Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 13:58   #1
Izlaz iz bačve [D]

na temu jesmo li u hologramu

recimo da mi stvorimo tako jedan svijet u bacvi i pustimo ga... i sad unutar bacve svijest dode do tog da i oni stvore takvu bacvu. kako bi izasli iz bacve? uzmite u ozbir da samo jedan prekidac moze ugasit vas zivot

aj da vidim koliko daleko vasa svijest dolazi
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 18:14   #2
izadjes kad umres recimo
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:14   #3
heh ali nisi izasa samo si odradio svoj livel

ps nek se jave najpametniji hrvati ako moze

nepismeni su pozvani!
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:53   #4
ako u toj bacvi ima seksa i dobrih ......ne bi ni izalazija iz bacve.....i jos ako je u bacvi dobro bilo vino koje ljubi malo mineralne........jaooooo
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:20   #5
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
na temu jesmo li u hologramu

recimo da mi stvorimo tako jedan svijet u bacvi i pustimo ga... i sad unutar bacve svijest dode do tog da i oni stvore takvu bacvu. kako bi izasli iz bacve? uzmite u ozbir da samo jedan prekidac moze ugasit vas zivot

aj da vidim koliko daleko vasa svijest dolazi
Ako si sposoban izaći iz bačve koju si sam stvorio onda automatski pada i druga bačva jer u tom stanju svijesti ne postoje dvije bačve već samo jedna a ni ona više ne postoji kad izađeš iz nje,dakle u konačnici nema ni jedne bačve.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 02:05   #6
Quote:
ludi mjesec kaže: Pogledaj post
Ako si sposoban izaći iz bačve koju si sam stvorio onda automatski pada i druga bačva jer u tom stanju svijesti ne postoje dvije bačve već samo jedna a ni ona više ne postoji kad izađeš iz nje,dakle u konačnici nema ni jedne bačve.
what the f is this? ma kako ce oni izac iz bacve, ne ti. ili kako bi ti izaso iz bacve u koju su te stavili.

aj jos cekamo da dode i treca bacva u raspravu
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 02:08   #7
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
ako u toj bacvi ima seksa i dobrih ......ne bi ni izalazija iz bacve.....i jos ako je u bacvi dobro bilo vino koje ljubi malo mineralne........jaooooo
trogir nismo daleko od razmisljanja
radim na sve da mi bude samo tako i nikako drugacije
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 10:53   #8
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
trogir nismo daleko od razmisljanja
radim na sve da mi bude samo tako i nikako drugacije
normalno ovo gore je bilo preneseno znacenje......kome je dobro u bacvi taj nece gledat okolo,nego ce cuvat tu bacvi i branit ce je svim sredstvima...........svaka bacva ima svoje pore e ako netko naidje na tu poru i pogleda van bacve vidi nesto sasvim drugo.....i opet dolazi nesporazum izmedju bacve i van nje...preneseno znacenje ponovo.......
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 14:01   #9
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
normalno ovo gore je bilo preneseno znacenje......kome je dobro u bacvi taj nece gledat okolo,nego ce cuvat tu bacvi i branit ce je svim sredstvima...........svaka bacva ima svoje pore e ako netko naidje na tu poru i pogleda van bacve vidi nesto sasvim drugo.....i opet dolazi nesporazum izmedju bacve i van nje...preneseno znacenje ponovo.......
je, ali izaz me samo zanima

jer vino ne moze opstat kad izade iz bacve
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 13:27   #10
Izlaza nema,ljudi koji su u bacvi naslucuju da ima nesto s druge strane ali nemogu sami izaci.Ako zamislimo da je nas suncev sustav ili malo veci prostor od naseg sustava ta bacva mi smo limitirani na taj sustav jer nemozemo putovati toliko brzo da izademo van tog sustava osim ako generacije ljudi nebi putovale.Jedini nacin bi bio da ljudi u bacvi igraju na kartu sazaljenja pa da ih "stvoritelji" puste van ili da svojim djelima i postupcima dokazu da su zavrijedili da budu pusteni.Ili da si ti stvoritelj i promatras sto se dogada u bacvi i imas potpunu kontrolu nad njima u jednom trenutku se mozes sazaliti nad njima i pustiti ih na slobodu ili ih ostaviti zatocene i promatrati sto ce se dogoditi.
kiki666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 13:17   #11
povratak na temu

po vasem, razlika izmedu dizajna video igrice i zemlje. pod zemlju se sporazumjevju osnove kao sezone, zbivanja itd..
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 16:42   #12
Prema postulatima kvantne fizike mi smo istovremeno i unutar bačve a i nismo.
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 04:12   #13
Quote:
Shadowcaster kaže: Pogledaj post
Prema postulatima kvantne fizike mi smo istovremeno i unutar bačve a i nismo.
Paaaa i ne baš. Osnovna greška koju ljudi rade s kvantnom fizikom je što ju pokušavaju primijeniti na nešto osim kvantnih veličina. Ono što je normalno subatomskoj čestici ne mora biti normalno za tebe ili galaksiju. Načelo neodređenosti, koje parafraziraš, se odnosi na spin čestice. Mi nemamo spin (kvantni pojam koji nema ekvivalent u klasičnoj mehanici).
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.