Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 05:03   #341
update (makar ne znam cita li itko ovu temu vise):

noć nakon incizije iglom je, probudila sam se u lokvi znoja, s temperaturom. krenula sam piskiti i postalo mi je slabo, srusila sam se u nesvijest pored wca. znam da jesam jer nemam nikakvo sjecanje da sam legla. kad sam se trznula, ustala sam sva dezorijentirana, otisla natrag u sobu i srusila se ponovo kod vrata na pola minute. sto se dogada sa mnom nakon zahvata? ((((
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:50   #342
Idi doktoru. Odmah,ne salim se.
Radena mi je incizija 2 puta i marsipualizacija 2 puta.Uvijek s uputama da se hitno vratim u bolnicu na prvi znak temperature ili slabosti.Cak i jos prisutna bartholinijeva s temperaturom je za hitnu.
Temperatura a pogotovo nesvjestica u ovakvim uvjetima nije za salu.
splitjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:58   #343
Odi na hitnu. Samo nemoj ništa jest i piti.
Ja sam išla na Sv. duh (tamo i spadam po mjestu stanovanja) i od mene imaju samo pohvale. Čak mi nisu htjeli napravit inciziju nego odmah marsipualizaciju, uspavali su me, sve riješili i za 2h sam išla doma.

Nakon toga sam još 8 dana bila van pogona, nisam mogla sjedit i teško sam hodala.
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:17   #344
evo da se javim nakon nekog vremena. dakle prvotno mi je doktorica na hitnoj u Vinogradskoj (koja je, usput receno najodvratniji doktor kojeg sam ikad susrela - Sandra Radovic Radovcic) odbila raditi inciziju i napravila punkciju iglom, istisnula malo gnoja, derala se na mene i poslala me doma. tu vecer sam dobila visoku temperaturu i 2x pala u nesvijest. iduce jutro sam odmah isla kod svog ginekologa koji mi je napravio inciziju i nakon toga je sve bilo okej nekih 2 mjeseca.

nakon tog sam skuzila da mi zlijezda opet raste i javila se ginekologu koji mi je odmah dao antibiotik i proslo je.

sada, 2 mjeseca nakon toga, opet ju osjecam pod prstima i znam da je narasla.

moje pitanje je ima li smisla piti antibiotike svako malo i cekati da zlijezda opet naraste ili postoji neka bolja opcija?

jer vec sam sluđena
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:27   #345
Quote:
AnimusVox kaže: Pogledaj post
evo da se javim nakon nekog vremena. dakle prvotno mi je doktorica na hitnoj u Vinogradskoj (koja je, usput receno najodvratniji doktor kojeg sam ikad susrela - Sandra Radovic Radovcic) odbila raditi inciziju i napravila punkciju iglom, istisnula malo gnoja, derala se na mene i poslala me doma. tu vecer sam dobila visoku temperaturu i 2x pala u nesvijest. iduce jutro sam odmah isla kod svog ginekologa koji mi je napravio inciziju i nakon toga je sve bilo okej nekih 2 mjeseca.

nakon tog sam skuzila da mi zlijezda opet raste i javila se ginekologu koji mi je odmah dao antibiotik i proslo je.

sada, 2 mjeseca nakon toga, opet ju osjecam pod prstima i znam da je narasla.

moje pitanje je ima li smisla piti antibiotike svako malo i cekati da zlijezda opet naraste ili postoji neka bolja opcija?

jer vec sam sluđena

Meni se na ljeto 4x ponovila. Stavili me 2x na antibiotike, ali svejedno se ponovilo.
Znam, da se to tako ne radi, ali ja sam malo poludila, i doma sama to rijesila.
Sama probusila, i stisla van sve sto sam mogla, i tusirala se sa kamilicom. Sad je mirno par mjeseci.
To ti totalni sado mazo, ali ja nisam vise mogla se vuci po tim gin stolovima.

Anibantibiotiki su mi srusili sve u tijelu, pa ni nakon pol godine nisam jos ok.
Sad rjesavam imunitet i sve oko toga, a ceka me operacija za druge stvari.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:39   #346
Evo i mene sa bartolinkom ....nakon vise od 17 pucanja same od sebe, 2 marsupijalizacije i incizije.....ne vidim ništa drugo nego vani sa njom. D ali netko ima iskustva sa vađenjem bartolinijeve zlijezde?
orsera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 20:29   #347
Zdravo.Kod mene to nesto okruglo virik iz rodnice.Ali i ulaz u rodnicu je kao nateknut.Upravo tu gdje su te zlijezde.Sve je nekako nateklo.Ali oprt nezz bila sam kod gin da li bi on to prilikom pregleda orimjetio das je to ta zlijezda.Jos sam radila i utz.Kaze sve ureedu a ja kada stavim prst u ulaz rodnice odmah znaci u ulazu je kao nesto okruglo.I ja to gurnem prstom i to ne boli sasmo ulaz u rodnicu uzasno pece.Pa i nezz da li je to ta zlijezda?
Jasminica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 10:58   #348
Pozdrav, dižem temu
Moja bartolinka stoji sad već evo treći tjedan. Vjerojatno je nastala kao reakcija na IVF uz brdo hormona.. Zadnjih 7 dana sam na antibiotiku i vaginaletama, stavila sam jedan dan luk, mažem kantarionovim uljem i točala sam se u mlakoj kamilici.. Na početku je bila upala po cijeloj dužini, mekana i bolna a sad se kao malo smanjila i poprimila okrugli oblik i tvrda je na dodir. Meni se to čini da je iz upale nastala cista jer se upala nije na vrijeme povukla.. Nego ono što me zanima, medicinska sestra mi govori da stavljam ledene obloge a na taj savjet nigdje nisam naišla, već baš suprotno, toplo-mlaki oblozi i kupke koje bi trebale pospješiti drenažu.. Sad nisam pametna, ima li itko iskustva s ledenim oblozima i da li su pomogli? tnx
pinata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 12:48   #349
Quote:
pinata kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dižem temu
Moja bartolinka stoji sad već evo treći tjedan. Vjerojatno je nastala kao reakcija na IVF uz brdo hormona.. Zadnjih 7 dana sam na antibiotiku i vaginaletama, stavila sam jedan dan luk, mažem kantarionovim uljem i točala sam se u mlakoj kamilici.. Na početku je bila upala po cijeloj dužini, mekana i bolna a sad se kao malo smanjila i poprimila okrugli oblik i tvrda je na dodir. Meni se to čini da je iz upale nastala cista jer se upala nije na vrijeme povukla.. Nego ono što me zanima, medicinska sestra mi govori da stavljam ledene obloge a na taj savjet nigdje nisam naišla, već baš suprotno, toplo-mlaki oblozi i kupke koje bi trebale pospješiti drenažu.. Sad nisam pametna, ima li itko iskustva s ledenim oblozima i da li su pomogli? tnx
Kad sam pročitala tvoj post hladni znoj mi se slio niz leđa i vratio u to doba.

Hladni oblozi ti pomažu da manje boli. Meni ništa nije pomoglo. Krenula je kao što si opisala - mekana oteklina koja ne boli i nakon par tjedana je krenulo biti tvrdo i neopisivo bolno. Vukla sam je mjesecima, išla na incizije ne sjećam se ni ja koliko puta, antibiotici, brufeni, kantarion, oblozi topli i hladni, kupke... Sve sam to išla na Merkur, a samo Petrova radi sa srebrnim nitratom. Na kraju sam je riješila u Petrovoj, srebrom uz puno popratnih komplikacija i problema. Nadam se da je sve to iza mene jer mislim da sad više ne bih imala živaca opet to prolazit.
Najiskrenije sretno, jer taj teror ni neprijatelju ne bih poželjela!
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 13:09   #350
Ojoj hvala ti..
Kako "napreduje" vjerujem da ću i ja završiti u bolnici.. Vjerojatno ću na Merkur jer sam tamo na IVF-u, tamo odradila kiretažu i imam dobra iskustva. Kako ti je bilo na Merkuru vezano za tu cijelu priču? Lokalna, opća, ništa? Kada si to sve prošla?
pinata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 13:34   #351
Lokalna ništa jer se ne prima na upaljeno područje. Ne znam kaj bi ti rekla. Par puta na inciziji sam bila na hitnoj i bile su okej i nježne doktorice, ali onak malo... Ženska je guglala koji antibiotik da mi da.
Sama incizija (razreže ti skalpelom cistu, iscijedi gnoj i ostavi dren) ne boli toliko jer je sve tak bolno i upaljeno da osjetiš olakšanje kad to sve iscuri van, ali brutalno boli kasnije kad se sve ohladi.
Dvaput sam bila baš u uredovno vrijeme i došao je neki stariji doktor sa hrpom stažista koji mi je turbo mesarski sve to raskasapio i nagurao taj dren. Drugi put je doktorica imala primjedbu na moju mengu koju sam dobila baš to jutro. Jebiga stara, ne mogu birati kad će se Bartolinka upaliti i preklopiti s mengom.

Ono što me na Merkuru zasmetalo je odgovor na moje pitanje "dokle tako?" - "koliko god treba dok se ne smiri, niš ne možemo dok je upaljeno". Ono, nisu mi dali drugo rješenje, nisu mi čak ni predložili marsupijalizaciju, ne znam zakaj, niti su me uputili u Petrovu na srebro.

Tak da, da mi se ponovi moj prvi izbor bi bio Petrova, a Merkur za ginekološke probleme više nikad. Operirala sam i koljeno na Merkuru i za taj odjel imam samo hvale.
Moja mama je radila kiretažu na Merkuru dvaput i bila je jako zadovoljna, ja po pitanju Bartolinija nisam.

A prije koliko je to bilo? Hm... prošlo je sigurno 5-6 godina od tada.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 14:44   #352
Joj užas, fakat mi je žao što si sve morala proći.. Pročitala sam negdje da je upalama sklono nekih 2% žena u reproduktivnoj dobi.. Super, još me i to pokakilo Kada sam išla na hitnu, dr. mi je ponudio da dođem sljedeći dan na kiretažu pod općom, spremna. Pa si nekak mislim da bi mi mogli opet ponuditi, tak i tak ju šećem već tri tjedna.. Hvala ti puno na odgovoru, dogovoriti ću se još s ginićem gdje ću, ali ako je tako da samo Petrova koristi to srebro, mislim da me Merkur sad neće vidjeti.. tnx!
pinata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 15:09   #353
Ma za inciziju se nigdje ne nudi opća anestezija, to je zahvat od doslovno 5min.

Imaj na umu da srebro nitrat funkcionira na način da ti se napravi incizija, ugura u tu rupu i zašije. Onda on kroz par dana "pali" žlijezdu iznutra, nakon toga dođeš opet i oni ti izvade skurene ostatke van. Što znači da nakon tog postupka nemaš više žlijezdu.

Meni se dogodilo sranje da mi je nitrat nakon par sati izletio van, počela sam nezaustavljivo krvariti i otišla na hitnu. Na hitnoj su me zašili da prestanem krvariti, i ostala sam na odjelu. No kad je moja ginekologica došla nakon 2 dana i vidjela kaj su napravili, rašila mi je šav i iz mene je iscurila hrpa krvi i gnoja koja se nakupljala. Nisu smjeli ništa šivati. Kad je napokon sve to prestalo i zaraslo, očito je nitrat obavio jedan dio posla tak da se više nije ponovilo. Dok ti srebrov nitrat to tak sve iznutra lijepo kuri, to tek boli. Brutalno peče, boli. Pila sam mix Normabela, Brufena, Ketonala da me bar malo omami da se ne onesvjestim od boli.

Sorry kaj te plašim, jer je fakat moguće da se tebi ništa o toga neće dogoditi i da je mei tak pal grah.

Vjerojatno će ti tvoj ginekolog reći najbolje, ali neke odluke ipak moraš sama donijeti.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 18:34   #354
Evo trebala sam se ranije javiti sa svojim problemom. Došla s posla, otišla na wc, obrisala malo rozog i krenem čeprkati i prasnula je sama Dakle hvala kome god, onom gore ili dolje, napokon. Sjedila na školjci i 15 min toaletnim papirom istiskivala sve kaj se dalo. Dakle fuj, fuj, fuj. Ali drago mi je da sam ovako dobro prošla bez kirurške intervencije.. Popiti ću antibiotik do kraja, potrošiti vaginalete i trackati kantarionom. I nadam se da mi se ovo više nikad neće dogoditi. Niti ikome drugome.

Iksica hvala ti na podijeljenom iskustvu i drago mi je da si sve napisala, i loše iskustvo je vrijedno pročitati da se educiramo. Fakat si kaos prošla, ne ponovilo se
pinata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 21:26   #355
žlijezda

Pozdrav žene!Eto...mene u klub bartolonijevih muka...7 dana obloga rivanola danju i crne masti noću.NIŠTa ne pomaže!Odem giniću i dobijem antibiotik almacin.Pijem tri dana,nit puca nit se smanjuje žljezda.Nije mi prvi put da ju imam,ali dosad je najveća,ko trešnja,tvrdo,bolno,upaljeno.Još imam i cistu 4 cm pa moram na uzv jer ginić ne vidi sadržaj ciste,dali je bistra ili ne.Blago namaaa....ženama...Cista je u vagini i imam je godinama.Miome nije vidio,mada su bila dva,pa se nadam....da su možda "nestali"...eto.
lila leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 02:57   #356
Pozdav svim žrtvama, evo i ja sam postala jedna od vas.

Imam jedno pitanje, naime operirala sam cistu prije tocno 20 dana. Opca anestezija, receno mi je samo da je operacija bila 45 minuta, izvađeno je tijelo ciste, na papiru piše ekscizija. Nisam imala prilike razgovarati s doktorima koji su radili operaciju, ucinjena je u inozemstvu. Nisam dobila dren, ali je bilo jaako puno krvi i sve skupa 2 tjedna dreniranja kroz ranu i evo konacno se zatvorila, ali na podrucju velicine 3-4 cm, od sredine velike usne pa do anusa na lijevoj strani mi je ostalo nekakvo tvrdo potkožno tkivo. Sve je to još dosta osjetljivo na dodir i manja bol je prisutna prilikom sjedenja, ali nije mi jasno ovo tvrdo tkivo, izvana izgleda i oteceno. Tocno to podrucje je bilo vrlo oteceno i otok polako prolazi, tj vecinski je prosao, ali ovo tvrdo tkivo je i dalje tu. Je li ijedna imala ovakav slucaj?

Inace, cista se upalila nakon zesceg seksa i unatoc oblozima, kupkama i turom antibiotika, nije prosla nego je samo rasla i rasla. Velicina je velikog oraha, ali doktor mi je rekao da mu se cini na dodir da je sama struktura puno dublja, tako da tko zna koliko je to bilo veliko. Sto se tice boli, ne moram objasnjavati kome je prosao, tko ije - pred kraj sam samo zeljela da prestane ma pod koju god cijenu. Na hitnu sam otisla nakon 12 dana kada sam dobila treskavicu, puls preko 110, proljev i nepodnosljive sijevajuce bolove u zglobovima. U bolnici sam dobila jos dodatna 2 antibiotika nakon operacije, a na nalazu brisa nisu pronađene nikakve bakterije. Itko sa slicnim iskustvom?
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 21:35   #357
Bartolinijeva žlijezda

Pozdrav cure,

Samo da napišem i svoje iskustvo ako će ikome biti od pomoći.

Naime upalila mi se bila žlijezda toliko da nisam mogla hodati, sjediti i bolilo me kad bi se brisala wc papirom a da ne pričamo kada bi imala veliku nuždu...
Završila sam na hitnoj u Vinogradskoj gdje su mi dali Klavocin i ništa se nije promijenio nakon 7 dana terapije te sam ponovno završila na hitnoj gdje su mi ovaj put dali Doksiciklin 7 dana i uz to sam svaku večer stavljala obloge od kantarinovog ulja (na vaticu i prislonila uz žlijezdu gdje je naotekla) i sve mi je prošlo.

Pa evo ako sam ikome pomogla sa ovime drago mi je jer znam koje su to muke...
Sara93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2021., 08:35   #358
jučer ujutro napipala sam kvržicu veličine lješnjaka na unutarnjoj strani usmina s lijeve strane.. bolna izraslina... otišla sam ginekologici koja kaže da nije Bartholinijeva žlijezda već da mi se lojnica upalila i ognojila.. iglom je bušila i istisnula sadržaj van... užasno je bolilo, ali je brzo bilo gotovo.
dobila sa mast s kojom to sad moram mazati...

zanima me jel ima koja s tim iskustva, jer jutros je eno opet veličine graška... jel da to istiskujem ili samo mažem kremom? Ginićka je rekla da istiskujem i mažem, ali to užasno boli...
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 17:01   #359
Ekscizija ili vađenje Bartolinijeve žlijezde

Nakon nekoliko upala, incizija, umetanja Wordow-og katetera, marsupijalizacije, odlučila sam se za kompletno vađenje Bartolinijeve žlijezde tzv ekscizija ili ekstirpacija Bartolinijeve žliejdze. Nažalost, nema puno žena koje su radile tu operaciju. Ona se zbilja ne radi prečesto. Operacija je opcija tek kad svi drugi zahvati nisu bili uspješni i kad se cista i/ili upala iznova i iznova javlja. Informacija o toj operaciji na internetu također nema puno. Nažalost niti svi ginekolozi nisu bili suglasni oko toga treba li žijezdu vaditi ili se treba s tim nekako snalaziti. Jedan ginekolog nije preporučio vađenje jer estetski nakon operacije to intimno područje ne bi bilo zadovoljavajuće. Drugi je rekao da je oporavak nakon operacije neugodan i bolan, mogućnost trajno bolnog seksa nakon oporavka je moguća. Treći je rekao da ta operacija nosi određene rizike. Od stvaranja hematoma, krvarenja tijekom i nakon operacije, hematom koji se može proširiti izvan intimnog područje i koji se može protezati velikim dijelom noge … Hematom i krvarenje su rezultat činjenice da je Bartolinijeva žlijezda opskrbljena s mnoštvom krvnih žila. Nevjerojatno je bilo saznanje da je taj dio tijela jedan od najprokrvljenijih u cijelom organizmu. I tako nakon 4 konzultacije, gdje je njih 50% bilo za operaciju, 50% njih protiv, ja sam se ipak odlučila otići na operaciju. Da li sam dobro odlučila, na kraju će reći vrijeme. No, što nakon 25 dana nakon operacije mogu reći o operaciji…
Operacija se radi pod punom anestezijom, pa je prije operacije potrebno odraditi sve nužne pretrage, obaviti razgovor s anesteziologom. Operacija je trajala preko 45 minuta. Žlijezda je bila jako duboko, 'čudno' pozicionirana, i bila je velika, pa ju je bilo teško izljuštiti iz okolnog tkiva. Šivanje se radi u slojevima i to s unutrašnje strane stidnih usana. Nakon operacije, nakon buđenja iz anestezije mi je bilo jako mučno, imala sam potrebu za povraćanjem. Bila sam dosta slaba i krvarila sam dosta. Pretpostavka je da je krvarenje bilo jače jer imam problem s koagulacijom krvi, imam snižene trombocite. Krv je taj prvi dan doslovno kapala. Donji dio nisam niti mogla dotaknuti koliko je sve skupa bilo bolno, natečeno. Jedan veliki hematom koji se bio cijelom desnom stidnom usnom, veći na donjem dijelu desne stidne usne. Također hematom je bio i dijelom bedre. Doma vas otpuštaju isti dan - bolnica Sestara Milosrdnica. Meni je operacija bila oko podne, a već sam oko 17 bila otpuštena iz bolnice. Mogla sam hodati, ali je bio problem na odlasku iz bolnice sjesti u taksi. I nepuna 3 tjedna nakon operacije nisam sjedila normalno. Meni je najgori dio tih prvih tjedan dana bila ne bol, pila sam brufen 3 puta dnevno, pa je bol bila kontrolabilna, čak niti krvarenje već odlazak na nuždu. Čak je i mala nužda bila problem. Nakon svake nužde sam se morala oprati jer nisam mogla stisnuti mokraću da izlazi u mlazu. A velika nužda je bila prava noćna mora. Postojao je nagon za njom, već drugi dan nakon operacije. I pokušala sam iz dana u dan, ali čim bih se imalo napela, imala sam osjećaj da će dolje sve popucati. Na kontroli su mi govorili da neće i da to moram obaviti, ali strah da će se ipak to desiti, je rezultiralo da to obavim tek peti dan nakon operacije. Estetski tih tjedan dana to područje dolje je bilo ajme. Jednostavno me boljelo i brisanje. Sve je bilo natečeno. Kao da me netko dobro opalio. Na početku to i izgleda strašno, vide se konci, jedna strana je nekoliko puta veća i bolna je i na dodir, ne možeš niti malo razdvojiti stidne usne koliko boli. No, nakon 2 tjedna to estetski bolje izgleda. U tom donjem dijelu je i nakon 25 dana dio tvrd - rečeno mi je da je to od zarašćivanja i da će s vremenom omekaniti, imam neki osjećaj stalne utrnjenosti, kao da mi je aplicirana lokalna anestezija u toj dio. Tijekom oporavka, prvih tjedan dana, svaki drugi dan sam odlazila u bolnicu na kontrolu. Bila sam ukupno tri puta na bolničkoj kontroli. Nakon toga je bila pauza od 2 tjedna gdje sam otišla kod svojeg ginekologa da on to pogleda. Kirurg koje me operirao je divan, sestre u bolonicu također. I sve je s te strane bilo besprijekorno. Tijekom oporavka, najprije sam tjedan dana uzimala antibiotik, te stavljala obloge od rivanola i hladne obloge. Stalno sam ležala ili poluležala jer mi sjedenje nije bila opcija.
Znam jednu poznanicu, jedinu za koju sam saznala da je radila tu operaciju. Ona kaže da je njoj prvih sedam dana bilo izuzetno bolno, da je stalno ležala i bila pod tabletama da ne osjeti bol. Ona je 4 tjedna nakon operacije bila skroz funkcionalna i mogla je normalno sjesti. No, i njoj je taj donji dio stidnih usana bio tvrd i utrnjen. I taj osjećaj je potpuno nestao tri mjeseca nakon operacije.
Za sve one koje su radile marsupijalizaciju ili umetanje Wordoww-og katetera, odmah da kažem da je ovo puno kompleksnije i teže. Nakon maruspijalizacije, ja sam bila potpuno oporavljena 19 dana nakon zahvata. Sad mi je već 25ti dan, ali konačan oporavka još nije gotov. Ovo je prava operacija, anestezija, hematom, krvarenje, bol, ožiljak, … dok je marsupijalizacija zahvat pod lokalnom anestezijom, radi se inzicija, šivanje, sve je na puno manjem području, nema hematoma, nema prevelikog krvarenja … Početna točka oporavka za ta dva zahvata je neusporediva. Na startu sam ja bila upozorena na moguće komplikacije, težak i neugodan oporavak, ali nekako sam na kraju bila potpuno nespremna za njih.
Eto, to su moja iskustva.
Ukratko kažu i piše da je to mala ginekološka operacija, ali ja bih rekla da je vađenje Bartolinijeve žlijezde sve samo ne mala operacija. I traži strpljenja prilikom oporavka.
jz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2021., 19:44   #360
Pozdrav, meni se prije 5 dana uvecala vragulja. Imala sam to vec 3 puta tako da znam sto je i kako je..svaki put sam uspjela uz pomoc kupki,rivanola i ulja da pukne.
Ovog puta kako sam rekla vec 5 dana je stajala dosta velik,velicine sljive mozda i vece malo. Ali nije boljela. Pravila kupke,stavljala rivanol. Danas u kupki nije mi dao vrag mira,pa sam ju opipavala da vidim koliko je uopce, i pocela me sada ozbiljno boljeti. E sada,ja vise ne znam,jel bi nastavila sa rivanolom ili uljem ? U srijedu imam igrom slucaja zakazan termin kod ginekologa. A u subotu putujem. Nisam pametna,cekat hoce puci ili u ponedjeljak na rezanje,busenje? Pomozite
Tina33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.