Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 09:03   #781
Odi tamo gdje imaš više bankomata (ako ćeš često dizati lovu), tamo gdje ti je jeftinije i gdje ti je dobar net banking. Meni u Ri najviše paše Erste jer ima najviše bankomata, a net banking je zbilja odličan (kao i mobilan).

Poslovnice ćeš tako i tako rijetko viđati, sve se sad da riješiti preko interneta.

2kn mjesečno (24kn godišnje) nije puno ako ti banka više paše...

Pogledaj i cijenu net bankinga u pbz, u erste me tekući sa maestrom + net banking izađe 15kn mjesečno...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:29   #782
Quote:
dF]l[xxx3r kaže: Pogledaj post
znači u rh nebi trebalo biti razlike?

vidim da naplaćuju izdavanje kartice i pin-a jednokratno 35kn. i vođenje računa 9kn.
pbz je 7kn kolko vidim bez naknade na otvaranje.. može neki komentar? simpatičan mi je erste, čini mi se da nema gužvi, makar ako imam internet bankarstvo pitanje koliko ću ići u poslovnicu. draži su mi austrijanci od talijana, jel ok otići u erste ili sam glup što idem gdje je skuplje ?
Imaj u vidu da je vlasnik erste banke ne austrijska sparkasse nego ista tvrtka, ali za istočnu europu, ova austrijska je sama za sebe.
Dok je vlasnik pbza jedna od najjačih korporacija na svijetu, sparkasse nije ni blizu.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 01:43   #783
@dF

Mislim da ti ovo sve govori

Operating income
Erste group: €1,336 million
Intesa Sanpaolo: €17.149 billion

To je ukupno poslovanje u svim državama gdje posluju.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:21   #784
ERSTE banka - rekalkulacija kredita

Pozdrav svima. Imam stambeni kredit i htio bi uplatiti godinu dana kredita.

Zovem ja tako bankaricu koja mi je napravila kredit (ERSTE banka) i kažem joj što želim napraviti i ona meni kaže da to nije moguće samo tako uplatiti i to je to - već da ona mora raditi rekalkulaciju kredita, pa ja onda to trebam nositi javnom bilježniku, pa vratiti njoj i da tu ima troškova. Zašto je to potrebno? Čemu javni bilježnik? Iz dva slučaja kolege su mi rekle, koje su u ZABA-i da su oni jednostavno samo došli tamo, uplatili novce, bankar je napravio rekalkulaciju i nisu imali nikakvih troškova, pa mi je sve to čudno.
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:01   #785
Očito ovisi o politici banke

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:02   #786
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Imam stambeni kredit i htio bi uplatiti godinu dana kredita.

Zovem ja tako bankaricu koja mi je napravila kredit (ERSTE banka) i kažem joj što želim napraviti i ona meni kaže da to nije moguće samo tako uplatiti i to je to - već da ona mora raditi rekalkulaciju kredita, pa ja onda to trebam nositi javnom bilježniku, pa vratiti njoj i da tu ima troškova. Zašto je to potrebno? Čemu javni bilježnik? Iz dva slučaja kolege su mi rekle, koje su u ZABA-i da su oni jednostavno samo došli tamo, uplatili novce, bankar je napravio rekalkulaciju i nisu imali nikakvih troškova, pa mi je sve to čudno.
ja sam to radio prije dvije godine u ersteu i nije bilo nikakve procedure, uplatio pare na kreditni račun, banka zatvorila četiri mjeseca više (uplatio 12 rata, otpisali dodatne četiri)
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:17   #787
Hvala svima, budem provjerio sa bankom još jednom.
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:38   #788
Pozdrav.
Zanima me je li tko ugovarao gotovinski zajam koji nude preko Netbankinga?
Trebaju mi novci za auto pa ne znam je li bolje da uzmem taj zajam ili da tražim kredit u banci.
damba89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:17   #789
Quote:
damba89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Zanima me je li tko ugovarao gotovinski zajam koji nude preko Netbankinga?
Trebaju mi novci za auto pa ne znam je li bolje da uzmem taj zajam ili da tražim kredit u banci.
Ja sam htio ali dok sam se promišljao maknuli su mi ponudu
Mislim da je bolje preko neta jer ne čekaš na red,ne nosiš papire bankaru itd,itd i lova sjeda puno brže
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:23   #790
Akrivirao sam m banking i prvo mi je glupo sto kad se ude odmah se vidi stanje racuna nema opcije da se sakroje negdje.
E sad druga stvar, di mogu viditi neki trosak koji je u najavi npr di sam provukao karticu na Pos uredaju ali na m bankingu jos pokazuje stanje prije tog troska pa i automatski vise novaca.
Na net bankingu je drukcije, vidi se sa strane trosak u najavi koji se treba naplatiti, ovdje ne vidim di bih bilo to
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:46   #791
Piše ti ispod glavnog stanja računa sivo "Raspoloživo: ... HRK". Znači možeš samo vidjeti za koliko će te teretiti za dan/dva, ali nema i opcije da vidiš za što će te točno teretiti kao i na net bankingu (barem ne koliko ja znam).
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:55   #792
Aha tnx sad vidim ali posto ja imam odobreni minus do 200 posto onda mi pokazuje cifru koja je raspoloziva sa tim minusom pa se ne kuzi, moram oduzimati da dodem do stvarne cifre. Na net bankingu kad se klikne za naplatu tocno se vidi sta ce teretiti ime pos uredaja i iznos
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:02   #793
Da, na net bankingu je to nešto bolje poslošeno ali što je tu je, ja nisam uspio naći na mobilnom isto tako neki popis gdje i zašto će te teretiti...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:17   #794
Koji su to lihvari kazu mi posto imam net banking da ce mi aktivirati m banking godinu dana free i danas mi naplate dodatno za m banking haha, koja lopovska drzava i banka. Sutra cu ih zvati hebat cu im sve, nije stvar u 4-5 kn nego kako veslaju ljude besplatno pa onda naplate, ako prodje prodje...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:22   #795
Žali se.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:02   #796
To sam i ja primjetio, međutim nisam siguran jesu li mi naplatili sam mbanking ili su mi naplatili transakcije jer sam plaćao nešto preko njega. Prema ovom kalkulatoru se ne plaća prvih 12 mjeseci, jedino ako obaviš kakve transakcije:

https://www.erstebank.hr/hr/gradjans...rstvo/mbanking

Jesi ti odrađivao kakve transakcije? Ako su naplatili mbanking onda je veoma jadan potez, jer i ja sam ga uzeo samo zato jer je prvih 12 mjeseci besplatan.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:55   #797
Nisam imao nikakve transakcije aktivirao ga ored 3-4 dana
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:09   #798
Zvao sam banku zbog tih skinutih para, kažu da su primjetili tu grešku i da će kroz idućih par dana novci biti stornirani. Vjerujem da hoće jer me nisu tražili ni podatke, znači da su očito zbilja vidjeli grešku.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:15   #799
dali se vama kada desilo slično? dobio sam uplatu od nekih 100€ na tekući račun, oduzele su se naknade za vođenje računa, net banking i dopušteni minus... i bez obzira na to, i dalje mi stoji da je od tog iznosa raspoloživo 0,00kn, a bez drugih vidljivih/prikazanih isplata kuda je "otišao" taj ostatak novca? jedino šta mogu primjetiti drugačije je da se za preostali iznos/razliku smanjilo dugovanje po dopuštenom minusu... o čemu je riječ? di je novac?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:59   #800
Da ti nisu ukinuli dopušteni minus?
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.