Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 09:21   #401
Quote:
Zdenko Hozntreger kaže: Pogledaj post
Ne znam pisem li na ispravnom mjestu/pdf-u, ako ne, molim moderatora da me uputi - mozda i prebaci topic u ispravan pdf.

Imam zelju volontirati u domu za djecu.
No, poprilicno sam siguran da mi to prijeci ugovor o radu, stoga bih volio makar doci do nekog doma i donijeti djecici malo slatkisa, igracki, slikovnice, knjige, skolski pribor, kozmetiku i tako neke stvarcice.
Zanima me kako na ''donosenje poklona'' (iako bih ovo nazvao uveseljavanje djece) kazu/gledaju djelatnici domova.
Znam da je najbolje kontaktirati dom, ali me prije toga zanima, ima li netko takvog iskustva.

Hvala unaprijed.
Ne vidim na koji način bi ti ikakav ugovor o radu priječio da volontiraš bilo gdje, posebno kad se radi o domu za djecu. Svoje slobodno vrijeme imaš pravo koristit kako želiš.

Kao pojedinac, nemam pojma kako bi te gledali da nešto doniraš, ali kao nekog iz neke organizacije, tvrtke ili slično mislim da ne bi bilo problema.
Ako već imaš toliku želju volontirat za dobrobit djece, možda da se javiš u Društvo naša djeca.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 09:29   #402
Vidjet cu u firmi, mozda sam zabrijao.
Hvala.

Hvala i na odgovoru i uputi.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Zdenko Hozntreger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 10:59   #403
Pa ja sam vidila da ljudi samo dođu u dom i donesu hrane i odjece ,skoro svakodnevno se dobijaju donacije ,to je normalno ,samo dođeš tamo i ostaviš donaciju (bar u mom gradu ).Ima vjerojatno u svakom gradu udruga ,tako da se preko njih može volontirat nebitno jel radiš il šta vec ,glupo bi uopce bilo da osobe koje rade ne mogu volontirati ?!
Svakako povhale što želiš to radit ,ta djeca se vesele obicnom smokiju i coca coli kao da je ne znam šta
Ono veselje neviđeno ,tako da je to lipo šta želiš darivat
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 00:17   #404
Je l' zna netko je l' se može negdje u Zg volontirati s bebama ili djecom do 3 godine?
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 21:29   #405
Quote:
hatebraces kaže: Pogledaj post
Je l' zna netko je l' se može negdje u Zg volontirati s bebama ili djecom do 3 godine?
možeš u vrtićima nekada znaju tražiti...imaš na stranici Volonterskog centra! trebaš imat važeću sanitarnu, potvrdu o nekažnjavanju i ideš na razgovor kod njih
anovi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 17:01   #406
Dark O Metal Fest poziva sve zainteresirane volontere da postanu dio volonterskog tima i svojim radom pomognu u razvoju Dark O Metal Festa koji se odvija od 12. do 14.08.2016. u Harteri (Rijeka).

Volonterske pozicije:

1. Radnici u kampu
Potrebno : 3 volontera (m/ž)
Opis posla: rad na ulazu u kamp, provjeravanje akreditacija, narukvica i posjetitelja koji ulaze u kamp; čuvanje stvari i nadziranje kampa, informiranje posjetitelja u kampu.
Radno vrijeme: Rad u smjenama po 4h
1. 17h - 21h
2. 21h - 01h
3. 01h - 05h
Pogodnosti: besplatan ulaz na festival, hrana i piće

2. Pomoćni volonteri
Potrebno: 2 volontera (m/ž)
Opis posla: ispomoć voditeljici backstagea (odgovorna, punoljetna i pedantna osoba); pratnja i vođenje posjetitelja na plažu i natrag (odgovorna, snalažljiva i punoljetna osoba)
Radno vrijeme: po dogovoru
Pogodnosti: besplatan ulaz na festival, hrana i piće

3. Dnevni/noćni volonteri
Potrebno: 5 volontera (m)
Opis posla: nošenje opreme, postavljanje bannera, razni poslovi
Radno vrijeme:
1. 11h - 17h
2. 00h -04h
Pogodnosti: besplatan ulaz na festival, hrana i piće

4. Čuvari
Potrebno: 2 punoljetna volontera (m)
Opis posla: čuvanje mosta (prolaza)
Radno vrijeme: rad u smjenama po 4h
1. 20h - 00h
2. 00h - 04h
Pogodnosti: besplatan ulaz na festival,hrana i piće

5. Čistači
Potrebno: 3 volontera (ž)
Opis posla: čišćenje poslije festivala
Radno Vrijeme: 3 sata
1. 02:00 - 05:00 (te po potrebi)
Pogodnosti: besplatan ulaz na festival,hrana i piće

6. Radnici na šanku
Potrebno: 2 volontera (m)
Opis posla: rad na šankomatu, ispomoć i nošenje opreme i bačvi u i iz skladišta.
Radno vrijeme: od 23:00 do 05:00
Pogodnosti: slobodno vrijeme kada nije gužva na šanku za gledanje koncerta, hrana i piće, besplatan ulaz na festival

7. Pomoćnici u smještaju članova bendova
Potrebno: 1 volonter (m/ž)
Opis posla: priprema smještaja za bendove i briga za bendove
Radno vrijeme: po potrebi
Pogodnosti: slobodno vrijeme kada nije gužva na šanku za gledanje koncerta, hrana i piće, besplatan ulaz na festival

Sve zainteresirane molimo da se jave u inbox.

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/1746489655565648/
https://www.facebook.com/events/1094224567300483/
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 15:20   #407
Budući da sam bio većinom poslovno spriječen prije otići, pred koji trenutak sam dogovorio termin posjete maloj dječici.
Čini mi se da sam uzbuđeniji od njih.
Kada završim, vjerojatno pun dojmova, objavit ću ih ovdje (ili više njih, kada prođe više posjeta).
Inače, ako se itko pita, svakako savjetujem darivati - ako možete.
Nema ništa ljepšeg od toga kada imate priliku davati, dati, nije na nama da samo primamo.
Skromno, ok, nema veze, ne kaže se bezveze ''sitnice koje život znače''
Zdenko Hozntreger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:13   #408
Tražim- prevođenje s hrvatskog na engleski jezik

Pozdrav svima,
tražim osobu koja je voljna volonterski odrađivati posao prevođenja teksta s hrvatskog na engleski jezik. Predviđeni početak 20.11.2017.
Ukratko; planiram pokrenuti vlastiti blog ali mi engleski nije u malom prstu, pa stoga tražim osobu (idealno student/ica engleskog jezika) koja je voljna utrošiti sat vremena tjedno na prevođenje teksta, odnosno radi se o 1-1,5 stranici A4 teksta na hrvatskom jeziku.
Za početak nudim: adresu bloga (odnosno svoj rad) možete staviti u životopis + preporuka za potencijalog poslodavca.
Ukoliko ste Vi ta osoba ili znate nekoga idealnog slobodno se javite za detalje.
Lijep pozdrav!
LanaAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:51   #409
Ima li tko saznanja o radu udruge Iskra Svjetlosti u Splitu? Na istom letku, ali s druge strane piše i udruga Snaga vjere, također Split.
Guglanjem nisam došla do nekih bitnih informacija, na Facebooku samo sheraju religiozne sličke, a da pitam čovjeka koji mi je dao letak nema smisla jer vjerojatno ima par hvalospjeva u rezervi za moguća pitanja.

Na letku stoji:
kuhamo hranu za siromašne, stare i nemoćne
dijelimo obroke
posjećujemo i vodimo brigu o potrebama starijih
kupovina i pratnja doktoru
kupujemo i spremamo hranu i potrepštine hrv. podrijetla
organiziramo duhovne obnove.

Mene vjera zaobišla il sam ja nju, nebitno, no slaba sam na stare, djecu, životinje. Ima li netko tko je upoznat s radom ovih dviju udruga koje (valjda) surađuju?
iwoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 18:06   #410
Može li mi netko ako zna preporučiti volonterske udruge, centre i slično u Novom Zagrebu?
Na stranici vcz-a su projekti izlistani po ulicama i mahom su svi na koje kliknem preko Save.
__________________
"And it seems we would come to appreciate all the things that stay with us everyday, but we only see what moves, and I can't help but notice this new view."
Bixler-Zavala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2019., 14:03   #411
Pozdrav, htio bih opet aktivirati ovu temu. Razmišljam da se u bližoj budućnosti uključim u volontiranje. Zanimaju me najviše sportski i kulturni eventi.

Kakva je današnja situacija s time? Preporuke za stranice gdje se traže volonteri?
Ima li tko iskustva s Youth Opportunities & Events for Croatians? Našao neku fb grupu ali više za međunarodna volontiranja...

Ako ima tko voljan o tome popričati, volio bih da se javi u primate messages.
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2019., 12:53   #412
Bok evo me i tu
Ima li tu onih sto su se prijavili ta volontiranje na Hanžeku? Prijavila sam se pa me zanima ima li nas vise i vasa iskustva? Prvi put volontiram. Hvala
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 22:50   #413
Ovo je stvarno stara tema, ali ne znam gdje da postam, pa ću ovdje!

Ima li tko iskustva s volontiranjem u Krijesnici ili udruzi Smiješak za sve koja koordinirat Tete pričalice?

Zanima me dugoročnije volontiranje koje ima smisla, pa zato pitam?

Inače, od boljih/kvalitetnijih udruga kjoe se stvarno trude tj. rade za cilj preporučila bih Crvene nosove. Respekt prema svim tim ljudima, odrade sve od A do Ž puna srca, bez zadržke i matematike!
koke2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 19:21   #414
Volontiranje u Zagrebu

Zanima me znate li u neku dobru i aktivnu udrugu ili društvo gdje se može volontirati i upoznati nove ljude, a da rade s djecom, mladima ili kreativne,likovne aktivnosti i razne projekte ? Posebno me zanima rad s djecom (učiteljica sam po struci).

Guglala sma već Volonterski centar Zagreb, međutim, zanima me iskustvo drugih ako imate što za preporučiti.
Nikolina02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 18:59   #415
Ja sam osvijestila da bih ustvari radije volontirala u području zdravstva, pogotovu oboljelih od karcinoma, ali ne baš s djecom. Ja bih radije nešto za odrasle. Da li ima neka zdravstvena udruga u kojoj bi to bilo potrebno?
koke2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2021., 15:46   #416
Volontiranje u Europi

Voljela bih volontirati u Europi, ima netko iskustva s time? U ranim sam tridesetima i zanima me neki duzi projekt, mozda Irska ili neka zemlja gdje bi usput mogla potraziti posao nakon kraja volontiranja.
Ako itko ima ikakvu informaciju koga kontaktirati i od kud krenuti molim na pp.
Gledala sam Erasmus ali za njega sam prestara i nisam student.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.