Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 12:19   #61
ja sam uzela nakon 1. poroda u Aniti u Gundulićevoj (Zagreb) i nosila sam ga kad me rana od poroda prestala boliti, nakon nekih mjesec dana
dosta mi je pomogao...
ja imam kao gaćice s pojačanim remenima visoko kod struka...
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 12:19   #62
A kog će vam to vraga?
Osim ako ste na carski rodile...
Inače vam je bolje da tijelo samo vrati sve na svoje mjesto. Eto, ja ga nisam nosila i rekli su mi (jedna fizioterapeutkinja i još neke rodilje) da nije potreban da usporavaš tijelo. I eto me, 9 mj nakon poroda imam trbuh ravan ko prije, skoro pa ravniji. Trup se sam drži iako znam nositi V-a po sat i više u marami okolo (V ima preko 11kg).
Bit će vam lakše za kičmu ako mišići trbuha što prije sami očvrsnu.

Eto, moje iskustvo.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 12:29   #63
malo tražilice ne bi škodilo! tema postoji
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 12:33   #64
Ja sam razmišljala prije 4 godine o kupnji steznika i kako nisam imala love, nisam ga kupila. Trbuh sam si izravnala laganim vježbicama koje me nisu ništa koštale. Nakon drugog poroda sam ga isto tako izravnala i tako planiram i ovaj put. Ipak mi je 400 kn malo previše. Rađe bi ih na klince potrošila.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:08   #65
Quote:
kiara7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Bila sam u šopingu pred nekih 7 dana i u dućanu za mame i bebe mi je prodavačica ponudila steznik za nakon poroda.

Mame, jeste li imale iskustva s time?

Ovaj je u obliku visokih gaćica (kao i pojas što se nosi u trudnoći) i ima pojačani dio na struku koji se da podešavati (ima kopčice kao i grudnjaci).

Ako ste ih koristile, imaju li efekta? Gdje ste ih nabavile i po kojoj cijeni? (Ovaj je skoro 400 kn)
Ja sam nosila takav i bio mi je odlican.Jos ga imam negdje.Al moj nije kostao 400 kn neg 250 kn kupila ga u Aniti u ZG.
Imaju kopcice sa strana i moze se podesavat po 5-6 brojeva ovisi kako odgovara kome.
Ja sam bila zadovoljna sa njim.Imam trenutno 10 kg viska i nemam uopce stomak koji visi a nisam ga imala ni sa 15 kg viska
Ja bi ga ponovo nosila i nebi zalila love.
A to sto se dole kopca medju nogama,ja ga cesto nisam kopcala i opet mi je bio bolji od onih koji nemaju gacice.Nikad mi se nije mreskao ni povlacio.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:41   #66
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Aha...vidiš vidiš...ima logike. A koji je ona na kraju kupila?
Kupila je u lisci obični steznik...kao bokserice s povišenjem, samo meni je to bezveze kad nema nikakvo pojačanje na trbuhu i ne može se prilagoditi kako mršaviš nego moraš uzeti novi
kiara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:43   #67
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kaj ovo znaci?
da se stvaraju nabori jer se povlači prema gore ili klizi prema dolje
kiara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:47   #68
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
A kog će vam to vraga?
Osim ako ste na carski rodile...
Inače vam je bolje da tijelo samo vrati sve na svoje mjesto. Eto, ja ga nisam nosila i rekli su mi (jedna fizioterapeutkinja i još neke rodilje) da nije potreban da usporavaš tijelo. I eto me, 9 mj nakon poroda imam trbuh ravan ko prije, skoro pa ravniji. Trup se sam drži iako znam nositi V-a po sat i više u marami okolo (V ima preko 11kg).
Bit će vam lakše za kičmu ako mišići trbuha što prije sami očvrsnu.

Eto, moje iskustvo.
Ma i ja tako nekako razmišljam, pogotovo jer sam do prije mjesec dana išla na pilates, tako da su mi mišići i nešto radili, dobila sam 12 kg, mlada sam i koža mi je elastična (al sam se nahvalila )pa mislim da mi nije potrebna pomoć steznika, ali su me zanimala i vaša iskustva (jer će prodavačica nahvaliti sve samo da proda).
kiara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 13:31   #69
jel bi bilo glupo taj steznik nositi preko ljeta kad je jako vruće?

jel ima neki tanki koji bih mogla obuć kad idem van?

a recimo ovaj deblji nosim po doma kad mi je klima upaljena.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:06   #70
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
jel bi bilo glupo taj steznik nositi preko ljeta kad je jako vruće?

jel ima neki tanki koji bih mogla obuć kad idem van?

a recimo ovaj deblji nosim po doma kad mi je klima upaljena.

Ima i debljih i tanjih, samo što su ti svi od likre mislim, pa koža ne diše. Ne znam kako u tome preko ljeta

Pričala sam danas sa mojom instruktoricom s pilatesa pa kaže da steznik ništa ne radi mišićima (logično) već da služi da maternica brže dodje na svoje i da ne dodje do prolapsa...da je bolje lagano više puta u toku dana raditi kegelove i paralelno trbučne mišiće!

Tako da sam ipak odustala od steznika (zasad).
kiara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:33   #71
Quote:
kiara7 kaže: Pogledaj post
Ma i ja tako nekako razmišljam, pogotovo jer sam do prije mjesec dana išla na pilates, tako da su mi mišići i nešto radili, dobila sam 12 kg, mlada sam i koža mi je elastična (al sam se nahvalila )pa mislim da mi nije potrebna pomoć steznika, ali su me zanimala i vaša iskustva (jer će prodavačica nahvaliti sve samo da proda).
Ma joj, ja sam dobila 18 kg, vježbala u trudnoći na lopti i sve 5.
Prodavačica će ti svašta napričati, iako jako volim tete u Aniti i samo tamo kupujem grudnjake
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 17:15   #72
Steznik nakon poroda - koja veličina?

Ako je ovo već slučajno postavljeno, molila bih moderatorice da se ne ljute i da me združe sa postojećim, ako ima takav topik.

U svezi glede steznika nakon poroda - Moja je težina prije trudnoće bila 64 kg, a kažu da se treba uzet veličina koju sam nosila prije trudnoće, pa bi ja sada pitala:

U trudnoći sam do sada dobila 22 kg, trebam veličinu "medium", "small"? Ne znam niti sama. Jel ima netko s time iskustva?
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 17:51   #73
ja sam nakon poroda kupila talijanski steznik u ljekarni , koji na pakiranju ima označene veličine i pored svake piše za koji je obujam struka npr. I-XS-60-75 cm, II-S-70-90cm.... ja sam uzela dvojku i bio mi je super
to je univerzalni muški i ženski steznik, za uporabu poslije operacija i nakon poroda (tako piše na njemu)
zove se: ScudoTex-postoperative belt.
Judy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 18:03   #74
odi u Anitu tamo su ti jedini pravi i orginalni steznici
žena će te izmjeriti i preporučiti onaj koji je za tebe.
i ima ta tema na PDF-u Trudnice (netko ju je već otvorio)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:14   #75
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Ako je ovo već slučajno postavljeno, molila bih moderatorice da se ne ljute i da me združe sa postojećim, ako ima takav topik.

U svezi glede steznika nakon poroda - Moja je težina prije trudnoće bila 64 kg, a kažu da se treba uzet veličina koju sam nosila prije trudnoće, pa bi ja sada pitala:

U trudnoći sam do sada dobila 22 kg, trebam veličinu "medium", "small"? Ne znam niti sama. Jel ima netko s time iskustva?
kupi velicinu koju si nosila i prije trudnoce
ja sam u 1. trudnoci dobila isto preko 20 kila i sva sreca da je vlasnik Rozi-stepa bio susretljiv pa mi je tri puta zamjenio steznik jer mi je iz dana u dan svaki koji sam zela bio veliki i na kraju mi je ipak trebao S kako mi je i on sam savjetovao ali bitno da sam ja bila pametnija

Inace steznici na cicak imaju jako veliki raspon tako da mislim da sa S nece fulat a M bi ti mogao bit nakon par dana velik

BTW: steznik koji sam ja tada u Rozi-stepu platila manje od 140 kuna u Aniti je kostao preko 250 sto je vise nego bezobrazno.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 04.06.2009. at 22:34.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:20   #76
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kupi velicinu koju si nosila i nakon poroda
Misliš prije trudnoće?
Ma zbunjena sam sam totalno. A danas mi je prodavačica u Chiccu čak i rekla da pričekam fino i mjesec dana nakon poroda dođem sama i kupim, ako ću ga trebati.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:36   #77
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Misliš prije trudnoće?
Ma zbunjena sam sam totalno. A danas mi je prodavačica u Chiccu čak i rekla da pričekam fino i mjesec dana nakon poroda dođem sama i kupim, ako ću ga trebati.
da, evo ispravila sam

hahaha ma da za godinu dana a ne za mjesec....pa sta ce ti za mjesec dana - joj kako su trgovci smijesni
ja sma prije trudnoce imala 58 kila (na 165 cm visine) i meni je S bio super a ti si imala samo 6 kila vise
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 22:14   #78
Thumbs up trebat će vam

iako ne spadam više među vas javljam vam sam nešto na što sam naišla
www.defactomama.hr
pretpostavljam da će te trebati steznik nakon poroda
(ovi izgledaju genijalno)

sretno i veselo svima :*
ava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 23:45   #79
od steznika mišići atrofiraju.-reče mi dr. i MM. poslušala ja i eto nakon 2 poroda imam skoro pa pločice BEZ steznika. no neke žene ga nose, carice pogotovo. ipak,mislim da nije nužan!iz iskustva.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 09:59   #80
ja sam ga nosila nekoliko tjedana nakon poroda i stvarno mi je pomagao (pogotovo nakon carskog - daleko, daleko manje me bolilo, držala sam se uspravnije i kao da me je svojim stiskanjem davao "snagu iz trbuha" bila sam pokretnija.

Mišići atrofiraju ali ako su nosi mjesecima, ja sam ga nosila nekoliko tjedana a za vježbanje sam imala vremena tek nekoliko godina kasnije

Dobrobit steznika je daleko veća u danima nakon poroda nego šteta, pa....
ava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.