Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 02:43   #81
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ispričavam se na off topicu, ali moram reći da to jest bolest. psihička, uzrokovana raznim faktorima. i zato njena izjava nije smiješna ni nebulozna.
ovdje se ne pita za tvoje mišljenje ni 'objašnjenje'.

inače, to je više idiotizam nego 'bolest' ako uzmemo u obzir da su si to same napravile u svojim malim krizama indetiteta, pa čak to još i podržavaju. ako su si to same napravile (večina su normalni ljudi s malim krizama osobnosti), neka i ispaštaju i nek se suoče s tim da im to nije bilo potrebno. takve ljude netreba žaliti nego dobro ispljuskati da dođu sebi i da shvate da je jedini uzrok problema njihova iskrivljena percepcija.

eto, toliko. @cosanostra, ispričavam se na OT, morao sam malo 'pojasniti' razloge i korjen nebuloznosti takvih izjava, jer to one i jesu, jer ipak thread je o nebuloznim izjavama (a to je i bila ona izjava), ne nužno 'smiješnim'. eto, pa pobriši ovaj post sa ostalim OT mudrolijama.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 05:18   #82
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
inače, to je više idiotizam nego 'bolest' ako uzmemo u obzir da su si to same napravile u svojim malim krizama indetiteta, pa čak to još i podržavaju. ako su si to same napravile (večina su normalni ljudi s malim krizama osobnosti), neka i ispaštaju i nek se suoče s tim da im to nije bilo potrebno. takve ljude netreba žaliti nego dobro ispljuskati da dođu sebi i da shvate da je jedini uzrok problema njihova iskrivljena percepcija.
Kad smo vec kod ovoga, onda cu i ja oftopicarit (ovim putem lijepo molim cosanostru da ovu ne brise ovu raspravu nego da je prebaci u novi thread i baci na neki odgovarajuci podforum ).


Khor

Hvala bogu da postoji dosta jasno terminolosko odredjenje bolesti jer da je po tebi (sam si je to napravio pa neka ispasta), bojim se da ni alkoholizam ni narkomanija ne bi usle u tu skupinu (sta se netko ima bost ili pit samo zato sto je nekad u zivotu imao krize identiteta, treba ga ispljuskat, taman posla da ga lijecimo). Ako jos malo prosirimo tvoju briljantnu logiku za odredjenje necijeg stanja po kojem bolest odredjuju njeni uzroci, a ne posljedice, doci cemo do apsurdnih rjesenja. Imas AIDS? Tko te sljivi kad se sevis bez zastite. Imas malariju? Pa koji cazzo ides u Afriku? Pao si s bicikla i slomio nogu? Nemoj se vozit. Ma mozemo nabrajati do prekosutra. Sjajno je sto po toj logici ni dobar dio kardiovaskularnih bolesti i tumora ne bi spadao u bolesti nego u idiotizme (sta netko ima sjedit na fotelji, pusit i grickat cips umjesto da se rekreira po parku). Bolesti ciji je jedan od faktora uzrocnika stres necu ni spominjati, tko zna do kud bi nas to dovelo.

Necije ponasanje moze biti jedan preduvjeta za razvoj neke bolesti, ali ici toliko daleko da proglasavas bolesnike krivcima za svoje stanje je toliko jadno da nemam rijeci kojima bih to opisala.



A o tome da uzrok bulimije nisu necije sitne krize identiteta necu ovaj put. Endi je to pokusao objasnit, ali cini mi se da je to za neke nuklearna fizika.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 06:20   #83
@cosanostra - odreži ovu diskusiju u novi thread.

kakve su ti to usporedbe s aidsom i malarijom koje zahvaćaju ponajviše siromašno i neishranjeno stanovništvo liberalno zvano 'trećeg svijeta' s većinskim proizvodom zapadne dekadencije i hirovitosti? kakva je to logika usporediti jednu široku skupinu ljudi u prilično nerazvijenim zemljana, ponajprije eksploatiranim od strane istog tog zapada, koji nemaju uslova i uvijeta kao 'zapadni' čovjek. jer, priznajmo, ako se govori o aidsu i bolestima širokih razmjera, kao statistici, prvenstveno ćemo u to uvrstiti kontinent južno od nas. također, tu bi mogla zapitati KC i tkz. 'misionare' gdje to imaju svoje prste kada govorimo o aidsu i njegovoj prevenciji. zapadni čovjek ima nebrojeno više izbora a zbog pogrešnog odluke, izbora može jedino osuditi sebe (osim ako mu nije nametnut tj. nije ga bilo). nemaju svi tu mogućnost da biraju.

da ne skrenem u geopolitiku: uspoređivati lomove, kardiovaskularne bolesti (uvijetovane i mnogim drugim čimbenicima, npr. genetskim) aids, malariju i ostalo, s jednom 'bulimijom' i guranjem prstića u ždrijelo zbog neke poremećene percepcije i nekog kvazi cilja, je vrlo nezrelo i služi u svrhu odbacivanja i preusmjeravanja odgovornosti na, za ovu raspravu, marginalne stvari. po toj logici bi mogli zbrojiti sve negativnosti i staviti ih u isti koš pa zaključiti da sve to ima odprilike isto ishodište. kad bi nabrajali na taj način, gdje bi bio kraj tome? sve trivijalizirati i generalizirat?

da ne odem preširoko: sumiraj populaciju, pretežno djevojaka, u kojih se afirmirala ta 'bolest' pa mi navedi tipične asocijacije koje se vežu kad tih osoba i njihove zajedničke odlike: gdje se javlja, u kojoj populaciji, pod kojim motivima i pobudama, pa će ti biti jasnije. prilično je blesavo na svoju ruku sebi dozvoliti nešto takvo. uostalom, da nebi još otvarali 'komune', organizirali kojekakve 'akcije' i peticije, pa da još počnu uzimati novce iz đepova poreznih obvezika, zbog nečije hirovitosti i budalaštine, kako se već radi za pojedine skupine.
što se tiće narkomana, također: cinično je prvotno sebi ugađati, misliti na svoje dupe i biti štetočina u društvu i okolini, da bi poslije bespomočno kolutali očima i očekivali tuđu pomoć za, prvenstveno, svoje probleme. i onda ti još društvo nameće osjećaj obaveze i degutantnosti ako se gnušaš nad takvim stvarima.

takvi ljudi ne zaslužuju stolicu, pa ni elektro šokove, jer većina ne pati od nekih psihoza nego jednostalno, hirova i iskrivljene percepcije. vjeruj mi, poznajem psihopatologiju, neuroze i psihoze, pa imam jedno vrlo jednostalnu metodu za takve egocentrike: rad. ako treba i prisilan (u suštini, za njihovo je dobro). kad budu spadali s nogu i jaukali od žuljeva, više neće gledati na vagu, nego na to da nešto pojede i da se odmori. eto, savršena metoda da im se skrenu misli s tih blesavoća. nek se bave nećim konsruktivnim umjesto da budu emotivne pijavice društva. razdvoji to od ljudi koji zaista pate od psihičkih poremećaja, pa uvidi kome je zaista potrebna pomoć: attention whorovima ili ljudima kojima se zaista treba pomoći. ponovit ću: za takve koji si svjesno nanesu nepotrebne probleme i onda jaukuju, nemam milosti i razumjevanja a ni vremena, jer mi ne isplati s time opterećivati. sam se snađi.

uostalom: kada padneš s bicikla, zasigurno nisi pao s namjerom da se polomiš (možda jedino ako si ovako, pomalo čudna osoba) a kada je netko gurao prste u usta, zazivao je i inicirao povraćanje - znači želio je to, pa nek se onda lijepo suoči s posljedicama. - zaista neznam zašto sam ovo uopće komentirao ali, eto, ima nekih koji ne kuže apsurdnost ovakvih izjava.

nuklearna fizika je za neke razdvojiti geopolitiku, okolnosti i psihoze od specifičnih faktora, uzročnika i iskompleksiranosti.

Zadnje uređivanje Khor : 12.07.2007. at 06:54.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 06:37   #84
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
sumiraj populaciju, pretežno djevojaka, u kojih se afirmirala ta 'bolest' pa mi navedi tipične asocijacije koje se vežu kad tih osoba i njihove zajedničke odlike. gdje se javlja, u kojoj populaciji, pod kojim motivima i pobudama, pa će ti biti jasnije. prilično je blesavo na svoju ruku sebi dozvoliti nešto takvo.
Kao sto je AIDS postao javnosti poznat kao bolest pedera i promiskuitetnih jedinki, tako je i bulimija poznata kao bolest manekenki i izgledom preopterecenih zena.
I kao sto ce mudra osoba prouciti problematiku i potruditi se malo procitati literature o kako, kad i zasto sto se tice AIDSa, tako ce ta ista osoba (prije nego pocne omalovazavati psihicke bolesnike cija bolest kao krajnji rezultat nerijetko ima smrt) prouciti sto je tocno bulimija, kako do nje dolazi i tko od nje obolijeva - a nece pasti na javnu karakterizaciju te danas tako popularne bolesti
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 06:50   #85
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Kao sto je AIDS postao javnosti poznat kao bolest pedera i promiskuitetnih jedinki, tako je i bulimija poznata kao bolest manekenki i izgledom preopterecenih zena.
I kao sto ce mudra osoba prouciti problematiku i potruditi se malo procitati literature o kako, kad i zasto sto se tice AIDSa, tako ce ta ista osoba (prije nego pocne omalovazavati psihicke bolesnike cija bolest kao krajnji rezultat nerijetko ima smrt) prouciti sto je tocno bulimija, kako do nje dolazi i tko od nje obolijeva - a nece pasti na javnu karakterizaciju te danas tako popularne bolesti
oho, počelo je... i to se ne baš nekim izjavama: prouči sama što aids znači i kakvu ulogu tu igra los angeles i 81'. i malo razmisli kako se aids pojavio, raširio i zašto nije sve tako crno na bijelo kako se inače predstavlja kada govorimo o pojavi te bolesti. ali eto, neki odbacuju i to. ovdje za razliku, imaš moć izbora (kao što neki nemaju), već sam to napisao (ali izgleda da moram ponovno) i imaš moć odluke a to je ono bitno u ovoj priči. to što se od bulimije umire ne mjenja činjenicu i nije opravdanje za skretanje odgovornosti. ali da, možda je to sve zbog previše nepotrebnih aditiva i e brojeva u hrani, pa pokreće autoreakciju
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 11:08   #86
A gle, AIDS je imao tog nesrednog Gaetana Dugasa i njegovo namjerno širenje zaraze u homoseksualnim krugovima. Pitanje što bi bilo da nije bilo tog idiota i kako bi napredovala epidemija.

No, medijska percepcija AIDS-a je zaslužna za dio brzine njegovog širenja u heteroseksualnim krugovima, "jer se to događa samo pederima". Kao što je idiotski modni ideal kosti i kože nesumnjivo utjecao na značajno povećanje broja slučajeva i anoreksije i bulimije. No gledati u tome jedini razlog i okrivljavati same bolesn(ic)e jako je blesavo i jednostrano.

S druge strane, mogu se donijeti neki propisi, što je čak i krenulo, borbom protiv dominacije premršavih manekenki. Ako L'Oreal može biti kažnjen zbog inzistiranja na bjelkinjama kao modelima, zašto ne bi isto tako bilo zahtijevano od oglašivača da proporcionalno udjelu u stanovništvu koriste modele različite građe i debljine? Apsurdno, svakako. No apsurdno je i ovo s kaznom L'Orealu, zar ne? Gušenje slobode da se netko oglašava kako želi...

Anoreksija i bulimija su bolesti, a ne "bolesti", to uopće nije upitno i rasprava o tome mi se čini izlišnom. O tome koliki je utjecaj medija i trenutnih ideala ljepote na njihovo širenje možemo raspravljati - no ne vidim razlog zašto to činiti na ovoj temi.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:10   #87
molim da me se makne sa statusa otvarača ovog threada. ovaj thread nisam otvorio niti kao obični forumaš niti kao moderator i ne želim da mi tu piše ime. ovo ionako nije thread za Baš Razno, već za Zdravlje. zahvaljujem.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:21   #88
Ovi postovi su preneseni iz teme Nebulozne izjave: Best of Forum.hr
Khor je postao izjavu koja se nalazi u prvom postu, Endimion17 i ja smo zaključili da je izjava možda malo neprikladna, nakon toga je počela rasprava koja je premještena u novu temu (ovu).

Selim na Zdravlje, iako bi možda bolje pasalo na Psihologiji, gdje već postoji ova tema. Molim moderatore Zdravlja da spoje ovu temu s postojećom (ili postojećima) i usput ih sve pozdravljam...Šta ima novog ?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 17:08   #89
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
ovdje se ne pita za tvoje mišljenje ni 'objašnjenje'.

inače, to je više idiotizam nego 'bolest' ako uzmemo u obzir da su si to same napravile u svojim malim krizama indetiteta, pa čak to još i podržavaju. ako su si to same napravile (večina su normalni ljudi s malim krizama osobnosti), neka i ispaštaju i nek se suoče s tim da im to nije bilo potrebno. takve ljude netreba žaliti nego dobro ispljuskati da dođu sebi i da shvate da je jedini uzrok problema njihova iskrivljena percepcija.

eto, toliko. @cosanostra, ispričavam se na OT, morao sam malo 'pojasniti' razloge i korjen nebuloznosti takvih izjava, jer to one i jesu, jer ipak thread je o nebuloznim izjavama (a to je i bila ona izjava), ne nužno 'smiješnim'. eto, pa pobriši ovaj post sa ostalim OT mudrolijama.
Ja sam imala bulimiju i izlječila sam se.... a nisam idiot nit sam imala krizu identiteta... ne pričaj o onome o čemu nemaš pojma!!!!! Bulimija je itekako bolest, ali ne želim uopće pričati o tome, pogotovo ne nekome primitivcu koji nema pojma!
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 17:12   #90
ti si primitivac samim time što si tu 'bolest' uspijela navući na sebe. toliko o tome da sudi netko koji može apsurd pretvoriti u stvarnost. što da drugo kažem, osim idiotizam.

edit: evo, poništio sam cenzuru sa uvrede (nisam izbrisao post), jer sam ionako dobio karton, pa zašto onda to ne opravdati i dobiti zasluženo? drugi mogu omalovažavati a ja ne? pa onda neka bude necenzurirana.

inače, čudno je to kako se 'moderatori' osvrću i biraju moje riječi a zanemaruju moj apel i zamolbu...

Zadnje uređivanje Khor : 12.07.2007. at 18:41.
Khor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.07.2007., 17:18   #91
na ovome threadu se ne govori o zdravstvenim aspektima ove 'bolesti' nego više o utjecaju zapadnog svijeta na moderne ljude i njihovu psihu te nusproduktima istog.

zato bih apelirao na moderatore da prebace ovaj thread na psihologiju kada smo već krenuli po toj definiciji 'bolesti' odnosno umišljenje bolesti. zamolio bih, također, da preimenuju thread u 'zapadni svijet i njegovi nusprodukti' jer smatram da bih tako nazvao ovaj topic da sam ga išao otvarati. zahvaljujem.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 17:23   #92
Molim ću da spustite tenzije i bez vrijeđanja!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 17:34   #93
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Molim ću da spustite tenzije i bez vrijeđanja!
također. dali mi možeš ispuniti apel?

Quote:
zato bih apelirao na moderatore da prebace ovaj thread na psihologiju kada smo već krenuli po toj definiciji 'bolesti' odnosno umišljenje bolesti. zamolio bih, također, da preimenuju thread u 'zapadni svijet i njegovi nusprodukti' jer smatram da bih tako nazvao ovaj topic da sam ga išao otvarati. zahvaljujem.
edit: očito se nema dovoljno sluha za nepovlaštene forumaše.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 17:52   #94
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
molim da me se makne sa statusa otvarača ovog threada. ovaj thread nisam otvorio niti kao obični forumaš niti kao moderator i ne želim da mi tu piše ime. ovo ionako nije thread za Baš Razno, već za Zdravlje. zahvaljujem.
ovaj thread je tvoj i to će i biti iako sam ja 'otvarač teme' iz jednog vrlo jednostalnog razloga: ja sam quotao nebulozu izjavu na 'nebulozne izjave: the best of forum.hr.' te si se ti nadovezao sa svojim postom.
prema tome, ti si inicirao raspravu a ne ja. ja sam se uključio nakon toga. eto.

tako da bi ti trebao biti začetnik ove teme i da netko od mjerodavnih to razumije, to bi i bio.

Zadnje uređivanje Khor : 12.07.2007. at 22:36.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 23:13   #95
@Khor zašto s takvim prezirom govoriš o ljudima s tim problemom? Čak i da su si sami krivi ne vidim zašto pljuvati po njihovoj slabosti??

@sve koji su opravdavaju bulimiju kao bolest: mislim da, kad je kritika ovako nerazumna, razumom je nema smisla pobijati.
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:06   #96
Quote:
patak kaže: Pogledaj post
@Khor zašto s takvim prezirom govoriš o ljudima s tim problemom? Čak i da su si sami krivi ne vidim zašto pljuvati po njihovoj slabosti??

@sve koji su opravdavaju bulimiju kao bolest: mislim da, kad je kritika ovako nerazumna, razumom je nema smisla pobijati.
zato što tako želim i zato što sam tako napisao. ja ne pišem ono što bi netko želio čuti nego pišem ono što je. ako ti ne paše i nije ti po mjeri, ima threadova koliko oćeš, netrebaš se tu zadržavati i pametovati. ima takvih već...

prva stepenica je priznanje apsurdnosti i nepotrebnosti takve situacije, za koju se može i mora odgovarati prvenstveno individualno a ne prikrivati i opravdavati se, skrivajući se iza nekih paravana i 'objašnjenja'. to se zove samozavaravanje.
razlučimo tko je prvenstveno odgovoran i takvi su uzroci takvog stanja. kada netko vlastoručno inicira nešto, prilično je blesavo opravdavati se i tražiti objašnjenja u nećem trećem.

nerazumno je to što netko svim silama pokušava prikriti realnost stvari.
rekao sam što sam imao ovdje, a ti nastavi voditi monolog.

ovaj thread nije moj iako su meni nametnuli da sam 'začetnik teme' prema tome, ne zanima me uopće kao takav. maknite mi taj status začetnika teme i vratite ga onome koji je inicirao njeno stvaranje.
- mogu si misliti kako ćete to napraviti, a kad se treba grbavit onda ste glasni.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:37   #97
ne pratim vaše unutarforumske prepirke pa se na to neću obazirati.
možda se tebi ne sviđa moje mišljenje ili meni tvoje, ali i ti i ja ih imamo pravo iznijeti, na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi, zar ne?

mene čak ne smeta toliko tvoje mišljenje, čak se donekle slažem s njime. ono što mi se ne sviđa je to što pritom osuđuješ te ljude. mislim da to nije lijepo i da možeš i bez toga. Eto to ti oću reći, uzmi u obzir ili zanemari, meni je svejedno.
bok!
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 09:34   #98
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
@cosanostra - odreži ovu diskusiju u novi thread.
kakve su ti to usporedbe s aidsom i malarijom koje zahvaćaju ponajviše siromašno i neishranjeno stanovništvo liberalno zvano 'trećeg svijeta' s većinskim proizvodom zapadne dekadencije i hirovitosti? kakva je to logika usporediti jednu široku skupinu ljudi u prilično nerazvijenim zemljana, ponajprije eksploatiranim od strane istog tog zapada, koji nemaju uslova i uvijeta kao 'zapadni' čovjek. jer, priznajmo, ako se govori o aidsu i bolestima širokih razmjera, kao statistici, prvenstveno ćemo u to uvrstiti kontinent južno od nas. također, tu bi mogla zapitati KC i tkz. 'misionare' gdje to imaju svoje prste kada govorimo o aidsu i njegovoj prevenciji. zapadni čovjek ima nebrojeno više izbora a zbog pogrešnog odluke, izbora može jedino osuditi sebe (osim ako mu nije nametnut tj. nije ga bilo). nemaju svi tu mogućnost da biraju.
ovo zadnje je starno lijepo rečeno iako me na prvu kad sam pročitala uhvatio bijes i pomislilila sam e gadno se vi varate ako mislite da je to nekakav izbor..ja sam uvijekn imala dovoljno mogućnosti materjalnih intelektualnih već manje i česte su bile rečenice i još su tipa mnogi bi ljudi bili sretni da... ili imaš priliku iskoristi je..a ja lijepo na sve te divne i bajne prilike i tobože nekakve mogućnosti se poserem i onda plačem kako sam nesretna,pa se javi grižnja savjest,monstrumićići,mučnine,okretanja želuca gušenja,živčani slomovi histerične suze i mučni jecaji proklinjanje sudbine ...neznam šta da kažem na ovu temu u biti mi je žalosna jebeš takav izbor ako je to izbor i takve mogućnosti ako su to uopće nekakve mogućnosti i život ako se to može nazvat životom,to nije izbor to je jebeno prokletsvo nas nezahvalnih i nesretnih koji se utapamo u nesposobnosti i nemogućnosti vlastitih izbora i prekrasnosti pravih odluka izabranih slobodom ....bitnije je bit slobodan u nekom pogledu nego imat divne krasne i bajne mogučnosti koje neznaš iskoristit,badave ti uslovi i izbori ako nedaš sebi priliku da ih iskoristiš..netko se tu gadno zajebao al rekla bi sa sigurnšću da su garant i sretniji oni koji su bili prisiljeni radit spadat s nogu kako gospon khor kaže i brojat žuljeve nego oni koji su morali trpjet nekakve bolove bilo fizičke bilo bolove duše to je moja omiljena duša me boli iliti svjetska bol a sve u svrhu nekog besmislenog i nepoznatog,nama jadnicima crvima koji se koprcamo u vlastitim govnima i sranjima a poslje ih izbljuvavamo,takvim jadnicima nepoznate svrhe...........jezivo je to i stravično i hladno...............jezivost kazne..i jezivost krivnje...


Quote:
da ne odem preširoko: sumiraj populaciju, pretežno djevojaka, u kojih se afirmirala ta 'bolest' pa mi navedi tipične asocijacije koje se vežu kad tih osoba i njihove zajedničke odlike: gdje se javlja, u kojoj populaciji, pod kojim motivima i pobudama, pa će ti biti jasnije. prilično je blesavo na svoju ruku sebi dozvoliti nešto takvo. uostalom, da nebi još otvarali 'komune', organizirali kojekakve 'akcije' i peticije, pa da još počnu uzimati novce iz đepova poreznih obvezika, zbog nečije hirovitosti i budalaštine, kako se već radi za pojedine skupine.
a joj kako ti to grubo i oštro nekako kažeš,ne bi rekla da je anoreksija i bulimija nekakav izbor...nikako ako i je i može se tako nazvat onda je meni tužno i žalosno kad pročitam neke ovakve komentare,kvragu ako se već i radi o jebenom izboru onda bar malo suosjećanja prema ljudima koji se guše i koprcaju u takvim usranim izborima...al jebe se ljudima što netko tamo osjeća bol u rebrima od nedovljno hrane il što mora popit nekoliko tableta da bi uopće mogao i nešto progutat...il budit se ujutro sa željom da nije probudio,družit se sa nezadovoljstvom kao vječnim i vjernim prijateljem,kvragu radi li se tu o izboru ili sam ja stvarno glupa i nezahvalna i nemogu to shvatit...?

Quote:
što se tiće narkomana, također: cinično je prvotno sebi ugađati, misliti na svoje dupe i biti štetočina u društvu i okolini, da bi poslije bespomočno kolutali očima i očekivali tuđu pomoć za, prvenstveno, svoje probleme. i onda ti još društvo nameće osjećaj obaveze i degutantnosti ako se gnušaš nad takvim stvarima.
dakle i ti tako razmišljaš,ti se najvjerovatnije gnušaš nad samoubojicama i nazivaš ih kukavicama,možda je meni tata i dobro rekao da ću najebat ako se ne promijenim ja tu pokušavam ljudima objasnit da se radi o boli i kod samoubojica a vjerujem i kod narkomana al očito ja sebi neke stvari želim opravdat,mrzim baš mrzim ovakakv jebeni usrani život u kojem se jedino znamo osuđivat i to nam pruža nasladu ako već ne odobravate takve stvari il vam je to smiješno il vas baš briga jer su oni paraziti ne vrijedni vašeg cjenenog i precjenog poštenog društzva punog brige i razumijevanja onda bar začepite svoje usrane guboice ako im neznate dat pogled ili poljubac razumiojevanja i ljubavi,gadite mi se...

Quote:
nuklearna fizika je za neke razdvojiti geopolitiku, okolnosti i psihoze od specifičnih faktora, uzročnika i iskompleksiranosti.
ti si nuklearna fizika svoje vrste ...a lijepo ti govoriš mora ti se priznat...
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 09:50   #99
Prije bih rekao da je to bolest drustva, koja neke ljude dovede u tu situaciju da imaju takvih problema.

Jednostavno, kao i u mnogim drugim podrucjima, propaganda nam propisuje ljepotu, i neki ju prihvacaju zdravo za gotovo, umjesto da sam prosuduje sto je lijepo a sto nije.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 10:44   #100
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
prilično je blesavo na svoju ruku sebi dozvoliti nešto takvo. uostalom, da nebi još otvarali 'komune', organizirali kojekakve 'akcije' i peticije, pa da još počnu uzimati novce iz đepova poreznih obvezika, zbog nečije hirovitosti i budalaštine, kako se već radi za pojedine skupine.
ok sad sam ovo ponovno pročitala pa da ja nešto pitam ako smijem naravno, gospodin Khor je malo kako bi se reklo hm...ne piše ono što bi netko želio čut već ono što je,brrrr...dakle poštovani gospodine Khor ako mi možete reć kako biste se vi onda odnosili prema tim blesavim i hirovitim ljudima,narkomanima i parazitima koji su si sami krivi pa poslije jaukuju i sude i samozavaravaju se?da i još me zanima odgovor na ovo pitanje:
da ne odem preširoko: sumiraj populaciju, pretežno djevojaka, u kojih se afirmirala ta 'bolest' pa mi navedi tipične asocijacije koje se vežu kad tih osoba i njihove zajedničke odlike: gdje se javlja, u kojoj populaciji, pod kojim motivima i pobudama, pa će ti biti jasnije
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.