Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2016., 13:35   #641
Bok svima. Ima li ovdje netko da studira u Sloveniji da mi objasni postupak pri upisima i sve sto se toga tice?
laraan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:25   #642
Zna li netko kada su upisi u više godine u Ljubljani, konkretno FGG? Kolovoz, rujan?
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 13:57   #643
Zanima me dali netko možda zna dali se na sveučilištu u ljubljani može upisati doktorski studij nakon završenog diplomskog stručnog studija ??
Svaka pomoć je dobrodošla !!!!
perthboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 17:14   #644
Da, može se. Dobiješ neke razlikovne ispite eventualno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:40   #645
Zna li neko kada budu prvi rezultati upisa na pojedine fakultete Univerziteta u Ljubljani? Hvala
severing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:04   #646
Ja ti mogu reći samo kako je na EF u Ljubljani. Znam da je prvi krug upisa bio u veljači/ožujku, drugi krug će biti krajem kolovoza, za magisterije je prvi krug otvoren do sredine rujna. Rezultati se obično dobivaju u roku od nekih 5-7 dana, e-mailom i poštom.
__________________
Električar? Banderaš!
zagi-illuminat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:43   #647
Hvala ti zagi-illuminat. Za EF me i interesuje. Poslao sam već prijavu i dokumente i nostrifikovali su mi diplomu, tj srednju školu. Interesuje me da li budu rezultati u vidu konkursne rang liste ili automno jave svakome pojedinačno na mail do određenog roka?
severing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:51   #648
Pozdrav...ukoliko ima netko da studira na Pedagoški fakulteti (smjer

logopedija) u Ljubljani molila bih da mi se javi! pozz
lavandda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:59   #649
Bok svima. Po završetku specijalističkog stručnog studija informatike na TVZ-u mi je u referadi rečeno da mogu nastaviti studirati na doktorskim studijima u Sloveniji.
Vidim da postoje informatički smjerovi na fakultetima u Mariboru, Ljubljani i Novom mestu. Ima tko da studira na nekom od tih fakseva i kakva su iskustva?
Schum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:16   #650
Da se nadovežem na kolegu gore isplati li se uopće studirati u Mariboru elektrotehniku? Životna želja mi je MIT no kako nema šanse da skupim, a kamo li bacim 200 000+ dolara za studiranje onda gledam di ići na diplomski u Europi pa sam razmišljao TE Munchen, Cambridge, Maribor ili u najgorem slučaju bilo koji elektrotehnički faks u Njemačkoj.
Jedini problem trenutno su novci i to kaj mi ne pada napamet učiti slovenski ako mi masters degree ili doktorat s Maribora neće vrijediti i biti cijenjen kao recimo najslabiji faks u Njemačkoj/Engleskoj/Austriji.
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:27   #651
Quote:
kiki1995 kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem na kolegu gore isplati li se uopće studirati u Mariboru elektrotehniku? Životna želja mi je MIT no kako nema šanse da skupim, a kamo li bacim 200 000+ dolara za studiranje onda gledam di ići na diplomski u Europi pa sam razmišljao TE Munchen, Cambridge, Maribor ili u najgorem slučaju bilo koji elektrotehnički faks u Njemačkoj.
Jedini problem trenutno su novci i to kaj mi ne pada napamet učiti slovenski ako mi masters degree ili doktorat s Maribora neće vrijediti i biti cijenjen kao recimo najslabiji faks u Njemačkoj/Engleskoj/Austriji.
Kiki, uzalud ti apsolutno bilo kakva diploma poredana po nekim kvazi vrijednostima, ako ne znas radit svoj posao .. Nije mi cilj vrijedjat, da ne ispadne krivo .. Isto ko sto ne znam s kolikim znanjem raspolazes i koji su konacni ciljevi.

Svako dobro
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:19   #652
Quote:
Overflow kaže: Pogledaj post
Kiki, uzalud ti apsolutno bilo kakva diploma poredana po nekim kvazi vrijednostima, ako ne znas radit svoj posao .. Nije mi cilj vrijedjat, da ne ispadne krivo .. Isto ko sto ne znam s kolikim znanjem raspolazes i koji su konacni ciljevi.

Svako dobro
Ma niš, pa zato i pitam jer znam raditi i volim svoju struku samo kaj eto 1 firma koja proizvodi električne aute kod nas smatra da su ocjene i ime fakulteta najbitniji, a ne samo oni nego i par ljudi koje znam samo trube o tome kako ću biti šljaker bez kinte jer sam na TVZu.
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:23   #653
Quote:
kiki1995 kaže: Pogledaj post
Ma niš, pa zato i pitam jer znam raditi i volim svoju struku samo kaj eto 1 firma koja proizvodi električne aute kod nas smatra da su ocjene i ime fakulteta najbitniji, a ne samo oni nego i par ljudi koje znam samo trube o tome kako ću biti šljaker bez kinte jer sam na TVZu.
Kiki, sad nevezano za ovu temu .. I za drzavu cak ..
Uopce nije bitno sto studiras i sto ces zavrsit - bitno je znanje .. A samo znanje nemas ni nakon zavrsenog FERa, ni FSBa, PMFa ni slicnih inacica istog .. Ako se sam ne potrudis dodatno i ako ti odredjena firma ne pruzi priliku, ostajes neznalica, i uzalud ti sve diplome Svijeta .. Prosla su ta vremena ..
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:44   #654
Pozdrav! Da li tko studira na Fakultetu za informacijske studije u Novom Mestu ili zna koliko je fakultet zahtjevan?
Schum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:41   #655
Question Studiranje u Sloveniji

Pozdrav svima, zna li netko koji je najbolji način da redovni student u Ljubljani radi? Čujem da su preko student servisa strani studenti skuplji za poslodavca, tako da ih ne žele zaposliti....Ako je to istina, zna li netko koji je najbolji način, a da nije na crno, i da se ne gubi status studenta. Hvala. Lp
floyd ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:31   #656
Pozdrav svima!

Zanima me zna li netko možda kako izgleda doktorski na JSI (Jožef Stefan) u Ljubljani. Trebo bi upisati doktorski tamo negdje u 7. mj (nisam siguran) ali preko EU projekta mCBEEs. Pa ako netko ima iskustva s takvim studijem...? Znam da se puno putuje u sklopu treninga po drugim znanstvenim ustanovama (članicama projekta).

Drugi problem je privremena adresa u Ljubljani koju moram riješiti zbog vize!!!
Dakle, problem mi je naći stan i to ovaj tjedan jer zapravo počinjem s radom 1.4. tako da već moram izraditi vizu!

Ne razumijem zašto ne postoje stanovi koji se iznajmljuju za samca, jer svaki stan koji sam našao u njihovim oglasnicima (NAPREMICNINE.NET i bolha.com) je zapravo samo soba uz koju mogu koristiti i kupaonu i wc i kuhinju (čak i dnevni) ali s još 2,3,4 ili 5 drugih sustanara...
Npr. u ZG dok sam studirao bilo je dosta stanova po 20-ak ili 30-ak m^2, koje sam nalazio na njuškalu, a u kojima imaš sve vlastito za normalno stanovanje.
Možda tražim u pogrešnim oglasnicim, ako neko zna bolje neka napiše ili još bolje ako je neko spreman pomoći pa možda zna iz prve ruke gdje mogu naći takav mali stančić za samca. Ne treba bit ništa novo i fensi-smensi, još bolje ak je staro, po pristupačnoj cijeni i ne predaleko.
I da cijene, neznam kako se kreću cijene u Ljbubljani općenito, slično kao u Zg ili nešto više (pretpostavljam)!?
rebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:48   #657
Quote:
rebi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me zna li netko možda kako izgleda doktorski na JSI (Jožef Stefan) u Ljubljani. Trebo bi upisati doktorski tamo negdje u 7. mj (nisam siguran) ali preko EU projekta mCBEEs. Pa ako netko ima iskustva s takvim studijem...? Znam da se puno putuje u sklopu treninga po drugim znanstvenim ustanovama (članicama projekta).

Drugi problem je privremena adresa u Ljubljani koju moram riješiti zbog vize!!!
Dakle, problem mi je naći stan i to ovaj tjedan jer zapravo počinjem s radom 1.4. tako da već moram izraditi vizu!

Ne razumijem zašto ne postoje stanovi koji se iznajmljuju za samca, jer svaki stan koji sam našao u njihovim oglasnicima (NAPREMICNINE.NET i bolha.com) je zapravo samo soba uz koju mogu koristiti i kupaonu i wc i kuhinju (čak i dnevni) ali s još 2,3,4 ili 5 drugih sustanara...
Npr. u ZG dok sam studirao bilo je dosta stanova po 20-ak ili 30-ak m^2, koje sam nalazio na njuškalu, a u kojima imaš sve vlastito za normalno stanovanje.
Možda tražim u pogrešnim oglasnicim, ako neko zna bolje neka napiše ili još bolje ako je neko spreman pomoći pa možda zna iz prve ruke gdje mogu naći takav mali stančić za samca. Ne treba bit ništa novo i fensi-smensi, još bolje ak je staro, po pristupačnoj cijeni i ne predaleko.
I da cijene, neznam kako se kreću cijene u Ljbubljani općenito, slično kao u Zg ili nešto više (pretpostavljam)!?

Bok,

Slovenka sam, slučajno naletila na temu...

Zasto bi ti trebala Viza? Pa netreba ti to.
Mislim, da ti je najbolje stan traziti preko agencije, istina jest, da oni traze jesnu stanarinu, ali njima kazes, sta trazis, oni ti nadju u roku par dana. S tim, da znaju, zele vlastnici muskog, pusaca, itd, nist se ne zezas s tim.
Imas i fb stranice..

I naravno da mozes raditi. Pa Eu je. Dogovoris se, kako ide sa placanjem i to, ali trebas srediti papire. Ovisi sta ces raditi, moze biti i slovenski jezik.

Nije toliko komplicirano 😊.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:56   #658
Quote:
floyd ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zna li netko koji je najbolji način da redovni student u Ljubljani radi? Čujem da su preko student servisa strani studenti skuplji za poslodavca, tako da ih ne žele zaposliti....Ako je to istina, zna li netko koji je najbolji način, a da nije na crno, i da se ne gubi status studenta. Hvala. Lp
https://www.studentski-servis.com/st...osta-vprasanja

Mozes normalno raditi,, neke papireznake moras samo sreditiza, iszo kao i za studijvas, i to je to.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:06   #659
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Bok,

Slovenka sam, slučajno naletila na temu...

Zasto bi ti trebala Viza? Pa netreba ti to.
Mislim, da ti je najbolje stan traziti preko agencije, istina jest, da oni traze jesnu stanarinu, ali njima kazes, sta trazis, oni ti nadju u roku par dana. S tim, da znaju, zele vlastnici muskog, pusaca, itd, nist se ne zezas s tim.
Imas i fb stranice..

I naravno da mozes raditi. Pa Eu je. Dogovoris se, kako ide sa placanjem i to, ali trebas srediti papire. Ovisi sta ces raditi, moze biti i slovenski jezik.

Nije toliko komplicirano 😊.
Bok!
Hvala na javljanju...

Ljudi s instituta su mi rekli da to moram napravit - dozvola za rad, možda je viza pogrešan naziv

E sad me zanima to s agencijom?
Ovo što si napisala da traže jednu stanarinu - to je nešto kao polog + jedna stanarina za 1. mjesec?
A ostale rate pretpostavljam da plaćam vlasniku stana samo uz proviziju koju uzima agencija (pretpostavljam da je tako)?

Hvala, LP!
rebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:37   #660
Quote:
rebi kaže: Pogledaj post
Bok!
Hvala na javljanju...

Ljudi s instituta su mi rekli da to moram napravit - dozvola za rad, možda je viza pogrešan naziv

E sad me zanima to s agencijom?
Ovo što si napisala da traže jednu stanarinu - to je nešto kao polog + jedna stanarina za 1. mjesec?
A ostale rate pretpostavljam da plaćam vlasniku stana samo uz proviziju koju uzima agencija (pretpostavljam da je tako)?

Hvala, LP!
Da, dozvola za rad.
Upisi uu gugl, pa ce ti izbacit, sta ti treba, i kako ti sredis...

Agencija ti uzme jednu stanarinu (kao provizija) ostalo se placaje vlasniku stana.
Ako ces raditi na ins. J.Š., trazi stan vic, trnovo, moze i vic prema brezovici (to je kao izvan grada, ali ti je to 4km od posla, imas bus, mozes biciklom), stanovi su jeftiniji.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.