Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 09:49   #21
Prije 6-7 godina to nisam znao, ali onda sam se sjetio da skidam sa vec intergriranim updjetima u windowsima, pa je posao bio puno laksi i brzi.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:50   #22
Kako to ide ?ima li tutorijal neki?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 14:18   #23
Quote:
milann1971 kaže: Pogledaj post
Kako to ide ?ima li tutorijal neki?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Inace windowse skidaj sa ovim alatom (legalno) https://www.heidoc.net/joomla/techno...-download-tool

skida se direkt sa microsofta servera, sto znaci da se uvijek skida najnovija verzija windowsa i neces imati puno updejta..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:19   #24
Ne kužim - kakvo čišćenje virusa? Ako formatira HD kod nove instalacije to je to. Nema se tu šta čistiti. Veći je problem (vremenski) istalacija drugih programa koje koristiš.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:21   #25
Quote:
milann1971 kaže: Pogledaj post
Kako to ide ?ima li tutorijal neki?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Ma skidaj direktno sa Microsoftove stranice - čemu petljati sa jomla-omla-homla.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:09   #26
Cijena varira o svemu, da li treba backup ili ne, da li treba Windows 7 ili 10 ili nesto trece, na sto se instalira, da li treba dodatne programe i koje, da li treba poslije instalacije jos satima objasnjavati zasto je ikona sada drugacije boje i zasto nije sve identicno kao prije. Na novijim kompjuterima koji podrzavaju UEFI ne instalirat ga u UEFI modu je zlocin a mnogi ne znaju kako se to radi. Dakle nije svaka instalacija ista niti je svaki majstor majstor.

Ja osobno svaki disk veci od 200GB volim podjeliti na dvije particije. 100GB za OS i programe, ostatak za profil, igre i ostalo. Skoro svaki folder u user profilu se moze lagano redirektati na drugu particiju tako da iz users foldera, documents, favorites, pictures, desktop, videos i ostali vise ne gledaju na c:\users\xxxxxx\ nego na d:\users\xxxxxx.

Pomoglo je vise puta da sam mirne duse mogao zgaziti C particiju nakon sto su se zarazli raznoraznim glupostima a da se nisam morao brinuti o silnim gigabajtima nabacih na desktop ili documents folder.
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:59   #27
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Ma meni je najveci problem bio poslje instalacija windowsa i drivera koji su trajali cca 2h. Ali problem tj oduziamnje vremena sam najvise gubio na windows update, to je trajalo po 2-3h, dok instalira sve updejte, pa onda updejti od tih updejta I to mi je bio pakao na windows 7.
Ja sam znao ostavit komp upaljen cijelu noć pa nek se apdejta do mile volje

Poslano sa mog ONEPLUS A3010 koristeći Tapatalk
Vistaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:01   #28
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
uzmeš nlite i integriraš update u instalaciju
Nlite je zakon. Najbolje je bilo kaj si mogao složiti instalaciju sa unaprijed definiranim odgovorima na pitanja tokom instalacije. Kad sam si to složio preporodio sam se. Na stranu kaj je pola kvarta imalo iste podatke za login

Poslano sa mog ONEPLUS A3010 koristeći Tapatalk
Vistaman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.