Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 22:39   #201
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
U prvom postu pise da nisu bili u vezi nego su se samo sevili ocito bez kontracepcije.
Ako ja dobro shvacam, ti u stvari zastupas da ako se neobvezno jebes bez zastite da ti se moze podvaliti dijete iako nije tvoje?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:42   #202
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
U prvom postu pise da nisu bili u vezi nego su se samo sevili ocito bez kontracepcije.
Svejedno ne znači da je ok podvaliti mu tuđe dijete... Ne kužim uopće tu logiku. Ajde da kažeš da se u tom slučaju ne može izvlačiti od brige za vlastito dijete, to se slažem, al zašto bi on nadrapao jer se ona seksa i sa drugima bez zaštite i drugi joj rade djecu?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:43   #203
Quote:
Murron kaže: Pogledaj post
kako nije počinjena nepravda - pa lika je ženska uvjerila da je zaljubljena u njega i da nosi njegovo dijete, pače i njegove priprema na skoro useljenje
Sa strane uvodničarke. Još uvijek je u limb zoni. Još uvijek stigne na jesenski popravni.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:43   #204
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ako ja dobro shvacam, ti u stvari zastupas da ako se neobvezno jebes bez zastite da ti se moze podvaliti dijete iako nije tvoje?
You do the crime you do the time
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:44   #205
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
I kakve to veze ima sa monstruoznoscu ideje trudnice da njemu podvali dijete iako smatra da je trudna sa drugim?

Ova tema nije o neodgovornom jebanju vec o nakaznosti ponasanja jedne zene. Muskarci nisu tema niti imaju veze s time kakva je ona.
Ma bas me briga za trudnicu, potencijalne oceve i autoricu. Oni su svi odrasli ljudi i odgovorni su za svoje postupke. Dijete nije ni odgovorno ni duzno. Sad mu sudbinu najprije odlucuje mama i tip kojeg je mama izabrala. Ako autorica smatra da ce djetetu priznanjem pomoci, neka kaze, ali ako mu tim priznanjem nanese stetu neka je i nadoknadi. Mozda je majka ipak izabrala bioloskog oca. To nitko ne zna.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:48   #206
Quote:
Aronia kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti bi mogla mirno živjeti s takvom tajnom? Mogla bi i dalje biti super frendica s osobom koja je toliko izopačena da bi mogla nekomepodmetnuti tuđe dijete?

Što se tiče tvojih pitanja, autorica vjerojatno polazi od toga da joj je frendica rekla istinu. Zašto bi tako nešto izmislila i rekla joj? Da, pomogla bi djetetu jer dijete bi znalo tko mu je pravi otac i odrastalo bi uz pravog oca. A pomogla bi u svakom slučaju i tom muškarcu koji bi progledao i shvatio da uz sebe ima proračunatu fufu i da mu takva osoba ne treba u životu. Ako dijete i je njegovo, mogao bi mu biti dobar otac i brinuti se o njemu, ali bez da mora živjeti pod istim krovom s ženskom koja se vucara s drugim.
Pa nije bas najjasnije da li su ona i taj lik bili dogovorili monogamnu vezu. Meni to zvuci kao da su se vidali, ali relativno neobavezno, i da monogamija nije bila uzajamno dogovorena.

Bez obzira, za laganje o ocinstvu nema isprike.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:48   #207
Meni je sasvim jasno da njoj sad ne dolazi u obzir izlaziti sa priznanjem o "preljubu"- odnosno priznati mogucnost da nije on otac jer u tom slucaju sigurno "popusi" sansu da sebe i dijete zbrine kod situiranog. Ovako su joj ipak sanse pola-pola da je sve u redu.

Prica je sigurno hipotetska, ljeto je, ljudi su dokoni pa svakakve teme prolaze glavom stoga necu autorici davati neke savjete

I, da, jednu stvar sam zapazila da je netko na temu rekao kako ta zenska ionako nije materijal za brak jer se istovremeno jebavala sa dvojicom.
Koja gnjusnoba od izjave. Onda nijedno musko nije materijal za brak.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:51   #208
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Od obojice tata. A dok se ne naplati alimentacija nek autorica pripomogne financijski i cuvanjem i njegovanjem.
Tata može bit samo jedan a ne dva, to ti se uči na prirodi i društvu u 7. razredu. I taj jedan mi morao imat pravo birat želi li, ali ga nažalost prisiljava kriminalna ogranizacija "RH" da to plaća.

Autorica neće i ne treba, ali budući da si tako dobra osoba, uopće ne sumnjam da ćeš stupit u kontakt s autoricom kako bi se sama ponudila za pomoć ovoj štraci oko skrbi za dijete koje je htjela uvalit liku.
Inače bi ovo trebalo biti i utuživo kao teški pokušaj prijevare...
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:51   #209
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ako ja dobro shvacam, ti u stvari zastupas da ako se neobvezno jebes bez zastite da ti se moze podvaliti dijete iako nije tvoje?
Da. I nemojmo sad o pouzdanosti kontracepcije jer je sigurno pouzdanija od nekontracepcije.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:51   #210
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Tuđe dijete ne bi trebalo biti problem ni te frendice a bome ni muškarca koji ga nije napravio. Pa da se postaviš na glavu s argumentima.
Evo, ja npr. jednostavno ne bih mogla mirno živjeti čuvajući takvu tajnu. Mislim da bi mi bila moralna odgovornost reći tom čovjeku da je prevaren, da ta ženska se viđa i s drugim i da to dijete možda nije njegovo. Ja bih postupila tako, jer to je jedino ispravno. Drugačije ne bih mogla.

Ne mogu shvatiti nekoga tko bi tu podržao tu žensku u njezinim bolesnim idejama, tko bi čuvao njezinu tajnu. Takva osoba je isto bez morala ako bi danas-sutra mogla mirno sjediti s tim čovjekom za stolom i gledat ga u oči, znajući da je žrtva gnjusne prevare jedne sebične žene koja mu je podmetnula tuđe dijete da bi sebe zbrinula.



Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ako frendica ne zna koji je otac ima načina da se i to utvrdi.
Ali ona to ni ne želi utvrđivati. Ona je odlučila da će ovom reći da je dijete njegovo.
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:55   #211
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ma bas me briga za trudnicu, potencijalne oceve i autoricu. Oni su svi odrasli ljudi i odgovorni su za svoje postupke. Dijete nije ni odgovorno ni duzno. Sad mu sudbinu najprije odlucuje mama i tip kojeg je mama izabrala. Ako autorica smatra da ce djetetu priznanjem pomoci, neka kaze, ali ako mu tim priznanjem nanese stetu neka je i nadoknadi. Mozda je majka ipak izabrala bioloskog oca. To nitko ne zna.
Dobro si rekla, odrasli ljudi su odgovorni za svoje postupke - ne za tuđe. A možda je majka ipak pogriješila? Bolje informacija na sunce. To što nitko ne zna, ne legitimira indiferentno ponašanje pošto se može učiniti velika nepravda.

Mama i "tip kojeg je mama izabrala". Kakva je ovo kraljica-matica brija? Kakve Kalipso-nimfa sheme. Show. Na kraju će Atena morati intervernirati.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:58   #212
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Lik je potencijalni otac - zna se kako se djeca prave.
Pa s obzirom na to o kakvoj se štraci radi, sasvim je razumno pretpostaviti da mu je prodala priču da je zaboravila popit pilulu ili tako nešto.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:59   #213
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ako autorica smatra da ce djetetu priznanjem pomoci, neka kaze, ali ako mu tim priznanjem nanese stetu neka je i nadoknadi.
aha. možeš li nam objasniti kakvu bi to autorica štetu nanijela djetetu, ako bi spriječila djetetovu majku da ga cijeli život drži u teškoj zabludi?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:01   #214
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom na to o kakvoj se štraci radi, sasvim je razumno pretpostaviti da mu je prodala priču da je zaboravila popit pilulu ili tako nešto.

meni je neprihvatljivo "uvaliti" dijete i ocu, a kamoli drugom tipu
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:03   #215
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
I, da, jednu stvar sam zapazila da je netko na temu rekao kako ta zenska ionako nije materijal za brak jer se istovremeno jebavala sa dvojicom.
Koja gnjusnoba od izjave. Onda nijedno musko nije materijal za brak.
Svi muškarci se istovremeno jebu s dvije (ne kažem da je išta loše u tome )?
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:04   #216
Uvijek bih rekao tako nešto.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:09   #217
Quote:
Murron kaže: Pogledaj post
meni je neprihvatljivo "uvaliti" dijete i ocu, a kamoli drugom tipu
Da.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:11   #218
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Meni je sasvim jasno da njoj sad ne dolazi u obzir izlaziti sa priznanjem o "preljubu"- odnosno priznati mogucnost da nije on otac jer u tom slucaju sigurno "popusi" sansu da sebe i dijete zbrine kod situiranog. Ovako su joj ipak sanse pola-pola da je sve u redu.
Aha, znači ona treba zbrinuti sebe i dijete, pa onda nema veze što pri tome laže čovjeka i što mu je podmetnula tuđe dijete i osudila ga da cijeli život živi u laži? To je toliko sebično i gnjusno. Meni je nevjerojatno da neki ljudi toliko misle samo na sebe da su zbog vlastite koristi spremni pregaziti druge.

Također, što je s djetetovim biološkim ocem? Njemu je ona zatajila da je otac, dakle on nikada neće ni dobiti priliku da bude uz svoje dijete... A zašto? - zato jer je tamo nekoj fufi više odgovaralo podmetnuti dijete drugome, jer ona sebe mora zbrinuti.
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:13   #219
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Meni je sasvim jasno da njoj sad ne dolazi u obzir izlaziti sa priznanjem o "preljubu"- odnosno priznati mogucnost da nije on otac jer u tom slucaju sigurno "popusi" sansu da sebe i dijete zbrine kod situiranog. Ovako su joj ipak sanse pola-pola da je sve u redu.

Prica je sigurno hipotetska, ljeto je, ljudi su dokoni pa svakakve teme prolaze glavom stoga necu autorici davati neke savjete

I, da, jednu stvar sam zapazila da je netko na temu rekao kako ta zenska ionako nije materijal za brak jer se istovremeno jebavala sa dvojicom.
Koja gnjusnoba od izjave. Onda nijedno musko nije materijal za brak.
ja sam rekao da nije materijal i dalje stojim iza toga.

vjerujem da je tebi neki muskarac koji jebe tebe i jos neku u isto vrijeme materijal za brak pa ti nece smetati da se udas za njega.
jel tak?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:16   #220
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
aha. možeš li nam objasniti kakvu bi to autorica štetu nanijela djetetu, ako bi spriječila djetetovu majku da ga cijeli život drži u teškoj zabludi?
Majka ce odgajati, majka vec sad za dijete donosi odluke. Ako autorica kaze sto joj je prijateljica ispricala ovu bi majku ( ne mislim nista dobro o njoj) kao i dijete moglo staviti u nezavidnu situaciju barem financijski, ali i psihicki. Sve ce se to najlosije odraziti na dijete i to vec sad u trudnoci.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.