Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2008., 21:20   #41
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Umetnut znak znači: vrh kuće počinje u jednom znaku, idući znak je cijeli u kući, a a kuća završava u idućem znaku. Npr., 3.kuća počinje u ribama, a završava u biku, ovan je umetnut.

Uklješten znak: npr 3.kuća počinje i završava u ribama.

hvala...
mislim da kužim a i fish mi je tamo objasnila, pa imam umetnute znakove samo ne one koje sam ja mislila hehe...

a mislila sam da je uklješten i umetnut jedno te isto, tako se barem gore navodi?
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:20   #42
Quote:
mystery kaže: Pogledaj post
hvala...
mislim da kužim a i fish mi je tamo objasnila, pa imam umetnute znakove samo ne one koje sam ja mislila hehe...

a mislila sam da je uklješten i umetnut jedno te isto, tako se barem gore navodi?
Već smo dosta pisali o nejasnoći terminologije vezane uz umetnutost. Pa…evo kako sam otvorila ovaj topic, od sada na njemu predlažem korištenje logičnih termina da se više ne ponavljamo i da ne bude zabune.


• Umetnuti znak je znak koji se nalazi cijeli unutar jedne kuće, kao što su to na primjeru Alberta Einsteina znaci škorpije i bika.


• Umetnuta planeta je planeta koja se nalazi u umetnutom znaku. Kao na gornjem primjeru Neptun i Pluton u umetnutom znaku bika.


• Uklještenim znakom ćemo zvati znak koji ima početak i kraj u istom znaku. Kao znak raka i znak jarca na Alberovoj karti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:34   #43
Meni je umetnut Pluton u 4. koji je u trigonu sa Suncem i Mjesecom u 12.
Kako da si to protumačim?

http://i184.photobucket.com/albums/x...f?t=1200684857
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:57   #44
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Meni je umetnut Pluton u 4. koji je u trigonu sa Suncem i Mjesecom u 12.
Kako da si to protumačim?

http://i184.photobucket.com/albums/x...f?t=1200684857
Umetnuti mogu biti znaci, ne planete. Tebi su umetnuti Škorpion-Bik.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 01:21   #45
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Meni je umetnut Pluton u 4. koji je u trigonu sa Suncem i Mjesecom u 12.
Kako da si to protumačim?

http://i184.photobucket.com/albums/x...f?t=1200684857
Iako Saradonija piše suprotno, imaš umetnutog Plutona. Jer se takva planeta koja se nalazi u umetnutom znaku naziva umetnutom planetom. S tom "formulacijom" sam se prvi put susrela u knjigama često spominjanog dvojca March & McEvers.

O "ponašanju" umetnutih planeta sam malo pisala u drugom postu na prethodnoj strani, pa virni. Umetnuti Pluton govori o snažnoj vezi između aktivnosti osobe i količini odobravanja od okoline u skladu s simbolikom polja u kojem se nalazi (kod tebe simbolikom 4. polja). A kažu vodenjačice i o velikoj važnosti da se produži vrsta.

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 14:05   #46
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A kažu vodenjačice i o velikoj važnosti da se produži vrsta.

Ovo vrijedi za umetnutog plutona u bilo kojem polju?
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 14:05   #47
Hvala Fish!
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:34   #48
Quote:
thinair kaže: Pogledaj post
Ovo vrijedi za umetnutog plutona u bilo kojem polju?
Da, tako vele.

Plutonova temeljna potreba je reprodukcija (novo rođenje). Naravno da uvijek treba u tumačenje uvrstiti i simboliku polja jer ono simbolizira pozornicu (područje) na kojoj se priča odvija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 22:17   #49
Meni je pluton umetnut u šestu, u vazi. I ja bi bebu.. A valjda će doći vrijeme i za to.
Hvala, Fish.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 02:26   #50
Najpre, veliki pozdrav svima, pošto se pre 5.min. registrovah
E sad, imam jedno pitanje. Šta ako je vladar ASC umetnut u 10. polju, vladar MC-a je u svom sedištu, i to na vrhu 10. polja a opet, i vladar ASC je u svom sedištu, ali eto, umetnut u tom 10. polju?
Šta će imati jači uticaj?
Kome se "bogu" moliti?
Ili su to jednako dobre "karte" koje se mogu iskoristiti, ali se na ovu drugu treba čekati
-69- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 05:39   #51
@69
umetnutoj kuci treba vremena da se ispolji,obicno to dodje kasnije sa godinama,a sve ovo ostalo sto navodis govori da ces biti jako zadovoljna kada do toga dodje.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 12:01   #52
vidiš, znači pošto mi je umetnut škorpion u 4. kuću, i jupiter tamo, sad kužim zašto mi je trebalo vremena da se malo više okrenem obitelji, popravim odnos s mamom - nish strašno, ali ipak...klasika, svađice svakodnevne... u zadnje vrijeme se to dosta promijenilo i puno sam mirnija, pa i jupiter bolje radi
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 17:11   #53
Ovo mi je najzanimljivija tema.
Imam umetnutog Strijelca i Blizanca i umetnutu 12. i 6. kuću.
Dok je priča oko umetnutog znaka takva kakva je, nikakva i iscrpljujuća, priča oko umetnute kuće je drukčija.
Umetnuta kuća i planeti u njoj izuzetno su aktivni, to su mi najaktivnija i najjače izražena "područja" u životu. Usudio bih se reći da su te umetute kuće toliko aktivne da pomalo zasjenjuju sve ostalo, dok umetnuti znakovi jako, ali jako teško dolaze do izražaja.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:28   #54
Wink

Evo da se i ja javim. zainteresirala me tema jer i ja imam umetnute znakove(ribe u 3.oj i djevicu u 9.oj). U ribama imam samo Chiron,a u devetoj tj.djevici Jupitera,Plutona i Urana. Inače sam strijelac i podznak isto strijelac sa. Može li mi netko pojasnit ukratko šta donosi stelium u umetnutoj kući. Te umetnute kuće su dosta velike i imaju preko 40 stupnjeva
Nea 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:52   #55
Umetnute 1. i 7. i ja mislim 2. i 8.(imaju više od 30°)
1., 2. i 7. prazne, a u 8. Jupiter,Saturn i Pluton


Fish ? možeš li molim te pogledati ??

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...wk-u1204304847

Ili neko drugi, S.C., Saradonija..????
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:12   #56
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
Umetnute 1. i 7. i ja mislim 2. i 8.(imaju više od 30°)
umetnute su ti 2. i 8., a 1. i 7. su ti samo vel'ke
__________________
kiesh
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 00:09   #57
Quote:
iluminata kaže: Pogledaj post
umetnute su ti 2. i 8., a 1. i 7. su ti samo vel'ke


hvala

Quote:
iluminata kaže: Pogledaj post
umetnute su ti 2. i 8., a 1. i 7. su ti samo vel'ke
A onda su mi umetnute ove planete u 8. kući ?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 12.03.2008. at 00:40. Reason: spajanje postova
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 09:49   #58
Smile

A šta kad je treća kuća umetnuta? moja je ogromna,počinje u Vodenjaku,Ribe su umetnute i završava u Ovnu. U njoj mi se nalazi samo Chiron koji je u savršenom trigonu sa Mjesecom u Raku(8.kuća) i Neptunom u Škorpionu(12.kuća).
Inače sam dupli strijelac sa Suncem i Merkurom u 1.kući.
Nemam braće ni sestara,a inače trećoj kući nisam nikad pridavala neku pozornost,nikad me nije vukla da je dublje analiziram,iako me u zadnje vrijeme zainteresirala pa eto....ako mi netko može nešto napisati,bilo bi mi drago

puno,puno pozdrava iz oblačnog i tmurnog Splita(bar je ove zadnje dane tako)......

..................
Nea 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 22:07   #59
Quote:
amis kaže: Pogledaj post

A onda su mi umetnute ove planete u 8. kući ?
Umetnuti (ili uklijesteni) znakovi su ti Ovan i Vaga odnosno kuce koje zauzimaju 3 znaka su spomenute 2. i 8., a umetnute kuce su ti 4. i 10. (objema je pocetak i kraj u jednom istom znaku). Dakle, da, planete u 8. kuci su ti umetnute (Jupiter, Saturn i Pluton) te se njihova energija ispoljavanja mozda ne manifestira jasno ili primjereno.

Ono sto je dobro kod tebe jest da iako ti je Ovan ukljeseteni znak (zarobljen u 2. kuci), pa time i njegova energija na neki nacin skrivena i disbalansirana, ipak je Mars (iako u Blizancima) u jednoj od umetnutih kuca (4.). A rekli smo vec da su umetnute kuce podrucja gdje se uglavnom prilicno dobro snalazimo, gdje tocno znamo sto nam je zacrtano i nemamo poteskoca slijediti to, tako ovdje Mars dobiva jednu vazniju ulogu. Isto tako, polozaj i aspektacija Vladara umetnutog znaka govori o pomoci i rjesenju problema s tim umetnutim znakom. Kod tebe sve to vodi na 4. kucu i Blizance.

Sto bi to otprilike znacilo:

S obzirom da su ti umetnute kuce 2. i 8. podrucja gdje se osjecas neuravnotezeno su upravo ta - podrucje vlastite unutarnje vrijednosti koje dobro "razrijeseno" uvjetuje uspjesnu aktivaciju i rjesavanje osmog polja (informirati se o simbolici polja). Ovdje s jedne strane moze nezgodno djelovati Ovan (i njegova simbolika) a s druge Vaga (i njena simbolika). Dakle, ili ih uopce nedostaje ili se javlja pretjerivanje kroz vlastito samovrednovanje i slijedno tome lazna ili usiljena teznja za transformacijom.

Sve upucuje na 4. kucu i tvoju vlastitu unutrasnju stabilnost koju gradis za sebe, istovremeno kao osoba uvjetovana drugima i istovremeno kao sasvim jedna posebna individua, koja je temelj za citavo tvoje zivotno putovanje, gdje imas prilike ispoljiti tog Marsa u neke konstruktivne svrhe koje ce dati zadovoljenje na vise razina.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 13:52   #60
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Umetnuti (ili uklijesteni) znakovi su ti Ovan i Vaga odnosno kuce koje zauzimaju 3 znaka su spomenute 2. i 8., a umetnute kuce su ti 4. i 10. (objema je pocetak i kraj u jednom istom znaku). Dakle, da, planete u 8. kuci su ti umetnute (Jupiter, Saturn i Pluton) te se njihova energija ispoljavanja mozda ne manifestira jasno ili primjereno.

Ono sto je dobro kod tebe jest da iako ti je Ovan ukljeseteni znak (zarobljen u 2. kuci), pa time i njegova energija na neki nacin skrivena i disbalansirana, ipak je Mars (iako u Blizancima) u jednoj od umetnutih kuca (4.). A rekli smo vec da su umetnute kuce podrucja gdje se uglavnom prilicno dobro snalazimo, gdje tocno znamo sto nam je zacrtano i nemamo poteskoca slijediti to, tako ovdje Mars dobiva jednu vazniju ulogu. Isto tako, polozaj i aspektacija Vladara umetnutog znaka govori o pomoci i rjesenju problema s tim umetnutim znakom. Kod tebe sve to vodi na 4. kucu i Blizance.

Sto bi to otprilike znacilo:

S obzirom da su ti umetnute kuce 2. i 8. podrucja gdje se osjecas neuravnotezeno su upravo ta - podrucje vlastite unutarnje vrijednosti koje dobro "razrijeseno" uvjetuje uspjesnu aktivaciju i rjesavanje osmog polja (informirati se o simbolici polja). Ovdje s jedne strane moze nezgodno djelovati Ovan (i njegova simbolika) a s druge Vaga (i njena simbolika). Dakle, ili ih uopce nedostaje ili se javlja pretjerivanje kroz vlastito samovrednovanje i slijedno tome lazna ili usiljena teznja za transformacijom.

Sve upucuje na 4. kucu i tvoju vlastitu unutrasnju stabilnost koju gradis za sebe, istovremeno kao osoba uvjetovana drugima i istovremeno kao sasvim jedna posebna individua, koja je temelj za citavo tvoje zivotno putovanje, gdje imas prilike ispoljiti tog Marsa u neke konstruktivne svrhe koje ce dati zadovoljenje na vise razina.
Hvala puno puno nisam znala to za 4. i 10. kuću, dakle one imaju početak i kraj u istom znaku i one su umetnute kuće...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.