Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2021., 22:39   #361
Quote:
Tina33 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, meni se prije 5 dana uvecala vragulja. Imala sam to vec 3 puta tako da znam sto je i kako je..svaki put sam uspjela uz pomoc kupki,rivanola i ulja da pukne.
Ovog puta kako sam rekla vec 5 dana je stajala dosta velik,velicine sljive mozda i vece malo. Ali nije boljela. Pravila kupke,stavljala rivanol. Danas u kupki nije mi dao vrag mira,pa sam ju opipavala da vidim koliko je uopce, i pocela me sada ozbiljno boljeti. E sada,ja vise ne znam,jel bi nastavila sa rivanolom ili uljem ? U srijedu imam igrom slucaja zakazan termin kod ginekologa. A u subotu putujem. Nisam pametna,cekat hoce puci ili u ponedjeljak na rezanje,busenje? Pomozite
Ako je već toliko veliko i boli, u ponedjeljak odi riješiti, pogotovo ako u subotu putujes, da se zatvori.
Meni pomaže ulje čajevca i kurkuma.
Kurkumu možeš staviti u kokosovo ulje i dati na uložak. A pazi na gaćice i odjeću, jer pušta boju.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 19:33   #362
Evo da i ja iznesem svoje iskustvo. Operirana sam prije par dana u Vinogradskoj pod kratkotrajnom općom anestezijom. Imala sam apsces (upalu) Bartolinijeve žlijezde veličine jajeta. Zahvat traje oko 20 min, ukupno od djelovanja anestezije do buđenja 40 min, nakon toga se 2 i pol sata leži u sobi i onda ide doma ako je sve u redu. Ništa me ne boli od operacije, konci su razgradivi, radili su inciziju i drenažu i marsupijalizaciju. Ne znam još kako to estetski izgleda, al mislim da nije ništa tako loše, a i sestre su mi rekle da mi je operacija dobro napravljena. Bila sam 5.dan na Klavocinu na dan operacije i moram još 5 dana piti Klavocin. Inače sam 5 god imala cistu veličine oraha koja me nije boljela niti smetala, no sada se eto upalila i narasla. Užasno me iritirala ta čudna bol koja peče i bila sam jadna, živčana i nemoćna. Idite pod opću, ja nisam imala nikakvu mučninu i nikakve tegobe nakon opće, imala sam osjećaj da sam se tako dobro naspavala. Javim za 10ak dana kakva je....do tad se ne usudim gledati .
Ariela___ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 20:07   #363
Samo da javim, pošto sam napisala da ću javiti. Bila na pregledu kod gin, kaže dobro su napravili i dobro zarasta. Još se nisam dolje gledala, al ovak dok se tuširam mi se čini da je u redu
Ariela___ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 23:09   #364
Thumbs up ekscizija bartolinijeve žlijezde

podijelit ću svoje iskustvo s bartolinijevom, možda nekome pomogne.

ja sam izvadila bartolinijevu žlijezdu u potpunosti (ekscizija bartolinijeve žlijezde).

imala sam dugo godina problem s tim. zadnjih godinu dana mi je cijelo vrijeme bila veličine oraha. nije bila upaljena, samo je cijelo vrijeme bila tako velika. bila sam kod puno ginekologa, nitko mi nije ponudio nikakvo trajno ni konkretno rješenje. nisam htjela privremena rješenja (inciziju, drenažu, marsupijalizaciju, srebro, ugrađivanje neke plastike koja bi proširila začepljen kanal...) jer sam se borila s tom žlijezdom više od 10 godina i fakat sam imala noćne more od nje. na kraju mi je jedna jedna ginekologica rekla da je izvadim, da je to sad već kronično i da ta žlijezda tak i tak više nema nikakvu funkciju osim što mi stvara probleme. ne znam zašto ginekolozi izbjegavaju preporučiti vađenje, jer ovo je bilo prvi put da mi je to netko direktno rekao. do tada, kad bih pitala za vađenje, dobivala sam odgovore takve da kad bih izašla iz ordinacije bila bi jednako, ako ne i više zbunjena nego prije.

sam zahvat traje oko sat vremena. drugi dan su me pustili iz bolnice na kućnu njegu, dobila sam antibiotike. definitivno morate imati nekog tko će se brinuti o vama barem prvih tjedan dana. važno je da mirujete da ne razvalite šavove, jer ćete imati gadan ožiljak. moj rez je bio odokativno veličine 2-3 cm. s tim da kad je počela operacija, kirurg je skužio da je taj začepljeni kanal puno dublji nego što se činilo na prvu pa je morao dublje "kopati", tako da ne znam je li to standardna veličina reza ili samo u mom slučaju.

samo sam prvi dan kad sam došla doma pila lupocet 1000 protiv bolova (i to preventivno). imala sam veliku oteklinu koja se iz dana u dan smanjivala. krvarila sam nekih 10tak dana. prvi dan dan najjače naravno, a onda svaki dan sve manje i manje. s tim da to krvarenje od početka nije bilo intenzivno, samo bi mi površinski sloj gaze bio krvav.

odlazak na wc (i velika i mala nužda) nije bio bolan uopće od samog početka. važno je da se ništa ne forsira. svaki put nakon nužde, bih morala ranu oprati s fiziološkom otopinom, obrisati sterilnom gazom (osušiti tapkanjem) i staviti novu sterilnu gazu (kao uložak).

oporavak je trajao duže od očekivanog. ja sam mislila da ću za 2 tjedna biti na poslu, ali radim sjedeći posao i definitivno nisam mogla nakon 2 tjedna sjediti 8 sati. 

od samog početka, odmah nakon operacije, ništa me nije pretjerano boljelo i svaki dan se vidio napredak na bolje. jedino što je poželjno mirovati dok se ti šavovi ne razgrade.

ugl, zaključak, drago mi je da sam je izvadila, ožiljak je super zarastao, ne vidi se. cijelo iskustvo je pozitivno. a činjenica da je više nema je oslobađajuća.
plavosalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 21:29   #365
Da li neko ima iskustva sa rjesavanjem Bartolinijeve ciste CO2 laserom?
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.