Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2003., 21:22   #1
Question Uspjeh

Dali ste ikada razmisljali sta je uspjeh? Sta cini nekoga uspjesnim, kako se uspjeh moze definirati, zasto je covjek uvjek u nastojanju za uspjehom, cime se uspjeh mjeri, i sta je uspjeh uopce.Sta ja za vas uspjeh, odnosno kada bi se smatrali uspjesnom osobom?
Dali je vas uspjeh drugaciji od uspjeha drugih ljudi?
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 21:33   #2
uspjeh je sto god u tebi izaziva ponos. nije bitan predznak + ili -, samo da osječaš ponos u onome što si napravio.
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 00:39   #3
A ostala pitanja, mozes ti to i bolje manwe ajd.
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 02:17   #4
Za mene bi bio uspjeh kad bi nekako preobratio vas ezoterike da se počnete baviti normalnim pitanjima.
Pitanje: "Što je uspjeh?" možeš poslati na onu zadnju stranicu Glorije gdje ona baba daje svoje kvazi - dubokoumne savjete.
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 02:19   #5
uspjeh mi je metalna rijec
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 02:20   #6
obelix, jel bi tebi uspjeh bio da postanes ko Meta?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 03:28   #7
Ilegalle, koliko god to tebi možda hipokritično zvučalo, meni bi bio uspjeh da se prvo popravi opće stanje na ovom podforumu.

Tada bi mogao odgovarati s guštom na ovakve teme. Ovako, kad vidim izgled i formu upisa, njegovu stručnost, onda jednostavno nemam volje pisati iole zahtjevnije replike. Jednostavno zato jer ih nema tko pročitat i nastaviti diskurs.
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 04:48   #8
ciji bi ti to bio uspjeh? tvoj? jel te to motivira?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 22:57   #9
Mislim da tako unaprijed podcjenjivati cijeli forum nije bas neki cin, potreban je prilicno samoljuban karakter da sebe izdigne iznad ostatka, meni to nebi uspjelo ni da se najbolje potrudim.No, mozda je u tome tajna tvoga uspjeha.

Pisati post kao bivsi politicari, u dvanaest tomova pisanja i onda na kraju ne reci nista ili jako malo, mislim da nema potrebe.Onaj ko je u stanju da uvidi da su ova gore postavljena pitanja prilicno zahtjevna, njemu nece trebati dugacak upis.

I na kraju krajeva, mozda bi bilo bolje da si probao dati odgovor na neka od postavljenih pitanja, onda bi sve zvucalo malo uvjerljivije.

P.S. Upravo sam vidio tvoje intelektualno bojista s Meta, to objasnjava ponesto, tebi je do dokazivanja i ne zelis komentirati postove nas obicnih smrtnika, pa dobro, mi cemo jedni od drugih ponesto i nauciti a ti budi samozadovoljan u svojoj visini.Samo znas da nesto nije u redu ako si sam na vrhu?
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 00:44   #10
Quote:
obelix kaže:
Za mene bi bio uspjeh kad bi nekako preobratio vas ezoterike da se počnete baviti normalnim pitanjima.
Pitanje: "Što je uspjeh?" možeš poslati na onu zadnju stranicu Glorije gdje ona baba daje svoje kvazi - dubokoumne savjete.
Obelix...možeš li ti meni (nama) ode u povjerenju prišapnit na uvce...koja su to po tebi normalna pitanja?
I koji je kriterij za "normalnost",ko ga postavlja i na temelju čega?
Također da li normalno ujedno znači i značajno,vrijedno,istinito ili ne?
Također...da li je normalnost ograničavajuća ili oslobađajuća...
i u kojem slučaju se duh kreće utabanim a u kojem neutabanim stazama?
I ključno pitanje...pitanje koje me sa vremena na vrijeme opsjeda i ne da mira...zašto bi i na osnovu čega trebalo postavljati bilo kakav zahtjev u odnosu na bilo što?Zašto bi uopće nešto "trebalo" biti drugačije od onoga što stvarno jest....?

Ne izražava li svaki naš zahtjev vlastiti "nedostatak" i vlastitu "potrebu"..i vlastitu "ranjivost" ?


Idem leć ....sva ovako vulgarna i obscena ...............
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 01:35   #11
Ima nešto u tome...

Quote:
-=zErO-oNe=- kaže:
Pisati post kao bivsi politicari, u dvanaest tomova pisanja i onda na kraju ne reci nista ili jako malo, mislim da nema potrebe.
Nažalost, moram se složiti, Zero One.

Ovaj forum sliči, više nego ijedan drugi, prijenosu sjednice Sabora, s uvijek istim sudionicima, koji zloupotrebljavaju sredstvo javne komunikacije i pažnju javnosti za međusobnu provokaciju, a time i samopromociju.

Ne igraju po pravilima, ali ih formalno i ne krše, pa moderator ne može ništa učiniti, sve i da želi. Ipak, smatram da takav način diskutiranja pokazuje nedostatak parlamentarne kulture, oh tako svojstven ovom podneblju i odgoju, kojem se ni oni na najvišoj intelektualnoj razini očito ne mogu oteti. Što je puno veći grijeh od nedostatka soli u glavi, čime će se ti isti spremno podičiti.

Podsjeća me na razlog zašto sam još davno bila otišla s ovog foruma.

Vjerojatno je razlog zašto nema nikog tko bi pročitao i dostojno odgovorio na iole zahtjevnije replike, to što ostali previše cijene svoju mladost da bi je potratili na iščitavanje beskrajnih intelektualno elitističkih samodopadnih prepucavanja koja nažalost prijete na svakom uglu ovog foruma.


Ne znam zašto tvrdiš da si nezadovoljan, obelix. Meni izgleda kao da uživaš.
__________________
When everyone thinks the same, not everyone is thinking.
zubatac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 02:03   #12
Quote:
Pandora10 kaže:
Obelix...možeš li ti meni (nama) ode u povjerenju prišapnit na uvce...koja su to po tebi normalna pitanja?
I koji je kriterij za "normalnost",ko ga postavlja i na temelju čega?
Također da li normalno ujedno znači i značajno,vrijedno,istinito ili ne?
Također...da li je normalnost ograničavajuća ili oslobađajuća...
i u kojem slučaju se duh kreće utabanim a u kojem neutabanim stazama?
I ključno pitanje...pitanje koje me sa vremena na vrijeme opsjeda i ne da mira...zašto bi i na osnovu čega trebalo postavljati bilo kakav zahtjev u odnosu na bilo što?Zašto bi uopće nešto "trebalo" biti drugačije od onoga što stvarno jest....?

Ne izražava li svaki naš zahtjev vlastiti "nedostatak" i vlastitu "potrebu"..i vlastitu "ranjivost" ?


Idem leć ....sva ovako vulgarna i obscena ...............
Ljudi moji, nalazite se na forumu koji se zove "Filozofija". Svatko tko je ikad uzeo osnovni udžbenik iz filozofije mogao je pročitati čime se ona otprilike bavi. Pretpostavljam da su ovdje većina sa završenom barem gimnazijom. Ergo, imate toliko tema iz filozofije da je to milina. Zbilja bi mogli slijedećih sto godina ovdje diskutirati samo filozofske teme.

Ali postoje i pitanja i teme koje nemaju veze s filozofijom. Imaju utoliko što oni koji ih postavljaju ovdje, misle da su one filozofske. To je odraz čistog neznanja onih rudimentarnih stvari u filozofiji.

Takva pitanja postavljaju ljudi koji u svojem životu "spuštaju" druge ljude time što im kažu da filozofiraju.

U antici je čovjek s titulom filozofa imao najveće društvene pogodnosti i privilegije. Danas je glagol "filozofirati" upotrijebljen u pejorativnom tonu.

A praksa otvaranja ovakvih topica to potvrđuje.
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 02:05   #13
Re: Ima nešto u tome...

Quote:
zubatac kaže:

Ne znam zašto tvrdiš da si nezadovoljan, obelix. Meni izgleda kao da uživaš.
Da, uživam jer sam mazohist .
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 09:30   #14
Quote:
obelix kaže:
Ljudi moji, nalazite se na forumu koji se zove "Filozofija". Svatko tko je ikad uzeo osnovni udžbenik iz filozofije mogao je pročitati čime se ona otprilike bavi. Pretpostavljam da su ovdje većina sa završenom barem gimnazijom. Ergo, imate toliko tema iz filozofije da je to milina. Zbilja bi mogli slijedećih sto godina ovdje diskutirati samo filozofske teme.

Ali postoje i pitanja i teme koje nemaju veze s filozofijom. Imaju utoliko što oni koji ih postavljaju ovdje, misle da su one filozofske. To je odraz čistog neznanja onih rudimentarnih stvari u filozofiji.

Takva pitanja postavljaju ljudi koji u svojem životu "spuštaju" druge ljude time što im kažu da filozofiraju.

U antici je čovjek s titulom filozofa imao najveće društvene pogodnosti i privilegije. Danas je glagol "filozofirati" upotrijebljen u pejorativnom tonu.

A praksa otvaranja ovakvih topica to potvrđuje.
Donekle bi se mogla i sa tobom složiti....i baš zbog toga možda ne bi bilo loše da ipak odgovoriš na ona još neka pitanja,naravno ako ih i ti prepoznaješ kao "filozofski" zanimljiva?
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 19:47   #15
Quote:
obelix kaže:
Ljudi moji, nalazite se na forumu koji se zove "Filozofija". Svatko tko je ikad uzeo osnovni udžbenik iz filozofije mogao je pročitati čime se ona otprilike bavi. Pretpostavljam da su ovdje većina sa završenom barem gimnazijom. Ergo, imate toliko tema iz filozofije da je to milina. Zbilja bi mogli slijedećih sto godina ovdje diskutirati samo filozofske teme.

Ali postoje i pitanja i teme koje nemaju veze s filozofijom. Imaju utoliko što oni koji ih postavljaju ovdje, misle da su one filozofske. To je odraz čistog neznanja onih rudimentarnih stvari u filozofiji.

Takva pitanja postavljaju ljudi koji u svojem životu "spuštaju" druge ljude time što im kažu da filozofiraju.

U antici je čovjek s titulom filozofa imao najveće društvene pogodnosti i privilegije. Danas je glagol "filozofirati" upotrijebljen u pejorativnom tonu.
A praksa otvaranja ovakvih topica to potvrđuje.
Obelix, u potpunosti cu se sloziti s tobom u trenutku kada navedes pitanja koja spadaju u kategoriju filozofije i povuces jasne granice izmedju onoga sto spada i onoga sto ne spada u tu kategoriju.I naravno navedes zasto se ne moze filozofirati o uspjehu, ako mislis da su sva pitanja od gore navedenih odgovorena, onda razmisli jos jednom, ili zaista procitaj nesto na tu temu.

A sto se tice zavrsene "barem gimnazije" to samo govori o tvojim mjerilima i nacinu na koji ti "filozofiras", bas me zanima koliko skole su imali isti oni kojima se vjerovatno divis.
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 19:53   #16
Quote:
-=zErO-oNe=- kaže:
Obelix, u potpunosti cu se sloziti s tobom u trenutku kada navedes pitanja koja spadaju u kategoriju filozofije i povuces jasne granice izmedju onoga sto spada i onoga sto ne spada u tu kategoriju.I naravno navedes zasto se ne moze filozofirati o uspjehu, ako mislis da su sva pitanja od gore navedenih odgovorena, onda razmisli jos jednom, ili zaista procitaj nesto na tu temu.
apsolutno se slazem. problem je u tome sto neki ljudi lako zapadnu u stanje duha koje neki nazivaju "intelektualni snobizam". dakle, onaj tko tvrdi da zna o kojim se stvarima smije filozofirati, a o kojima ne, beznadno je tašt, samodovoljan i arogantan.
grč. philo+sophia, ljubav prema mudrosti. zar netko zbilja moze odrediti znanja koja čine čovjeka mudrim, a koja ne?
IZBJEGAVAJMO SALONSKI DUH
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 23:56   #17
Zasto imam osjecaj da ovo pozivanje na "osnovni udzbenik filozofije" nije slucajno?
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.