Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 12:06   #1581
Dragi moji, evo ja vas molim za malo pažnje. Jedan jako drag i simpatičan Norvežanin (inače kolega s posla) želio bi upoznati Hrvaticu bilo da je u Norveškoj ili iz RH. Sviđaju mu se naše cure pa eto ako ima neka da ga želi upoznati neka mi se javi... prvo preko skype, pa ako se svidite jedno drugom, spreman je platiti kartu da ga dođeš upoznati.

Slobodno mi se javite na PM
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 16:32   #1582
.

Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Dragi moji, evo ja vas molim za malo pažnje. Jedan jako drag i simpatičan Norvežanin (inače kolega s posla) želio bi upoznati Hrvaticu bilo da je u Norveškoj ili iz RH. Sviđaju mu se naše cure pa eto ako ima neka da ga želi upoznati neka mi se javi... prvo preko skype, pa ako se svidite jedno drugom, spreman je platiti kartu da ga dođeš upoznati.

Slobodno mi se javite na PM


Ako ima kakva Norvežanka javi na PM.
gerard butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 00:04   #1583
cao

koliko treba biti u braku sa norveskim drzavljaninom radi dobijanja drzavljanstva,i da li se vjencanjem automatski dobija radna i boravisna dozvola
siki40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 15:47   #1584
... mos biti do prve brakorazvodne parnice ili ostavinske rasprave
myforumhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 18:46   #1585
Quote:
siki40 kaže: Pogledaj post
koliko treba biti u braku sa norveskim drzavljaninom radi dobijanja drzavljanstva,i da li se vjencanjem automatski dobija radna i boravisna dozvola
najmanje 4 godine braka, od toga pune 3 godine boravka u Norveskoj sa valjanom dozvolom i u trenutku podnosenja zahtjeva pa sve do kraja moras boraviti u Norveskoj, trenutno se ceka (13-15) mjeseci
s tim da se moras odreci svog pravog drzavljanstva, ne smijes imati nikakav kriminalni dosje (Norveska + maticna zemlja) i testira se poznavanje norveskog jezika ako imas 18 - 55 godina, moras imati polozenu minimalno B1 razinu, u nekim slucajevima A2

A brak ti ne garantira dozvole, ali lakse ih dobijes na taj nacin
ako planiras brak u Norveskoj vizu moras zatraziti u Norveskoj ambasadi u drzavi u kojoj imas prebivaliste zadnjih 6 mjeseci

vise... http://www.udi.no/Norwegian-Directorate-of-Immigration/
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 23:38   #1586
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, u Kanadu je primanje na boravak (imigracija) totalno odvojeno od garantiranosti pronalaska posla.
Zasto bi drugacije bilo u Norveskoj? Je li cilj Norveskoj povecati gustocu stanovnistva ili nije?
Pozdrav svima...i ja pisem iz Norveske, iz Kristiansanda...samo sam se htio 100 % sloziti sa Fuerteventurom...Norveska se nikada nije deklarirala kao useljenicka zemlja, a i sami tvrde da njihovo gospodarstvo bez strane radne snage bi tesko moglo naprijed. Norvesku ne mozemo promatrati kao dio Evrope iako geografski ona to jeste. Norveska je ustvari otok, klima je takva kakva jest, nista bolja od Kanadske, izbor hrane najlosiji u Evropi, to je rekao i njihov najbolji kuhar...ako zelite neki extra proizvod, ovdje ga necete sigurno naci...ja mnoge stvari narucujem iz Njemacke. Kvalitet zivota, naravno, ovisi sto pod tim smatrate,u Njemackoj je, po mom sudu, duplo bolji. Dakle, uz sve dobro poznate kvalitete Norveske kao izreklamiranog brenda postoji i ona druga strana medalje koja se sa juga Evrope ne moze sagledati. Isto tako tek kad dodjete zivjeti u Norvesku postane vam jasno u kojoj ludnici ste zivjeli do tada. Norveska je u pocetku zaista terapija...sto je rekao jedan moj prijatelj:"da mi je malo njihov mozak da se odmorim" Ali u pocetku ipak morate znati: da bi netko dobio permanent visu nakon 3 god. mora proci barem 300 sati kursa norveskog, a svi koji su to morali proci znaju kako je tesko uopce upasti na takve kurseve...u manjim mjestima takvih kurseva niti nema. Azilanti imaju te kurseve besplatno, a oni koji rade i clanovi njihove familije placaju 60kr/1h.Imam prijatelja koji je ovdje 5 godina i jos nije skupio 300h kursa i naravno nije dobio stalni boravak. Ja ga zezam da ce prije dobiti drzavljanstvo (nakon 7 godina) nego stalni boravak. Nekada vam, jednostavno nije jasno kako neke stvari funkcioniraju tako dobro dok se kod drugih ponasaju kao da su lobotomirani.
lavazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 00:17   #1587
Kad sam ja emigrirala polovicom 70' Norveska je primala one koje druge zemlje nisu htjele ni vidjeti: stare, bolesne, jadne... izbjeglice, iz svih dijelova Istocne Evrope a mozda i iz drugih dijelova svijeta. Ne znam koliko ih je primila ali ta cinjenica me dirnula.

Interesantna je ta prica da je Norveska za svoj razvoj i bogatstvo zahvalna jednom jedinom - Iracanu!

Jeste li vi koji ste tamo culi nesto o tome?
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 08:50   #1588
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Interesantna je ta prica da je Norveska za svoj razvoj i bogatstvo zahvalna jednom jedinom - Iracanu!

Jeste li vi koji ste tamo culi nesto o tome?
http://www.ft.com/cms/s/0/99680a04-9...#axzz1tVJE3Wvv
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 09:09   #1589
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Dragi moji, evo ja vas molim za malo pažnje. Jedan jako drag i simpatičan Norvežanin (inače kolega s posla) želio bi upoznati Hrvaticu bilo da je u Norveškoj ili iz RH. Sviđaju mu se naše cure pa eto ako ima neka da ga želi upoznati neka mi se javi...
Haha, ovo me sjetilo na to koliko su zapravo norveske cure drugacije od onog na sto smo navikli. U smislu d su one te koje preuzimaju inicijativu i poduzimaju prvi korak, cesto se svodi na to da se one upucavaju frajerima a ne obratno. Takav je barem bio moj dojam.
A nakon sto se pogledaju ona zenska rukometna prvenstva sa prelijepim Dankinjama i Norvezankama, covjek tesko shvati zasto neki Norvezanin trazi Hrvaticu .
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 10:26   #1590
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
A nakon sto se pogledaju ona zenska rukometna prvenstva sa prelijepim Dankinjama i Norvezankama, covjek tesko shvati zasto neki Norvezanin trazi Hrvaticu .
Jedan Norvezanin mi je to ovako opisao:
"...svidjaju mi se vase zene jer se one smiju i kada nisu pijane"

Moj komentar o prelijepim Norvezankama i Dankinjama:
ne daj ti boze da barbikama stanes na zulj...
ja sam imao to iskustvo gledajuci kako se barbika ispred mene pretvara u zmaja...najprije vas primiri nevinim i umiljatim pogledom, a onda bljune vatru na vas hahaha
pa nisu bez veze Norvezanke svjetske prvakinje u rukometu...za to treba imati karakter

ustvari, sad odavde gledajuci, nisam siguran da vikinzi nisu bile zene
uz sav respekt prema norveskoj staroj kulturi...ustvari, stariji norvezani su mi najdraza bica na planeti
odrasli su u siromastvu i postuju sve i svakoga i uvijek su spremni pomoci...opcenito su dragi

Zadnje uređivanje lavazza : 30.04.2012. at 10:43.
lavazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 11:36   #1591
Quote:
lavazza kaže: Pogledaj post
Jedan Norvezanin mi je to ovako opisao:
"...svidjaju mi se vase zene jer se one smiju i kada nisu pijane"

Moj komentar o prelijepim Norvezankama i Dankinjama:
ne daj ti boze da barbikama stanes na zulj...
ja sam imao to iskustvo gledajuci kako se barbika ispred mene pretvara u zmaja...najprije vas primiri nevinim i umiljatim pogledom, a onda bljune vatru na vas hahaha
pa nisu bez veze Norvezanke svjetske prvakinje u rukometu...za to treba imati karakter

ustvari, sad odavde gledajuci, nisam siguran da vikinzi nisu bile zene
uz sav respekt prema norveskoj staroj kulturi...ustvari, stariji norvezani su mi najdraza bica na planeti
odrasli su u siromastvu i postuju sve i svakoga i uvijek su spremni pomoci...opcenito su dragi
Zene su im vrlo emancipirane i naravno da se to reflektira i na svakodnevni zivot, pa i na upucavanje i musko-zenske odnose. Nekom je to dobro nekom manje dobro, stvar ukusa i karakterne kompatibilnosti.
Slazem se i za starije ljude, iako je velik dio europskih seniora odrastao u neimastini i da zbog toga imaju prilicno drugaciji pogled na svijet od ovih danasnjih "razmazenih" generacija.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 00:16   #1592
Quote:
lavazza kaže: Pogledaj post
odrasli su u siromastvu i postuju sve i svakoga i uvijek su spremni pomoci...opcenito su dragi
da, to je istina, i kad si u Norveskoj nemas osjecaj da si u nekoj super bogatoj zemlji, jer se ne razbacuju novcem (nije da su skrti, nego uvijek je podsvjesno kod njih strah: nafta nece trajati vjecno, i postoji opasnost da opet budemo siromasni i gladni)...ne izgradjuju megalomanski nebodere, niti autoputeve kao u Njemackoj, sve je to nekako stedljivo...za svaki projekt se radi studija isplativosti, i samo 5% projekata se ostvari...trebali su raditi prugu od Bodøa do Tromsøa ali je odbaceno kao neisplativo, jako mali broj ljudi bi putovao, onda im se vise isplati ponuditi im jeftin let s Widerøem.

Mene je Oslo razocarao, podsjeca me na Zagreb.
Nema sharm Pariza ili Munchena niti modernost Frankfurta...
Ali zato mali gradici su mrak. Stavanger i Lillehammer, druge nisam stigao vidjeti.
U 9. mjesecu namjeravam na sjever, da vidim daj famozni Tromsø (imam jednog frenda iz Bosne koji gore zivi ).

Pisani norveski nije tezak, ali zato dijalekti.
Najmanje razumijem ljude iz Bergena i iz Trondheima, ostalo tako tako.

Ovdje mozete vjezbati uho, gledajuci lokalne vijesti:
http://www.nrk.no/nett-tv/tema/13/

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 01.05.2012. at 00:26.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 02:17   #1593

Bravo FileExplorer, bas sam na njega mislila - Farouk El-Kasim.

Super mi je bilo cuti o tome kako se pravi covjek sasvim slucajno nasao na pravom mjestu i stvorio toliko dobrobiti i blagostanja.
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 07:20   #1594
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
da, to je istina, i kad si u Norveskoj nemas osjecaj da si u nekoj super bogatoj zemlji, jer se ne razbacuju novcem
I to se polako mijenja. Krupni kapital melje sve pred sobom.Norvezani to bar rade svojim novcem i svojim firmama. Potrosacki mentalitet nije zaobisao niti Norvesku. Zamijenili su vikend odlaske u planine sa shopingiranjem. Ovdje u Kr.sandu se gradi i kopa na sve strane...uglavnom ceste i shoping centri te nesto stanovi.Grad se jako razvija i mijenja izgled. Samo prosle godine je ovdje doselilo 3000 ljudi, nesto je i odselilo dodushe.Zato ja kazem da je Norveska zemlja u razvoju.Do sada je bila lijepa i prilicno netaknuta. Za nas sa juga krajnje dosadna, ali...
lavazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:37   #1595
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
U 9. mjesecu namjeravam na sjever, da vidim daj famozni Tromsø (imam jednog frenda iz Bosne koji gore zivi ).
Ja sam bio u Tromsø-u i odusevio me, uvjeren sam da ce i tebe.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:44   #1596
Norveski ima dosta slicnih rijeci s hr:
stol - stolac, torg - trg, løk - luk

Rodove cete lakse pamtiti ako stopite clan s imenicom: bordet (srednji rod) - stol, republikken (muski rod) - republika, jenta (zenski rod) - djevojka,
srednji rod mnozine skoro uvijek moze ici na -a, kao u hrvatskom: barna (ova djeca)...Uglavnom puno mi je lakse nego u njemackom.

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 01.05.2012. at 21:50.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:45   #1597
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Interesantna je ta prica da je Norveska za svoj razvoj i bogatstvo zahvalna jednom jedinom - Iracanu!

Jeste li vi koji ste tamo culi nesto o tome?
Ja sam cuo da ustvari Norvezani svoju danasnju poziciju mogu zahvaliti Englezima (tj UK) jer su oni SVOJIM NOVCIMA podigli prve platforme i da Englezi i dan-danas imaju lijepi postotak udjela u norveskom oil-biznisu.

Norvezani nisu imali novaca da sami plate istrazivanja pa su zato napravili deal sa Englezima, da oni daju tehnologiju i sve financiraju a zauzvrat dobiju postotak vlasnistva.

Plus, 40% proizvedenog plina Norveska salje u UK plinovodima na morskom dnu.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 08:50   #1598
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ja sam cuo da ustvari Norvezani svoju danasnju poziciju mogu zahvaliti Englezima (tj UK) jer su oni SVOJIM NOVCIMA podigli prve platforme i da Englezi i dan-danas imaju lijepi postotak udjela u norveskom oil-biznisu.

Norvezani nisu imali novaca da sami plate istrazivanja pa su zato napravili deal sa Englezima, da oni daju tehnologiju i sve financiraju a zauzvrat dobiju postotak vlasnistva.

Plus, 40% proizvedenog plina Norveska salje u UK plinovodima na morskom dnu.
To je sve istina, ali je TOP SECRET.

Svojom proizvodnjom nafte i plina, Norveška je indirektno jedan od naj veći zagdjivača prirode u Europi i to je TOP SECRET

A kud novac ide, je ABOVE TOP SECRET
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 11:09   #1599
;

siki40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 11:12   #1600
cao

vjencao sam se sa norveskom drzavljankom,koliko moram cekati kada predam papire u ambasadu na radnu i boravisnu dozvolu,kazite mi kako prolazi gore moje zanimanje,vazduhoplovni tehnicar sa ogromnim iskustvom na zrakoplovima
siki40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.