Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 02:33   #1101
Quote:
TigerLilly kaže: Pogledaj post
pa sta ti toliko kukas u svici..Evo odgovorno tvrdim da u velikim bankama, IT konzultanti zaradjuju najvise satnice koje na svijetu postoje..Pa i sad nakon krize se svi jos grebu za takav neki posao ..Iskrene receno ja se uopce ne bi bunila raditi u svicarskoj ( mozda bi i otisla da nemam ovdje obitelj)..
To sto je vecina svicaraca bezlicna i supkasta me zivo zaboli..u vecim gradovima su expat communities tako brojne i raznovrsne tako da ne vjerujem da bi mi drustveni zivot trpio...

U njemackoj je koma, kako za koga ..to sitma da lijecnici u bolnicama ne zaradjuju prachtvoll ali bogme ako otvore privatnu praksu sve krece na bolje..evo bas prosle godine, moja frendica prosla uobicajeni gulag staziranja i dezurstava po bolnicama ali cim je polozila za Facharzta otvorila je privatnu praksu i sad pliva u lovi..

Zar ne mozes pokusati otvoriti svoju privatnu praksu u svici ??


Mislim da malo previse idealiziras USA...tamo po bolnicama niej nista bolje nego u europi..no tamo ko otvori privatnu praksu moze se u dogledno vrijeme stvarno obogatiti..mozda je to tvoj cilj...
I Todoric pliva u lovi zar ne-mozes ti otvorit nesta nalik konzumu i plivat u lovi....!!!!!!!!!!
Il tisucu takvih usporedbi da ti dam sta su moi prijatelji u HR-u postigli a ti nisi ..!!
Usporedjivat nekog s mekim je neukusno svaki covijek je jedinka i pravi od zivota ono sto moze i umije ... nije svatko za privatnike nit Fachärzte da smo svi za to koga bi oni lijecili... A da smo svi Todorici tko bi kupovao..!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:56   #1102
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
I Todoric pliva u lovi zar ne-mozes ti otvorit nesta nalik konzumu i plivat u lovi....!!!!!!!!!!
Todorić nešto postigao? Naravno, osoba koja je bliska vlasti i "donira" svoj novac na izborima, osoba koja drži svoje zaposlene na minimalcu i za to ima blagoslov korumpirane vlasti,...itd. Todorić tako nešto ne bi mogao "postići" ni u jednoj civiliziranoj zemlji, jedino u ovoj duboko uronjenoj u mito, korupciju i kriminal.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 09:42   #1103
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
U Svicarskoj je pretucena (od strane skinheadsa) trudna Brazilka, pobacila je blizance.

http://news.yahoo.com/s/ap/20090212/...igner_attacked


Ako je to najrazvijenija zemlja Europe
Taze vijest,nije bila trudna.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:14   #1104
I nije ni pretučena, već se sama ozlijedila, kako izgleda. Brazilianske vlasti su "žrtvi" već ponudile da ju povuku nazad u Brazil prije nego što počne istraga protiv nje (http://www.nzz.ch/nachrichten/zueric...1.2013213.html).
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:11   #1105
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
I nije ni pretučena, već se sama ozlijedila, kako izgleda. Brazilianske vlasti su "žrtvi" već ponudile da ju povuku nazad u Brazil prije nego što počne istraga protiv nje (http://www.nzz.ch/nachrichten/zueric...1.2013213.html).
Ovako to izgleda,a ostale okolnosti,.......tko ce to znati kako je bilo

http://www.20min.ch/news/zuerich/story/30665073
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:19   #1106
Dragi naši u Švicarskoj,
Molio vas za pomoć:
Naime, želio bih otvoriti račun u nekoj od švicarskih banaka, sa kojeg bih mogao raditi međunarodna plaćanja. Kao što znate nama, Hrvatima koji živimo i radimo u RH, nije dozvoljeno imati račun u inozemstvu, raditi forex ulaganja,…(nasljeđe socijalizma)

Stoga, molim preporuku za neku od banaka, koja uz račun nudi i Internet bankarstvo..a da ta usluga nije preskupa.

Svaka sugestija je dobro došla. Zahvaljujem.
More1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:30   #1107
Ako stavis 100000.00 CHF na racun, svaka banka ce te primiti
tinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 23:05   #1108
Quote:
tinaaa kaže: Pogledaj post
Ako stavis 100000.00 CHF na racun, svaka banka ce te primiti
Moze odmah zatrazit i drzavljanstvo.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 02:06   #1109
Quote:
More1234 kaže: Pogledaj post
Dragi naši u Švicarskoj,
Molio vas za pomoć:
Naime, želio bih otvoriti račun u nekoj od švicarskih banaka, sa kojeg bih mogao raditi međunarodna plaćanja. Kao što znate nama, Hrvatima koji živimo i radimo u RH, nije dozvoljeno imati račun u inozemstvu, raditi forex ulaganja,…(nasljeđe socijalizma)

Stoga, molim preporuku za neku od banaka, koja uz račun nudi i Internet bankarstvo..a da ta usluga nije preskupa.

Svaka sugestija je dobro došla. Zahvaljujem.
Ako nemas odredjenu kolicinu novca skoro nema sanse... Takve usluge nude smo svoim gradjanima i strancima sa stalnom dozvolom boravka u CH.. A ako imas milione onda si dobrodosao bez obzira sto nemas dozvolu boravka.... Njih sirotinja ne-interesira a kod njih je sirotinja sve ispod par-sto tisuca franaka..!!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 02:08   #1110
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Todorić nešto postigao? Naravno, osoba koja je bliska vlasti i "donira" svoj novac na izborima, osoba koja drži svoje zaposlene na minimalcu i za to ima blagoslov korumpirane vlasti,...itd. Todorić tako nešto ne bi mogao "postići" ni u jednoj civiliziranoj zemlji, jedino u ovoj duboko uronjenoj u mito, korupciju i kriminal.
Zbog cega ti nisi blizak vlasti il ja .... Sposobnost je bit blizak vlasti i to sve imati...
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:19   #1111
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Zbog cega ti nisi blizak vlasti il ja .... Sposobnost je bit blizak vlasti i to sve imati...
ili imati pedigre pudlice i bul teriera
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 19:36   #1112
I jel osjetite kaj krizu u CH?
__________________
Menage a trois! You know it makes sense! I have a cunning plan! If you want to do something right, kill Baldrick first!
Jen Dudek bu Imbri Grabariću paragrafe tumačil!
Tko sluša cajku jebemo mu majku!!! by BBB || ne slušaj narodnjake, umri prirodnom smrću!
tiger12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 09:43   #1113
O, da. U bankama se ne traži zamjena za ljude koji odlaze, u IT branši ima znatno manje posla. Projekti koji nisu neophodni se ne započinju. Freelancerima je pogotovo teško, dosta njih traži stalna radna mjesta. Krajem prošle godine sam tražio stručnjake sa vrlo specifičnom kvalifikacijom za jedan projekt. Na moje iznenađenje nije ih bilo teško naći. Stvar se otegnula, tipovi su cijelo vrijeme bili na raspolaganju. Projekt nije pokrenut, a ljudi dalje čekaju posao ...
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 15:23   #1114
moj je zivot Svicarska..skoro pa savrsen!!! Izgleda ni za Svicu ne vazi vise to
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:08   #1115
Quote:
tiger12 kaže: Pogledaj post
I jel osjetite kaj krizu u CH?
nezaposlenost se povecala.

ja ne osjetim, jeb' ga, za mene uvijek ima posla.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:11   #1116
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Ovako to izgleda,a ostale okolnosti,.......tko ce to znati kako je bilo

http://www.20min.ch/news/zuerich/story/30665073
http://en.wikipedia.org/wiki/Borderl...ality_disorder

jos jedan u nizu...
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:17   #1117
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
O, da. U bankama se ne traži zamjena za ljude koji odlaze, u IT branši ima znatno manje posla. Projekti koji nisu neophodni se ne započinju. Freelancerima je pogotovo teško, dosta njih traži stalna radna mjesta. Krajem prošle godine sam tražio stručnjake sa vrlo specifičnom kvalifikacijom za jedan projekt. Na moje iznenađenje nije ih bilo teško naći. Stvar se otegnula, tipovi su cijelo vrijeme bili na raspolaganju. Projekt nije pokrenut, a ljudi dalje čekaju posao ...
a kaj bu trazili, UBS je pred kolapsom stoljeca, a CS-u ide nesto bolje, ali i oni su u crvenim brojkama i rezu mjesta. a ove male bancice, one imaju dovoljno. ne cudi me, mafija na celu banaka, k'o ona siciljanska. samo ej ova profinjena mafija. jednom ej moralo kolabirati-sve se vraca, sve se placa. steta, te sramota za jednu "nevinu, neutralnu, uglednu i nadasve postenu" svicarsku. sve skupa je naruseno.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 03:09   #1118
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
a kaj bu trazili, UBS je pred kolapsom stoljeca, a CS-u ide nesto bolje, ali i oni su u crvenim brojkama i rezu mjesta. a ove male bancice, one imaju dovoljno. ne cudi me, mafija na celu banaka, k'o ona siciljanska. samo ej ova profinjena mafija. jednom ej moralo kolabirati-sve se vraca, sve se placa. steta, te sramota za jednu "nevinu, neutralnu, uglednu i nadasve postenu" svicarsku. sve skupa je naruseno.
Jest pred kolapsom al svica to nece dozvolit jer bi kolabirao cijeli sustav u drzavi...!!!!
Sad malo seruckaju za par godina kao da nista nije bilo... Da je svici u cilju da ta ustanova kolabira nebi u nju upumpali 64 milijarde..!!!!
Sad su malo u USA ujebali pa se prasina digla prekrsili su swis zakon o tajnovitosti al i to ce proc jer drzavi nije u cilju da im naj jaca banka ode u bankrot i tako naruse stoljetno ime kao naj sigurnije drzave sta se tice stednje novca..!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 21:56   #1119
stižem krajem travnja na nekoliko dana u zürich pa me interesira koji kvart ima malo života navečer jer bi se tamo u blizini tražio i hotel tako da navečer nemoram daleko lutati
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 00:08   #1120
Zürich West, Langstrasse ...
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.