Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 17:44   #2861
vidim da se ovdje kao i na drugim forumima za ovaj slučaj sa Sirijom uglavnom okrivljuje Ina.
svi koji pratite dnevno politička zbivanja,znate tko je donio odluku o povlačenju Ine iz Sirije.
zato mi je stvarno već bedasto čitati te kritike na račun Ine kad se nju ustvari ništa i nije pitalo.
onaj tko ima nešto protiv ove odluke može se žalit na Markov trg, a ne na Aveniju V.Holjevca.
oktavia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 19:14   #2862
Ok, kuzim, vjerojatno mislis na vrh vlade

Neda mi se analizirati, ja samo komentiram ono sto pise u tekstu... Tko god je zajebo, mogu reci samo lol
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 19:22   #2863
eh...odluka nije bila samo na nama, nego na razini EU. kao sto brodari riskiraju havariju broda, tako naftasi riskiraju da tu i tamo neki lokalni diktator spali na zivce i pocne klat svoj narod. problem je sto je dosta ljudi kupovalo inu po 4,5 soma kuna ocekujuci da ide na 10 soma kuna, a sad su zagrizli...govno.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 22:29   #2864
Ja mislim da malih ovdje praktički nema, odnosno ima vrlo mali broj ljudi koji dionice vjerojatno nikad neće prodati. Većina njih koji su mislili prodavati je svoje prodala mirovincima po 2830+ kn, dakle nakon zadnje ponude Mola. I većina preostalih (koji su čekali da vide dokle će to ići) je svoje dionice prodala nakon višemjesečne blokade trgovanja.

Jer kako inače objasniti da zadnjih dana (od kad je Ina objavila da "ima problema s naplatom u Siriji", a naročito nakon što je Vlada naredila napuštanje polja) cijena gotovo da i nije pala i da nije bilo povećanog prometa?

Tu jednostavno više nema tko prodavati. Jer bi inače cijena roknula itekako nakon ovih vijesti. Ili bi barem bio povećan promet. Jer ovdje AZ OMF i netko tko se krije iza skrbničkog računa Zagrebačke banke mahnito skupljaju. Njih dvoje su praktički jedini kupci, zajedno pokupe većinu protrgovanih dionica.

Ina AZ-u polako postaje ono što i HT ROMF-u. Više od 50% imovine uložene u HR dionice imaju u ovim dionicama (AZ u Ini, R u HT-u). Ponašaju se kao amateri.

A jako im je bitno, naravno, da im sada te glavne uzdanice ne potonu jer im one značajno utječu na cjelokupni prinos. I tako se postavljaju na kupnji i daju priliku svima koji žele da se iskrcaju po pristojnim cijenama.

Što se same Ine tiče i njezinog poslovanja, ovo je izrazito veliki udarac za njih. A da ne govorimo o ovim najavama da je možda i nepovratno izgubila ta nalazišta, onda se radi o milijardama dolara izgubljene dobiti.

Nadajmo se samo da će uspjeti svrgnuti tog diktatora u Siriji s vlasti, prvenstveno zbog tih jadnih ljudi, ali i zbog naše Ine.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 11:11   #2865
čisto sumnjam da će Asad u dogledno vrijeme pasti. Sirija je u novoj podjeli ostavljena Kinezima i Rusima, a mi tko nas jeb...
Ovi naši političari (mislim na sve nakon Broza) nemaju nikakvu strategiju prema tzv. trećim zemljama (nekadašnji nesvrstani).
Jedina im je strategija kako sebe što bolje ugurati negdje, a državu (narod) i države (narode) slijednice također tko ih jeb...

Pa nije Broz samo tako izabrao da s Indijom (koliko ono stanovnika ima i koji geostrateški položaj ima) i Egiptom (glavni po pitanju arapskog svijeta i položaj na Suezu) stvara nesvrstane (Kina je ionako u tom periodu bila okrenuta sebi i svojim unutrašnjim egzibicijama, ali se i ona kasnije pridružila). I sve smo to proćerdali, naravno kao i većinu drugih stvari.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 15:24   #2866
a gdje ste bili kad je sivalo

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...nke-Kosor.html
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 10:25   #2867
Ova dionica mi jeopet postala interesantna.
ruda5040 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 14:52   #2868
Vidim Inine dionice nisu vec dugo vremena aktualne,a cijena ..pa drži neku vrijednost pa opet pomalo pada..

Da li nitko od vas ima neka svoja predviđanja sto bi se moglo dogoditi sa tom dionicom , posto imam jos jedan paket u dilemi sam da li prodati ili cekati bolja vremena da ce se stanje oko te dionice popraviti ?
__________________
Kad je ljudima dosadno, dosadno im je ponajprije stoga što su dosadni sebi samima.
fizioterapeut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 11:31   #2869
a kad sam prije jedno 6-7 godina govorio da će MOL zatvoriti obje rafinerije svi su mi govorili da sam lud (mislim na struku, tj. inženjere koji rade u obje)

http://www.business.hr/kompanije/ina...edjeno-vrijeme

ako riječka stvara gubitke onda je sisačka u još goroj situaciji zbog manjeg kapaciteta
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 02:31   #2870
očito je da se ova dionica drži debelo iznad svoje fundamentalne vrijednosti koja je vjerojatno negdje na razini od prije čuvenog prosinca 2010.,
osciliranje u tunelu i mali volumen to potvrđuju,

jedini zaključak je da vlasnici dionica imaju neke druge motive zbog kojih im se isplati držati precijenjenu robu, MOL vjerojatno želi u potpunosti zagospodariti Slovenijom i Hrvatskom i zbog toga je spreman na kratkoročne manje marže i oportunitetne troškove kako bi na dugi rok ostvario potpunu dominaciju

a tada, Sisak i Rijeka
MARK 139 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:35   #2871
Koliko Molu vrijede dionice Ine?
http://www.poslovnipuls.com/2017/01/...dionice-ina-e/

Ja bih im dao ponudu koju ne mogu odbiti.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 09:13   #2872
Jel ikome cudno sto taman pred prodaju molovog udjela u ini dobit ine naglo i nekontrolirano raste?
Kad je zadnji put nadzor bio u ini? Da ne bude kao agrokor, 10 godina bez da itko zaviri u knjige.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.