nadjete se sa 45 vilica, 19 nozeva, 28 zlica.

Sto uciniti? Bacate li taj stari pribor za jelo, lonce, tanjure? Ako imate vikendicu i jos k tome uredjenu u nju ne mozete to utrpati. Zivite u maloj obitelji, clana komada 2-3, ne treba vam toliko tanjura. Sto cinite sa starim priborom za jelo? Sto cinite sa starim soljenkama i paprenkama koje su dale svoj zivot i prepustile mjesto modernijim modelima netom kupljenima? Sto cinite sa vec pomalo neupotrebljivim teflonskim ili aluminijskim padelama/loncima koje ste kupili u kompletima 3 u 1 i sad ih je pun ormar a ne koristite ih vise?
Bacate li u smece taj stari pribor? Mislim plahti, rucnika i kuhinjskih krpa nikada previse. I kad se nesto od toga ofuca iskoristite to kao krpu za pod, ali sto sa tanjurima? Sa kojih su i posljednji cvjetici nestali?
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:12   #2
A u pizdu materinu Ajde bizi strikat i suti
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:21   #3
Nakon ovakvih istih opservacija, prebacila sam to u podrum, kad sam sredivala podrum odnila sam na tavan, pa u vikendicu. Di god to stavim nema sanse da vise koristim. Na kraju je zavrsilo u smecu nakon 3 godine. Samo si otezavas.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:23   #4
Quote:
d@d@ kaže:
Nakon ovakvih istih opservacija, prebacila sam to u podrum, kad sam sredivala podrum odnila sam na tavan, pa u vikendicu. Di god to stavim nema sanse da vise koristim. Na kraju je zavrsilo u smecu nakon 3 godine. Samo si otezavas.
Koje ste vi ratnice! U boj u boj!!!
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:29   #5
Quote:
funkster kaže:
Koje ste vi ratnice! U boj u boj!!!
Ajde priznaj da cekas penziju da sredis sve one sarafe iz garaze; osmice u cedevitinu kutiju, desetke u onu kvadratnu od mljeka u prahu .....
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:31   #6
od starog beshteka napravi gromobran ili antenu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:31   #7
Quote:
d@d@ kaže:
Ajde priznaj da cekas penziju da sredis sve one sarafe iz garaze; osmice u cedevitinu kutiju, desetke u onu kvadratnu od mljeka u prahu .....
Ma kakve sarafe, meni ti je cura stol za kompjuter sastavljala
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:46   #8
tavan, smece, kutije, staro, pohabano

pa cak i u Hr postoji crveni kriz, ima ljudi kojima je vase 'smece' potrebno
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:48   #9
Quote:
funkster kaže:
A u pizdu materinu Ajde bizi strikat i suti
Uf, Funkster, uf... :klap:
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:57   #10
sve što se da iskoristit nadjem neku novu namjenu; pa u tećama držim cvijeće.
prastare pjate s cvjetićima ne bacam jer su mi prekrasni još uvijek tako pohabani.
beštek dam dalje; ukoliko je u pristojom stanju ima nekom kome zaista treba.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:01   #11
Re: A sto sa starim priborom?

Quote:
cesnjovka-sis kaže:

Sto uciniti? Bacate li taj stari pribor za jelo, lonce, tanjure? Ako imate vikendicu i jos k tome uredjenu u nju ne mozete to utrpati. Zivite u maloj obitelji, clana komada 2-3, ne treba vam toliko tanjura. Sto cinite sa starim priborom za jelo? Sto cinite sa starim soljenkama i paprenkama koje su dale svoj zivot i prepustile mjesto modernijim modelima netom kupljenima? Sto cinite sa vec pomalo neupotrebljivim teflonskim ili aluminijskim padelama/loncima koje ste kupili u kompletima 3 u 1 i sad ih je pun ormar a ne koristite ih vise?
Bacate li u smece taj stari pribor? Mislim plahti, rucnika i kuhinjskih krpa nikada previse. I kad se nesto od toga ofuca iskoristite to kao krpu za pod, ali sto sa tanjurima? Sa kojih su i posljednji cvjetici nestali?
Sve staro i meni beskorisno bacam. Jednostavno nemam ambicije nakupljati prastare lonce od kojih 90% toga ne koristim, ista stvar sa bestekom. Ne furam to na more (tam imam apartmancek) jer to sto sam tam mjesec dana godisnje ne znaci da svo smece iz Zagreb i starudiju trebam hitat tam. Ak mi nest treba za tam, onda si to zapisem pa prije neg sto krenem - kupim u Zagrebu.

Evo prije cca mjesec dana kupila sam posude od Tefala, taman kolicinski koliko mi treba. Velika tava, mala tava, wok, duboka rajngla, mala rajngla i jedna sradnja. To je ono sto koristim, vise manje svaki dan (ne kumulativno ).
Stare sam pohitala. A od njih nisam, kao sto rekoh rabila ni pol toga.
Ista stvar i sa bestekom, tanjurima, posteljinom, krpama, nadodaj po zelji.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:14   #12
pa di si ti sis

jebo beštek , ima li što seksa u tebe?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:28   #13
Re: A sto sa starim priborom?

Quote:
cesnjovka-sis kaže:
S kojim priborom, zapitati cete se. Pa recimo priborom za jelo - beštekom (za one koji ne znaju za ovaj izraz - to je grupni naziv za vilice, nozeve, zlice,...), starim padelama (loncima, za one iz drugog govornog podrucja), soljenkama i paprenkama, setovima tanjura.

Eto recimo imate neke ocajne prastare vilice i nozeve, oguljene, bez sjaja, ofucane. I ugledate bestek (pribor jelte) iz snova i kupite si ga. Obicno se to kupuje u nekim odredjenim kolicinama, ne JEDNU vilicu, zlicu, noz, zlicicu, nozic, vilicicu. I sad, dodjete doma i otvorite ladicu u kuhinji a u njoj rasparcana vec prastara 3 pribora, disparna. I nadjete se sa 45 vilica, 19 nozeva, 28 zlica.

Sto uciniti? Bacate li taj stari pribor za jelo, lonce, tanjure? Ako imate vikendicu i jos k tome uredjenu u nju ne mozete to utrpati. Zivite u maloj obitelji, clana komada 2-3, ne treba vam toliko tanjura. Sto cinite sa starim priborom za jelo? Sto cinite sa starim soljenkama i paprenkama koje su dale svoj zivot i prepustile mjesto modernijim modelima netom kupljenima? Sto cinite sa vec pomalo neupotrebljivim teflonskim ili aluminijskim padelama/loncima koje ste kupili u kompletima 3 u 1 i sad ih je pun ormar a ne koristite ih vise?
Bacate li u smece taj stari pribor? Mislim plahti, rucnika i kuhinjskih krpa nikada previse. I kad se nesto od toga ofuca iskoristite to kao krpu za pod, ali sto sa tanjurima? Sa kojih su i posljednji cvjetici nestali?

Ja dam u prodavaonicu rabljene robe, ciji prihod ide drustvu za zastitu zivotinja.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:29   #14
Re: Re: A sto sa starim priborom?

Quote:
talia kaže:
Ja dam u prodavaonicu rabljene robe, ciji prihod ide drustvu za zastitu zivotinja.
U kojoj zemlji toga ima?!
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:30   #15
Quote:
Tija kaže:
pa di si ti sis

jebo beštek , ima li što seksa u tebe?
A evo nesto sam uskracena bila prosli tjedan pa sam nervozna malo. A valjda ce sad za uskrs.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:35   #16
stari pribor

Super je kad se ima tavan, drvarnica, itd. pa se tamo spremaju istrosene stvari. Ali opet, to je besmisleno! Zasto cuvati nesto sto vam vise nikada nece zatrebati (mislim na bestek, lonce, tanjure)? Recimo ja imam vrlo mali ormar za padele, tanjure i case. Nemam tavan, nemam drvarnicu, nemam ostavu, nemam vikendicu, Al sve mi nekako zao baciti te stvari. Mozda da sve to skupa samo ostavim pored kontejnera za smece u nekoj kutiji pa netko uzme?
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:50   #17
Pa odnesi u neki Caritas ili što već. Ja nemam viška suđa, ali sam hrpetinu odjeće koju ne nosim odnijela tam kad sam se selila.
Ili daj nekoj familiji, meni su lonci i tanjuri i beštek došli s tri strane
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:53   #18
Ja ga koristim na neke instalacije....
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:55   #19
Quote:
prometej kaže:
Ja ga koristim na neke instalacije....
Jel umjetničke?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:02   #20
Quote:
Silajn kaže:
Jel umjetničke?
A kakve drugo postoje kad sam ja u pitanju?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.