Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2016., 13:22   #141
Mjesec dana mislim.

Da, telefonski smo saznali da je nalaz ok pa smo samo čekali potpis dr. Barišić. Inače se nalaz čeka 2 mjeseca, ovo naše je bila iznimka. Nazovi pa vidi, ako ti kažu da se sad situacoja promijenila i da se i termin i nalaz čeka duže uvijek ti preostaje Rebro.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 13:27   #142
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Mjesec dana mislim.

Da, telefonski smo saznali da je nalaz ok pa smo samo čekali potpis dr. Barišić. Inače se nalaz čeka 2 mjeseca, ovo naše je bila iznimka. Nazovi pa vidi, ako ti kažu da se sad situacoja promijenila i da se i termin i nalaz čeka duže uvijek ti preostaje Rebro.
Hvala!
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:35   #143
Lost_in_Wonderland mi smo sad čekali nalaze s Rebra točno 3 mjeseca, al samo zato jer nas je kačila promjena vlasti i izglasavanje proračuna, a nisu imali reagensa i nisu smjeli trošiti lovu.
Baš su ti rekli da se nalaz čeka 5 mjeseci? Čudno mi je to Trebalo bi biti inače gotovo za 2 mjeseca max, kako su meni rekli iz njihovog laba.

Od privatnika ti kariogram radi i Synlab, a nalaz je gotov za 2 tjedna. Al da me netko sad pita gdje da ide raditi preporučila bi mu Sv. Duh ili Klaićevu.

Mi smo išli radi jako lošeg spermia MM-a, a prof. je samo mene ispitivao, bez obzira što je kao preporuka pisalo "muška neplodnost". S tim da su nam kariogrami uredni, ali je mikrodelecijama (isto DNA analiza) utvrđena mikrodelecija y kromosoma. Sva sreća da smo to uradili.
Drugim riječima, kariogrami pokazuju višak, manjak ili zamjenu mjesta kromosoma te veće delecije. Sitne greške/oštećenja nisu vidljivi.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 16:18   #144
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Lost_in_Wonderland mi smo sad čekali nalaze s Rebra točno 3 mjeseca, al samo zato jer nas je kačila promjena vlasti i izglasavanje proračuna, a nisu imali reagensa i nisu smjeli trošiti lovu.
Baš su ti rekli da se nalaz čeka 5 mjeseci? Čudno mi je to Trebalo bi biti inače gotovo za 2 mjeseca max, kako su meni rekli iz njihovog laba.

Od privatnika ti kariogram radi i Synlab, a nalaz je gotov za 2 tjedna. Al da me netko sad pita gdje da ide raditi preporučila bi mu Sv. Duh ili Klaićevu.

Mi smo išli radi jako lošeg spermia MM-a, a prof. je samo mene ispitivao, bez obzira što je kao preporuka pisalo "muška neplodnost". S tim da su nam kariogrami uredni, ali je mikrodelecijama (isto DNA analiza) utvrđena mikrodelecija y kromosoma. Sva sreća da smo to uradili.
Drugim riječima, kariogrami pokazuju višak, manjak ili zamjenu mjesta kromosoma te veće delecije. Sitne greške/oštećenja nisu vidljivi.
Ma nama je bitan taj nalaz..mislim da ne može biti neke razlike u samom nalazu i da li je on rađen na rebru ili sv.duhu...a ako bude bilo potrebno genetičko savjetovanje svakako mislimo potražiti više mišljenja.
MM generalno ima ok spermiogram no tražimo ipak mišljenje oko visokih 50 % abnormalne mofrologije glave
Tražili bi uputnicu i za mirkodelciju y kromosoma...da li možda znaš da li to rade na sv. duhu, klaićevoj ili samo na rebru?
Žena koja se javila rekla mi je da s enačaz čeka od 3-5 mjeseci ovisno o reagensima...no kako čitam po forumima većina je čekala duže od 3 mj sam nalaz...a na samo uzimanje uzoraka 1-2 mjeseca...
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 16:46   #145
Ne, nema razlike u nalazu gdje god da se radi. Uzima se krv za DNA testiranje i dobiješ sliku obojanih kromosoma. Jedino je tu genetsko savjetovanje po meni bitno, da te upute za dalje što bi se moglo eventualno od genetskih nalaza napraviti. Mikrodelecije smo radili na Rebru, čekali smo nalaz 3 tjedna, stigao je poštom. S obzirom da smo gore i radili kariogram, nismo išli u neku drugu bolnicu za mikrodelecije, htjeli smo sve na jednom mjestu obaviti.

Ovo za čekanje na nalaz pa svaki put druga priča. To me neki put izbacuje iz takta. I samo da napomenem, kad smo vadili krv za kariogram, nisu imali alkohola u bočici kad natope vaticu da ti premažu ruku prije vađenja krvi Skužila sam to kad je muž posle mene vadio pa sam slučajno pogledala u bočicu.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 21:11   #146
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Ne, nema razlike u nalazu gdje god da se radi. Uzima se krv za DNA testiranje i dobiješ sliku obojanih kromosoma. Jedino je tu genetsko savjetovanje po meni bitno, da te upute za dalje što bi se moglo eventualno od genetskih nalaza napraviti. Mikrodelecije smo radili na Rebru, čekali smo nalaz 3 tjedna, stigao je poštom. S obzirom da smo gore i radili kariogram, nismo išli u neku drugu bolnicu za mikrodelecije, htjeli smo sve na jednom mjestu obaviti.

Ovo za čekanje na nalaz pa svaki put druga priča. To me neki put izbacuje iz takta. I samo da napomenem, kad smo vadili krv za kariogram, nisu imali alkohola u bočici kad natope vaticu da ti premažu ruku prije vađenja krvi Skužila sam to kad je muž posle mene vadio pa sam slučajno pogledala u bočicu.
to za vađenje krvi bez alkohola je stvarno katastrofa...i kad vidim da ne nose rukavice kad vade krv...
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:57   #147
Samo da javim da su nam stigli nalazi...uredan muški i ženski kariotip.:klap:
Dakle 11.4. smo bili u Klaićevoj i u petak samo dobili nalaze na kućnu adresu, manje od mjesec dana!!!
Nismo razgovarali s prof. genetičarkom , no da nije uredan nalaz vjerovatno bi nas onda poslali na genetsko savjetovanje.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 11:08   #148
Lost bravo za nalaze.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:28   #149
Da li je itko imao sljedeću situaciju

pericentrična inverzija kromosoma 9 (p21q21)
ili zna nekoga sa inverzijom kromosoma 9?

Bila bi zaista jako,jako zahvalna
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 22:12   #150
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
Da li je itko imao sljedeću situaciju

pericentrična inverzija kromosoma 9 (p21q21)
ili zna nekoga sa inverzijom kromosoma 9?

Bila bi zaista jako,jako zahvalna
ja sam ti dosta tražila na netu o translokaciji kromosoma...i našla skoro pa ništa ili neke teške znanstvene radove tako da ne znam puno na žalost, na wikipediji samo piše o nekim rakovima koji su valjda uvjetovani tim. ali ništa o čitanju kariograma.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 22:17   #151
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
ja sam ti dosta tražila na netu o translokaciji kromosoma...i našla skoro pa ništa ili neke teške znanstvene radove tako da ne znam puno na žalost, na wikipediji samo piše o nekim rakovima koji su valjda uvjetovani tim. ali ništa o čitanju kariograma.
ja o inverziji nađem eventualno q11p13, nigdje živo nije spomenuto ovo moje q21p21, doslovno nigdje

baš ima malo tekstova na ove teme
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 22:31   #152
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
ja o inverziji nađem eventualno q11p13, nigdje živo nije spomenuto ovo moje q21p21, doslovno nigdje

baš ima malo tekstova na ove teme
t(11;18)(q21;q21) MALT lymphoma[16]

wikipedija cromosomal translocation našla sam da uzrokuje neki limfom taj malt lymhoma

ja čekam amnio i kariogram meni je bebi sumnja na translokaciju 16 na 18. o tome tek ništa ne znam.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 23:04   #153
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
t(11;18)(q21;q21) MALT lymphoma[16]

wikipedija cromosomal translocation našla sam da uzrokuje neki limfom taj malt lymhoma

ja čekam amnio i kariogram meni je bebi sumnja na translokaciju 16 na 18. o tome tek ništa ne znam.
translokacija i inverzija nisu isto, konkretno o mojoj inverziji nema ništa
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 23:09   #154
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
translokacija i inverzija nisu isto, konkretno o mojoj inverziji nema ništa
da, sad kužim da nije isto,

žao mi je šta nisam mogla pomoć
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:22   #155
Pozdrav, da li mi netko može napisati broj telefona ili e mail na koji se može naručiti za kariogram, je evo već ne znam koliko tražim taj zavod za medicinsku genetiku kako mi piše na uputnici i nigdje ne pronalazim :/ Hvala
kiki_1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:24   #156
Evo mail za narudžbu [email protected]
BuBiiCa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:08   #157
Helou,

dali bi mi itko znao reći...

Dali su potrebne ikakve indikacije da se radi kariogram? Zanima me dali ja mogu čisto iz ziheraške znatiželje napraviti taj test. Partner i ja, jel.

Onak, dođem ginekologu svom i velim da mi da uputnicu za to? Jel bi to išlo tako?
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:35   #158
Možeš probati tražiti, ali mislim da te neće htjeti naručiti. Ja sam morala na prekid trudnoće u 16tt jer je plod imao grešku, pa me ginekolog uputio i kad sam se naručivala pitali su me koliko sam do sada imala spontanih i skoro me nisu upisali, ali kada sam im objasnila što je bilo, dobila sam termin.

Zanima me zna li netko što znači greška na ženskom kariotipu, zamjena 14 i 21 kromosoma? Muški kariogram je uredan. Dobila sam nedavno nalaz i sad čekam da idemo na savjetovanje na Rebro (radila sam privatno kariogram).
BuBiiCa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:14   #159
Tebi zamjena dijela kromosoma 14 i 21 ne znaci nista jer je balansirana translokacija, i zdrava si.
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:05   #160
A što takva translokacija znači u trudnoći, tj. za plod?
BuBiiCa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.